Blurporator

PC Member
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About Blurporator

 • Rank
  Silver Initiate

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Blurporator

  UPDATE 24.0.6 - BUGI

  Specjalinie kupiłem sobie articule wrogów żeby to sprawdzić. U mnie też nie mają dłoni w łapkach.
 2. Blurporator

  Niespójność tłumaczenia

  Podzielam zdanie Wiktoryka i nie kupuję tego uzasadnienia. Polskie tłumaczenie niekonsekwentnie sugeruje, że mamy do czynienia z zupełnie inną bronią. W oryginale mamy Exalted Blade, Exalted Prime Blade i Exalted Umbra Blade czyli jedną i tę samą nazwę z dodatkowym przymiotnikiem. Przez analogię do anglojęzycznego pierwowzoru, skoro zwykły Excalibur dzierży Jaśniejące ostrze to Umbra powinien dzierżyć Jaśniejące ostrze Umbry. Warianty tej broni różnią się wyglądem i polaryzacją ale nie bazową nazwą i statystykiami.
 3. Blurporator

  Monotonia

  Słuszna uwaga. Ale MR20+ to w sumie też głównie lans na dzielni 😉
 4. Blurporator

  Monotonia

  @Achven, aerodeski to właśnie w dechę pomysł. Można przynajmniej się powygłupiać robiąc ewolucje. I bardzo dobrze, że nie dają nic poza lansem na dzielni 😉 . @JohhnyBravos, wszystko zależy od punktu widzenia. Gdy zaczynałem grę faktycznie czułem się przytłoczony mnogością różnych zasobów. Natomiast teraz z przyjemnością sobie grinduję w Orb Vallis chociaż stać mnie by Garudę i bronie kupić za . Ja też wolałbym podnieść poziom trudności zamiast go obniżać, ale rozumiem że jako gracz endgame nie jestem grupą docelową dla DE bo tacy siedzą na platynie i zasobach i mogą sobie wybierać, którym frame będą trolować korpusowców. Tacy gracze nie mają po co zostawiać kasy w sklepie DE. Pamiętam jakie problemy miałem choćby z robieniem wysokopoziomowych bounties na PoE gdy nie miałem potrzebnych modów a nawet jeśli miałem to nie było mnie stać na ich zupgradowanie. Nie bardzo rozumiem to narzekanie. Gra stopniowo ewoluuje i oprócz starej mechaniki w nowym opakowaniu dostajemy po trochu nowe rzeczy. Tym razem aerodeski za chwilę będzie to railjack. Chcesz wyzwania? Jest tyle fajnych gier PvP, co to za wyzwanie tłuc boty w PvE?. Mapa za duża? No chyba tylko na piechotę bo Itzalem w try miga przelecisz całą na wskroś i odkąd wyrzutnia archwingów ma nieskończoną liczbę ładunków nic Cię to nie kosztuje. Monotonia? No cóż, każda gra kiedyś się znudzi a wtedy pora zagrać w coś innego.
 5. No niestety, nie dość że aktualnych materiałów po polsku jest mało to jeszcze jak widać część jest schowana. Dlatego po trzech dniach gry przełączyłem grę na angielski i... teraz już nie potrafię grać po polsku. Szkoda, że w Warframe nie można przełączać języka w locie jak np. w Guild Wars. Tam sobie grasz po polsku a jak chcesz się dowiedzieć jak się dany item nazywa w oryginale albo przeczytać oryginalny opis umiejętności to po prostu wciskasz CTRL i póki trzymasz ten klawisz cały interfejs przestawia się na angielski. @Achven, fajnie że popełniłeś ten poradnik ale czerstwo to wygląda gdy ktoś Ci zgłasza konstruktywną krytykę to się obrażasz. To normalne, że w każdym tekście będą błędy, nieścisłości i braki.
 6. Inicjatywa cenna i godna pochwały. Czy nie lepiej byłoby jednak zamiast odkrywać koło na nowo przygotować polską wersję poświęconego fokusowi artykułu na Wiki?
 7. Blurporator

  Optymalizacja Pamieci podręcznej.

  Proponuję na początek zmierzyć wykorzystanie zasobów przez Launchera podczas działania optymalizacji. Można do tego wykorzystać nawet standardowy Monitor Zasobów albo nawet Menedżer Zadań. U mnie podczas optymalizacji cache konsumuje niespełna 300-350MB RAM ale ja mam już zoptymalizowany cache. Może w niektórych sytuacjach zapotrzebowanie na RAM wzrasta tak bardzo, że po prostu z braku wolnej pamięci program kończy awaryjnie działanie.
 8. Jeśli nie grasz na laptopie dużo lepszym rozwiązaniem (z punktu widzenia komfortu grania) będzie zainwestowanie w kartę graficzną.
 9. Screeny wyglądają paskudnie. Jakbyś grał na ustawieniach minimalnych na karcie zintegrowanej. U mnie gra tak wygląda na starym lapku z integrą. Te "przeźroczyste obrazy" to płaszczyzny na które narzucane są efekty środowiskowe - w tym wypadku mgła i karta graficzna nie wyświetla ich poprawnie. Podaj specyfikację komputera bo na chwilę obecną to nawet nie wiadomo czy spełniasz wymagania minimalne. Nie zapomnij napisać ile VRAM ma karta graficzna.