Jump to content

Błąd z obrażeniami broni Rubico


Czeresnia03

Recommended Posts

Witam!
W okresie godziny 19:00 dnia 29.12.2019 ukończyłem polaryzacje gniazd w Rubico z 4 spolaryzowanych gniazd na 6. Wczoraj zacząłem robić ta broń, wrzucać mody, polaryzować i skończyłem na 4 formach. Obrażenia z tej broni wchodziły różnie lecz krytyczne w głowę jakiejkolwiek frakcji wynosiły po parę set tysięcy. Największy krytyk jaki zadałem to był to krytyk za 900k potworowi z frakcji plagi który wygląda na takiego wysokiego zielonego stwora z mackami na głowie który cię do siebie przyciąga, jest on również w kolorze fioletowym. Obrazek jego wstawię na dole. Przepraszam za nieznajomość jego nazwy. Wracając to zrobiłem tą polaryzację expiąc na Rzezi Sanktuarium. I tak parę razy by te dwie formy załadować. I zaraz po tym nałożyłem już cały build, wszystkie mody. I zauważyłem znaczny spadek obrażeń,. Od tamtej pory gdzie wszystko szło dobrze miałem tego samego warframe, te same mody na nim, na samym Rubico miałem te same mody więc różnicy w wyposażeniu nie było żadnej, wszystko identycznie, rzekłbym że 1:1. Jedyne co do Rubico dodałem to [Strzelec Wyborowy] (informacje na temat tego modu zamieszczę u dołu). To była jedyna różnica jaką wprowadziłem. Obrażenia które teraz zadaje takiemu samemu potworowi opisanemu powyżej wynoszą maksymalnie 100k i to rzadko. Potworom również z plagi zabieram po 8k w ciało i 20-30k w głowę, czasem powyżej 30k. Dodam jeszcze że byłem na Symulakorze czy jak to tam się nazywa gdzie sprawdzałem swoje obrażenia na 110 levelowych ciężkozbrojnych żołnierzam grinner, których obrazek również zamieszczę na dole. Tym natomiast żołnierzom zadawałem po 40k w głowę. A z czego jest wiadomo, grinnerzy mają największy pancerz, lecz sam fakt że zadawałem tyle samo obrażeń im co pladze i to na dużej różnicy poziomów bo grinnerzy mieli 110lvl a plaga 30-40lvl to też wprowadza w pewien dyskomfort z tej broni. Robiłem optymalizacje, weryfikacje warframe z myślą że to może jakiś bug. Pytałem się innych odnośnie tego. Za dużo się jednak nie dowiedziałem. Nie mam pojęcia co jest przyczyną tych zmniejszonych obrażeń. Wszystko to zaczęło się od momentu nałożenia form, a czytałem i szukałem w źródłach informacyjnych wszystkiego na ten temat i nigdzie nie piszę o zmniejszonych obrażeniach po założeniu form. Mój Config czyli zestaw modów również zamieszczę na dole. Proszę o rozpatrzenie mojego problemu, skomentowaniu i jeśli ktoś jest wstanie to udzieleniu pomocy. Przepraszam jeśli umieściłem post w złym przedziale.

 

Ps. Nie jestem w stanie wstawić obrazów podanych powyżej przedmiotów i postaci, ponieważ nie działa mi opcja wstawiania linków z obrazami.

Link to comment
Share on other sites

Po zamontowaniu formy, obrażenia nie maleją.

- miałeś jakiś buff do obrażeń, od kogoś w drużynie

- założyłeś Wygaszony Smoczy Klucz, który zmniejsza twoje obrażenia o 75%

- to zielone z mackami to Ancient, który występuje w trzech wersjach. Ancient Disruptor, nie posiada redukcji.  Ancient Healer posiada aurę która redukuje obrażenia o 90%, Toxic Ancient, redukuje obrażenia od toxyn o 100%, a od gazu o 80%.  

- zadanych obrażeń nie porównuje się na przeciwnikach z różnych frakcji, ponieważ mają oni różne odporności na konkretne typy obrażeń itp. Zależnie od buildu i kombinacji elementów jaką masz włożoną będziesz miał większe obrażenia u niektórych wrogów, a u innych mniejsze.  O mnożnikach wynikających z przybliżenia celownika snajperskiego itp. nie będe się nawet rozpisywał.

- obrażenia w simulacrum i podczas normalnych misji mogą się różnić.

- jak już wstawiasz ścianę tekstu, gdzie co drugie zdanie piszesz " Obrazek jego wstawię na dole " to chociaz z łaski swojej zrób ctrl+c, ctrl+ v i wstaw sam link, który przekieruje nas na strone.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Jeśli twoje założenia miałoby obejmować że przez 12 godzin grałem z tym samym typem co dawał tego samego boosta mi za każdym razem w każdej misji to raczej mija się z celem, ponieważ grałem sam, a parę razy na publicznym.
2. Nie miałem żadnego założonego klucza i uwierz, że raczej czerwony znaczek odnośnie posiadania klucza zauważyłbym w pierwszych 5 sekundach po odpaleniu misji.
3. Takie same średnie obrażenia zadawałem każdemu z każdej frakcji o każdej porze dnia. Nie tylko temu Ancient, to był tylko przykład lol.

