Jump to content
Sign in to follow this  
TaoTei

Aşırı parlaklık yansıma

Recommended Posts

Arkadaşlar bir kaç aydır oyuna pek girmiyordum en son girdiğim de acayip derecede parlaklık yansıma renk dengesizliği yüzünden gözüm ağrımıştı üstüne fazla düşmedim ama bu aralar tekrar giriyorum oyuna gözümün ağrısından oyun oynayamadım parlaklık düşürüp arttırıyorum gene olmuyor acayip renk dengesizliği ve yüksek parlaklık yansımadan ekrana bakamaz oluyorum cetus da önceden çok iyiydi berbat renk düzeni var şuan cetusun ne oldu oyuna yada önceki ayarlara dönebilme şansım var mı grafikler gerçekten çok kötü

43 minutes ago, TaoTei said:

Arkadaşlar bir kaç aydır oyuna pek girmiyordum en son girdiğim de acayip derecede parlaklık yansıma renk dengesizliği yüzünden gözüm ağrımıştı üstüne fazla düşmedim ama bu aralar tekrar giriyorum oyuna gözümün ağrısından oyun oynayamadım parlaklık düşürüp arttırıyorum gene olmuyor acayip renk dengesizliği ve yüksek parlaklık yansımadan ekrana bakamaz oluyorum cetus da önceden çok iyiydi berbat renk düzeni var şuan cetusun ne oldu oyuna yada önceki ayarlara dönebilme şansım var mı grafikler gerçekten çok kötü

Merhaba, ekranında bir sorun olabilir. Ekran ayarlarından parlaklık düzeyini varsayılan ayarlara getirdiğin takdirde düzelecektir. Büyük ihtimalle oyun alakalı olmayabilir bu sorunu genel yaşıyorsan ekran ayarlarını monitör'de bulunan ayar tuşlarından varsayılan değere getir eğer sadece oyunda yaşıyorsan ayarlardan ekran kartına göre ayar yapmanı tavsiye ederim. Ekran kartında da sıkıntı olabilir. Isındığı takdirde bazen ekran kartları renk dengesini bozabiliyor.

Teşekkür ederim denerim. Sadece oyunda sorun var biraz baktım bir kaç kişi daha gördüm aynı dertleri olan pek bir sonuç yok ama 

1 minute ago, TaoTei said:

Teşekkür ederim denerim. Sadece oyunda sorun var biraz baktım bir kaç kişi daha gördüm aynı dertleri olan pek bir sonuç yok ama 

Dediklerimi uygula eğer bir çözüm olmazsa büyük ihtimalle ya ekran kartın bozuk ya da monitörün bozuk YouTube aracılığı ile ekranına hard test yapabilirsin yüksek dinamikli renklerin olduğu bir video aç eğer aynı sorun onda da oluyorsa büyük ihtimalle oyun alakalı değil tamamen pc donanım alakalıdır. Bunun içinde bilgili bir bilgisayar tamircisine danışmanı öneriyorum diğer sağlam donanım parçalarında yalan olmaması adına