Jump to content

Dev Workshop: Podzielony Arsenał


Recommended Posts

Tenno,

Tenno musza uwzględnić wiele czynników przed wybraniem odpowiedniej broni do danej misji...

 • Która broń jest odpowiednio silna, by podołać na tym poziomie?
 • Która broń jest najlepsza przeciwko tej frakcji?
 • Która broń jest najłatwiejsza w obsłudze i najwydajniejsza?
 • Która broń sprawia najwięcej frajdy w użyciu?
 • Które Mody sprawiają, że broń sprawuje się najlepiej?

Typowy gracz zada sobie przynajmniej jedno z tych pytań, zanim wybierze broń. Nie wszystkie bronie są sobie równe, ale w najlepszym wypadku, każde pytanie miałoby kilka odpowiedzi, by umożliwić Tenno podjęcie samodzielnego wyboru spośród wielu opcji, zachowując różnorodność. Jeśli jedna kategoria broni przyćmiewa wszystkie inne, my, jako twórcy, musimy wkroczyć i zapewnić możliwość wyboru, by gra pozostała interesująca.

Przedstawiamy broń białą, oraz Mody, z których można na niej korzystać. Tenno spędzili lata na opanowywaniu swoich ostrzy, ale w wyniku tego, broń Główna i Boczna zbierała tylko kurz. Im dłużej zwlekaliśmy z poruszeniem tego problemu, tym większy się on stawał.

Zmieniamy broń białą i główną w jednym celu: aby doświadczenie walki było bardziej zbalansowane, szczególnie na wyższym poziomie gry (Ścieżka Stali itp.).

Ogółem rzecz ujmując, mamy wrażenie, że statystyki broni są w odpowiednim miejscu, ale to Mody nie wystarczają. Oraz analogicznie, niektóre Mody broni białej były zbyt potężne. Zamierzamy poruszyć ten problem na dwa sposoby: po pierwsze, ostrożnie osłabiając niektóre z Modów broni białej; po drugie, oferując większy potencjał reszcie waszego Arsenału poprzez Arkana Broni Głównej i Bocznej, oraz Galwanizowane Mody.

Naszym celem jest zachęcenie was do wykorzystania całości Arsenału podczas misji. Przełączanie się między Bronią Główną, Boczną i Białą powinno być poprawną strategią, w przeciwieństwie do niepodważalnej dominacji Broni Białej w obecnej mecie. Chcemy, aby Broń Biała pozostała przyjemna i potężna podczas przedzierania się przez System Origin, ale chcemy także by gracze mogli doświadczyć podobnej potęgi Broni Głównej i Bocznej, jeśli tego sobie zażyczą.

Kluczowa jest tutaj możliwość wyboru - możliwość, która jest ograniczana przez przepaść między Bronią Białą i całą resztą. Nasze podejście do zmniejszenia tej przepaści obejmuje zmiany istniejących Modów, dodanie nowych, oraz wprowadzenie kolejnych ulepszeń Broni Głównej i Bocznej.

SPIS TREŚCI

 • Osłabienie Modów Broni Białej
 • Zmiany Broni
 • Arkana Broni Głównej i Bocznej
 • Galwanizowane Mody
 • Nagrody Logowania

Jeśli wolicie obejrzeć podsumowanie tego Warsztatu oraz Aktualizacji "Siostry Parvosa", dostępne jest poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=G4wt-4Bx3Cg

Osłabienie Modów Broni Białej


Przygotowaliśmy 5 kategorii zmian:

 • Berserker
 • Napływ Krwi
 • Stan Przeciążenia
 • Glaivy
 • Nukor Kuvy

Berserker:

Bonusy Prędkości Ataku Broni Białej są częścią tego, co przyczynia się do ich dominacji. Jest to w szczególności prawdziwe, kiedy osiąga się wartości Prędkości Ataku tak wysokie, że psują animacje - jak obecny Berserker: "przy Trafieniu Krytycznym". Wiecznie aktywny bonus Prędkości Ataku jest udostępniany przez pojedynczy Mod i sprawia, że niemożliwe jest wyróżnienie pojedynczych ciosów oraz drastycznie zwiększa zadawane obrażenia.

Nadal chcemy wspierać możliwość zwiększenia Prędkości Ataku i Obrażeń Broni Białej, ale nie w takim stopniu, jak obecnie.

Berserker zmienia się z:

+30% Szybkości Ataku (Maks: 75%) na 24s przy Trafieniu Krytycznym

Na:

Furia Berserkera, wyklucza się z Furią.
Po zabójstwie Bronią Białą:
+35% Szybkości Ataku (Maks: 70%) na 10s. Kumuluje się do 2 razy.

