Jump to content
  • 0

Zakup warfrme


RobsonnPLL
 Share

Question

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
42 minutes ago, RobsonnPLL said:

Mam ochotę na kupno jakiegoś warframe za platynę, co polecicie?

Żadnego - nie opłąca się (wszystkie są do zdobycia po prostu grając. Lepiej kup gniazda broni / warframe.

42 minutes ago, RobsonnPLL said:

Może coś na rajdy.

Obecnie nie ma rajdów w grze.

42 minutes ago, RobsonnPLL said:

Nekros dla dropu, co do leczenia i wspomagania grupy, jakiego tanka?

Jeśli koniecznie chcesz coś kupić to albo ten którego szalenie trudno zdobyć, albo pasującego pod twój styl gry.

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja bym ci radził jak chcesz któregoś kupić to kup Khore. Elementy Khory pozyskuje się z rzezi sanktuarium. Żeby zdobyć wszystkie trzeba dużo szczęścia i dużo plansz zaliczyć. 24 jeśli dobrze pamiętam pod rząd i nie masz żadnej gwarancji, że dostaniesz element składowy. Nawet na zwykłej rzezi potrzebna do tego dobra ekipa bo na tyle plansz mimo, że zaczyna się od 30 levelu to kończy na 150 czy 170. Do tego do zrobienia Khory potrzeba 10 kodów kavatów czyli następnej bardzo trudnej dla nowego rzeczy do zdobycia.  W  efekcie nawet gdybyś zrobił ją na warsztacie otrzymujesz khore i kavata bez reaktorów orokin a więc z o połowę mniejszą pojemnością na mody. Kupując  ją za platynę masz wszystko bez tych problemów i z zainstalowanymi reaktorami i na warframe i na kavacie oraz oczywiście gniazdo na to warframe. 

 

Co zaś do khory to otrzymujesz warframe z takim turbo wzmocnionym kavatem, większym od normalnego a mimo to do tego warframe możesz dołączyć strażnika co jest w innym przypadku niemożliwe.  Masz więc dwóch towarzyszy plus bardzo mocny warframe szczególnie na obrony i przejęcia z tą jej czwórką. 

Drugim wartym rozważenia jest atlas. Do zabójstwa golema potrzeba wyekspionego i "zrobionego" itzala i gratllera, mieć odblokowaną Eris i wykonane zadanie z Jordasem. Bardzo potężny warframe również o ile ktoś potrafi nim grać.

 

No i żaden z tych warframe nie ma wersji prime, więc nie wydajesz platyny na coś co i tak sprzedasz.

Edited by Achven
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Achven said:

... 

Jestem skłonny częściowo się z tobą zgodzić. 

Khore zdobywa się na rzezi sanktuarium, która sama w sobie wymaga od gracza już wysoko rozwiniętego sprzętu. Część występuje na 8 strefie tej misji i przeważnie gracze po niej kończą. Kota khory musisz tak samo formować jak normalnego sierściucha aby był do czego kolwiek przydatny.

A jak dobrze rozumiem... Masz problem ze skanami dzikich kavatow... Serio?! 

Archwing.. gracze o ile strasznie narzekają na ten tryb i sprzęt, nie jest go specjalnie dużo... Raz rozwinięty AH i broń od niego do 30 poziomu wystarcza dla większości wymaganych od niego zadań(bez formy, ale oczywiscie zmodowany). 

Śmiem twierdzić że nie ma takiego frama którego "szalenie trudno zdobyć". Pomijając czynnik cierpliwości oczywiście. Na wszystko trzeba po prostu zapracować. 

Jeśli już mam wyliczyć które warframy że względu na RNG są najtrudniejsze do zdobycia to: ash (z maniaków grineer) , ivara(misję infiltracji) , oberon(z eximusow), vauban (z alarmów). 

Ze względu na typy misji / gdzie się zdobywa części: harrow, octavia, khora. 

Ze względu na ilość części: equinox (6 części). 

"Bo się ludziom nie chce farmić": atlas (Archwing), mesa (klucze alada v), revenant, gara, wszystkie prime. 

Te jednak trudności nijak się jednak mają do tego jak trudno zdobyć np War'a czy Brakk'a. 

@RobsonnPLL decyzja jest twoja... 

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 hours ago, Achven said:

Drugim wartym rozważenia jest atlas. Do zabójstwa golema potrzeba wyekspionego i "zrobionego" itzala i gratllera, mieć odblokowaną Eris i wykonane zadanie z Jordasem. Bardzo potężny warframe również o ile ktoś potrafi nim grać.

Nieodmiennie bawi mnie jak co poniektórzy wygłaszają tezy absolutne. Ja z kolei twierdzę, że Jordas Golem to jedna z najszybszych i najprostszych farm w grze. Itzal? A po co? Każdy archwing się nada - nie potrzeba tu "jedynki" Itzala żeby nadążyć za golemem. A drobnica jest zwyczajnie niegroźna. Grattler? W sumie to o nim nawet nie pomyślałem - wybitnie mi nie leżał podczas masterowania - ale z ciekawości muszę spróbować. Ja golema ubijam Velocitusem.

