Jump to content

Zmiany walki wręcz


Achven
 Share

Recommended Posts

Do tej pory walka wręcz wyglądała inaczej jeśli miało się wyposażoną wyłącznie broń do walki wręcz a inaczej kiedy miało się do tego np. broń boczną lub główną. W zależności od wariantu czy była sama melee czy z innymi brońmi zmieniał się całkowicie sposób walki taką bronią. Z tego powodu na przykład nie walczyłem Oolthą. Zawem tym zrobionym na kostur cudownie się walczyło, gdy był jedyną bronią, natomiast tragicznie gdy miało się dodatkowo broń boczną lub główną. Zupełnie odwrotnie z Cyath. I Cyath zrobiony na drzewcówkę był moją podstawową bronią do walki wręcz.

Po tej zmianie natomiast niemal nie da się nim walczyć. Co ja mam teraz zrobić? Budować specjalnie Oolthe i szukać do niej rivena, bo może nie zmienicie znowu i uda się nim trochę powalczyć?

Link to comment
Share on other sites

Wykonuje jakieś śmieszne nieekonomiczne ruchy, rąbie w bok jak siekierą po czym się zatrzymuje na chwilę nie zadając ciosu. Walka jest rwana i ciężko się nawet na nią patrzy.

 

Tu nawet forum nie może być normalne. Jak usunąć ten spiler? Czego on się sam wkleił, czemu nie da się go usunąć?

Edited by [DE]Mag
Usunięcie bloku spoilera.
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podzielenie się tymi wrażeniami. Jestem ciekawa, czy inni posługujący się tak popularnym Cyathem mają podobne odczucia?

Tak jak zostało opisane w DevWorkshop o zmianach Walki Wręcz, Faza 1. pokaże dużo zmian, wliczając w to zmiany w postawach i animacjach, natomiast nie są to ostateczne zmiany i opinie graczy będą zbierane i brane pod uwagę zanim przejdziemy do kolejnego etapu. 

Zmiany celują w większą płynność posługiwania się bronią ręczną, a opisane przez Ciebie doświadczenie jest odrobinę niepokojące. Czy możesz dodatkowo nagrać krótki materiał z użycia tej broni na misji lub u Simarisa? 

Czekam także na wypowiedzi innych fanów Cyatha i porównaniu doświadczeń.

Link to comment
Share on other sites

Może nie o Zawach, ale kombosach - kombo zostały stare, jednak niemożliwe jest wykonanie tych z blokiem, których mi brakuje w postawach do nikan i młotów, ponieważ kończyły się przydatnym slamem. Miałem pod to kilka buildów, np. do Volta, gdzie slamem kończącym kombo torowałem sobie drogę, dzięki czemu mogłem pruć przed siebie, a cały build polegał na zasadzie "przesz do przodu - zabijasz / stoisz - giniesz". Teraz cały build leży, ponieważ przeciwników, których nie zabiłem dochodząc do nich, nie mam jak przesunąć, żeby utorować sobie drogę, co ułatwia zabicie mnie na wysokich poziomach. A jakoś nie wyobrażam sobie skoków co 5 sekund. Jakby istniało zastępstwo dla kombo z bloku (np. celuj w dół, żeby zakończyć kombo slamem), to by dało się przyzwyczaić. Trochę się tego obawiałem od początku.

Druga rzecz, to kwestia ustawienia klawiszy - teraz, żeby móc używać broni białej musiałem przełożyć celowanie na klawiaturę. Nie zbyt mi się to podoba (główny problem, że moja myszka ma 3 standardowe klawisze tylko), ale może to bardziej kwestia przyzwyczajenia do nowej konfiguracji klawiszy.

Link to comment
Share on other sites

@Achven

Coś dziwnego opowiadasz o tym Cyath. Wczoraj grałem nim, wyposażonym jako jedyna broń i było wszystko ok. Ja gram na domyślnej konfiguracji klawiszy, może gdy jest zmieniona, to dzieją się jakieś dziwne rzeczy?
A sama zmiana sposobu przełączania broni - jak dla mnie Rewelacja przez duże R.