I odnośnie wstawiania obrazków to nawet ctrl+c i ctrl+v mi nie działało bo wyrzucało mi cały post i nieraz musiałem to pisać dwa razy wszystko, więc jak widać bugów nie ma końca. 
Zdecydowania żadna z twoich teorii nie ma sensu przy tym co ja dziś grałem i ile grałem że zauważyłem różnice dps to może być tylko kwestia bugu.

(...)

 

Link to comment
Share on other sites

Aż polubiłem to.

A tak serio, to możliwe, że błąd z brakiem modów od wprowadzenia Railjacka rozszedł się także na misje nie związane z tym trybem (jak początkowo nieuleczalny helmith). Wygląda to tak na RJ, że czasami cały statek staje się niewrażliwy na obrażenia (jakbym nie miał modów), a inny roznoszę w pył (w jednej sesji). Co śmieszniejsze, czasami niektóre jednostki są odporne na mody, bo na 5 stojących obok siebie mobków, jeden jest niezabijalny prawie (reszta ginie w gradzie ataków z rykoszetu). Jeżeli ten błąd przeszedł do normalnych misji, to tu niestety nie odświeżysz modów w czasie sesji, bo nie wskoczysz do jakiegoś statku statku na surwiwalu, czy wydobyciu. 

A co do wstawiania linków, to forum jest tak mało rozbudowane, że musisz wrzucać zdjęcia na inny jakiś serwer, żeby zalinkować go tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Nie za bardzo rozumiem co do czego chcesz porównać, bo mówisz o Railjacku a ja zupełnie o czymś innym. No chyba, że update, który wszedł teraz z Railjackiem psuje coś to, to może być fakt. I raczej to nie jest kwestia jednego modu że jest niekompatybilny z resztą, a raczej coś innego. Bo nawet ściągając jednego moda np. gwintowanie, który daje 165% obrażeń nie miałbym tak słabych obrażeń jak mam teraz. Może jakiś następny update coś naprawi. Będę za to próbował zrobić Rubico prime przynajmniej staram się wbić masterke i zobaczę czy i na prime będzie się też to bugowało, czy od razu obrażenia będą małe czy zmaleją. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bym jednak poprosił o wklejenie tu linka z np imgura z twoimi screenshotami o tym niecodziennym zachowaniu się broni (jeśli nie wychodzi ci to wklejanie ów linka to znaczy że coś źle robisz). Bo widzę że się zaczynamy gubić w czym problem.

A w między czasie chciałbym się dowiedzieć - na jakiej misji i w jakich warunkach dało Tobie się zauważyć ów błąd z obrażeniami?

 

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia jak mam ci to pokazać, obrażenia jakie zadawałem to były wcześniej to minęło no i już się nie da tego zescreenować, a obrażenia, które teraz zadaje opisałem już.
Mogę jedynie wkleić tu linka do mediafire gdzie będzie można pobrać screena.
Jeśli chodzi o te misje i warunki to praktycznie na każdej co robię. We wszystkich misjach zaczynając od zwykłej obrony np. na plutonie, ale również mobilizacja, arbitraż itd. wszędzie widać zmiany obrażeń, ciężko to jednak określić bo Rubico to Rubico i tak zabija na hita, lecz obrażenia się trochę zmieniały. Będę robił za niedługo Rubico Prime i sprawdzę czy będzie tak samo i jak to będzie działało i to chyba będzie lepszy powód, dowód jeśli obrażenia będą inne. Wiadomo, że prime się różni lecz jeśli to będą takie same obrażenia jak u Rubico na początku to dam znać.


https://www.mediafire.com/view/4eyeqjctn3brp94/config.png/file

Link to comment
Share on other sites

Czasem jest tak że z powodu multistrzału wyskakuje naraz w tym samym miejscu kilka liczb i wydaje się że się robi kilkaset tysięcy obrażeń a tak naprawdę robi się dziesiątki tylko 2-3 razy. Do tego hitboxy przeciwników, a zwłaszcza infested są zwyczajnie zepsute i kiedy wydaje się że strzelasz heada to strzelasz w ciało.

Link to comment
Share on other sites

To akurat wiem, że niektóre hitboxy z plagi tych czworonogów są tak skonstruowane jakby nie mieli głowy, ale to nie zdarza się czasem, a raczej cały czas. Kolejny taki punkt jaki zauważyłem, to że przy niszczeniu statków na równinach eidolon, tych które zsyłają grinnerów wybuchały na hita od mojego strzału a teraz muszę cały magazynek w nie wyładować.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...