Jump to content

KOMUNIKAT: Oprogramowanie osób trzecich i Ty


Recommended Posts

Witajcie, Tenno.

Widzieliśmy ostatnio kilka zgłoszeń, a dokładnej próśb o podanie listy oprogramowania, którego używanie wraz z Warframe jest niedozwolone. Tak jak zrozumiałe jest, że pewne typy oprogramowania są "dobre", a inne są samoistnie "złe" lub zaprojektowanie, by ułatwiać oszustwa, istnieją też przypadki znajdujące się w szarej strefie.

Za tą wiadomością stoi aktualizacja naszej polityki odnośnie oprogramowania osób trzecich i możliwych konsekwencji wynikających z używania go wraz z Warframe.

Zasada jest prosta:

Jeżeli używacie oprogramowania osób trzecich wraz z Warframe, robicie to na własną odpowiedzialność.

Tak jak możliwe jest banowanie za wszystko, co modyfikuje pliki gry, stan rzeczy jest taki, że istnieje oprogramowanie, które może być użyteczne i pomocne członkom naszej społeczności. Dlatego kontekst ma ogromną wagę. Problemem jest to, że niezwykle trudno jest graczom udowodnić, że nie korzystają z oprogramowania w nikczemny sposób, i chociaż możliwe jest karanie niewinnych (co może zostać rozwiązane przez zgłoszenie do pomocy technicznej), to ban będzie utrzymany aż do rozpatrzenia zgłoszenia.

To jest właśnie powód, z powodu którego żadna lista nie jest podana. Jeśli korzystacie z oprogramowania do makr, będzie to zazwyczaj tolerowane, ale gdy zostanie ono odkryte jako źródło nadużyć, to może zostać dodane do listy zabronionego oprogramowania, a Wy możecie zostać schwytani automatycznie. Jak wspomniano wyżej, nie ma łatwego sposobu, by udowodnić, że oprogramowanie nie było umyślnie nadużywane.

Blokady kont za modyfikacje plików gry, oszustwa i/lub nadużycia są ostateczne. Nasze stanowisko jak traktować oprogramowanie tego typu jest niezachwiane, a apelacja o zniesienie blokady jest bardzo trudna, jeśli posiadamy powody, by wierzyć, że oprogramowanie zostało użyte do oszustw, nadużyć lub farmienia będąc AFK.

Jedyną, pewną w 100% metodą uniknięcia kary za używanie oprogramowania osób trzecich jest po prostu nieużywanie go.

 

Zatem, jeśli macie wynieść cokolwiek z tej wiadomości, to powinno być to:

Jeżeli używacie oprogramowania osób trzecich wraz z Warframe, robicie to na własną odpowiedzialność.

 

Aktualizacja 2022/08/23:

Jesteśmy świadomi dyskusji na temat Overwolf i powiązanych programów. To samo dotyczy także tych programów (i wszelkiego innego oprogramowania firm trzecich). Chcemy jasno powiedzieć, że nasza współpraca z Overwolf ograniczyła się do rozmowy o tym, by warunki Umowy Licencyjnej oraz Warunków Użytkownia Warframe nie były w żaden sposób naruszane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...