Jump to content

neden bütün update'ler türkçe olarak yayınlanmıyor?

-Cosmos-Ali

Recommended Posts

oyunun çeviri ekibi var diye biliyorum gönüllü olarak yaptıkları da aşikar ancak firmanın ingilizce olarak yayınladığı hotfixleri bize de bu forum üzerinden bildirseler sadece discord da görüyoruz türkçe olarak burayı biraz canlandırmamız lazım ayrıca oyunun ilk çıkan hikaye kitabından başka diğerleri türkçe olarak sunulmadı halbuki devamında gelecek olanların hepsi türkçe olarak yayınlanacak denmişti hikayede kaçırdığımız şeyleri yada küçük detay ayrıntıları oradan alabiliyorduk 

şimdiden teşekkürler ederim dikkate alındıysa

Öncelikle şöyle gösteriyim zaten bir güncelleme paylaşımı bulunuyor bunun dışında mı bir kısımdan bahsediyorsunuz acaba ?

https://forums.warframe.com/forum/99-güncelleme-haberleri/

Çizgi romanı oyunun Türkçe olarak çevirilip paylaşılan sayfaları sadece paylaşılmış ön sayfalardı yani ücretsiz tanıtım kısmı gibi bir bölüm diye biliyorum. Bunu kendi özverileri ile çevirip bize sunmuşlardı sanırım. Bu çizgi romanlar satılıyor ve satılan bir ürünü sahibinden izin almadan üzerinde değişiklikler yapıp birde genel olarak paylaşmak telif hakkına girecektir tahminimce. 

Fakat güncelleme konusunda bir ek yapabilirim oyunun web sayfasına ingilizce dilinde gelen haberlerin bir çoğu (Genel olarak büyük güncellemeler çeviriliyor) Türkçe olarak malesef gelmiyor bu belki değiştirilebilir ve tüm güncellemeler kendi dilimizde de siteye eklenmesine bir adım atılabilir. 

Forumun canlanması konusunda da katılıyorum 🙂

çizgi romanın sadece bu sayfa üzerinde türkçe yayınlanması telif haklarını ihlal edeceğini sanmıyor birisi buradan alıp kitabın aynısını türkçe olarak üretmesi gerek anca ve daha önce dediklerine göre gelecek olan diğer bölümlerinde türkçe olarak yayınlanacağı söylemişti konu altında

https://play.google.com/store/books/details/Matt_Hawkins_Warframe_1?id=hsI2DwAAQBAJ&hl=en Google play üzerinde her bir çizgi romanın satışı var sanırım. Belki dijital olarak Türkçe dil konusunda bir grup veya kişi ile anlaşırlar ise dijital olarak satışa açılması daha kolay olabilir bir basım evi ile anlaşmaktan Türkyiede bulunan 😄

• 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...