Jump to content

Kuva lich Yapacaklara Büyük Tavsiye

-Cosmos-Ali

Recommended Posts

merhaba warframe sever tennolar aşağıda belirtmiş olduğum bilgiler kuva silahları ile uğraşmak isteyen yada uğraşanlara bilgi niteliği taşımaktadır ve sizin için büyü bir fayda sağlamasına sebep olur.

öncelikle belirtmeliyim ki kuva silahlarına başlamadan önce warframeniz,silahınız ve onların enerji renklerinden başlayalım neden bu önemli çünkü öldürecek olduğunuz kuva lich bossunun size vereceği silahın statüsü sizin warframenizin türüne-enerji rengine ve kuşanmış olduğunuz birincil silahınızın enerji rengine göre değişmektedir.

aşağıdaki açıklamadaki verileri warframe.wikiden aldım ve türkçeleştirip size sundum listede hangi warframeniz ile kuva bossunu öldürürseniz hangi statüde  silah geleceğini ve %20 şans ile kazanacak olduğunuz toplamda 7 ephemeradan birine sahip olabileceksiniz her kuva lich bossu öldürdüğünüzde her seferinde farklı kombinleri deneyerek alacağınız silahın statüsünü ve ephemeranızı belirlemiş olursunuz ephemeraları operatörünüze ve warframenize bir tasarım olarak kuşanabilirsiniz. ayrıca ephemeralarınızın fazlasını başka oyunculara ticaret yolu ile takaslayabiliriniz ancak beraberinde o ephemera ile elde ettiğiniz silahta gitmekte ticaretini yapmak için öncelikle dojonuzda kuva takas odası oluşturulmuş olması gerek ve kuva bossunu ele geçirirken kendiniz sahiplenmek için D tuşuna ancak ticaret yapmak istiyor ve başkasına vermek istiyorsanız (silah ve ephemerayı) A tuşuna basmanız gerekmektedir.

(ephemeraları k-drivelarda kullanabilirsiniz)

Elementler
Impact b Darbe BaruukIcon272 Baruuk  GaussIcon272 Gauss  GrendelIcon272 Grendel  RhinoIcon272 Rhino  WukongIcon272 Wukong  ZephyrIcon272 Zephyr
Heat b Ateş ChromaIcon272 Chroma  EmberIcon272 Ember  InarosIcon272 Inaros  NezhaIcon272 Nezha  ProteaIcon272 Protea  VaubanIcon272 Vauban  WispIcon272 Wisp
Cold b Buz FrostIcon272 Frost  GaraIcon272 Gara  HildrynIcon272 Hildryn  RevenantIcon272 Revenant  TitaniaIcon272 Titania  TrinityIcon272 Trinity
Electricity b Elektrik BansheeIcon272 Banshee  ExcaliburIcon272 Excalibur  LimboIcon272 Limbo  NovaIcon272 Nova  ValkyrIcon272 Valkyr  VoltIcon272 Volt
Toxin b Toksin AtlasIcon272 Atlas  IvaraIcon272 Ivara  KhoraIcon272 Khora  NekrosIcon272 Nekros  NidusIcon272 Nidus  OberonIcon272 Oberon  SarynIcon272 Saryn
Magnetic b Manyetik HarrowIcon272 Harrow  HydroidIcon272 Hydroid  MagIcon272 Mag  MesaIcon272 Mesa  XakuIcon272 Xaku
Radiation b Radyasyon AshIcon272 Ash  EquinoxIcon272 Equinox  GarudaIcon272 Garuda  LokiIcon272 Loki  MirageIcon272 Mirage  NyxIcon272 Nyx  OctaviaIcon272 Octavia

yukarıdaki listede hangi warframler ile kuva lichin hangi elementte size ephemera ve silahın statüsü yazmaktadır.

silahlarınızın statüsüne gelince ise yukarıda yer alan statülerden bazıları 2 statünün bir araya gelmesi ile oluştuğu için warframenize örneğin radyasyon yapacaksınız bunun için ben lokiyi aldım ve enerji rengini tamamen açık renkli mavi renklerden oluşturdum radyasyon statüsünü silahlarda oluşturduğumuz gibi 1. statüyü warframeden 2.sini silahtan alacağımız için herhangi bir silahınızı 1.cil silahınızın enerji rengini ise kırmızı veya ateş renklerinden birini seçmeniz gerekmekte 

https://imgyukle.com/i/xltP3c

https://imgyukle.com/i/xltooR

aşağıdaki resimde kuva silahını max seviye yapmadan yükseltemezsiniz yani yükseltmek istediğiniz kuva silahı max seviyede olması gerek ancak özelliğini ekleyeceğiniz kuva silahı 0 seviye olması sorun değil kasmayın yani ayrıca aktarım yaparken 40 seviye silahınızın hiç bir özelliği kaybolmaz-forma-katalizör veya seviyesi sıfırlanmaz

https://hizliresim.com/Ma71WX 

https://hizliresim.com/wHB2yo

bu şekilde silahınızın statüsünü %60 a kadar çıkarabilirsiniz siz bilirsiniz ayrıca kaç defa aynı silahtan elde edip statüyü %60 yaparım diyorsanız listesini veriyorum

Minimum en yüksek % bonusu

%60 için gereken silah miktarı

54.5% 1
49.5% 2
45.0% 3
40.9% 4
37.2% 5
33.8% 6
30.7% 7
27.9% 8
25.4% 9
25.0% 10

yukarıdaki listeyi anlamayanlar için şöyle izah edeyim silahınız %25 lik bir statüye sahip ise %60 için 10 tane aynı silahtan elde etmeniz gerekir yani rakamlar 1.1 ile çarpılır ayrıca ephemeraları elde etmek için şansınız %20 dir.

VengefulChargeEphemeraVengeful Charge(Electricity b Elektrik)    VengefulFlameEphemeraVengeful Flame(Heat b Ateş)

VengefulToxinEphemeraVengeful Toxin(Toxin b Toksin)          VengefulTricksterEphemeraVengeful Trickster(Radiation b Radyasyon)

VengefulShockwaveEphemeraVengeful Shockwave(Impact b DarbeVengefulChillEphemeraVengeful Chill (Cold b Buz)

VengefulPullEphemeraVengeful Pull(Magnetic b Manyetik)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...