Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Luckas204

Rozgrywka pierwszoosobowa

Recommended Posts

Od dłuższego czasu zastanawiałem się czy rozgrywka pierwszoosobowa mogłaby być w Warframe. Szczerze mówiąc dla mnie byłaby to bardzo ciekawa odmiana. Mam na myśli możliwość zmieniania pomiędzy 1 i 3 osobą. Jestem ciekaw opinii innych graczy na ten temat. Mam nadzieję , że znajdzie się ktoś chętny do dyskusji na ten temat 😄

Temat był podejmowany wielokrotnie. Twórcy za każdym razem dawali taką samą odpowiedź. Dzwieczne NIE. 

A co do mojej opinii... Twierdzę, że tryb pierwszoosobowy nie pasowało by to do rozgrywki i systemu poruszania się. 

Absolutnie nie, o czym DE także nie raz pisało.

A czemu nie?

Wyobraź sobie jak wyglądałaby rozgrywka gdzie machasz czymś naprawdę szybkim przed "oczami" czy poruszasz się po mapie w bardzo dynamiczny sposób... nawet nie mając epilepsji czy światłowstrętu, po dłuższej chwili rozbolałyby się oczy i głowa od tego całego machania i skakania. Gra jest zwyczajnie niestworzona do trybu FPP. Jest zbyt dynamiczna.

Do tego grając FPP masz ograniczone pole widzenia, przez co byłbyś na straconej pozycji. Trochę jak w Skyrim - możesz grać z pierwszej osoby, niby klimatycznie i imersyjnie, ale jak cię otoczy 5 wrogów, to włączasz widok zza pleców, bo nie ogarniasz z której strony cię atakują i jak masz się bronić. A tu 5 wrogów to pierd, a nie problem, wyobraź sobie co by było będąc otoczonym przez 50 wrogów. To trochę tak, jakbyś w Devil May Cry chciał grać FPP.

Ja uważam , że wprowadzenie tego jako dodatkowej opcji byłoby całkiem ok. Z pewnością widzieliście Dooma 4 i mimo , że brutalność w Warframe nie jest tak duża to z pierwszej osoby wyglądałoby to dość ciekawie. Jednym by to pasowało ,drugim nie. Jeżeli bylibyśmy otoczeni przez kilkunastu wrogów to przecież widać to na minimapie. W Warframe jak strzelają do nas od tyłu to chyba pokazuje się kierunek skąd dostajemy. Gdyby wprowadzili też FPP to ci co chcieliby grać na FPP to by grali a ci co na TPP to grali by na TPP. Jakby komuś się nie spodobało to by nie grał na FPP.

Tylko wyobraź sobie Dooma, gdzie jesteś na 2 strzały (o ile nie na jeden) i masz w pokoju nie 5-15 przeciwników, tylko 30-50 (jak zwykła obrona na 20 fali). Widok wrogów na minimapie masz, jak zmarnujesz slot (np. towarzysza) przykładowo na animal instinct (i o ile towarzysz nie zdechnie na takim sortie po 1 strzale).  Więc jeżeli mówimy o misjach do takiego saturna, to FPP by mogło wyjść, bo gra na tym poziomie dużo wybacza, ale powyżej nawet 30 lvl wrogów (albo powyżej rotacji B), za mało miałbyś możliwości błędu.

34 minutes ago, JohhnyBravos said:

Tylko wyobraź sobie Dooma, gdzie jesteś na 2 strzały (o ile nie na jeden) i masz w pokoju nie 5-15 przeciwników, tylko 30-50 (jak zwykła obrona na 20 fali). Widok wrogów na minimapie masz, jak zmarnujesz slot (np. towarzysza) przykładowo na animal instinct (i o ile towarzysz nie zdechnie na takim sortie po 1 strzale).  Więc jeżeli mówimy o misjach do takiego saturna, to FPP by mogło wyjść, bo gra na tym poziomie dużo wybacza, ale powyżej nawet 30 lvl wrogów (albo powyżej rotacji B), za mało miałbyś możliwości błędu.

tak własciwie limit błedu rosnie ze poziomem i ulepszeniami sprzetu (modów) ale konczy sie gdzies w okolicach 60 poziomu mobów (+/- 10 poziomów patrzac na posiadanego obecnie frame'a)
a jedyne FPP widok to mamy w snajperkach i niech tam zostanie xD

Ja używam Animal Instinct bo zaznacza na mapie Cefalony i Somakordy 😉 Po prostu chciałbym zobaczyć jak wyglądałoby FPP w Warframe. Nie oceniam FPP tak negatywnie w Warframe bo nikt nigdy nie grał na FPP w Warframe i nie wie jak to jest. Ja chciałbym pograć chociaż z parę godzin w FPP i dopiero potem mógłbym powiedzieć czy jest to dobry pomysł czy zły i czy grałoby się przyjemnie.

Był kiedyś bug, który sprawiał, że frame znikał i zmieniał się fov. Tworzyło to efekt podobny do wyglądu fpp. Przez przypadek odpaliło mi się to podczas jednej misji. Nie powiem dało  się grać, ale nie było to wybitnie przyjemne.

1 hour ago, Luckas204 said:

Ja używam Animal Instinct bo zaznacza na mapie Cefalony i Somakordy 😉 Po prostu chciałbym zobaczyć jak wyglądałoby FPP w Warframe. Nie oceniam FPP tak negatywnie w Warframe bo nikt nigdy nie grał na FPP w Warframe i nie wie jak to jest. Ja chciałbym pograć chociaż z parę godzin w FPP i dopiero potem mógłbym powiedzieć czy jest to dobry pomysł czy zły i czy grałoby się przyjemnie.

Widzę, że następny członek forum usilnie próbuje forsować swój pomysł mimo wielu sprzeciwień opartych faktami.

Zrozum, nie zagrasz w FPP Warframe bo devsi tego nigdy nie zrobią. Nie przekonasz się jak to jest i nie wyrazisz swojej opinii po zagraniu bo nie zagrasz w FPP. Tak jak @Rin-senpainapisał, masz FPP w snajperkach... chcesz wiedzieć jak się gra? Zagraj 20 fal obrony wyłącznie z przybliżeniem w snajperce i powiedz mi, że grało się super. Ciekawy jestem ile razy padniesz.

Nie bądź tak brutalny, 20 fal z Arca Scisco powinno być wystarczającym wyzwaniem. Przynajmniej nie ma takiego zooma, przez co nie powinien dostać takich nudności, jak z celownikiem snajperskim... 😉

• Create New...