Jump to content

Zmiany Rivenów cz. 2


Recommended Posts

Witajcie Tenno!

Od momentu kiedy dokonaliśmy ostatnich zmian w dyspozycji Rivenów przy dodaniu Fortuny minęło już trochę czasu.

Niektóre pytania pozostały bez odpowiedzi od czasu przerwy świątecznej, więc wracamy do tego tematu, aby przedstawić Wam nasze aktualne plany!


Po pierwsze: jak wspomniano wcześniej, będziemy okresowo odświeżać balans Rivenów. Zmiany w Dyspozycji Riven będą wprowadzane co 3 miesiące wraz z Prime Access. Pozwala to na dokonywanie poprawek "zsynchronizowanych" na różnych platformach. Zmiany te będą zgodne z tymi samymi protokołami, co wcześniej:
- Brak zmian dyspozycji o więcej niż jedną "odrobinę" na raz
- Zmiany tylko dla odpowiednio wysokich wartości (jeśli liczby są "wystarczająco zbliżone" do pożądanego poziomu mocy, pozostawiamy je)
- Gracze otrzymają ostrzegawczą wiadomość w skrzynce odbiorczej od Cephalona Samodeusa, jeśli posiadają Riveny, które ulegną zmianie
- Riveny Broni białych na chwilę obecną nie doświadczą żadnej zmiany; aż cały proces wprowadzania "Bronie białe/Melee 3.0" nie zostanie ukończony!

W oparciu o opinie od czasu naszego ostatniego Warsztatu wprowadzamy również niewielką zmianę: wcześniejsze zmiany w Dyspozycjach zostały oparte przede wszystkim na statystykach użycia broni, gdzie bardziej popularne bronie otrzymywały niższe Dyspozycje i na odwrót. Liczby te zostały skorygowane ręcznie tam, gdzie uznaliśmy to za stosowne, ale gracze zasugerowali, że powinniśmy pójść o krok dalej - od tego momentu opracowaliśmy wewnętrzny ranking poziomów mocy broni, który będzie dodatkową wartością obok statystyk użytkowania, i przez to pozwoli na określenie dokładniejszej ostatecznej wartości.


Mamy przygotowane Riveny dla Archgunów! Zostaną one udostępnione do nabycia w sklepie z ofertami Arbitrażowymi za Esencję Vitus w przyszłej aktualizacji. Te Riveny nie będą dostępne w podstawowej puli nagród Misji Mobilizacji (Sortie), za to będą całkowicie oddzielnym i opcjonalnym bytem. Nadszedł czas, aby pokazać Orbom w dolinach Vallis prawdziwy potencjał siły ognia Tenno z pomocą tych nowych Rivenów.


Na koniec krótka notka o Rivenach dla Broni Towarzyszy, ponieważ te Riveny zostały wyjęte z ogólnej puli nagród wraz z aktualizacją Fortuny. Planujemy udostępnić je w inny sposób - oczekujcie dalszych szczegółów naszych planów w przyszłym Warsztacie.


Dziękujemy za uwagę, Tenno!

Link to comment
Share on other sites

Serio? Dalej idziecie w tym debilnym kierunku o nazwie "koligacja zależna od popularności broni". Bo logika nakazuje by koligacja była zależna tylko od siły danej zabawki. Z tego co pamiętam to riveny powstały, by słabe bronie mogły się zbliżyć do silniejszych i by ludzie częściej nimi zaczęli grać.

Zacznijmy od podstaw. Bronie popularne to w większości nie są bronie które są najmocniejsze. Ba większość z nich nie jest w stanie zabić wroga z lvl wyższym niż 120. Więc jaki jest sens nerfienia? Riveny już są obłożone idiotycznym RNG, który urasta już do granic absurdu:

a) wydrop riven na sortie

b) wydrop odpowiedni typ rivena - broń biała, pistolet, zaw, kitgun, broń główna

c) miej strasznie dużo szczęścia by po wykonaniu zadania trafić na riven do broni którą chcesz

d) rolowanie rivena by mieć takie statystyki jakich się potrzebuje i połączone z tym farmienie kuvy, które zajmuje od groma czasu.

