Jump to content

PREZENTACJA TWÓRCY: CEPHALON SQUARED


Recommended Posts

Jak jeden podcast stworzył społeczność Warframe!
0cfc4c3bcf2026aa914adcc741d077d1_845x230
www.cephalonsquared.com

Discord | Facebook | Twitter | Instagram | YouTube | Twitch

Co się stanie, gdy dwóch fanów Warframe połączy siły i stworzy podcast?

W przypadku Cephalon Squared narodziła się cała społeczność. Cephalon Squared powstał jako podcast w lipcu 2018 roku, a jego celem było omawianie nowości dotyczących Warframe i udzielenie wskazówek Tenno, od tego czasu wyrosła z tego cała społeczność. W tym miesiącu prezentujemy dwa „Cephalony” stojące za tym pasjonującym projektem oraz drogę jaką przebyli, aby tworzyć prezentowaną zawartość.

Dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z własnymi podcastami, podzielili się również wskazówkami, jak zacząć!

 

Opowiedzcie nam o Cephalonie Squared i jak się tutaj znaleźliście!

Cephalon Lucas (znany jako SilvrLght): To była prawdziwa jazda bez trzymanki, ale jako projekt będący pasją, właśnie tego się oczekuje. C2 pozwolił mi wiele się nauczyć - w tym poznać siebie i podobnie myślących ludzi oraz nawiązać przyjaźnie, które pomogły mi się rozwinąć. Wprowadziliśmy wiele usprawnień w naszym toku pracy nad programem, z niektórymi segmentami przypadkowo stającymi się stałymi częściami programu (rozmowy o pogodzie), oraz innymi, zaplanowanymi, które szczęśliwie odniosły sukces (Dzięki Ci Królu Louie).

Cephalon Greg (znany jako MadCapsules): Zaczęliśmy jako podcast, ale gdy zauważyliśmy zainteresowanie, nasze ambicje wzrosły, a my bardzo szybko staliśmy się czymś więcej. Możliwe, że za szybko. Ostatnio trochę przyhamowaliśmy, ponieważ trudniej o czas, ale ogółem całe doświadczenie było świetne. Podcast i społeczność, którą stworzyliśmy są w tej chwili naszym głównym celem, a my kochamy każdy aspekt obu.


Kliknij tutaj, aby odsłuchać 96. Epizodu Cephalon Squared - Wywiad z Pablo!

Od 2018 roku, podcast Cephalon Squared zajmował się wszystkim, co związane z Warframe i ma teraz 130 odcinków! Co was zachęciło do rozpoczęcia i trwania przy projekcie?

Cephalon Lucas: Na początku, był Greg, a Greg miał pomysł na najlepszy podcast o Warframe, który kiedykolwiek istniał... ale nie mógł zrobić tego sam. Zwrócił się więc do przyjaciela (mnie), który wchłonął wiedzę o Warframe w znacznym stopniu, połączyli swoje umysły i utworzyli kolektyw Cephalon Squared.

Zawsze chciałem spróbować swoich sił w byciu twórcą w pewnym stopniu, ale mój lęk społeczny zawsze przeszkadzał w spróbowaniu tego samemu. Na początku nie obyło się bez sporych wątpliwości, ale dzięki niewielkiej liczbie wczesnych obserwatorów i wsparcia mojego współgospodarza, zdecydowałem się kontynuować i poprawić się, by rozwijać program.

Cephalon Greg: Dostrzegłem znaczny niedomiar transmisji zawierających tylko dźwięk i stwierdziliśmy, że może być to coś, czym ludzie się zainteresują. Miałem już ograniczone doświadczenia z tworzeniem zawartości, a Lucas miał wiedze o Warframe, więc uznałem, że możemy stworzyć coś wspaniałego, jeśli się do tego razem przyłożymy. Czy jest to wspaniałe czy nie zależy od naszych słuchaczy, ale jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Kontynuujemy z kilku powodów - z przyzwyczajenia, z szacunku dla naszych słuchaczy i co najważniejsze - ponieważ nadal to lubimy!

 

Czy posiadacie ulubiony odcinek?

Cephalon Lucas: Umm... tylko jeden? Mogłem być w przeszłości całkowitym fanboyem podczas wywiadu z kilkorgiem wspaniałych aktorów/aktorek głosowych, którzy podkładali głosy fantastycznym postaciom w Warframe. Aha, i współpraca z naszym dobrym przyjacielem Xenogelionem też jest fajna!

Cephalon Greg: Możliwość porozmawiania z członkami zespołu Warframe, jak i aktorami głosowymi oraz innymi twórcami były niesamowitym przeżyciem dla nas obu, ale uważam że najzabawniejsze były niektóre z naszych epizodów na żywo. Nie mogę się doczekać kolejnych - może następnym razem będziemy mieć nawet gościa?

 


Kliknij tutaj, aby odsłuchać 2. Specjalnego Epizodu Cephalon Squared - Sheryl Mebane (znana jako Nora Night)!

Dla tych, którzy są zainteresowani prowadzeniem podcastów, od czego proponujecie zacząć? Jakie są najważniejsze porady i sztuczki, których nauczyliście się po drodze?

Cephalon Lucas: Po prostu to zrób, skocz bez zastanowienia. Nie wstrzymuj się ani nie dąż do doskonałości (doskonałość jest iluzją). Nie myśl "co jeśli?", myśl "dlaczego nie?". Zacznij od czegoś małego, ale zacznij. Jeśli się do tego przyłożysz, zyskasz poparcie i znajdziesz swoją niszę. W końcu każdy z nas jest swoim najgorszym wrogiem i nie zdajemy sobie sprawy, że myśląc "Ech, zacznę od następnego tygodnia", spisujemy się na straty. Natrętny współprowadzący też pomaga.

