Jump to content
  • 0

Zabawny i całkiem potężny build Nidusa i jego kompana Tarana Helminth - opinia


THeMooN85

Question

Cześć...

Niedawno stworzyłem małego "potworka" i chciałbym poznać Waszą opinię... z tym, że chciałbym poznać opinię konstruktywną a nie "nie podoba mi się bo cię nie lubię".

Mój build oparłem całkowicie na Secie "Szczepu" czyli Strain Set. Zawiera on build Nidusa, jego zainfekowanego kubrowa i pazury, czyli wszystko co otrzymało skórkę w zestawie Deluxe Skin dla Nidusa.

Celem było stworzenie synergii między panem, psiakiem i bronią białą, a raczej modami na nich.

Build Nidusa jest dość prosty z założenia, pozwala "spamować" skillami, zdobywać Ładunki Mutacji w dość szybki i efektywny sposób, bez martwienia się o energię czy o przetrwanie.

Build Tarana skupia się głównie na obrażeniach krytycznych (tu warto założyć broń główną z jak największym współczynnikiem szansy obrażeń krytycznych, gdyż te są "współdzielone" z Taranem - Myśliwska Synergia). Oczywiście konieczne są tu mody Szczepu, by wykorzystać pełen potencjał tego Setu. Mod Ssawka można wedle uznania zamienić na mod Tratowanie, Reszta to przetrwanie.

Build na pazury opiera się o mod Szczep Infekcji oraz o jak największy mnożnik obrażeń krytycznych. Ważne jest tu także okienko kombinacji by z każdym zadanym ciosem zwiększać obrażenia, więc zalecane jest używanie broni białej do zwiększania tych mnożników i szansy obrażeń krytycznych. Nie jest to nic trudnego, do pomocy mamy też pasywkę ze szkoły Naramon.

Całość ma za zadanie zwiększać sobie nawzajem obrażenia wraz ze wzrostem mnożników i postępem w misji.

 

Ok... powiedzcie (napiszcie), co o tym sądzicie...

PS. Uprzedzając pytanie, polaryzacja V na modzie Szczep Pochłonięcia jest zamierzona, gdyż jest to build wchodzący w skład trzech (a nawet czterech) różnych konfiguracji.Musiałem tak operować polaryzacjami i modami na nich aby nie psuć pozostałych buildów.

PS 2. Nie, modyfikowanie buildu/polaryzacji pod czyjeś widzimisię nie wchodzi w grę, bo psuje tak tą jak i pozostałe konfiguracje.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

4 hours ago, JohhnyBravos said:

venka, jako broń biała jest bronią zazwyczaj dodatkową, a nie główną

OK, Venkę dałem jako broń tylko ze względu na skórkę... ale możesz to dowolnie zamienić na np... Gram Prime.

4 hours ago, JohhnyBravos said:

minus za restrykcje grania tylko bronią białą, z taranem i konkretnym buildem Nidusa.

Odpieram 🙂 Napisałem, że dla Tarana ważna jest broń główna z wysokim współczynnikiem Szansy Krytycznej, gdyż dzieli on z nią Critical Chance-Link. Tak, Taran jest tu niestety wymagany bo tylko na nim można użyć modów Szczepu. Build Nidusa nie jest "konkretny", jest mój... twój/wasz może być inny, jedynie jeden mod Szczepu jest ważny w tej konfiguracji 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, THeMooN85 said:

chciałbym poznać opinię konstruktywną

 

5 hours ago, THeMooN85 said:

Nie, modyfikowanie buildu/polaryzacji pod czyjeś widzimisię nie wchodzi w grę, bo psuje tak tą jak i pozostałe konfiguracje.

Jeżeli założyłeś z góry, że czyjeś opinie to "widzimisię" i nie będziesz ich brał pod uwagę, to skąd pomysł, na napisanie posta?
Build, jak build. Jak Tobie pasuje, to ok. To jedyna odpowiedź, jaka w tej sytuacji przychodzi mi do głowy.

Link to comment
Share on other sites

Tak czułem, że nie zostanę dobrze zrozumiany...

Nie szukam porady, należę do niewielkiego odsetku ludzi, którym doradzać w tej grze nie trzeba, szukam opinii.

Jeżeli jedyna opinia na jaką cię stać to "Jak Tobie pasuje to ok" to... dziękuję za opinię? Bardzo... konstruktywna.

 

Nie serio... źle mnie zrozumiałeś... opinia opinią... ale krytyka jest mile widziana o ile jest konstruktywna (DE byłoby ze mnie dumne lol). Tak więc, proszę postaraj się skrytykować build który sobie wymyśliłem, postaw swoją ocenę, napisz co ci się podoba a co nie... nigdzie nie napisałem, że nie wezmę czyjejś opinii pod uwagę, napisałem że modyfikowanie nie wchodzi w grę bo rozbije mi zamysł tego buildu a także w przypadku zmiany polaryzacji slotów popsuje pozostałe konfiguracje.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze venka, jako broń biała jest bronią zazwyczaj dodatkową, a nie główną (jest wiele więcej bardziej efektywnych, albo przyjemniejszych w mojej ocenie broni białych), więc trzeba ją lubić. Tak samo taran - trzeba być jego fanem. Build o ile może być bardzo efektywny, jednak jest celowany do o wiele węższej grupy graczy, którzy lubią szpony i tarana.

Dobry pomysł dla ludzi szukających czegoś mocnego, ale nie mainstreamowego. Ale sam bym go nie używał, bo nie lubię tarana, ani nie przepadam za szponami, do tego wolę grać po "swojemu" Nidusem (duża larwa CC + zarr i zakti).

Czyli duży plus zastosowanie mało stosowanych modów w praktyce, minus za restrykcje grania tylko bronią białą, z taranem i konkretnym buildem Nidusa.

Link to comment
Share on other sites

Idąc tą drogą można by po prostu przedstawić to jako build "szczepu" z przykładem Nidusa i Venki, gdzie będzie pasował tam każdy Frame (najlepiej z dużą ilością życia) i pasującą do niego broń białą z wysokim krytykiem.

Nawet można by to przedstawić jako set będący alternatywą do arkany Grace w Sandboiu, bo przywraca życie procentowo i daje buff do broni białej.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...