I teraz do tego wszystkiego dochodzi jeszcze popularność danej broni.

Stawiacie graczy w sytuacji, w której poświęcą np. 200h tylko by zrobić sobie fajny riven do np. Karaka, pograją dwa dni i zostanie on znerfiony tylko dla tego że jest to broń którą się przyjemnie gra. A to że ledwo sobie na sortie radzi to już nikogo nie interesuje 😄

Tylko i wyłącznie statystyki danej broni powinny mieć znaczenie w ustalaniu koligacji. To nie jest konkurs na królową balu na szkolnej imprezie, by popularność miała cokolwiek do balansu.

 

Link to comment
Share on other sites

W ogóle nie powinno być koligacji. W warframe są bronie do grania i są bronie do expienia. Nie widzę powodu by karać graczy za to, że zrobili rangę i mogą posługiwać się dobrą bronią. Funkcjonowanie jednokropkowych rivenów w ogóle nie ma sensu. Gdyby riveny miały sprawić, że ludzie zaczną używać śmieciowych broni musiałyby dodawać po 1000% obrażeń i wielostrzału.

 

Nagle zaczęło ci brakować czasu na grę?

Przedwczoraj robiłem sortie. Zrobienie go zajęło mi 15 minut. Riven karabinowy. Otwierałem jakieś 10 minut. Trzeba było znaleźć cztery skrytki na sabotażu.

Efekt riven do rubico +90 do miażdżonych, +70% wielostrzału, +56 elektryczych. Bez rolowania. Rolłem go z ciekawości raz bo miałem trochę kuvy, ale zostawiłem przy wyjściowych.

Wszystko w pół godziny nie 200.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Achven said:

Przedwczoraj robiłem sortie. Zrobienie go zajęło mi 15 minut. Riven karabinowy. Otwierałem jakieś 10 minut. Trzeba było znaleźć cztery skrytki na sabotażu.

Pamiętaj, że Tobie tyle to zajęło, są gracze słabsi którym zajmie to dłużej.

1 hour ago, Achven said:

Efekt riven do rubico +90 do miażdżonych, +70% wielostrzału, +56 elektryczych. Bez rolowania. Rolłem go z ciekawości raz bo miałem trochę kuvy, ale zostawiłem przy wyjściowych. 

Wszystko w pół godziny nie 200.

To, że wypadł Ci akurat riven do Rubico to czysty przypadek, w grze jest trochę więcej broni, więc prawdopodobieństwo, że wypadnie Ci przykładowo Rubico jest małe, ale dalej nie zmienia że ono jest.

Sam z swojego przykładu wiem, że można poświęcić sporo czasu na próbę trafienia dobrego Rivena, przy czym wydajesz 500k Kuvy, a statystyki to taki np. Dmg do Frakcji, Przeładowanie i inne zbędne statystyki gdzie Curse to np. taki DMG/Wielostrzał/Kryt/Status.

1 hour ago, Achven said:

W ogóle nie powinno być koligacji. W warframe są bronie do grania i są bronie do expienia. Nie widzę powodu by karać graczy za to, że zrobili rangę i mogą posługiwać się dobrą bronią. Funkcjonowanie jednokropkowych rivenów w ogóle nie ma sensu. Gdyby riveny miały sprawić, że ludzie zaczną używać śmieciowych broni musiałyby dodawać po 1000% obrażeń i wielostrzału.

Imo, brak koligacji Rivenów jeszcze bardziej zniszczy balans broni.

Jak zmiany Rivenów mają karać ludzi za wbijanie rang? To czy ktoś używa Rivenów to jego decyzja.

Funkcjonowanie Rivenów z słabą koligacją może nie jest aż tak dobre, ale dalej nie zmienia, że w niektórych broniach dane statystyki nawet na Koligacji 1/5 potrafią być przydatne. 

Riveny już sprawiły, że ludzie używają słabszych lub mało używanych broni, choć jest to mało zauważalne. 

 

1 hour ago, Achven said:

Nagle zaczęło ci brakować czasu na grę?

