Achven

PC Member
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About Achven

 • Rank
  Novice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Achven

  Host out- suspension of the game

  I wrote about it dozens of times in the chat and on the Polish forum. The mistake is since I am playing, i.e. probably two years. I bet he was earlier. Why do not you do anything about it? You can not, do not you want? The host comes out and the mission is suspended. We see what's on the screen shot. Sometimes you are alone, sometimes there are three of us. This is not pleasant. I've wasted so many hours.
 2. Achven

  Monotonia

  Szubrawski ma rację. Nie będę już expił żadnego warframe i broni poza tymi prime, które już wyszły. Boar robi mi się na warsztacie, głupio byłoby nie wyekspić. broni, którą się zrobiło. Cały pomysł na przyszłość tej gry to dodawanie coraz to nowych warframe i broni. Po co mi 20 warframe do robienia obron? Po co mi 30 karabinów szturmowych? 26 tysięcy reputacji syndykatowej, która mam do zdobycia dziennie w zupełności wystarcza.
 3. Achven

  Przegląd Devstream 119

  Za 10 lat będzie grubo ponad setka warframe tylko po co?
 4. Achven

  Monotonia

  Nie czytam wiadomości i zapowiedzi od DE i nie mam tego problemu 🙂 Odnośnie tych zmian. Po zrobieniu dwóch kitgunów na dwie różne komory. Żaden nie ma startu do pyrana prime. O ile zawy są nieprawdopodobnie brzydkie ale (niektóre) niezwykle skuteczne i opłaca się je robić i nimi grać, to kitguny są tylko nieprawdopodobnie brzydkie. Na papierze cud miód, ale specyfika tych strzałów, żałosny zasięg, wbudowane obrażenia radiacyjne na trzech, jakieś dziwne rozpraszanie wiązki. Użyteczność arkan do kitgunów zerowa w moim przekonaniu. Jest szaleństwo oczywiście na riveny do kitgunów bo jest nowość, ale to szybko minie i będą wyceniane jak te do najsłabszych zawów po 10 platyny. Tym samym nie mam po co wbijać najwyższego poziomu reputacji na fortunie. Był sens to robić tylko dla arkan do kitgunów. Garuda się robi, za dwa dni będzie i tym samym "przeszedłem" Fortune. Jeśli mowa o rozwoju gry, czy twórcy przewidują wprowadzenie skórek do tych potwornie brzydkich zawów? Dlaczego na przykład na zawowy kostur nie można zakładać skórek dla kosturów? Jest jakieś logiczne wytłumaczenie?
 5. Achven

  UPDATE 24.0.6 - BUGI

  No dobrze, ale czy gra nie mogłaby zapisywać stanu na moment wyjścia hosta a potem po oznaczeniu najlepszego hosta wgrywać ten stan gry?
 6. Achven

  UPDATE 24.0.6 - BUGI

  Też miałem w tym czasie, gdy dawałeś posta problemy z połączeniem. Ustąpiły. Jest masa irytujących bugów, ale były one już przed fortuną. Szkoda, że nikt nie poprawia sytuacji na misjach szczeliny, gdy wychodzi host, że wiesza się ładowanie misji, że na czas wywalenia hosta z gry gra trwa dalej i zabijani są zakładnicy i nasze postacie. To było odkąd gram i dotąd niczego z tym nie zrobiono.
 7. Achven

