Jump to content
Sign in to follow this  
[DE]Mag

Dev Workshop - Przegląd Ember i Vaubana

Recommended Posts

Witajcie Tenno!
Dzisiaj mamy podwójną dawkę wspaniałych przeróbek Warframe'ów. Przygotujcie coś na ząb; to zajmie chwilę.
Tematem dzisiejszego DevWorkshop są nasze dwie najstarsze postacie, w związku z czym wielu graczy bardzo interesuje się ich dalszymi losami. Długo zbieraliśmy Wasze opinie i mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć równowagę pomiędzy dodawaniem nowych funkcji a ulepszaniem starych atutów. To powiedziawszy, wszystko, co zostało tu przedstawione, może ulec dalszym zmianom przed wydaniem.
Wszyscy czekaliście wystarczająco długo - zaczynajmy!

Po pierwsze...
Najwięksi taktycy wykorzystują wszystkie narzędzia, którymi dysponują, aby osiągnąć coś więcej niż tylko sumę ich części.


To jest wizja, którą chcieliśmy dostarczyć z VAUBANEM, naszym inżynieryjnym Warframem. Od jego premiery w 2013 roku minęło ponad sześć lat i chociaż jego umiejętności kontroli tłumu były cenne w zmniejszaniu szkód w misjach na wysokim poziomie, stan naszej ciągle zmieniającej się gry sprawił, że jego narzędzia stawały się z czasem coraz mniej użyteczne. Ulepszenia, które pojawiły się w wersji Prime w 2016 roku dały Vaubanowi więcej narzędzi do wyboru, ale po przyjrzeniu się, jak nasi gracze zdecydowali się wykorzystać jego moce, okazało się, że jego umiejętności nadal mają zbyt ograniczone zastosowanie.

Kiedy ponownie spojrzeliśmy na Vaubana, chcieliśmy utrzymać jego potężną kontrolę tłumu, jednocześnie zwiększając jego mobilność i zabójczy potencjał, aby nadążyć za błyskawicznym tempem Warframe w 2019 roku.

1. ROBOTY TESLI (w zastępstwie GRANATÓW TESLI)
Zamiast przyklejać się do powierzchni, te nowe Roboty Tesli będą podążając za graczem. Gdy wróg znajdzie się w zasięgu, roboty przyczepią się i wydzielają impuls elektryczny, który ogłuszy cel i pobliskich wrogów. Każdy robot ma ograniczoną liczbę ładunków elektrycznych, zanim będzie musiał zostać zastąpiony. Przytrzymaj przycisk, aby przywołać kilka Robotów Tesli na raz! 

 

2. STAWIACZ MIN
Wszystkie cztery miny zostały zastąpione nowymi opcjami:

- "Lepka, Tnąca Lina" przyciąga wielu pobliskich wrogów tam, gdzie się przyklei, uniemożliwiając im poruszanie się.

 

 

- "Kolczasty Granat" wystrzeliwuje gwoździe o dużej prędkości we wszystkich kierunkach, zadając obrażenia przebijające każdemu, kto ma pecha być w pobliżu.

 

 

- "Bieżnia" tworzy bieżnię, która zwiększa prędkość w wybranym kierunku (wskazywanym strzałkami).

 

 

- "Wzmacniacz Obrażeń" przyczepi się do pobliskiego sojusznika, zwiększając jego obrażenia na pewien czas.

 

 

3. ATAK ORBITALNY (Bastylia przeniesiona na #4)
Nadajnik oznacza lokalizację na mapie. Po krótkim odliczaniu, obszar zostaje ostrzelany przez laser orbitalny wywołujący potężną eksplozję (i tak, działa wewnątrz pomieszczeń). 

 

4. BASTYLIA (połączona z Wirem)
Dwie moce Vaubana zostały połączone w nową, niszczycielską superumiejętność!

 

 

 

Po rozmieszczeniu, Bastylia pochwyci pobliskich wrogów, pozbawiając ich z czasem pancerza. Gracze stojący w promieniu Bastylii zyskają tymczasowy, dodatkowy pancerz, który z biegiem czasu wzrośnie w zależności od tego, ile pancerza jest obecnie odbierane wrogom.

Kiedy czas trwania Bastylii dobiega końca, rozpada się w krótki wir w centrum rzutu, co ułatwia grupowe zabójstwa. Chcesz, aby wir pojawił się wcześniej lub trwał dłużej? Przytrzymując przycisk aktywacji, wszystkie aktywne Bastylie rozpadną się wcześnie!

Ogólnie rzecz biorąc, wiele umiejętności Vaubana zostało usprawnionych lub zastąpionych, dzięki czemu jego narzędzia są znacznie bardziej użyteczne i uniwersalne, aby nadążyć za tempem przeciętnej misji Warframe.

 

Dalej...

Podczas gdy Vauban jest najsilniejszy, kontrolując pole bitwy, następna dzisiejsza postać specjalizuje się w sianiu paniki i chaosu EMBER, nasza ognista Warframe, widziała jak jej statystyki użytkowania ochładzają się przez lata - więc nadszedł czas, aby podkręcić temperaturę!

Mimo że ich zestawy są bardzo różne, nasze cele dla tej zmiany były podobne: zwiększenie możliwości dostępnych dla graczy Ember w zmiennej walce, oferując więcej synergii dla elastycznej rozgrywki, zamiast zachęcać do pojedynczej specjalizacji.

Nowa Umiejętność Pasywna: Wszyscy podpaleni wrogowie w pewnym zasięgu zapewnią Ember dodatkową siłę umiejętności (aż do limitu).