A jak komuś nie chce się czegoś farmić w Warframe to po co w ogóle grać w grę, której istotą jest nieustanny grind?

Rzecz jasna, każdy wydaje swoją platynę na co mu się żywnie podoba. Jeśli o mnie chodzi to preferuję sloty, vaultowane komponenty oraz skórki i dekoracje do lądownika. Co można wyfarmić - trzeba wyfarmić. Ale to moje widzimisię.

Edited by Blurporator
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Panowie ja nie napisałem, że czegoś nie da się zrobić, czy że czegoś nie potrafię zrobić. Faktem jest, że nowy gracz nie ma co marzyć o szybkim osiągnięciu poziomu pozwalającego  na zdobycie Khory. Poza tym w pojedynkę tego nie zrobi choćby był nie wiem jakim mistrzem. Żeby zrobić atlasa musi odblokować wszystkie węzły żeby dostać się do eris i musi mieć albo velocitusa, albo dużo łatwiejszego do zdobycia grattlera. Velocitusa nie będzie miał jeśli go nie kupi za platynę,  nie kupi części za platynę, nie zmieni syndykatów z lewej na prawą stronę lub ktoś z klanu mu tych brakujących części nie da, nie mówiąc już, że musi być w klanie mającym pobadanego velocitusa. Dalsze drążenie nie ma sensu.

Jeszcze tylko pogratuluję rady, żeby platynę wydawać na skórki do lądownika i dekoracje. To na pewno pozwoli mu wbić rangę i odblokować bronie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Achven czytaj proszę ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem, że takie a nie inne preferencje zakupowe to tylko moje widzimisię.I nie doradzałem RobsonnPLL. Bo odnosząc się do jego postu: do leczenia Trinity, do tankowania Rhino, do wspomagania grupy to szeroki temat bo wspomagać można na wiele sposobów. I ani słowa o tym czy powinien kupować frame czy nie bo nie o to pytał.

Edited by Blurporator
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki wam wszystkim.

Muszę przyznać Achvenowi rację. Dla początkującego gracza (bez dobrych broni) Khore jest bardo dobra, głównie dzięki bardo mocnemu towarzyszowi. W dwa dni nabiłem 15 poziom freima. Ten kotek wybija wszystko w zasięgu wzroku, przy okazji wbijając poziomy Khore.

Może poradzicie mi również jakiegoś mechanicznego towarzysza? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Carrier - Jeżeli lubisz trwonić duże ilości amunicji,  powiększa ci pojemność magazynka/ z modem odnawia ci amunicje innych typów. Plus nawet nie prime`owa wersja  ma dość silną broń (sweeper)

Wyrm - Średnia broń (ale że można strażnikowi dać inną broń, przeznaczoną dla strażnika wielki problem to to nie jest), kontrola tłumu (dla mnie  na przetrwania w ciężkich sytuacjach jest przydatny, czy obronie, pomijając że czasami moby może wypluć za mapę), z modem Negacja może raz na jakiś czas uchronić ci skórę od statusów. 

Helios - Latający skaner kodeksu. Ale uważaj, musisz mieć  skanery w sprzęcie (niby niedrogie ale jednak trzeba zwrócić na  to uwagę). Dekonstruktor też nie jest zły, ale jak w przypadku wyrma jak pisałam. Możesz mu zmienić broń. 

Taxon - Odnawia ci tarcze, a jego broń mrozi. Godny uwagi.

Dirigi, Deathcube czy Dijjina trudno mi uznać za przydatnych (pod exp oczywiście zawsze). Ktoś może poprawić mój punkt widzenia, jednakowoż na swoim przypadku, polecałabym Ci Carriera/Heliosa ew Taxon.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Skoro Helios zużył 100 skanerów to znaczy że zeskanował stu przeciwników i że działa ładnie. Pamiętaj, że za skany wykonane przez Heliosa nie otrzymujesz reputacji u Simarisa. Reputację otrzymujesz tylko za skany wykonane ręcznie. Poza tym w przypadku używania Heliosa opłaca się zainwestować u Simarisa w zakup widżetu do skanera, który powoduje że nie zużywasz skanerów - wystarczy mieć w ekwipunku jedną sztukę po wieki wieków.

A precepta Heliosa zupgradowałeś? Niezupgradowany ma mały zasięg i pięciosekundowy cooldown. Zupgradowany ma 2,5x większy zasięg i dwusekundowy cooldown i gra z każdym frame pozwalając na szybkie i wygodne uzupełnianie wpisów w Kodeksie bez konieczności ręcznego skanowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak jak zostało powiedziane, pomęcz sie trochę i kup u sima odpowiedni widżet, wtedy  nie będziesz musiał sie przejmować  skanerami w sprzęcie. Carrier jak pisałam, jeżeli dużo  używasz broni palnych. Poza tym skanowanie ręcznie przy carrierze jest ciut "bardziej" czasochłonne i irytujące. Helios z kolei jeżeli ciało moba zostanie (kilka sekund wystarczy), może skanować nawet już  zabitych. Ostatnio na syfonach kuva to zauważyłam ze swoim heliosem prime.  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...