  Monotonia

  Te deskorolki to niezbyt trafiony pomysł. Fabularnie Nawiewniacy są ciekawi, ale tylko fabularnie. Użyteczność tego jest zerowa. Ciekawostka, która kosztowała twórców mnóstwo pracy. Mnie interesuje co się stało z orokin? Dlaczego odeszli? Gdzie są? Może będą chcieli wrócić i wziąć sobie z powrotem świat? Fortuna to ulepszone cetus. Mamy modułową broń białą na cetus, mamy modułowe pistolety i towarzyszy na fortunie, teraz pora na modułowe bronie główne. Obstawiam, że na marsie. Ten grind rzeczywiście staje się męczący, ale z gry nie zrezygnuję, bo to mój sposób na życie.
 8. To już jest szukanie dziury w całym na siłę tak jak z tym zarzutem, że nie napisałem, że focus można zdobywać na wyekspionych broniach i warframe co było zwykłym kłamstwem. Albo "Konzu daje zlecenia, nie misje" no fundamentalna różnica. Nawet w tych linkach focus jest omówiony osobno od ampów. Napisałem, że każda szkoła ma przynajmniej (przynajmniej bo nie badałem unairu) dwie umiejętności pasywne, które można uwolnić. Jest to zgodne z prawdą. Po co wymieniać te, których uwolnić nie można? Jeśli ktoś wybierze podstawę to dowie się jakie umiejętności ma. Na screenach, które zamieściłem widać uwolnione wszystkich szkół oprócz unairu, która mnie nie interesuje i jest do niczego nie potrzebna, więc zainteresowana osoba nie będzie miała problemu z ich ustaleniem. Pisałem o focus i tylko o focus, do focus mamy dostęp po drugim śnie. U mnie jest domyślnie po "V". Zawsze było pod V po przywróceniu ustawień domyślnych nadal jest pod V, więc nie masz racji przynajmniej w moim przypadku. Pod ctrl nic się nie dzieje. Resztę wymieniłem. Nie mogłeś mnie nakierować, bo nigdy się z tym nie zetknąłem a nie zetknąłem się z tym ponieważ do niczego na polskim necie nie można się dogrzebać. Znacie się lepiej to trzeba było to zrobić lepiej. Rzeczywiście zostałem nakierowany. Nigdy więcej z czymś podobnym się już nie wychylę.
 9. Podejrzewałem, że coś takiego. Mój błąd, że tego nigdy nie spróbowałem. Ale też nie dla każdego do zrobienia. Trzeba mieć warframe o broń. Moja recepta to saryn i hydron. Tyle, że ponad 200000 to po 30 falach.
 10. Coś konstruktywnego. Nigdy nawet nie próbowałem na eksterminacjach i już próbował nie będę, bo zbieranie focus zakończyłem. Jedna broń i jeden gracz. Jest to pomysł. Zawsze mi się wydawało, że szybciej idzie w drużynie, bo i expienie znacznie szybciej idzie w drużynie. Innym na pewno się przyda.
 11. Świetny pomysł. Niestety, o czym już kilkukrotnie wspominałem na forum, nie znam angielskiego. Dlatego też postanowiłem stworzyć temat adresowany do podobnych mi osób, by ustrzec je przed swoimi błędami. Bez odbioru.
 12. Poprawiłem oczywiste błędy w tekście i na tym koniec. Po zastanowieniu rezygnuję z dalszego rozwijania tematu. Nie mam ku temu możliwości i osobistej wiedzy wynikającej z doświadczenia. Nie będę odblokowywał i badał unairu tylko dlatego, że ktoś chciałby przeczytać o tej zupełnie nieprzydatnej szkole. Nie będę budował i testował ampów we wszystkich kombinacjach szkieletów, nakładek i pryzm, bo ktoś uważa, że inaczej temat będzie niekompletny. Musiałbym grzebać po angielskojęzycznych forach i pytać ludzi, których nie znam i którym nie ufam. Temat można skasować. Dziękuję i przepraszam za śmiecenie.
 13. Skupiam się na aspekcie praktycznym a wiedzę na ten temat czerpię wyłącznie ze swojego doświadczenia i obserwacji. Jak widać jestem bardzo niedoskonałym obserwatorem. Dziękuję za uwagi i zaraz zabieram się do poprawiania. Ampy to ogromny osobny temat. Manewry: Nie napisałem tylko chyba o zrywie pustki czyli gdy jesteśmy w w trybie pustki wciskamy "W" i spację jednocześnie robiąc "szuuuur" do przodu a w połączeniu z magusem przypływu leczymy operatora. Vazarin to tylko przykład. Początkowo zrobiłem sreeny ze wszystkim, ale przytłoczyło mnie wrzucanie tego. Nie zauważyłem, że otwarte jest okienko czatu. To regionalny, ale rozumiem, że trochę wiocha. Postaram się zmienić może nawet dzisiaj. Są jeszcze dwa powody dla którego tylko vazarin. Nie