Jump to content
Sign in to follow this  
EriniyPrime

Selamlar

Recommended Posts

Oyuna yeni başladım sayılır.Şu anda rank 14 ve yükselmeye devam ediyorum.Kısaca kendimi tanıtayım.

Overwatch,LoL,Riders Of Icarus Oynadığım diğer online oyunlar.Overwatch ve Djital Çizim videolarını yayınladığım youtube

kanallarım var.Birçok oyunda EU veya USA serverlarında oynarım.Malum LOL gibi oyunlarda türk oyuncuların nasıl bir tutum

sergilediği yada oyuncu topluluğu bellidir.Genelde mümkün olduğunca oyunu öğrenmek için videolar izlerim ve pratik yaparım.

Oynamayı sevdiğim warframler Ivaria Prime,Titania Prime,Mesa Prime,Wisp ve Octavia.Geri kalan warfameler ilgimi çekmiyor.

Oyuna ilk başladığım zaman az biraz Platinyum aldım ama pek fazla değil.Gerek duymadım şu anda bir iki pprime mod dışında

istediğim herşeye sahibim.

Oyunum ingilizce bu nedenle türk yoğunluğu hakkında pek bir bilgim yok ama çeşitli klanların bağış hesapları veren ve isteyen

yazılarını websitelerini gördüm.Ayrıca şu anda clanımda liderim bile oyuna girmiyor.Aktif olarak oynayan tek oyuncuyum.Birçok online

oyunda olduğu gibi PVE odaklı hemen hiç bir oyunda türk yoğunluğu olmaz veya çabucak sıkılırlar.Buna ek olarak klanımda üç ayda

bir arada girenlerle karşılaştım ki bazıları kesinlikle chat kullanmıyor.Birçok clanda tıpkı LOL de oluğu gibi discord üzerine şart koyuyor 

yada oraya yönleniriyor ki tıpkı LOL de sesli chat özelliği olduğu gibi burdada var.Buna kısaca değinmek isterim.Oyunda kurallar vardır.

Küfür edemezsin cezalandırılır,yada tehtitler filan gibi birçok şey yasaktır ama discord kanallarında bu tür kurallar yoktur.Ayrıca discord ile

oyuncular hacklenebilinir yada IP adresi bulunabilir.Hepsine ek olarak instegram,facebook,tweet istemeler yada özel linklerle hesap ve

mail çalmalar.Tıpkı tüm türk oyuncuların LOL de yapmaya çalıştığı veya yaptığı gibi.Yani kendi içerisinde sesli chat olan bir oyunun bu 

özelliğini kullanmayıp özellikle  üçincü parti chat programlarına yönlendirme ve kötü amaçlı kullanma.Ben kullanmam mesala.Tabi burada

pek fazla yok çünkü kitle olarak fazla türk yok.

Buna ek olarak oyunda clan liderim dahil bazı oyuncular bana oldukça yardım etti.Ama oyunda tecrübelendikçe aslına bu yardımların

yardım olmayanlarınıda öğrenmiş oldum.Örneğin ivaria başlık çıkarmanın nasıl olduğunu anlatmak yerine sanki çok büyük bir iyilik yaparmış gibi 

relic açarken beni partiye çağıran ve bundan faydalanmaya çalışanlar gibi.Banka kartımı kullandığımda anında istediğimi aldım zatende kullanmama

bile gerek yokmuş.Yabancı oyuncular arasında oldukça iyi bir yer edindim ve max lvl en büyük clanlardan bazılarına davet edildim.Kendi clanım lvl 0

olmasına ve aktif oynayan tek ben olmama rağmen çıkıp girmedim üstelik ha ingilizce ha türkçe farketmez benim için.

