Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
BigChrum

Nat. UPnP działa nieprawidłowo

Question

Gdy uruchomię grę to wyskakuje mi komunikat " Wykryto ograniczony Nat. UPnP działa nieprawidłowo.Prosimy o przekazanie UDP Porty 4950 & 4955 do ..." i tu mi pisze ip.

Ktoś wie jak to rozwiązać, bo za każdym razem jak kończę misję to mnie wywala do pulpitu, przez co muszę znów ładować grę... i tak w kółko.

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nieprawidłowo skonfigurowany UPnP/brak przekierowania portów nie wywala gry - a przynajmniej nie powinien. W celu rozwiązania problemów z ograniczonym NAT skonfiguruj prawidłowo router! Albo włącz UPnP albo przekieruj porty 4950 i 4955 UDP na IP swojego komputera w sieci LAN. Jak to zrobić znajdziesz w instrukcji obsługi swojego routera sieciowego albo tutaj.

• Upvote 2

• 0

Tak.

Wejdź w opcje i w generalnych zmień porty na jakiekolwiek inne niź 4950 i 4955.

• Upvote 1

• 0

Kurcze zapomniałem o tym temacie 😄

Już sobie poradziłem i jakoś śmiga już.

• 0
On 2019-07-25 at 11:35 PM, BigChrum said:

Kurcze zapomniałem o tym temacie 😄

Już sobie poradziłem i jakoś śmiga już.

A mozna wiedzieć jak sobie poradziłeś, bo mam ten sam problem z NAtem

• 0

@OrcRisten 

Ciężko mi na tą chwilę obecną odpowiedzieć co było nie tak, skakałem po różnych stronach i kombinowałem. Ogólnie zajęło mi tą jakąś godzinę nim ogarnąłem to :)

• 0
On 2019-07-18 at 1:41 PM, Blurporator said:

Nieprawidłowo skonfigurowany UPnP/brak przekierowania portów nie wywala gry - a przynajmniej nie powinien. W celu rozwiązania problemów z ograniczonym NAT skonfiguruj prawidłowo router! Albo włącz UPnP albo przekieruj porty 4950 i 4955 UDP na IP swojego komputera w sieci LAN. Jak to zrobić znajdziesz w instrukcji obsługi swojego routera sieciowego albo tutaj.

Ogólnie to co napisał kolega.

A tak poza tym... mam taki komunikat od 3 lat i zwyczajnie go olewam, gra działa prawidłowo, nie będę się warował z operatorem dostarczającym mi internet (w moim przypadku nie mam innego wyboru bo skazany jestem na ich router), skoro niczego to nie robi poza pokazującym się komunikatem. Jedno kliknięcie więcej na początku gry mnie nie zbawi.

• Haha 1