Link to comment
Share on other sites

Po tej aktualizacji zawsze walczysz jakbyś miał melee jako jedyną broń i nie jest ok bo zrywa. Nie da się biec z bronią i  nią machać tylko walczy jak na filmie kung fu. Może na filmie kung fu to ładnie wygląda, ale w grze spowalnia poruszanie się z bronią i przemieszcza warframe niezgodnie z życzeniem gracza.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Achven said:

Po tej aktualizacji zawsze walczysz jakbyś miał melee jako jedyną broń i nie jest ok bo zrywa. Nie da się biec z bronią i  nią machać tylko walczy jak na filmie kung fu. Może na filmie kung fu to ładnie wygląda, ale w grze spowalnia poruszanie się z bronią i przemieszcza warframe niezgodnie z życzeniem gracza.

Chyba nie do końca rozumiem, o co Ci chodzi. Ja takich problemów nie zauważyłem. Zawsze przemieszczam się "zgodnie z moim życzeniem".

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dr_Someone said:

Chyba nie do końca rozumiem, o co Ci chodzi. Ja takich problemów nie zauważyłem. Zawsze przemieszczam się "zgodnie z moim życzeniem".

Nie przejmuj się. Widać gram w inną grę i pomyliły mi się fora.

 

 

Edited by Achven
Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast mam inny problem z nowym systemem walki. Auto blok bardzo mi się podoba ale jest zbyt natarczywy. Gram dużo Redeemerem i teraz gdy ktoś do mnie strzela a chcę wykonać ciężkie uderzenie (strzał z redeemera) to animacja jest zatrzymywana w połowie przez wymuszony blok. W praktyce zamiast zabić przeciwnika, warframe broni się i to ja umieram. 😞 Cieszyłbym się bardzo jakby zostało to naprawione w jakiejś aktualizacji. Poza tym aktualizacja super  🙂

Link to comment
Share on other sites

Blok w ogóle powinien zostać wywalony. Nawet w najbardziej zakręconym SF nie spotkałem się z sytuacją by ktoś młotem bojowym parował obrażenia od gazu bądź strugę ognia z ignisa. Tego nawet Geralt z Rivii nie potrafił.

To jest też kolejny przykład idiotycznej filozofii tej aktualizacji polegającej na tym, że gra myśli i gra za gracza. To do mnie powinna należeć decyzja czy chcę używać pistoletu, broni białej, czy głównej a nie że gra nam sama zmienia. 

 

Tym zawem nadal nie da się grać.

Edited by Achven
Link to comment
Share on other sites

On 2019-03-08 at 6:19 PM, JohhnyBravos said:

Może nie o Zawach, ale kombosach - kombo zostały stare, jednak niemożliwe jest wykonanie tych z blokiem, których mi brakuje w postawach do nikan i młotów, ponieważ kończyły się przydatnym slamem. Miałem pod to kilka buildów, np. do Volta, gdzie slamem kończącym kombo torowałem sobie drogę, dzięki czemu mogłem pruć przed siebie, a cały build polegał na zasadzie "przesz do przodu - zabijasz / stoisz - giniesz". Teraz cały build leży, ponieważ przeciwników, których nie zabiłem dochodząc do nich, nie mam jak przesunąć, żeby utorować sobie drogę, co ułatwia zabicie mnie na wysokich poziomach. A jakoś nie wyobrażam sobie skoków co 5 sekund. Jakby istniało zastępstwo dla kombo z bloku (np. celuj w dół, żeby zakończyć kombo slamem), to by dało się przyzwyczaić. Trochę się tego obawiałem od początku.

Druga rzecz, to kwestia ustawienia klawiszy - teraz, żeby móc używać broni białej musiałem przełożyć celowanie na klawiaturę. Nie zbyt mi się to podoba (główny problem, że moja myszka ma 3 standardowe klawisze tylko), ale może to bardziej kwestia przyzwyczajenia do nowej konfiguracji klawiszy.

Nie wiem jak to jest z Nikanami i młotami, ale blok kombo Heavy Blade z Tempo Royale nadal działa - jeśli trzyma się prawy klawisz przed rozpoczęciem klikania E.