mam pobadanej ani nawet odblokowanej Unairu. Mogę o niej napisać jedynie tyle co widzę a nie będę jej badał, bo nie zależy mi na pancerzu. W pozostałych zaś mam kompromitujące barachło, którym nie chcę się chwalić. Punkty powydawane niepotrzebnie na niepotrzebne umiejętności. Jutro wezmę się za pozostałe szkoły, oprócz unairu. Ją niech omawia kto inny. Wydawało mi się to oczywiste i wynikające z tego drugiego zdania. Zastanowię się jak to trafniej ująć chociaż prawdę mówiąc nie wiem, po co. Gracz od razu zostanie poinformowany, że musi wykupić pulę jeśli będzie chciał badać "zwykłe" umiejętności. Natomiast akurat to, że uwolnione wymagają zmienienia im kolorku i wydania puli zorientowałem się dopiero po drugiej uwolnionej. Wcześniej sądziłem, że automatycznie są dostępne. No akurat to wyjaśniłem jak krowie na miedzy. Nie chodzę na rzezie sankturaium bo nie mam z kim. Osoba mająca umiejętności, frame i drużynę by zbierać focus na rzeziach nie potrzebuje żadnego poradnika. To miał być poradnik zawierający podstawowe wiadomości dla kompletnie zielonego, żeby tak jak ja nie zmarnował dziesiątek dni gry i setek tysięcy punktów focus na rozwijanie czegoś czego kompletnie nie potrzebuje. Ohhh... Nie miałem o tym pojęcia, bo skąd? I nie wiem jak wygląda podział konwertowanego focus, wiec nie jestem w stanie o tym napisać. Mogę poprawić to co jestem w stanie, nie więcej, więc może lepiej by ktoś bardziej kompetentny się za to zabrał? Temat jest bardzo ważny i pilny. Może to uchronić wiele osób przed zmarnowaniem dziesiątek godzin gry.
 14. Osoby, które mają zrobione zadanie "Drugi sen" zyskują dostęp do soczewek focus i dostają możliwość zdobywania focus. Co to jest focus? Focus to specjalne punkty umiejętności, których używamy do rozwijania ścieżek focus czyli drzewek umiejętności naszego operatora. Co to ścieżki focus? Mamy pięć szkół/ścieżek madurai, vazarin, naramon, unairu i zenurik. Osoby spostrzegawcze zauważyły, że pokrywają się one z polaryzacjami modów. Lotus po ukończeniu zadania daje nam do wyboru jedną ze ścieżek i obdarowuje nas soczewką. To nas w żaden sposób nie ogranicza i ograniczać nie może jeśli chcemy, by nasz operator spisywał się jak należy. Co to te soczewki focus? Tu macie wielkie soczewki na Rynku. Wszystkie wyglądają tak samo a są ich trzy rodzaje. Zwykła soczewka: Konwertuje 1,25% biegłości/doświadczenia w focus. Zdobywa się je podczas wykonywania zleceń od Konzu czyli Bounty poziomy 20-40 i 30-50. To randomowa nagroda, więc po jednej misji możesz mieć ich 5 a po 10 możesz nie mieć żadnej i nigdy nie są dostępne zadania na wszystkie.Podczas jednej rundy zleceń u Konzu można wziąć soczewki 3 ścieżek. Chcesz akurat dwóch, których nie ma, czekaj aż zadania się zmienią. Zegar pokazujący kiedy to nastąpi możesz sprawdzić u Konzu. Wielka soczewka: Konwertują 1,75% biegłości w focus. Zdobywamy je kupując za 40 platyny na rynku, lub wykonując ze schematu kupionego na rynku za 200000 kredytów. Potrzebujemy do tego formy i czterech zwykłych soczewek interesującej nas szkoły. Soczewka eidolon: Konwertuje 2,25% doświadczenia w focus. Aby zrobić soczewkę eidolon potrzebujemy jednej wielkiej soczewki, oddechu eidolona i schematu soczewki eidolon. Oddech eidolona i schemat soczewki eidolon zdobywamy z najtrudniejszych zleceń u Konzu. Tych najwyższego poziomu. Jak zdobywać focus? Robi się to na dwa sposoby: Pierwszy polega na instalowaniu soczewek na wyekspionych broniach, warframe, archiwingach i broniach archiwing. Nie da się zainstalować soczewek na towarzyszach, strażnikach i broniach strażników. Jeśli broń nie ma maksymalnej rangi soczewki nie zainstalujemy. Jeśli soczewka została założona i użyjemy formy zerując rangę nie będziemy mogli farmić focus dopóki nie wymaksujemy rangi. Soczewka nie ulega zniszczeniu podczas formowania. Zmienić soczewkę lub ją zniszczyć można w jeden sposób, instalując w jej miejsce inną soczewkę. Kiedy mamy taką broń z soczewką lub warframe z soczewką i jesteśmy na misji może nam się pokazać w pewnym momencie taki