Oyuna para ödemeye gelince yaptığım plat harcamaları ve birçok oyuncudan farklı olarak hergün 300-400 palt kazanabiliyorum ki bunu eğlenirken

yapıyorum.Çok ender olsada bazen kızdığım olur ama LOL gib bir oyunla kıyaslarsam milyontane oyunda birinde ancak.Yabancılarla şakalaşarak ve

eğlenerek zaman geçiriyorum.Oyun hakkında tam olarak herşeyi öğrenemedim ama bu önümüzdeki ayda kapatacağım bir açık.B sıralar octavia ile

oynuyorum.

Bu yazıyı yazma nedenlerimden biride birçok türk oyuncunun ya sıkıldım hep kasmak lazım diyerek çıkması ve metin 2 gibi oyunlara yönelmesi.Yada

Knight Online(her iki oyunuda hiç oynamadım ve oynamayıda düşünmüyorum) olmadı yeni çıkan MMORPG oyunlara.Oynadıkları diğer oyunlara baktığımda

Pay to Win  yada bir araba parasına item satışları olan oyunlar(tarih öncesinde kalma bir oyunun serevrları bile okadar para yapmaz)oynuyorlar.Ama destiniy 2 gibi 

firma tarafından bana ayrıcalıkalr tanınarak hediye edilen bir oyunu bile bu tip nedenlerden oynamamış biri olarak bedava oynaanbilecek ve asla para ödemenize

gerek olmayacak bir oyun oluğunu görüyorum warframein ama yinede bu oyun yerine farklı ve sadece türkler arasında nedense hala popüler oyunlar oynanıyor.

Bana kalırsa oyun oynamayı bilmeyen yada arkadaş gubuplarınız,oyuncu gruplarınız veya genel oyuncu topluluğunuz nasıl oyun oynanır hala bilmediği için bu oyunu

oynayamıyor ve sıkılıyorsunuz.Yani baksanıza 1 platlık başlık için bile numara çeviren bir oyuncu gurubunuz varBen nasılmı günde 400 plat kazanıyorum?Sizin gibi üçkağıt

yapmıyorum.Müşterilerim bana yazıp bugün satmak istediğin birşey varsa önceliği bana verirmisin diyor.Neen?Sizdeki heryerde hile hurda kandırmaca üçkağıt kafasında

olmadığım için.

Yukarda yazdıkalrıma rağmen oldukça kibar sayılabilecek(PVP olmadığı için oda) oyuncular var.Oyuna geç başladım ama bilmenizi istediğim birşey daha var.

Oyun ik çıkığı zamanlarda alınan ilk test hesapalrından biri benim mail aresime kayıtlı.Unutmuşum.Yani oyunu oynamadım ve yeni başlaım ama oyunadaki en eski hesap

sanırım benim elimde.Oyunda görüşmek üzere ve oyunu oynamaya devam etmenizi salık veririm.Sonuçta gerçekten iyi bir oyun.

Posted (edited)

Profilinden atmış olduğun ilk mesajı gördüm oyuna yeni başladığından böyle şeylerin başına gelmesi açıkçası üzücü bir durum sanırım biraz garip oyuncular ile karşılaşmışsın. Ancak bu oyunda birlikte oynayacağın kişiler olur ise sanki daha zevkli oluyor 🙂 Şuan zaten güzel bir klanım ve çevrem var diyorsun oyunda maddi olarak da iyisin anladığım kadarı ile sadece tek düşüncem eğer çevremde olsaydın (Bizim klanımızda yada oyunda arkadaş olsak) yada yine düzgün davranıcak oyunu öğretip düzgün davranan arkadaşların olsaydı eminim ilk baştan bu mesajına kadar daha farklı bir oyun deneyimlerdin 🙂 Yazının tamamını okudum bağzı verilen bilgileri anlamasam da sorun değil. Bu yazının amacı oyunun içerisinde ticaret yapan insanların para kazanamıyorum demesi mi ? Yoksa Türk oyuncu kitlesinde saçma hareketler ederek kötü ticaret yapanlar mı ? Tam olarak kızılan taraf net şekilde hedef alınmadığı için yazının manasını kavrayamadım. 

Edited by -ERG-PhySnc