Jump to content

Czy Tenno posiadają DWA serca?


KayEvSki

Recommended Posts

Ostatnimi czasy zacząłem trochę rozmyślać nad postaciami Tenno, młodych ludzi, którzy w wyniku zetknięcia z Pustką podczas katastrofy Zarimana 10-0 nabyli nowe właściwości a sama Pustka drastycznie ich odmieniła.

I tutaj naszła mnie jedna myśl. Mianowicie:

Czy Tenno posiadają DWA serca?

Gwoli wyjaśnienia; refleksja na ten temat naszła mnie, kiedy któryś już raz oglądałem któryś odcinek serialu Doctor Who. Tytułowa postać serialu, Doktor jest przedstawicielem rasy obcych zwanych Władcami Czasu pochodzących z planty Gallifrey, którzy wyglądem są zbliżeni do ludzi, lecz to co ich odróżnia od prostego człowieka to fakt, że Władcy Czasu posiadają dwa serca, żyją dużo dłużej i posiadają zdolność tzw. Regeneracji (kiedy władca czasu umiera może się zregenerować, przybierając w ten sposób nowy wygląd, płeć oraz charakter). Jednak władcy czasu nabywali zdolność regeneracji  dopiero po otrzymaniu tzw. Rdzenia Symbiotycznego, który wytwarzał u nich wspomnianą zdolność oraz najprawdopodobniej właśnie drugie serce.

latest?cb=20120924043023

Zatem o co mi chodzi? Czy możliwym jest zatem, że kiedy Tenno zetknęli się z Pustką podczas katastrofy Zarimana 10-0 i gdy uzyskali swoje wyjątkowe zdolności, czy również zmieniła się wtedy ich biologia? Czy możliwym jest że Tenno żyją dłużej od przeciętnego człowieka (pomijam fakt ich długiego przebywania w Rezerwuarze na Lua), czy mogliby zatem posiadać dwa serca? I czy mogliby się regenerować, co tłumaczyłoby w jakiś sposób to, że gracze regularnie zmieniają wygląd swoich operatorów (to już raczej niemożliwe ale czemu nie XD)?

To jest taka moja luźna teoria, która podchodziłaby bardziej pod jakiś fanfik, ale cholernie bym się ucieszył jakby przynajmniej teoria o dwóch sercach okazała się prawdą.
Jeśli również macie jakiś ciekawe teorie w tym temacie to zapraszam do dyskusji. Jestem ciekaw waszych przemyśleń.

Link to comment
Share on other sites

Zmiana wyglądu operatorów, to jak np. zmiana fryzury z łysego na afro w GTA SA - jest to umowność gry.

Co do Dr. Who - sam pisałeś, że pochodzi z obcej planety, więc nie jest w sumie człowiekiem. Zarimani są ludźmi, więc bliżej im do bycia napromieniowanym z filmu Fantastycznej Czwórki. Czy to wpłynęło na biologię Tenno? Prawdopodobne, w końcu mają swoje arkany (modyfikatory, więc w jakiś sposób bliżej im biologicznie z Warframe, niż reszty Orokin. 

Co do ich poruszania się w czasie (przed paradoxem), to raczej kwestia ucieczki do pustki i powrót do miejsca sprzed wypadku (taki awaryjny tryb cofania się w czasie Trace z Overwatcha)

Ogólnie ciekawa teoria, ale szczerze wątpię w multiversum kanadyjskiej gry i brytyjskiego serialu z lat 90, więc raczej DE inaczej wytłumaczą wypadek statku 10.0 i zmiany w jego pasażerach (prawa autorskie itd).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JohhnyBravos said:

Zmiana wyglądu operatorów, to jak np. zmiana fryzury z łysego na afro w GTA SA - jest to umowność gry.

Mówiąc zmiana wyglądu miałem na myśli szerzej pojęty kreator postaci; czyli także wybór twarzy, koloru skóry, głosu, etc.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KayEvSki said:

Mówiąc zmiana wyglądu miałem na myśli szerzej pojęty kreator postaci; czyli także wybór twarzy, koloru skóry, głosu, etc

Ta możliwość, to raczej chęć trafienia w gusta szerokiej społeczności graczy i nie doszukiwałbym się tutaj drugiego dna. Józek z Warszawy niekoniecznie musi lubić to samo, co Jose z Meksyku i o ile wygląd wrogów nie ma większego znaczenia, to w przypadku postaci którą "jesteśmy" już jest inaczej. Raczej nie grałbym siedem lat w grę, w której musiałbym się identyfikować z łysym, szczerbatym karłem o aparycji kazuara.

Link to comment
Share on other sites

To jak w każdym RPG - projektujesz wygląd swojej postaci. Kwestia tego, że ta gra ma kreator twojej "prawdziwej postaci" w połowie fabuły.

A co do długiego życia, to są dwie rzeczy - kriosen to technologia, że można kogoś zahibernować, a reszta, to kwestia brakowało dokładnego określenia w Lore ile minęło od wypadku 10-0 do kolejno produkcji Warframe, użycie ich jako broń na Old War, ile stara wojna trwała konkretnie oraz do doprowadzenia do upadku Orokin. Jeżeli założymy, że opanowanie trwało 2 lata, oba konflikty po 3, to jeżeli Zarrimani mieli po 5 lat w trakcie wypadku, to pasuje do 13-latków teraz. Wg trailera paradoksu, można wnioskować, że jeżeli byli w zawieszeniu czasowym jakiś czas, to przez zaburzenia czasowe pustki nie wpłynęło to na ich wiek. Do tego quest Harrowa mówi otwarcie, że Tenno nie są nieśmiertelni (jeżeli chodzi o niestarzenie się).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...