Cephalon Greg: Natrętny współprowadzący? Ale ja nie! Na poważnie... bywałem natrętny. Od pierwszego dnia, kiedy Lucas zgodził się na rozpoczęcie podcastu, a moją odpowiedzią było "dobra, zaczynamy jutro". I zaczęliśmy. Uważam, że kluczem do sukcesu jest upór, przewidywalność i konsekwencja, więc zadbałem o to, że się przyłożyliśmy. Lucas ma całkowitą rację - rób i nie przestawaj. Znajdź temat, który nie został poruszony przez milion innych podcastów, niech będzie zabawny, niech ludzie się dowiedzą. Nie przestawaj nie przestawać.

 

Czy napotkaliście jakieś trudności podczas tworzenia podcastu? Jak sobie z nimi poradziliście?

Cephalon Lucas: Największym problemem była jakość audio. Na początku, pierwsze kilka epizodów nagraliśmy na telefonie, a później przenieśliśmy się na komputer z dobrymi mikrofonami. Nawet dzisiaj, słuchacze wciąż komentują poprawę od czasu niesławnego Epizodu 1, a my często jesteśmy zaskoczeni tym, że ludzie wracają do niego i słuchają tego koncertu niszczenia bębenków. Australijskie lata także nie pomagają, kiedy laptop dosłownie topi się godzinę przez nagrywaniem…

Jestem wdzięczny, że mam wspierających mnie przyjaciół, chętnych do pomocy w czasach trwającego kryzysu. PRZEDSTAWIENIE MUSI TRWAĆ!

Cephalon Greg: Moje przeciwności były inne i bardziej zróżnicowane, ponieważ zajmowałem się jednocześnie publikacją, stroną internetową, edycją itd., Więc musiałem się wiele nauczyć. To nie tak, że nie chciałem się tego nauczyć! Jakość dźwięku jest ważna, ale wraz z upływem czasu jakość produkcji staje się tak samo ważna. Nadal nie jesteśmy najbardziej profesjonalnym podcastem (daleko nam od tego!), ale jestem naprawdę dumny z tego, jak daleko zaszliśmy. Po prostu posłuchaj, jak brzmiał pierwszy odcinek.... *zażenowanie.* Uczenie się z YouTube pomaga, tak samo jak posiadanie dobrych przyjaciół z tak samo dobrymi radami (podziękowania dla Xeno).


Kliknij tutaj, aby odsłuchać 48. Epizodu Cephalon Squared - Wywiad z Xenogelionem!

Społeczność Cephalon Squared obejmuje wiele różnych platform, w tym cephalonsquared.com. Gdzie znajdujecie najwięcej inspiracji do treści na stronie? Czy różni się to od podcastu?

Cephalon Lucas: Posiadam prostą odpowiedź. Często zapisuję swoje wskazówki i tematy do podcastu, więc po niewielkiej edycji i kilku zdjęciach mamy artykuł na stronę - TADA! Chociaż mamy ogromną ilość zaległych artykułów...

Cephalon Greg: Niestety sposób, w jaki zbudowałem tę witrynę, oznacza, że innym nie jest łatwo tworzyć i publikować artykuły. Żyjesz, więc się uczysz, ja tak to widzę! W rezultacie większość treści w tej chwili jest podzielona na 2 posty - notatki z programu dla każdego odcinka i cotygodniowy artykuł Gwiezdnego Szlaku przedstawiający cotygodniowe wyzwania, wraz z kilkoma wskazówkami i zawartością ofert.

Mamy również przewodniki po kilku broniach i Warframe'ach, ale w tej chwili są one trochę nieaktualne. Skoro to zostało powiedziane, jesteśmy w trakcie rozwiązywania wszystkiego powyżej, więc miejmy nadzieję, że zaległości zostaną opublikowane w nadchodzących miesiącach!

 

Co było najlepsze w tworzeniu Cephalon Squared?

Cephalon Lucas: SPOŁECZNOŚĆ!!! Społeczność jest niesamowita, a wsparcie, które otrzymujemy, sprawia, że działamy i cały czas chcemy się rozwijać.

Cephalon Greg: Zdecydowanie społeczność. Dzięki C2 poznaliśmy wielu nowych przyjaciół (szczególnie poprzez serwer Discord) i nie mógłbym wyobrazić sobie życia bez nich. Gdybyśmy mieli dzisiaj to zakończyć, całą swoją uwagę poświęciłbym utrzymywaniu serwera Discord - treść jest tworzona przez społeczność, zarówno związaną z Warframe, jak i z nią nie związaną. Wspaniała grupa ludzi ze zróżnicowaną wiedzą i doświadczeniem.

 

Dziękujemy za podzielenie się spostrzeżeniami i historią! Co dalej czeka społeczność Cephalon Squared?

Cephalon Lucas: Mamy kilka planów na ten rok, które mamy nadzieje powiększą naszą społeczność. Ogromną pomocą okazał się zespół streamerów, który stworzyliśmy, aby pomagał nam w codziennych transmisjach na kanale C2 na Twitchu, miejmy też nadzieję, że wraz z nimi uda nam się zrobić kilka niesamowitych rzeczy w dalszej części tego roku, ale na ten moment? MOŻLIWOŚCI SĄ NIEOGRANICZONE!

Cephalon Greg: Ambicja Lucasa rośnie, co jest fantastyczne, to on steruje naszym kanałem Twitch i zajmuje się innymi planami. Moja uwaga jest poświęcona w szczególności na utrzymywaniu podcastu i Discorda. Chciałbym mieć pewność, że będziemy robić to, co robiliśmy do tej pory, oraz mieć nadzieję na robienie tego jeszcze lepiej!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...