Jump to content

Bug z trofeami na PS4 i PS5


Recommended Posts

Witam. 

Mam nadzieję, że się nikomu nie narażę tym tematem, ale staram się jak najbardziej rozpowszechnić problem, ponieważ dotyczy on wszystkich którzy lubią zbierać trofea i wbijać przysłowiowe "calaczki". 

Bug opisałem już w głównym wątku, jednak liczę, że polskie community zwróci się bezpośrednio do devów z prośbą o ewentualny fix (jeśli jest taka możliwość). Przejdźmy zatem do problemu.

Bug pojawia się na konsolach PS4 jak i PS5, jednak w tym wypadku chodzi o PS4. Kluczową informacją jest fakt, że najpierw grałem na PS5 i to tam zdobyłem większość trofeów, obecnie mam już prawie 100%, zaś wersję na PS4 zostawiłem na później, bo myślałem że trofea wpadną same (jak to ma miejsce w większości gier, które są na obie konsole). Niestety po przejściu z PS5 na PS4, trofea nie wpadają automatycznie! Statystyki przechodzą (w końcu to to samo konto) jednak trofea już nie! Większość z nich trzeba wbić ponownie, a te które wymagają iluś tam zabić mają 99% i trzeba zabić jednego, żeby wpadło. Jest to do przeżycia, ale nie powinno to tak wyglądać. Schody zaczynają się, gdy kilku z pucharków nie da się wbić na PS4. 

Największy problem jest z trofeami Tomb Looter oraz Vallis Spelunker. W wersji na PS5 odkryłem jaskinie i trofea wpadły bez problemu. Niestety na PS4, statystki pokazują że jaskinie już odkryłem, a odwiedzenie którejkolwiek z nich nic nie daje. Próbowałem również odwiedzić wszystkie, ale również nic to nie dało. Nawet skasowałem zapis na konsoli i spróbowałem raz jeszcze, wciąż nic. Niestety problem ma znaczna większość graczy (wystarczy zerknąć na fora związane z trofeami) i póki co wszystko w rękach devów, bo jeśli ktoś przejdzie z PS5 na PS4 to nie ma możliwości zdobycia tych pucharów. 

Poniżej wstawiam link do głównego wątku, gdzie również opisałem ten problem. Bardzo mocno liczę, że uda się coś wskórać w tym temacie i devi znajdą trochę czasu, żeby to ogarnąć. 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...