znaczek: Gdy podbiegniemy do znacznika zobaczymy złoty kłębuszek (kulę konwersji focus) w który należy wbiec: Wtedy zaczyna biec czas podczas którego zbieramy focus z 8-krotnym mnożnikiem. Focus możemy zbierać do określonego dziennego limitu. Ja na 25 randze mam coś 370000 do zebrania i jest to jedna z bardziej masakrycznych rzeczy. Sprawę znacznie ułatwia wykupienie wzmacniacza biegłości w przeciwnym wypadku trzeba siedzieć obrony na Hydronie na Sednie 24 godziny na dobę. Jak się ma drużynę, warframe i bronie można oczywiście pójść na rzeź sanktuarium, ale poradnik jest adresowany do graczy, którzy takich możliwości nie mają. Focus to procent zdobywanej biegłości, więc im więcej jej zdobędziemy tym więcej zostanie policzone jako focus. No i biegłość jest liczona między wszystko co mamy, więc jeśli masz jakieś bronie bez soczewki to jak nie musisz nie zabieraj jej bo zje ci biegłość nawet jak jest wyekspiona. Drugi to konwersja fragmentów eidolonów. Fragmenty eidolonów zdobywamy zabijając eidolony. Są ich trzy rodzaje. Zwykłych nie można konwertować, jedynie wspaniałe i promieniste. Promienisty jak widać daje 40000 focus a wspaniały (ten po lewej) 25 tysięcy. Ilość, którą widzicie to to z czym się wychodzi z równin po zabiciu wszystkich trzech czyli teralysta, gauntalysta i hydrolysta. Z zabicia teralysta mamy tylko jeden wspaniały. Prosty rachunek, zabicie trójki daje 180000 focus a można to zrobić w 10 minut. Jest to więc najszybszy, najbardziej emocjonujący i tym samym najbardziej satysfakcjonujący sposób zdobywania focus. Tyle że żeby zabić trójkę w 10 minut trzeba mieć zrobionego ampa, broń z bardzo dobrymi i drogimi rivenami, virtuosy, magusy, warframe, wielkie umiejętności i pokończone ścieżki focus, czyli sposób ten staje się szybki i dostępny, gdy już tego focus nie potrzebujemy Ha...ha...ha... Dobra, załóżmy, że już to focus mamy. Na co i jak je wydawać? Kupujemy za to umiejętności w ścieżkach focus. Aby odblokować jakąkolwiek ścieżkę trzeba wydać 50k biegłości. Po zadaniu "Drugi sen" mamy odblokowaną tylko jedną i ta jedna jest wybrana jako "Podstawa". O co chodzi ze ścieżką podstawową i pobocznymi? Tylko umiejętności, ze ścieżki podstawowej są w danej chwili aktywne, tylko tych używamy. Chyba że... ...zbadaliśmy w innych szkołach umiejętności, które można uwolnić i je uwolniliśmy. Co to są umiejętności uwolnione? Każda szkoła posiada przynajmniej dwie umiejętności pasywne, które można uwolnić. Dla Vazarin są to "Przypływ odnowy" i "Przypływ wytrzymałości". Umiejętności te zwiększają życie operatorowi i znacznie tempo regeneracji a w połączeniu z magusami wzrostu i przypływu czynią go samoleczącym i w zasadzie nieśmiertelnym. Umiejętności uwolnione innych szkół zwiększają poziom energii dla ampów a tym samym ilość możliwych do oddania strzałów, energię operatora a więc czas jaki możemy spędzać bezpiecznie w pustce po wciśnięciu "V" będąc w trybie operatora i ilość uderzeń pustki "E", czyli tego czego używamy do rozbrajania strażników kuva i bez czego nie da się ich zabić. Można zwiększyć także pancerz. Koszt "uwolnienia" to milion punktów focus i wspaniały okruch eidolona. Uwolnienie skutkuje tym, że taka umiejętność pojawia się z lewej strony drzewka umiejętności. Samo ich uwolnienie nie oznacza jednak, że natychmiast możecie ich używać. Jak widzicie na obrazku jedna umiejętność uwolniona jest na czarno, nie na czerwono. Oznacza to, że owszem, jest dostępna, ale z powodu braku puli w tej szkole nie odblokowana. Aby ją odblokować trzeba wykupić "pulę" czyli miejsce na umiejętności.Ta konkretna potrzebuje 11 miejsca podczas gdy pula w vazarin u mnie wynosi: Pulę kupuje się tak jak umiejętności za focus. Im więcej puli kupujecie tym jej kupno jest droższe. Dlatego też nie polecam rozwijania wszystkich umiejętności w danej szkole a tylko te konieczne. Każda zjada pulę a niektóre dodatkowo energię operatora. Na koniec: Dlaczego wybrałem Vazarin jako podstawę? Cztery natychmiastowe wskrzeszenia gratis bez konieczności zużywania drogiego skrzep stymu.