Jump to content

Fortuna: Aktualizacja 24.1 - 14 RUNDA TENNOGENU

[DE]Grzegorz
 Share

Recommended Posts

Fortuna: Aktualizacja 24.1.0 - 14 RUNDA TENNOGENU!

14 RUNDA TENNOGENU!

e4208c577c3a4c7e0526c5ee5a6fdcf9.jpg 

14 Runda wprowadza całkowicie nową kategorię: kosmetyka Operatorów! Wyposaż swojego demona Pustki tymi maskami i akcesoriami szytymi na miarę. Dodaliśmy również 8 nowych skórek Warframe, 8 nowych skórek broni i więcej — wszystkie stworzone przez naszych utalentowanych Tenno! By znaleźć te przedmioty, otwórzcie Warframe przez Steam i odwiedźcie Rynek w grze.

af5a3faf0988bcfc6bd82ed23e8fe06f.jpg

KOSMETYKA OPERATORÓW

Garasu Oculus od ixe i lukinu_u
Incognito Oculus od prosetisen
Lumis Earpiece od lukinu_u
Zenoriu Mask od led2012 i daemonstar
Zenoriu Oculus od led2012 i daemonstar
Zenoriu Earpiece od led2012 i daemonstar

3d6ee37ab92cb43240abcc8eb8f91476.jpg

SKÓRKI WARFRAME

Skórka Chroma Morkai od lukinu_u
Skórka Equinox Divisa Skin od HitsuSan
Skórka Equinox Megaera od Vulbjorn, the graphical walrus
Skórka Gara Zamariu od led2012 i daemonstar
Skórka Limbo Graxx od Faven
Skórka Nyx Ascophillia od Erneix
Skórka Titania Lympharis od lukinu_u
Skórka Zephyr Graxx od Faven

e3fd0c87f19139ab972ee8a8a12cae21.jpg

92e7fbb8aec9d38ebac8d74961621dac.jpg

SYANDANY

Syandana Styx od malayu, Scharkie, i Jadie
Syandana Tenui Syandana od led2012 i Justified114

a4f848ba33ccb81033d669a8a4e78327.jpg

HEŁMY

Hełm Loki Lupu od Lubox
Hełm Nekros Charon od malayu i Scharkie         

6f42a97c182462a133483f3b66318237.jpg

SKÓRKI BRONI

Skórka sztyletu Crubbak od Lubox i Scharkie
Skórka rapier Ferita od HitsuSan i Reil
Skórka tonf Hades od malayu, Scharkie, i Jadie
Skórka ciężkiego miecza Ion od Yatus i IgnusDei
Skórka ciężkiego miecza Karv’r od Faven i Scharkie
Skórka rapier Ni'Duhl od Faven
Skórka Opticor Mithra od lukinu_u
Skórka miecza Tengushen od BeastBuster

Zmiany:

• Zmieniono obrażenia pocisków arkana Pax Seeker z 100% Miażdżące na 50% Przebijające/Tnące. Naprawia to też podwójne nakładanie się modów na pociski Pax Seeker.
    • *WYJAŚNIENIE: Dla tych, którzy są zdziwieni pojawianiem się ikony obrażeń miażdżących, to tylko ikona (mały młot) dla wymuszonego efektu odrzucenia. Niezadawane są żadne obrażenia miażdżące.
  • Zwiększono częstotliwość używania instrukcji Mina Wiążąca i Granat Antygrawitacyjny przez towarzyszy MOA.
  • Poprawiono podnoszenie kluczy znajdujących się w ruchu (np. toczących się z górki) w etapach Odzyskania w Zleceniach na Orb Vallis.
  • Naprawiono animacje dreszczy zwierząt w Orb Vallis.
  • Zaktualizowano opisy modów Mecha by zawierały informacje że do oznaczenia przeciwników wymagany jest aktywny Kubrow.
  • Poprawki związane z odrodzeniami AI w pomieszczeniach Lodowej Planety Corpus.