Pamiętaj, że też nie każdy ma czas na grę 😉

 

On ‎2019‎-‎02‎-‎25 at 3:37 PM, .Decado. said:

Tylko i wyłącznie statystyki danej broni powinny mieć znaczenie w ustalaniu koligacji.

Tu zgadzam się z Decado, ponieważ jest wiele broni, które są popularne albo były popularne przez, co aktualnie ich Koligacja jest dość niska, tak samo jest wiele bron,i które nie są używane przez ludzi i ich koligacja wynosi 4-5, głównie widać to przy PA, choćby taki Gram ludzie używali go tylko do wyexpienia, przez co jego koligacja aktualnie wynosi 1.44 czyli jak dobrze pamiętam 5/5 co sprawia, że ta broń na odpowiednich statystykach jest lekko OP, przy czym niszczy np. Galatine, który ma 1/5 ponieważ był i nadal jest popularny.

Ten problem tyczy się też Kitgun, Zaw oraz wszystkich nowych broni ,które przy wejściu do Gry maja koligacje 3/5. Przykładowo dobrze zbudowany Kitgun który posiada odpowiedni Riven zwiększający Szanse na Kryta, Obrażenia Krytyczne i Obrażenia sprawia, że nasz Pax Seeker potrafi ''sam'' zadawać DMG po 150-200k. (Główny buff DMG daje nam właśnie Riven dzięki koligacji 3/5)

Jak dla mnie zmiany Koligacji przy wejściu PA są dobrym pomysłem, ale dalej należy pamiętać, że przy wyjściu broni należy pierw ją sprawdzić i przetestować,  

i na podstawie tego ustalić Koliagcje Rivena przed wprowadzeniem tej broni do gry.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie bez sensu jest uwstecznianie koligacji, bo to że dzięki rivenom jakaś broń (np Lenz) stała się bardziej popularna, to potem uwstecznia się jego popularność, bo jest nerf jego rivenów. Gdzie tu sens? Popularność Lenza wzrosła dzięki rivenom? Super, o to Wam chodziło, teraz trzeba się zabrać za inne małopopularne bronie, żeby riveny do nich podniosły popularność. Ewentualnie wszystkie riveny są nerfione, żeby była jeszcze większa przewaga względem tych najrzadziej używanych broni, które w tym czasie dostaną buff. Jednak taka metoda i tak zmniejszy popularność tych broni, które odzyskały swoją świetność, bo po nerfie ich rivenów znowu są słabsze od najpopularniejszych broni beż rivena. W mojej opinii lepiej by było dodać szóstą kropkę w rivenach dla tych ultra rzadko używanych broni.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko źle!

Zasada koligacji rivenów powinna być prosta. Liczymy bazowy DPS /Burst DPS broni... i na podstawie tych danych obliczamy koligację.

Przykład... Braton jest słaby... no to ma wysoką, Lanka jest mocna... no to ma niską.

I tyle w temacie. Bo o ile pamiętam to założenie rivenów było takie by słabym broniom pomóc w dorównaniu tym mocniejszym.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, -FF-Drakulon said:

 

Jak zmiany Rivenów mają karać ludzi za wbijanie rang? To czy ktoś używa Rivenów to jego decyzja.

Funkcjonowanie Rivenów z słabą koligacją może nie jest aż tak dobre, ale dalej nie zmienia, że w niektórych broniach dane statystyki nawet na Koligacji 1/5 potrafią być przydatne. 

Riveny już sprawiły, że ludzie używają słabszych lub mało używanych broni, choć jest to mało zauważalne. 

Trafienie właściwego rivena to powinien być los na loterii, wielka nagroda, wielkie szczęście. Riveny same w sobie wymagają określonej rangi mistrzowskiej dobre bronie dodatkowo też. Nie powinno być żadnych kar do tego, że ktoś ma tę rangę, taką broń zrobił i zdobył właściwy riven.

 

Funkcjonowanie rivenów z niską koligacją nie ma żadnego sensu. Wyższe statystyki osiąga się bez nich.

Riveny już sprawiły, że ludzie używają słabszych broni? Z jakim skutkiem ta garstka dziwaków to robi? Fatalnym.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...