Jump to content

Railjack a gra solo


_Mokry_Tapczan_

Recommended Posts

Witam,

Mam zbudować suchy dok w dojo i zbadać cefalona CY. Jestem graczem który większość czasu gra solo ze względu na małe zaangażowanie. Pytanie mam następujące:
Jak mam wejść do dojo i zrobić cokolwiek jak nie mam klanu? Ktoś powie: "To sobie załóż klan i zrób suchy dok, albo dołącz do jakiegoś" - a co jak ja nie chcę dołączać do żadnego klanu? Co jeżeli mnie satysfakcjonuje granie solo i nie mam ochoty być członkiem jakiegoś klanu? Rozumiem, że mam dostęp do swojego railjacka tylko wtedy kiedy jestem w klanie - jak to działa dokładnie?

Uważam, że krzywdzący jest ten system który wymusza na graczach dołączenie do jakiegoś klanu aby otrzymać dostęp do konkretnych misji i konkretnych surowców. O ile dostęp do broni nie jest za bardzo krzywdzący, bo zawsze można je nabyć w sklepie za platynę (co się oczywiście nie opłaca, ale to inny temat więc go pominę), ale w przypadku railjacka nie da się tego ominąć w żaden sposób - nie mogę sobie kupić cefalona czy samych schematów aby zbudować railjacka i zaliczyć questa. Dla kogoś może się to wydawać śmieszne, że ktoś wypisuje takie rzeczy na forum i robi z igły widły, ale mi jako graczowi solo nie podoba się ten system wymuszający dołączenie do klanu aby budować railjacka. Skoro z handlem dało się zrobić, aby gracze mogli handlować nie będąc w dojo to powinno tak samo zrobić się z railjackiem. Takie jest moje zdanie na ten temat. Poza tym chciałbym jeszcze uzyskać odpowiedzi na pytania wyżej, aby mieć pełen obraz tej mechaniki.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SzalonaTacka said:

 Pytanie mam następujące:

Jak mam wejść do dojo i zrobić cokolwiek jak nie mam klanu? Ktoś powie: "To sobie załóż klan i zrób suchy dok, albo dołącz do jakiegoś" - a co jak ja nie chcę dołączać do żadnego klanu?

Robisz klan solo, to jedyne rozwiązanie. Mając klan solo, masz o wiele niższe koszty wynalezienia schematów, niż np. klan góry czy cienia.

5 hours ago, SzalonaTacka said:

 Dla kogoś może się to wydawać śmieszne, że ktoś wypisuje takie rzeczy na forum i robi z igły widły, ale mi jako graczowi solo nie podoba się ten system wymuszający dołączenie do klanu aby budować railjacka.

Jest to śmieszne, bo robisz z igły widły. 😉

Link to comment
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że bez wcześniejszego farmienia w drużynie odpowiednich avionik, gra solo jest już czystym masochizmem w RJ. Założenie samego RJ było takie, ze ma jednoczyć graczy, żeby RAZEM zbudowali dok, RAZEM latali tą sypiącą się kosmiczną łajbą i WSPÓŁPRACOWALI, żeby się nie posypało wszystko w minutę oraz (co nie weszło w życie), żeby razem współpracowali z graczami spoza trybu RJ. Przewidziane w przyszłości instrykty komandora (gra solo z pomocnikami AI - ciekawe czy będą to licze, jak kiedyś słyszałem) miały być jako nagroda dla graczy, którzy ograli już RJ, żeby byli bardziej niezależni.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nie mówię o grze solo w stylu nie robić misji z innymi graczami - mówiąc "gra solo", mam wyłącznie na myśli "nie należenie" do jakiegoś klanu i granie jako random, o to mi się rozchodzi (trochę takie abstrakcyjne postrzeganie tego pojęcia ale mniejsza o to, bo jak solo to solo a nie random).

Jeszcze chce dostać odpowiedź na temat tego, czy gdybym zbudował railjacka, a później np. wyszedł z klanu to nadal mam dostęp do niego? Czy jest mi odcinany ten dostęp? Bo nie ukrywam że to mnie najbardziej interesuje.

Link to comment
Share on other sites

Masz dostęp (jest zawieszony na orbiterem pępowiną), masz dostęp do instryktow i misji, jednak nie możesz zbudować nowych broni, zmienić avionik, kolorów, ani nie możesz uzupełnić warsztatu spoza misji (z tańszym kosztem). Więc mając go wymaksowanego na God build da radę. Ewentualnie na zapro do budynku jakiegoś znajomego z klanem mającym dok możesz mieć dostęp do swojej łajby (przynajmniej robiąc z innymi misję i wracając do hosta doku w jego klanie można zmieniać swój RJ).

Link to comment
Share on other sites

Zawsze możesz znaleźć klan, który kompletnie NIC nie wymaga od swoich członków (tylko najpierw sprawdź czy mają Suchy Dok). Wtedy choć będziesz w klanie - nadal będziesz grał sobie solo i będziesz miał dostęp do wszystkiego co jest w dojo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2020-04-22 at 1:04 PM, Azgheros said:

Zawsze możesz znaleźć klan, który kompletnie NIC nie wymaga od swoich członków (tylko najpierw sprawdź czy mają Suchy Dok). Wtedy choć będziesz w klanie - nadal będziesz grał sobie solo i będziesz miał dostęp do wszystkiego co jest w dojo.

To. Lu jak już wcześniej wspominali zrób sobie jednoosobowy klan z minimalistycznym dojo. Pomijając samego RJ w labach możesz znaleć kilka przydatnych przedmiotów.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, peger said:

To. Lu jak już wcześniej wspominali zrób sobie jednoosobowy klan z minimalistycznym dojo. Pomijając samego RJ w labach możesz znaleć kilka przydatnych przedmiotów.

Aczkolwiek suchy dok nie tak łatwo wybudować gdyż potrzeba sporo Telluru - który nie jest łatwy do zdobycia - zwłaszcza solo (misje Archwing się kłaniają - a najlepiej misje z podwodnym Archwingiem - grając Nekrosem).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...