Poprawki:

• Naprawiono niewypadanie składników kokonu ferliatycznego po pokonaniu Juggernauta.
  • Naprawiono zlecenia Równin uniemożliwiające rozpoczęcie etapów w jaskini gdy gracz znajduje się zbyt blisko, powodując porażkę zlecenia.
  • Naprawiono mod Mecha Przesterowanie niewpływający na szansę statusu Kubrowów w Arsenale.
  • Naprawiono nieprzyznawanie biegłości Klanu po ukończeniu badań przez Kreska. Ta biegłość magicznie pojawi się po zbadaniu kolejnego przedmiotu.
  • Naprawiono zadawanie obrażeń przez Terrańskich Provisorów przez Zwierciadło Grozy Garudy.
  • Naprawiono wyświetlanie błędnych wartości pewnych nagród w ekranie Zleceń.
  • Naprawiono zacinanie się gry podczas wejścia do Przekaźnika/Osady jako Garuda.
  • Naprawiono mody Kubrow o podwójnych statystykach (Płomienny Gruczoł, Elektryczna Obroża, Mroźna Żuchwa, Jadowite Kły) niepojawiające się w Kodeksie i niemożliwymi do załączenia w czacie.
  • Naprawiono nienagradzanie postępu wyzwania Grotołaz Vallis u klientów.
  • Naprawiono pojawianie się ikon ogniw energii Wydobycia poza granicami minimapy w Orb Vallis.
  • Naprawiono niewidzialną "łamigłówkę z parą" w zadaniu Wewnętrzna Wojna.
  • Naprawiono brakujące efekty podczas wymiany przedmiotów (Klejnoty, Toroidy, itp.) na reputacje.
  • Naprawiono zadanie Vox Solaris pojawiające się krótko po rozmowie z Eudico.
  • Naprawiono resetowanie się dialogów Eudico w zadaniu Vox Solaris po wybraniu "Potrzebuję chwili."
  • Naprawiono podwajanie się dźwięków podczas zaznaczania misji.
  • Naprawiono błąd skryptu podczas rzucania umiejętności Larwa Nidusa.
  • Naprawiono błąd skryptu podczas rzucania umiejętności Rozbłysk Excalibura.
  • Naprawiono błąd skryptu podczas używania umiejętności Operatora.
Edited by LeeHarveyOswald

Ta, tyle poprawek, a moje articule wrogów nadal nie mają broni...

Swoją drogą myślałem ostatnio o feedbacku do Fortuny, który jest oczekiwany przez DE. Jest to większa wersja PoE i równie powtarzalna względem pozostałej gry (różnica szczegółów mechaniki i terenu). Ma jednak przewagę nad PoE taką, że np gdy nie chcemy się użerać z jakimś patrolem, możemy go ominąć nie zaczepiając o jakiś obóz, albo uciec im (w PoE nie było jak uciec, bo tam co 50m był kolejny oddział, obozowisko itd, przez co uciekając przed jednym oddziałem zaczepialiśmy 2 inne patrole i do tego przynajmniej jedną bazę wroga). Jednak ma Wenus dużo wad.

Zacząłem myśleć, czego mogłoby mi brakować na otwartym świecie względem klasycznych gier z otwartym światem (na przykłady mechanik wybrałem Skyrim i kilka gier MMO, które pogrywałem kiedyś).

Po pierwsze powinna być większa różnorodność terenu - w ciekawym otwartym świecie miałem ochotę wejść na tą dużą górę, żeby zobaczyć, co ciekawego znajdę po drugiej stronie. Tutaj tereny są często powtarzalne. Najciekawsza lokacją z różnorodnością terenu, jest chyba tylko ten wielki krater i okolice. Jest kilka identycznych łąk grzybowych, dlaczego np nie zrobić z jednego lasu grzybowego? Chciałbym po prostu, żeby zaciekawił mnie jakiś głupi wierzchołek góry, bo ma ciekawy kształt.

Powinny być jakieś obozowiska sojuszników na mapie. Nieduże, coś jak jakieś małe oddziały broniące swoją pozycję. Gdzie mogłoby się mieć aktywności pomniejsze aktywnoości z głównego miasta.

Dalej powinny być minimisje typowe z stereotypowych MMORPG, typu przynieś mi 3 ryby, czy wykop dwa kryształy, albo zanieś list z obozu A, do obozu B (bez możliwości użycia archwing, bo radar cię wykryje), a w zamian dostaniesz np jakiś ciężki do zdobycia zasób. W zwykłych grach jest to wkurzające, jednak w grze w której te opcje byłyby opcjonalne, byłoby miłą odmianą.

Misje oprócz losowych misji bounty powinna istnieć także lista misji na różnych poziomach do wyboru, coś jak dziennik questów. Mogłyby dawać mniej reputacji niż bounty, którego losowość misji podnosi wymagania wobec gracza. Do tego na liście można by było dodać te miniquesty na 5 minut na trybie solo, typu złapać jakiegoś zwierza, złapać 3 ryby i inne zapychacze czasu. 

