Jump to content

Aktualizacja 30.5: Odnowa Parazonu!


Recommended Posts

Ataki Parazonem zostały wprowadzone wraz z Aktualizacją Stara Krew, jako sposób dokonania zabójstwa Miłosierdzia. To stylowe i uniwersalne ostrze posiada ważną rolę we wszystkim, co związane z Liczami Kuvy (i wkrótce z Siostrami Parvosa), ale ich rola w ogóle gry była mniej pewna. Istnieją problemy, które trzeba rozwiązać, a ten warsztat przedstawia nasze plany, jak właśnie to zrobimy!

Problemem z zabójstwami Miłosierdzia jest to, że trudno je wykonać, przez co interakcje z systemem są zbyt rzadkie! Miłosierdzie można aktywować tylko wtedy, gdy życie przeciwnika osiąga 20% lub mniej. W praktyce znaczy to, że nigdy nie wiecie, kiedy będzie to miało miejsce. A gdy już się wydarzy, zwykle jest za późno! Przeciwnik tonie w efektach Statusu, członek drużyny rzuca Umiejętnościami, albo wasz Kavat odczuwa większą niż zwykle żądzę mordu, a Wy nie jesteście w stanie dokonać Miłosierdzia.

Zmieniamy ich zachowanie, dodajemy nowe Mody (dziękujemy Radzie Projektanckiej!) oraz odświeżamy system.

W ramach tego Dev Workshopu obejrzeć możecie poniższe objaśnienie wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=G4wt-4Bx3Cg

Ta zmiana opiera się na podstawowej zasadzie: chcemy, aby można było na nich bardziej polegać i wykorzystywać bardziej strategicznie, by gracz mógł zdecydować, czy chce korzystać z Miłosierdzia czy nie.

Nasza zmiana opiera się o następującą zasadę: 

Zabójstwo Miłosierdzia jest gwarantowane na OKREŚLONYCH przeciwnikach, kiedy ich życie spadnie poniżej 40% (60% dla Corpus, ale wymaga braku Tarcz).

 • Wszyscy przeciwnicy typu Eximus

Grineer

 • Ciężkozbrojne
 • Kanonierzy

Corpus

 • Scrambus
 • Załogant Niwelujący

Plaga

 • Starożytni

Ta logika opiera o się o następujący, pospolity scenariusz:

Wyobraźcie sobie, że widzicie w oddali Ciężkozbrojną. Na Waszym Parazonie założony jest mod "Krew za Energię". Wiecie, że potrzebujecie Energii, więc zaczynacie strzelać do Ciężkozbrojnej mając pewność, że kiedy spadnie do 40% życia, możliwe będzie zabójstwo Miłosierdzia, a Wy otrzymacie Energię!

Możecie planować i podejmować decyzje!

Oznacza to także, że zmienia się efekt Status Obr. Miażdżących:

Przed: Efekt Status Obr. Miażdżących zwiększał szansę wystąpienia możliwości dokonania zabójstwa Miłosierdzia.

Po: Efekt Status Obr. Miażdżących zwiększa okno zabójstwa Miłosierdzia na podatnych przeciwnikach. Znaczy to, że zamiast aktywować się przy 40% jak opisano powyżej, efekt Status Obr. Miażdżących pozwala na wykonanie go wcześniej, nawet przy 80% życia (4% za efekt Status). Nałożenie efektów Status Obr. Miażdżących czyni wartościowe cele bardziej podatnymi na zabójstwa Miłosierdzia. Obr. Miażdżące można wtedy wykorzystać do strategicznego pozbywania się VIP-ów z walki!

Zapytacie pewnie: Ale co w przypadku bardzo wysokich poziomów? Czyż nie jest nierozważne pozwolić na praktycznie natychmiastowe zabójstwa w grze? Miłosierdzie na wyższych poziomach zawiera dodatkowy warunek. Jest teraz możliwe, kiedy odpowiedni przeciwnik osiąga 40% lub 25k Życia, w zależności od tego, która wartość jest niższa. Dotyczy to tylko naprawdę potężnych wrogów i jednostek, ale zostając przy przykładzie Ciężkozbrojnej… w tej kwestii nie obejmie aż do 415 poziomu. Ogólnie rzecz biorąc, 40% będzie tym, co zauważycie ale gdy osiągniecie poziomy 400+ (ogólnie), będziecie używać progów życia.

Nowe Mody!

Wraz z Siostrami Parvosa udostępnione zostaną nowe Mody Parazonu!

Nowe Mody Parazonu

Dodaliśmy 5 nowych modów Parazonu! Znajdźcie je już dziś i dodajcie nowe funkcje do swoich Parazonów!

 • Drenaż Mocy - 100% szansy na uzyskanie +50% Siły Umiejętności dla następnej użytej umiejętności.
 • Złośliwe Oprogramowanie - 50% szansy, że wrogowie w promieniu 15m skulą się ze strachu na 8 sekund.
 • Ustawienia Fabryczne - Wykonaj 3 zabójstwa Miłosierdziem w ciągu 40 sekund, aby ożywić poległego Strażnika lub Towarzysza.

Wkład Rady Projektanckiej:

 • Szybkie Miłosierdzie - Zwiększa szybkość zabójstw Miłosierdzia o 50%.
 • Zapora Sieciowa - Zmniejsza otrzymywane obrażenia o 75% podczas hakowania.

I to wszystko - naprzód, w erę planowanego Miłosierdzia, Tenno! Do zobaczenia w Aktualizacji "Siostry Parvosa"!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
 • Create New...