Link to comment
Share on other sites

On 2019-03-12 at 10:34 AM, Achven said:

Blok w ogóle powinien zostać wywalony. Nawet w najbardziej zakręconym SF nie spotkałem się z sytuacją by ktoś młotem bojowym parował obrażenia od gazu bądź strugę ognia z ignisa. Tego nawet Geralt z Rivii nie potrafił.

To jest też kolejny przykład idiotycznej filozofii tej aktualizacji polegającej na tym, że gra myśli i gra za gracza. To do mnie powinna należeć decyzja czy chcę używać pistoletu, broni białej, czy głównej a nie że gra nam sama zmienia. 

 

Tym zawem nadal nie da się grać.

Dla mnie blok jest oki i daje przewagę nad bronią palną ale powinni to jeszcze poprawić aby bronie popranie działały bo Redeemer teraz tylko na pladze jest grywalny :T

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przekonałeś mnie JohhnyBravos. 

 

A co do zawa to zrobiłem Oolthę na kostur, kupiłem do niej rivena i całkiem udanie go zrolowałem. Walczę Oolthą. Zaw nazwałem "Bad Change" na pamiątkę tej jakże udanej aktualizacji.

Edited by Achven
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Achven said:

Przekonałeś mnie JohhnyBravos. 

 

A co do zawa to zrobiłem Oolthę na kostur, kupiłem do niej rivena i całkiem udanie go zrolowałem. Walczę Oolthą. Zaw nazwałem "Bad Change" na pamiątkę tej jakże udanej aktualizacji.

Właściwie... Good Change, Bad DEcisions, Still Bugged xD

Link to comment
Share on other sites

On 2019-03-13 at 5:36 PM, LeoLeonidas said:

Dla mnie blok jest oki i daje przewagę nad bronią palną ale powinni to jeszcze poprawić aby bronie popranie działały bo Redeemer teraz tylko na pladze jest grywalny :T

Nie tylko Redeemer. Większosci charge ataków nie działa podczas gdy jest animacja blokowania. Tak jak w przypadku Redeemera da się to jeszcze obejsć i strzelać ze stance Bullet Dance, tak Zenistara pod ostrzałem nie rzucisz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK, Tatsu jest beznadziejne jeśli chodzi o postawę, jest ona wolna, posiada pauzy, nie pozwala kontrolować ataku, ani go przerwać w trakcie kręcenia. Powoduje to spadek DPS, pudła a w ekstremalnych wypadkach nawet śmierć Warframe'a, gdy ten zmuszony postawą broni staje jak pień lub kręci się w niekontrolowanym kierunku.

Dochodzi fakt, że sama dwu-ręczna Nikana jest bardzo słaba, tzn. jej statystyki są słabe. Ani tego budować pod status bo nie ma opcji osiągnięcia 100%, ani pod krytyka, ze względu na bardzo niską szansę i mnożnik obrażeń krytycznych. Nie idzie tej broni nawet zrobić pod spin2win, bo jak wspomniałem sama Nikana jest wolna, nawet przy wślizgu. Sam zasięg też nie powala, wręcz nie zachwyca, przez co szansa trafienia ruchomego celu jest bardzo utrudniona... jasne, że da się z tej NIkany "coś" zrobić ale nie jest to broń na lategame.

 

Ogólnie blok w grze jest teraz BARDZO losowy. połowa combosów jest awykonalna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@LeoLeonidas Problemu, bugi i opinie zgłasza się właśnie na Forum w odpowiednim dziale monitorowanym przez zespół Community:

https://forums.warframe.com/forum/11-pc-bugs/

https://forums.warframe.com/forum/1300-fortuna-feedback/

 

Skorzystaj z tych lokacji, sprawdź, czy już nie ma otwartego identycznego wątku i dodaj swoje obserwacje.

Dziękujemy!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, [DE]Mag said:

@LeoLeonidas Problemu, bugi i opinie zgłasza się właśnie na Forum w odpowiednim dziale monitorowanym przez zespół Community:

https://forums.warframe.com/forum/11-pc-bugs/

https://forums.warframe.com/forum/1300-fortuna-feedback/

 

Skorzystaj z tych lokacji, sprawdź, czy już nie ma otwartego identycznego wątku i dodaj swoje obserwacje.

Dziękujemy!

Dziękuję bardzo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...