Na mapie w trybie freeroam powinno być więcej graczy na raz, a wybranie jakiegoś zadania z dziennika powodowałoby szukanie graczy, którzy też by wybrali daną misję i wtedy powinny się złożyć 4 osoby na hostowanej przez któregoś gracza mapie. Jednak, jeżeli to niemożliwe tutaj, żeby mapa ogólna miała swój serwer, powinna być solo (z opcją zapraszania) i wybranie misji dałoby migrację do innych graczy na wspólną mapę. Gdy np po wykonanym zadaniu, nie chcemy kontynuować przygody w następnym zadaniu, które chce 3/4 drużyny, możemy powrócić do naszej mapy, a na nasze miejsce wszedłby gracz, który wybrał akurat tą misję, co tych 3 graczy. My wtedy możemy wybrać inne zadanie z puli i dołączyć do innych graczy. Bo teraz nie dość, że mamy sztywno narzucone np 5 misji bounty, to jeżeli opuścimy drużynę, nie możemy dołączyć do kolejnego bounty, możemy tylko je zahostować i czekać na innych (dlatego jest tyle pustych map, gdzie ludzie czekają na drużynę, gdzie z 4 czekających mielibyśmy już 1 pełną drużynę).

Nie wiem, co uważacie o tym, wydaję mi się, że tego graczom brakuje, żeby mapa otwartego świata była bardziej żywa i ciekawsza. Zapraszam do dyskusji.

@JohhnyBravos Dziękujemy za ciekawe pomysły i uwagi. Zachęcam do dyskusji innych graczy, chociaż może umiejscowienie tej wiadomości trochę utrudnia odzew.

Sama mam sentyment do takich mini zadań, gdzie biega się  😉 jak chłopiec na posyłki za materiałami, przysługami i dzięki temu powoli poznaje lokacje i wzbogaca się fabuła gry poprzez interaktcje z "lokalnymi" w danych strefach. 

Na Cetus i Fortunie taką rolę mają nasi sprzedawcy, gdzie wraz ze wzrostem reputacji możesz odblokować dodatkowy asortyment, każdy ma jakąś historię do opowiedzenia o sobie lub innych mieszkańcach danej lokacji, a dialogi są dostosowane do poziomu nastawienia wobec Ciebie. Tak jak w innych grach, które są już długo na rynku, w momencie osiągnięcia wszystkich celów danej lokacji, sklepik jest dalej dostępny, chociaż sprzedawca już nas raczej nie zaskakuje towarem. Taka sytuacja może się jednak zmienić z nowymi aktualizacjami i dodaniem nowych zawartości w grze.

Widząc jak czasami ludzie rozchodzą się łowić ryby czy zbierać minerały, mimo że ktoś chce zrobić Zlecenia, to także jestem za dodaniem opcji np. "Gathering/Zbieractwo" ^_^ jako trybu gry po przejściu z Cetus na Eidolon lub z Fortuny na Vallis. Intencje graczy i oczekiwania byłyby transparentne i można byłoby uniknąć rozczarowania, że się wykonuje misje bez pomocy, a grupa zgarnia bonusy bez wkładu własnego. Pojawia się tu także problem znikania surowców po wydobyciu i ich ograniczoną ilość w sesji/czas ponownego pojawienia się.

Jestem ciekawa opinii innych graczy i wasze własne preferencje odnośnie tego, co powinien oferować otwarty świat w Warframe.

Moim zdaniem mogłoby to być o wiele ciekawsze, gdyby gra nie dawała nam tak po prostu olewać wszystkich przeciwników. Rozumiem jakieś skradanie się czy coś, ale obecnie większość gry przeskakuje się z punktu A do punktu B. Po dłuższym czasie jedynym utrudnieniem są przeciwnicy ze zwiększonymi obrażeniami do granic przeżywalności.

Wkręcę się w convo.

Rozbudowa (wyłącznie) gameplay’u ma wbudowaną limitacje: gracz który zna dobrze system(y) gry, będzie zawsze szukał i używał skrótów, jak np. obejście wrogów bez zwarcia (sorry Netru), lub gromadzenie zdobyczy w mgnieniu oka.   

Wf naciska na gromadzenie zasobów do szybszego wzniesienia rangi lub zysku, co rozwija Arsenał.

Spoiler

I Fashionframe 😎

Większość systemów gry jest oparta na tym fakcie (rozważanie masywnej ilości danych wspiera teorię). WF ma także aspekt bardzo zawziętej społeczności, co także wlicza się w rozwój gry. Każdy gracz czerpie przyjemność z gry inaczej, co tworzy ciekawą łamigłówkę dla deweloperów.

Dzięki za dwa grosze. Jeśli interesujesz się tworzeniem cyfrowych światów polecam książkę A Theory of Fun.   

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...