Jump to content

Aktualizacja 17: Bugi I Inne Robactwa


[DE]Tomasz
 Share

Recommended Posts

Witajcie!

 

Dziękuje wam za czuwanie nad stabilnością naszej gry. Zaczynam mega-temat odnalezionych bugów w A17.

 

Chciałbym was poprosić abyście podawali zrzut problemu w post -- ścisłe i jasne określenie --oraz potwierdzenie replikacji buga/błędu podczas gry.

 

To ułatwi nam wykrycie robactwa w oprogramowaniu.

 

Będę trzymał temat na oku.

 

Czołem Tenno!

Link to comment
Share on other sites

Przeszukując pustkę w poszukiwaniu nowych (jak słyszałem) modułów mapy, natrafiłem na pewien intrygujący błąd. Mianowicie laserowe płyty-duchy. Dzieliły się jakoby na dwa twory (muszę zobrazować z powodu braku screenshotów w posiadaniu):

a)Kolorowa płyta z teksturą wydzielania energii na niej;

b)Monochromatyczna płyta biegająca po bieżni płyty jako-takiej, wydzielająca laser.

 

Jet to bug czysto kosmetyczny, jednak warto wspomnieć że znalazłem go w bocznym korytarzu powrotnym jednego z pokoi-triali (czasowych) w pustce orokin, t1 eksterminacja. Możliwe że pojawi się to też w innych wersjach językowych, więc potwierdzenie prawdopodobnie uzyskacie z rąk kogoś innego.

Link to comment
Share on other sites

-snip-

 Beam me up Scotty ? :)

 

A tak na poważnie pytanie mam.

Tomasz powiedz czy nie dałoby się się jakoś na sztywno dodać opcji ukrywania broni kiedy nie jest w rękach ?

To znaczy żeby była to opcja stała dla każdego warframe. Ponieważ zaznaczanie tego dla każdej jednej broni jest mocno nie fajne.

Link to comment
Share on other sites

Przeszukując pustkę w poszukiwaniu nowych (jak słyszałem) modułów mapy, natrafiłem na pewien intrygujący błąd. Mianowicie laserowe płyty-duchy. Dzieliły się jakoby na dwa twory (muszę zobrazować z powodu braku screenshotów w posiadaniu):

a)Kolorowa płyta z teksturą wydzielania energii na niej;

b)Monochromatyczna płyta biegająca po bieżni płyty jako-takiej, wydzielająca laser.

 

Jet to bug czysto kosmetyczny, jednak warto wspomnieć że znalazłem go w bocznym korytarzu powrotnym jednego z pokoi-triali (czasowych) w pustce orokin, t1 eksterminacja. Możliwe że pojawi się to też w innych wersjach językowych, więc potwierdzenie prawdopodobnie uzyskacie z rąk kogoś innego.

 

Dzięki

 

jkyhT.jpg

I tak report leci przez support, ale potwierdzę słowa gościa powyżej.

 

Dzięki x 2 

 

 Beam me up Scotty ? :)

 

A tak na poważnie pytanie mam.

Tomasz powiedz czy nie dałoby się się jakoś na sztywno dodać opcji ukrywania broni kiedy nie jest w rękach ?

To znaczy żeby była to opcja stała dla każdego warframe. Ponieważ zaznaczanie tego dla każdej jednej broni jest mocno nie fajne.

 

Eh, jak się dużo ludzi uczepi, to pewnie zainstalują tą opcję.    

Link to comment
Share on other sites

W tym momencie, prócz braku tłumaczeń i "placeholder" w miejscu Chesy to trafiłem na dość ważny błąd w projekcie mapy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/608dfcdc4120f76f.html

W tym miejscy nie da się przejść po zipline, a co do samych zipline'ów, nie ma na nich animacji przeładowania. A przynajmniej mój Rhino i Supra, reszty nie sprawdzałem.

Na ten moment tyle, ale będzie tego więcej pewnie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy to tylko ja tak mam, ale zdaje się, że licznik przy Śnieżnej Kuli Frosta (Snowglobe) działa... dziwnie. Raz pokazuje (bodajże) procentowe życie (100), raz chyba ilość (Zaobserwowałem za każdym razem, gdy daję kolejną, zwiększa się), wychodząc lub wchodząc pod swoją lub cudzą sferę liczby zmieniają się losowo. Zdaje się, że licznik nałożonych na siebie kopuł liczy także kopuły innych graczy. A czasem pokazuje 0. Sytuacja zmienia się, zazwyczaj, gdy wchodzę lub wychodzę spod kopuły. A czasem nie. Efekt zdaje się być losowy. Testowane ze swoimi i cudzymi kopułami, nie ma zależności pomiędzy występowaniem zjawiska a wchodzenie do tej samej, innej, własnej lub cudzej kopuły.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy to tylko ja tak mam, ale zdaje się, że licznik przy Śnieżnej Kuli Frosta (Snowglobe) działa... dziwnie. Raz pokazuje (bodajże) procentowe życie (100), raz chyba ilość (Zaobserwowałem za każdym razem, gdy daję kolejną, zwiększa się), wychodząc lub wchodząc pod swoją lub cudzą sferę liczby zmieniają się losowo. Zdaje się, że licznik nałożonych na siebie kopuł liczy także kopuły innych graczy. A czasem pokazuje 0. Sytuacja zmienia się, zazwyczaj, gdy wchodzę lub wychodzę spod kopuły. A czasem nie. Efekt zdaje się być losowy. Testowane ze swoimi i cudzymi kopułami, nie ma zależności pomiędzy występowaniem zjawiska a wchodzenie do tej samej, innej, własnej lub cudzej kopuły.

 

Fakt ilość życia kuli Frosta szwankuje. Przynajmniej kiedy nie jest się hostem. Ostatnio miało wyświetlone "0" procent a kula dalej stała.

