Jump to content
  • 0

Optymalizacja Pamieci podręcznej.

-INDRA-
 Share

Question

Witam was Tenno,

Otóż od dłuższego czasu zmagam się z dość irytującym problemem, który pojawia się każdorazowo po większej aktualizacji w Warframe'ie. Po ostatni update po załadowaniu się launchera ten pyta się o zoptymalizowanie pamięci podręcznej by zaoszczędzić 608 MB miejsca na dysku w folderze Warframe'a. Gdy za pierwszym razem potwierdziłem, optymalizacja szła swoim spokojnym wolnym tempem aż do 14%, po osiągnięciu których launcher nagle umożliwia odpalenie gry, równocześnie jednak wyświetlając następującą stronę internetową: https://www.warframe.com/hardwarefail

Tak, umiem czytać i wiem co jest tam napisanie, ale żadna z tych rzeczy mnie tam nie dotyczy - laptop nie był w jakikolwiek sposób upgrade'owany, karty graficzne nie były overclockowane, podobnie jak procesor też nie był podkręcany, RAM działa prawidłowo, gdyż laptop nie ma żadnych ścinek podczas grania w inne gry, nie wspominając już o chwilach,w  których używany jest w sposób "biurowy" czy tez podczas prac z programami graficznymi (GIMP, Photoshop itp.). Znajomi podpowiedzieli, że usunięcie folderu warframe'a z appdaty pomaga, lecz u mnie oczywiście nie zadziałało.
Przy dwóch poprzednich updateach problem również występował i ostatecznie nie chcąc się z tym bawić reinstalowałem grę u swojego szwagra, który ma nieograniczony transfer internetu (nie to co ja - 60 GB na miesiąc). Teraz jednak postanowiłem porzebać za prawdziwą przyczyną problemu, dlatego też pisze do was z zapytaniem, czy znacie może jakieś rozwiązanie?

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
16 hours ago, -INDRA- said:

Witam was Tenno,

Otóż od dłuższego czasu zmagam się z dość irytującym problemem, który pojawia się każdorazowo po większej aktualizacji w Warframe'ie. Po ostatni update po załadowaniu się launchera ten pyta się o zoptymalizowanie pamięci podręcznej by zaoszczędzić 608 MB miejsca na dysku w folderze Warframe'a.

Witaj, proces nadpisuje niektóre już bezużyteczne dane wf. Proces bardziej dotyczy samej gry niż Twojego sprzętu.

• 0

Proponuję na początek zmierzyć wykorzystanie zasobów przez Launchera podczas działania optymalizacji. Można do tego wykorzystać nawet standardowy Monitor Zasobów albo nawet Menedżer Zadań. U mnie podczas optymalizacji cache konsumuje niespełna 300-350MB RAM ale ja mam już zoptymalizowany cache. Może w niektórych sytuacjach zapotrzebowanie na RAM wzrasta tak bardzo, że po prostu z braku wolnej pamięci program kończy awaryjnie działanie.