Jump to content

Debugowanie DirectX 12


Recommended Posts

Serdeczne pozdrowienia, Tenno!

Warframe woła o pomoc!

Przede wszystkim chcemy podziękować za uwagę tym, którzy już testują nasze wsparcie DirectX 12 w wersji beta! W pierwszym tygodniu po wypuszczeniu zajęliśmy się naprawieniem prawie wszystkich awario-błędów dzięki waszej pomocy!

W DE mamy tablicę priorytetów, która pomaga nam zdecydować o kolejności naprawy najczęstszych i najpoważniejszych błędów. Mimo że obecnie tylko 1% graczy używa sterownika beta, na szczycie tablicy znajduje się aktualnie awaria związana z DirectX 12:

Bugs.png.2e6c53232ad56fe506b5acf18f13d91

Problem polega na tym, że w przeciwieństwie do awarii w naszym kodzie, te zgłoszenia błędów dają nam bardzo mało informacji, ponieważ kod błędu jest częścią sterownika graficznego. Wiemy tylko to, że zrobiliśmy coś nie tak, a sterownik ulega awarii.

Błędy występują w dwóch głównych odmianach: powszechnej, która zdarza się losowo, oraz rzadkiej, która zdarza się, zanim będziecie mogli się nawet zalogować. Mimo że chcemy naprawić oba przypadki to bardziej nas interesuje ten rzadszy, ponieważ jeśli będzie się to powtarzać raz za razem, możemy ustawić waszą grę w specjalny tryb diagnostyczny, który może nam powiedzieć co robimy źle.

Mamy też zintegrowany z grą NVIDIA Nsight Aftermath, aby spróbować rozpoznać te problemy -- teoretycznie powinniśmy być w stanie spojrzeć na zrzuty awaryjne GPU po naszej stronie przy pomocy narzędzia i dowiedzieć się, co poszło nie tak. Wszystko co jest nam teraz potrzebne to ktoś ze smykałką!

Aby pomóc, wszystko czego potrzebujecie to model NVidii GeForce 1050 lub wyżej (Sterowniki AMD nie odczuwają awarii). Jeśli się kwalifikujecie i akceptujecie to zadanie:

1) Zamknijcie Warframe: wszelkie zmiany w waszej konfiguracji zostaną nadpisane po wyłączeniu gry, więc upewnijcie się, że na pewno nie jest ona uruchomiona.

2) Znajdźcie swoją konfigurację: otwórzcie Eksplorator plików i wklejcie %LOCALAPPDATA%\Warframe w pasek adresu u góry. W tym folderze powinniście znaleźć plik o nazwie EE.cfg, który możecie edytować w Notatniku. Na dole powinna się znajdować część Windows_Config, w której możecie dodać Graphics.DebugDriver=3 w ten oto sposób:

CFG.png.daeba8d4a415b1fcf47c29208d89f13e

3) Uruchomcie program startowy Warframe i kliknijcie w koło zębate w prawy górnym rogu. Upewnijcie się, że DirectX 12 jest aktywny w następujący sposób:

Launcher.png.0d3e5e9b2fdd07e7490e714b3d3

4) Grajcie w grę, dopóki nie napotkacie awarii.

Jeśli uda wam się zauważyć awarię:

1) Przejrzyjcie zgłoszenie o awarii i zostawcie numer WAR.

2) Po przesłaniu wróćcie do folderu %LOCALAPPDATA%\Warframe, który był już wcześniej otwarty, teraz powinien być tam osobny folder o nazwie Crashes.

3) Jeśli Aftermath wykrył awarię sterownika, powinien znajdować się tam plik o nazwie GPU.bin; nie mamy pojęcia jak duże są te pliki - mogą być ogromne - więc kliknijcie w nie prawym przyciskiem myszy i nad opcją "Wyślij do" wybierzcie "Dodaj do folderu" (kompresja pliku do Zip).

4) Przejdźcie do http://support.warframe.com/ oraz otwórzcie nowe zgłoszenie nadając mu tytuł "DX12 CRASH FOR DEVS"; dodajcie załącznik w postaci skompresowanego pliku GPU i zapiszcie numer WAR jeśli to możliwe.

Uwagi końcowe:

- Graphics.DebugDriver=3 działa tylko dla DirectX 12
- Uruchomiony może mieć niewielki wpływ na liczbę klatek (ponownie, tylko przy DirectX 12)

Z góry dziękujemy! Kiedy upewnimy się, że DirectX 12 jest tak stabilny jak DirectX 11, będziemy mogli zrobić go jeszcze szybszym i płynniejszym!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...