Jump to content

PREZENTACJA TWÓRCY: CLEO NATURIN


Cefalon_Tyranq

Recommended Posts

Prezentacja Twórcy: Cleo Naturin

Spojrzenie zza kulisów na artystkę odpowiedzialną za skórkę Mirage Deluxe!

f281109f53395329860179159ed54e0d_845x230


ArtStation: https://www.artstation.com/cleonaturin

Twitter: https://twitter.com/CleoNaturin

Instagram: https://www.instagram.com/cleonaturin/

Witamy z Prezentacją Twórcy, comiesięcznym blogu poświęconym Twórcom Warframe i ich uhonorowaniu! W tym miesiącu rzucamy nieco światła na Cleo Naturin, utalentowaną ilustratorkę, artystkę koncepcyjną, która jest za stworzeniem nowej skórki Mirage Deluxe!

dbaee72a67202e7ee34660e524c9d503.png

Opowiedz nam trochę o sobie i sztuce, którą tworzysz!

Dzień dobry! Jestem tajemniczą panią wroną mieszkającą na nieznanej górze w Australii. Kiedy akurat mam wolne od straszenia miejscowych przechodniów, robię za 20-letnią studentkę, która zdobywa tytuł licencjacki z animacji. W wolnym czasie pracuję nad różnymi grafikami, głównie w temacie Warframe.

Uwielbiam wpadać na przeróżne pomysły i koncepty, często używam też grafiki od fanów Warframe jako odskoczni od nowych pomysłów... niech to będzie fanowski projekt skórki Deluxe. Sprawienie, by Warframe wyglądał "strasznie", lub po prostu ubierać moją ulubioną Warframe w stylowy szyk!

Jak jednym zdaniem opisałabyś swój ogólny „styl artystyczny”?

Trudno mi odpowiedzieć, ponieważ ciągle eksperymentuję. Całościowo uważam, że moje prace chylą się ku mieszance realizmu i surrealizmu, mroku i żałobnego nastroju, w którym brakuje jasnych kolorów.

953156871492997e3bfc0c57f67e8542.png

Kiedy po raz pierwszy spotkałaś się ze społecznością Warframe i co zachęciło cię do tworzenia grafik i konceptów o tematyce Warframe?

Dawno temu, a dokładniej w 2014 roku, mój przyjaciel przedstawił mi grę o nazwie Warframe i opowiedział o jej potencjale. Teraz mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że był daleko od prawdy. Od razu się wciągnęłam - Warframe był idealną grą dla mnie. Gra typu "Usiądź wygodnie i zrelaksuj się po dniu w szkole".

W 2018 roku członek klanu w Warframe zlecił mi narysowanie mojej pierwszej w pełni ilustrowanej fanowskiej grafiki Warframe, która przedstawiała różową Banshee i jej przyjaciół latających razem przez Równiny Eidolon. Dzięki temu odkryłam, jak wielką radość sprawia mi rysowanie Warframe'ów.

Od tamtej pory zagłębiałam się w tworzenie kolejnych to grafik Warframe i szlifowaniu swoich umiejętności. Uważam, że rysowanie Warframe'ów jest świetną zabawą - fascynują mnie te wszystkie zawiłe detale i niepowtarzalne pomysły. Poprzez tworzenie grafiki i samo granie poznałam wielu niesamowitych przyjaciół, którzy są częścią tej społeczności.

02bf35e9f6a4a77ea9f9b76acae1fc0e.png

Skąd czerpiesz największą inspirację myśląc o kolejnej pracy, którą chcesz stworzyć?

Ostatnio zastanawiałam się, w jaki sposób mogę podłączyć do moich pracy więcej elementów narracji. Przykładowo, wzięłam pomysł "Zepsutego Warframe" i stworzyłam historyjkę, gdzie Xaku tracił kontrolę nad swoimi umiejętnościami pustki. Dosyć często rozwijam pomysły podczas samej gry. Przykładowo "Oh, ten Warframe nie posiada skórki Deluxe, ciekawe jakby z taką wyglądał?" lub "Co gdybym dodała do Wisp zęby?"

efb9c2bfb45fd6c72194e6543f38f53d.png

cdc604abebe179f54f5f5be581a674c5.png

W tym roku opublikowałaś nieoficjalny koncept skórki Deluxe dla Mirage. Twórcom tak się spodobał ten pomysł, że teraz stanie się on oficjalną częścią gry! Jakie emocje ci towarzyszyły?

Byłam całkowicie zaskoczona! Ta sama osoba, która zleciła mi moją pierwszą grafikę Warframe, zasugerowała skórkę Deluxe dla Mirage. Projektując ją po raz pierwszy na moim iPadzie, nie miałam zamiaru, aby Skórka Deluxe stała się faktyczną rzeczą w grze, dlatego pierwotnie zrobiłam tylko widok z przodu.

Po prostu projektowanie fanowskich Skórek Deluxe to dla mnie fajny zaoczny projekt - świetny sposób na ćwiczenie moich umiejętności rysowniczych i zobaczenie, co może z tego wyjść. Kiedy po raz pierwszy otrzymałam powiadomienie o zatwierdzeniu mojej nieoficjalnej skórki Deluxe do Mirage, byłam w niemałym szoku. Byłam zaskoczona i podekscytowana! To było moim marzeniem, aby zaprojektowana przeze mnie skórka Deluxe, którą uwielbiałam, znalazła się w grze. Nie spodziewałam się jednak, że stanie się to tak szybko. Pamiętam, kiedy skończyłam pierwszą pracę nad Mirage Deluxe i opublikowałam ją do internetu. Powiedziałam sobie wtedy "Oh, wygląda bardzo dobrze. Chciałabym, żeby znalazło się to w grze."