1. KULA OGNIA
Zasadniczo działa tak samo jak teraz - stuknij, jeżeli szybko potrzebujesz ognia, przytrzymaj, aby naładować w celu zwiększenia obrażeń. Wrogowie pod wpływem jakiegokolwiek statusu ognia doznają teraz dodatkowych obrażeń. 
Zadawanie obrażeń i czas ładowania także się skalują z najnowszymi umiejętnościami Ember...

2. SAMOSPALENIE (w zastępstwie Akceleranta)
Czas na lekcję historii! Przed aktualizacją 11.5, drugą umiejętnością Ember było "Przegrzanie", oferując aurę obrażeń od ognia, która również chroniła ją przed ostrzałem wroga. Prawie SZEŚĆ lat później nadszedł czas, aby ten pierścień ognia zatoczył pełne koło.
Przy aktywacji Ember pokrywa się ochronną zbroją ognia. Jej obecny poziom samospalenia jest sygnalizowany przez unikalny wskaźnik UI; im wyższa temperatura, tym większa odporność na obrażenia i tym skuteczniejsze stają się inne umiejętności Ember.


Pusty -> Pełny
EmberMeter.jpg.4152a6b83ac6e0e1c91252c04

Wskaźnik Samospalenia na początku będzie rósł powoli - zabijanie wrogów i używanie Kuli Ognia Ember (lub nowej superumiejętności) spowoduje, że wskaźnik będzie rósł szybciej. Ale uważajcie jeżeli osiągnie on 100%, Ember przegrzeje się uwalniając falę ognia zużywając CAŁĄ energię. Możecie temu zapobiec, używając Ognistego Podmuchu, by usunąć część miernika temperatury lub dezaktywujcie Samospalenie, aby zresetować wskaźnik.

3. OGNISTY PODMUCH
Podobnie jak Kula Ognia, ta umiejętność pozostała taka sama pod względem działania, z kilkoma wzmocnieniami i dodatkowym zastosowaniem: Czas aktywacji został znacznie skrócony, a umiejętność ta pozbawia pobliskich wrogów pancerza, zwiększając swoją skuteczność w oparciu o aktualny poziom Samospalenia.

 

4. INFERNO (w zastępstwie Świata w Ogniu)
Po aktywacji Inferna, wszyscy wrogowie znajdujący się w zasięgu wzroku zostają uderzeni przez ognistą kometę, zapalając każdy cel, który znajdzie się w osobistym pierścieniu ognia. 

 

Jeśli wróg podpalony przez Inferno wejdzie w kontakt z innym celem, ogień się rozprzestrzeni, podpalając go z odnowionym czasem trwania umiejętności. Obszarowe obrażenia od ognia skalują się z aktualnym poziomem wskaźnika Samospalenia.

Dzięki tym zmianom, gracze będą odgrywać bardziej aktywną rolę w "podkręcaniu temperatury" wszystkiego, co stoi im na drodze, z dodatkową ochroną, która obejmuje niestabilną naturę Ember.

 

Dla przypomnienia, będziemy uważnie słuchać Waszych opinii i pozostaniemy otwarci na zmiany zarówno przed, jak i po wydaniu.

Dziękujemy wszystkim za przeczytanie!

  • Like 1
  • Woah 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do Vaubana, to zobaczymy w praniu, chociaż "hotfix" augmentu Bastylii (wprowadzenie bugu, jako oficjalne działanie) mówi, że nadal nie będzie do końca działać ten skill. Ogólnie jestem ostrożnie pozytywnie nastawiony, bo pozwoli ten rework na wiele strategii (na razie na papierze).

Co do Ember - cóż skille wyglądają fajnie, jednak wywalenie 3 skilli, zmiana działania 4-go, zmiana pasywu, daje zupełnie nową postać. Równie dobrze, moglibyście odkurzyć tekstury Blaze'a i dać mu te skille (mielibyśmy 2 ogniste Warframe'y), bo to w sumie nowa postać, tylko w skórce Ember.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JohhnyBravos Interakcja będzie teraz między drugą i trzecią mocą Ember a czwarta działa inaczej niż przedtem i nie jest podatna na wyznaczoną ilość wrogów/dystans.

Istotnie, od razu trzeba będzie rozłożyć Bieżnie Vaubana pod nogi Gaussa lub Volta, po czym, rozstawić lunetę, aby dopatrzeć się szokujący dystans który przelecą biegacze. 😃

Niestety nie pamiętam Blaze'a … 😅

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, [DE]Tomasz said:

Niestety nie pamiętam Blaze'a … 😅

Wyglądała na spopieloną

Share this post


Link to post
Share on other sites

WBtfUUs.jpg

Czyli ten screen jest ze starego Gary Mode'a? Bo na reddit można jeszcze znaleźć stare wpisy ludzi, że w zamkniętej becie i (chyba, nie pamiętam dokładnie jak to było napisane) na początku otwartej nie było Ember, tylko był Blaze, a Nyx była w tedy Excaliburem z biustem. Proszę o wytłumaczenie, czy to fakt, a może Warframe'owa miejska legenda. 😉

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję, za wytłumaczenie działania nowych umiejętności, zrozumiełem je wcześniej. Chodziło mi o to, że te umiejętności są tak odległe od obecnych, że równie dobrze, można by dać nawet Charrizada z tymi umiejętnościami, bo są praktycznie zupełnie inne od obecnych (a same podobieństwa rozwyają się, gdy patrzy się na nacisk na główne cechy tych umiejętności).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...