 

- W dojo w laboratorium Tenno, zniknął przycisk "pauzy" w badaniach pigmentów. Miałem spauzować anti-violet i puścić jakieś inne żeby się dokończyły. No i się nie da teraz.

- Już tak z 10, albo 11 godzin gry od u17 i ani razu nie widziałem tego drona do questa Natah. Raz mi światła zamigały całą mapę przebiegłem w tą i z powrotem i nie było tej niebieskiej drony ... myślę że częstotliwość jej pojawiania się dla graczy powinna zostać zwiększona do powiedzmy ~25% szans że się pojawi. W tym tempie mogę nigdy tego questa nie zobaczyć a na forum wszyscy zdradzają co w nim jest.

No i co to za przyjemność jak wszystko inni już wygadali. Sam chciałem sobie przejść i poznać fabułę a nie tak na czacie wszystko poznać ...

- Strun ma jakiś dziwny bug, kiedy przerwałem przeładowanie pustego magazynku atakiem bronią białą, to strzelba przeładowywała się po każdym  strzale

Link to comment
Share on other sites

- Już tak z 10, albo 11 godzin gry od u17 i ani razu nie widziałem tego drona do questa Natah. Raz mi światła zamigały całą mapę przebiegłem w tą i z powrotem i nie było tej niebieskiej drony ... myślę że częstotliwość jej pojawiania się dla graczy powinna zostać zwiększona do powiedzmy ~25% szans że się pojawi. W tym tempie mogę nigdy tego questa nie zobaczyć a na forum wszyscy zdradzają co w nim jest.

No i co to za przyjemność jak wszystko inni już wygadali. Sam chciałem sobie przejść i poznać fabułę a nie tak na czacie wszystko poznać ...

 

Gdy tylko zamrugało mi światło wyjąłem skaner. Widziałem go wyraźnie przez niego, był koło mnie, na korytarzu, po prostu stał sobie w miejscu. Może i to jest błąd gry, może rzeczywiście Ci się nie pojawia, ale wielu z mojego klanu potwierdza moje słowa, że łatwo jest go przeoczyć. Skaner okazuje się być szczególnie pomocnym narzędziem.

Link to comment
Share on other sites

Kolejny niezwykle irytujący bug. Chciałem ot tak zrobić Psamathe na Neptunie, by dostać się do wymarzonego Draco / Ceres. I co? G*wno za szczerym przeproszeniem, bowiem Hyeny mają bug powiązany ze spawnem. Czasami są to 2, rzadziej 3. A 4 to w ogóle szczęście.

 

Wiele osób pisało o tym bugu w anglojęzycznym poście, jednak jest to (za 2-gim przeproszeniem) ch*lernie denerwujący bug, bo psuje całą grę. Szczególnie dla osób które są w stanie te mobki solować.

Link to comment
Share on other sites

^ Świecą na zielono? To nie bug, rzadsze surowce teraz tak wyglądają. Z Salada też czasami wypadają 2, wszystko zależy od woli RNGesusa.

 

nie świecą nie zielone, tylko wyglądają  jak mod ( patrz poniżej )

http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20140213101310/warframe/images/e/ed/FusionCorePackSilversingle.png

 

nie powinny w ogóle lecieć na raptorze, bo wg spisu surowców po prawej stronie planety  na europie dropi: morfryt, rubedo,  moduł sterujący, próbka fieldronu

 

 Z alda dropią, bo jowisz jest jedyną planetą z czujnikami neuronowymi, dlatego to jest bug.

Link to comment
Share on other sites

nie powinny w ogóle lecieć na raptorze, bo wg spisu surowców po prawej stronie planety  na europie dropi: morfryt, rubedo,  moduł sterujący, próbka fieldronu

 

Z drugiej strony każdy boss rzekomo może dropnąć Orokin Cell i ma własną tabelę.

DE zdecydowało że Raptor dostanie w swojej tabeli Neural Sensor, tada.

Link to comment
Share on other sites

Pisane w biegu, fakt :D

Dlatego nie czaję bólu dupy który się gdzieś pojawił wobec Struna(że tak długo ładuje), teraz reload można przerwać żeby się bronić :)

W teorii, w praktyce ponoć ledwo to działa.

 

Bardzo ledwo działa. Teoria piękna, że można w między czasie kiedy ładujesz wypalić do wroga. Tylko że to się ciągle buguje i kończy się tak, że w pewnym momencie masz strzelbę jednostrzałową do końca misji.

A z drugiej strony nikt nie chciał przecież nerfować przeładowania Struna W ;)

Ile to on miał wcześniej? Jakieś 1.5s na przeładowanie całego magazynka ? No to 8 pestek w 1.5s i tak było lepsze niż 8 po 0.5s na sztukę.

Jak załatają to pewnie da się z tym żyć.

Link to comment
Share on other sites

Lech Kril troche zuomniał...

młota użyje tylko raz, potem jakby go wcale nie miał wiec używa karabinu, lecz ten raz działa prawidłowo a raz jest tylko animacja odrzutu.... i w dodatku jest niesmiertelny(jak tylko tarcza zostanie zbita momentalnie mu sie odnawia) bug wystepuje na misjach z samym Krilem i w duecie z Vorem

Link to comment
Share on other sites

Nie normlanie na sabotazu masz do otworzenia 3 skrzynki orokin na dodatkowa nagrode i 3 skrzynki nie bylo :), chodzi o to ze zabilem te dwie siostry za portalem juz z nich nie dropnal klucz pomyslalem ze cos zmienili i z konsoli sie odzyskuje ktora byla na mapie ale nie mozna bylo jej uzyc mimo iz jest widoczna na minimapie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...