Jump to content
  • 0

Duży spadek FPS podczas gry w drużynie


HumanFlag

Question

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Po około miesięcznej przerwie od gry i pobraniu nowej aktualizacji, przy uruchamianiu gry na DX11 zawieszała się ona na ekranie ładowania. Na DX10 zaczęła się włączać i w grze solo wszystko działa płynnie, ale za to w grze drużynowej jest ogromny spadek FPS. Jeżeli w drużynie są dwie osoby, to jeszcze jest w miarę w porządku, ale gdy są trzy lub cztery, to gra staje się ledwo grywalna. Spadek FPS jest na tyle duży, że bez Ignisa lub innej podobnej broni nie warto grać, choć i z Ignisem gra jest bardzo męcząca, a szybkostrzelne bronie stają się powolne. Problem występuje również w Cetus, Fortunie, na statku (wszystko dłużej się ładuję i klatkuje), ładowanie misji też trwa dłużej, zwłaszcza w otwartych lokacjach, przez co często nie mogę dołączyć do istniejącej gry albo szybko tracę połączenie z hostem. Raz po nieudanym dołączeniu do rozgrywki pojawił się komunikat z poradą o weryfikacji cache przez launcher, lecz dało to efekt na kilka minut, a potem znowu spadek. Przed około miesięczną przerwą i aktualizacją wszystko działało tak jak powinno.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

Problem rozwiązany. Okazało się, że problem leżał w zbyt wysokim użyciu procesora graficznego. Wystarczyło zmienić w ustawieniach zasilania wartość maksymalną użycia i wszystko gra. Użycie mam na max 70%, FPS nie są powalające, ale gra działa stabilnie i jest bezproblemowo grywalna. 

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź ustawienia graficzne. Powinna być tam taka opcja jak "Texture Memory", która odpowiada za to ile pamięci graficznej jest przydzielanej na tekstury. Ustaw to na low. Jeżeli to nic nie pomoże, to zredukuj wszystkie ustawienia graficzne na minimum.

PS. Jeżeli masz laptopa, to w ustawieniach systemowych znajdź opcje zasilania (ikona baterii)  ustaw maksymalną wydajność.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko w grze miałem na low, a ustawienia zasilania na max wydajność. W tle działa tylko Steam, a antywirus jest wyłączony. Kombinowałem na różne sposoby, nawet ręcznie przydzielałem zakres używanej pamięci do dysków, ale za każdym razem wszystko działało na max 10 minut.

Teraz pobawiłem się trochę CCleanerem i defragiem, tak poza zwykłym czyszczeniem. Po tym wszystkim gra nie chciała w ogóle się włączyć, ale po resecie zaskoczyła i przez całe sortie grałem bez spadków, więc póki co jest sukces. Zobaczymy w następne dni.

Link to comment
Share on other sites

Odinstaluj całkowicie warframe, wyczyść kompa ccleanerem, zresetuj komputer i zainstaluj warframe ponownie. Po za tym sprawdź czy nie zmieniałeś sterowników, albo czy nie złapałeś w trakcie tego miesiąca jakiś syfu, który obciąża ci dodatkowo komputera.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, .Decado. said:

Odinstaluj całkowicie warframe, wyczyść kompa ccleanerem, zresetuj komputer i zainstaluj warframe ponownie. Po za tym sprawdź czy nie zmieniałeś sterowników, albo czy nie złapałeś w trakcie tego miesiąca jakiś syfu, który obciąża ci dodatkowo komputera.

Sterowniki aktualizowałem dopiero teraz, gdy szukałem rozwiązania problemu, a syfu nie ma. Co do reinstalacji, to spróbuję dopiero za tydzień, bo póki co muszę używać limitowanego internetu. Nie sądzę, by problem leżał stricte w grze, bo gdy FPS spadną, to nawet po wyłączeniu wszystko działa wolniej.

10 hours ago, RobWasHere said:

Jeśli masz laptopa, sprawdź czy czasem gra nie odpala ci się z integry.

Gra jest uruchamiana domyślnie na NVIDIA, chyba że w jakiś sposób przełącza się podczas gry, ale nie wiem czy to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...