Muszę również podziękować pomysłodawcy z mojego klanu. Mam nadzieję, że spodoba im się nowy styl Mirage!

8ccf647d7dd79dad553be10a17cee50b.png

Co było inspiracją pierwszego pomysłu na skórkę? Czyli Mirage posiada specjalne miejsce w twoim sercu?

Akrobacje, sztuczki i psoty to elementy Mirage, które uwielbiam i pamiętałam o nich przy jej tworzeniu. Za wzór wzięłam sobie błaznów z różnych epok historycznych, skupiając się głównie na błaznach weneckich. Jedno ze zdjęć przykuło moją uwagę, zdjęcie, na którym błazen ubrany w czerwono-niebieski strój balansował na linie. To była jedna z głównych inspiracji Skórki Deluxe dla Mirage.

Czy kiedykolwiek marzyłaś o tworzeniu grafiki do gier? Czy uważasz, że w przyszłości może stać się to twoim celem?

Przez całe moje życie byłam dzieckiem, które ciągle coś rysowało w klasie. To było w liceum, kiedy po raz pierwszy postanowiłam, że chcę zacząć jakąś formę kariery artystycznej, najlepiej w filmach lub grach. Obecnie, na pierwszym roku studiów licencjackich z animacji, pracuję jednocześnie nad rozszerzeniem swoich umiejętności w modelowaniu 3D. Kiedy otrzymałam możliwość umieszczenia mojej Mirage Deluxe w grze, uznałam to za znak, że podjęłam właściwy krok w stronę marzeń, które miałam od tak dawna. Z całą pewnością w przyszłości będę kontynuowała to, co kocham robić - tworzyć.

44789dc19ddf0884457c003054bb2831.png

Brałaś również udział w tegorocznym Tennotober - miesiącu wypełnionym motywami związanymi z rysowaniem świata Warframe! Czym różniło się to doświadczenie od tego, czym zwykle się zajmujesz?

Na początku nie planowałam brać udziału w tegorocznym Tennotober, ale miałam trochę wolnego czasu. Dzień 3 o motywie „Pustka” rozpoczął się jako rysunek w moim dzienniku podczas spotkania z przyjaciółmi. Rysunek spodobał mi się tego samego dnia, więc postanowiłam go wrzucić do Photoshopa, aby uzyskać aktualny efekt. Podobna sytuacja była z Dniem 6. "Z ukrycia" - miałam trochę wolnego czasu i chciałam pobawić się mrocznym, klimatycznym cieniowaniem Pustki. Postanowiłam kontynuować ten upiorny styl co każde 3 motywy. W porównaniu z tym, jak zwykle tworzę swoje prace, jest to zwykłe eksperymentowanie, jednak na tyle proste, aby można było je skończyć w ciągu jednego dnia. Okazało się to interesującym doświadczeniem!

1cbe127b6ca08eea657d11446a3b4963.png

Oprócz tego, że jesteś grafikiem i studentką animacji, opisujesz, że jednym z twoich hobby jest rzeźbiarstwo. Czy możesz opowiedzieć nam więcej o swoich doświadczeniach z rzeźbieniem i procesie z tym związanym?

Zawsze uwielbiałam próbowanie nowych rzeczy, więc brałam udział w wielu twórczych projektach. Rzeźbienie w glinie, odlewanie żywicy, drukowanie 3D, obróbka skóry i cosplay to tylko niektóre z rzeczy, na których się skupiam. Rzeźbienie w glinie i odlewanie było moim ulubionym zajęciem. Uwielbiam robić maski na specjalne okazje, takie jak Halloween. Drukowanie modeli otworzyło mi drzwi do nauki programów 3D, takich jak Zbrush i cyfrowe modelowanie.

Pierwszy rok jako studentka animacji zaczęłam od tamtego właśnie momentu, obecnie poświęcam wolny czas na naukę, jak stworzyć swój pierwszy projekt TennoGen. W przyszłości zamierzam zastąpić „rzeźbiarstwo hobbistyczne” na „artystkę 3D” lub „artystkę TennoGen”.

Co dalej cię czeka jako Twórcę Warframe?

Tworzenie, czyli to, co kocham. Odrywanie nowych metod powstawania dzieł sztuki, eksperymentowanie, a co najważniejsze, uczenie się. Skakanie wokół pomysłów związanych z Warframe i przeobrażanie ich w wizualne projekty.

Bardzo chciałabym wkrótce również rozpocząć streamowanie mojego procesu twórczego i współpracować bliżej społeczności Warframe. Kontynuując również graficzną stronę mojej pracy, moim następnym krokiem jest poszerzanie wiedzy o modelowaniu 3D. Odkąd TennoGen po raz pierwszy zawitał do świata Warframe, prace wszystkich niesamowitych artystów nadal mnie inspirują. Moim marzeniem jest bycie częścią fazy tworzenia w warsztacie TennoGen.

Ah, oraz pracuję nad ukończeniem swojego licencjatu z animacji. To też jest ważne!

5dad1afd2e432939e276a14c8a5e9864.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...