Jest to ważne, ponieważ:

- Nie polega już na Trafieniach Krytycznych.
- Dodaje lepiej określony wzrost oparty o "Zabójstwa" zamiast "Trafienia krytyczne" (co zwykle oznaczało od zera do maksimum, kiedy jeden atak trafiał trzech przeciwników).
- Zmieniono nazwę na "Furia Berserkera", by lepiej dać graczom znać, że Mod wyklucza się z Furią / Furią Prime.

 

Napływ Krwi:

Maksymalna wartość Napływu Krwi zostaje zmniejszona. Zmienia to możliwość osiągnięcia Czerwonych Trafień Krytycznych przy pomocy pojedynczego Moda (na większości broni, istnieją wyjątki), konieczne będzie teraz wsparcie go dodatkowymi Modami, Arkanami lub umiejętnościami Warframe.

Jeden mod, który mógł przyznać najlepszy poziom Trafień Krytycznych był zbyt potężny.

Napływ Krwi zmienia się z:
+60% Szansy Obr. Krytycznych wzrasta wraz z Mnożnikiem Kombo

Na:

+40% Szansy Obr. Krytycznych wzrasta wraz z Mnożnikiem Kombo

 

Stan Przeciążenia

Maksymalna wartość Stanu Przeciążenia zostaje zmniejszona. Minęło trochę czasu, od kiedy zmieniliśmy tego Moda po raz pierwszy, tym razem także doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak wypada on w porównaniu z innymi Modami Obrażeń (jak Punkt Nacisku Prime). Zmniejszyliśmy bonus do 80%, by był porównywalny z Punktem Nacisku Prime przy 3 nałożonych efektach Status, tak jak pierwotnie. Pozostaje faktem, że maksymalne możliwe obrażenia są teraz niższe, uważamy, że aktualny mod jest nadal bardzo potężny po najnowszej zmianie.

Możliwy powinien być teraz rzeczywisty wybór: czy chcę mieć dostęp do większych obrażeń od razu, czy rozwijać je wraz ze Statusem?

Stan Przeciążenia zmienia się z:
+120%% Obrażeń broni białej za każdy typ zmian statusowych nałożonych na cel.

Na:

+80%% Obrażeń broni białej za każdy typ zmian statusowych nałożonych na cel.

 

Zmiany Broni

Glaive

W późnym 2020 dokonaliśmy odnowy klasy broni Glaive, by była potężniejsza i przyjemniejsza w użyciu. Ogółem uważamy, że zmiany te przyniosły zamierzony efekt, ponieważ broń taka jak Glaive Prime wzniosła się z zapomnienia na szczyty popularności, dzięki nowej zdolności zadania ogromnych obrażeń za pomocą ciężkiego ataku.

Jednakże, zmiany te doprowadziły do powszechnego problemu: gracze, którzy korzystali z wysokiej prędkości ataku często przypadkowo wyrzucali Glaive, kiedy próbowali wykonać podstawowy atak wręcz, a mechanika "złap i wyrzuć" często doprowadzała do niezamierzonego rzutu. Przegląd naszego systemu walki wręcz wydawał się dobrą okazją, by poruszyć ten problem, oraz pozwolić na ogólną poprawę balansu, mającą odzwierciedlić moc tej niedawno odnowionej klasy broni.

Mając to na uwadze, następujące zmiany Glaive współgrają ze sobą:

Po pierwsze, czas ładowania ciężkiego ataku został zwiększony z 0.6 sekund do 1.2 sekund. Zwiększony czas ładowania sprawia, że znacznie trudniej jest wyrzucić Glaive.

Wraz ze zwiększonym czasem ładowania, gracze są w stanie łatwiej wykonać szybki rzut. W tej chwili, obrażenia szybkiego rzutu są zbliżone do ciężkiego ataku, więc w ramach zachęty do podejmowania decyzji, naszą drugą zmianą jest zmniejszenie obrażeń szybkiego rzutu do około 50% wartości maksymalnej. Dokładne wartości są następujące:

Cerata

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 366 do 201
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 549 do 333

Falcor

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 460 do 250
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 690 do 345

Glaive

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 210 do 116
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 315 do 190

Glaive Prime

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 328 do 180
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 490 do 296

Halikar

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 298 do 163
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 447 do 225

Halikar Wraith

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 503 do 263
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 621 do 329

Kestrel

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 168 do 92
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 252 do 126

Orvius

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 390 do 215
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 520 do 293

Pathocyst

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 524 do 288
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 786 do 393

Xoris

 • Zmniejszono obrażenia bezpośredniego trafienia z 240 do 120
 • Zmniejszono obrażenia ataku radialnego z 480 do 250

 

Nukor Kuvy

W tej serii zmian zostanie również osłabiona broń palna, którą jest - co nie powinno nikogo zaskoczyć - Nukor Kuvy. Jest to dominująca Broń Boczna o niesamowitej mocy, która była uzasadniona, biorąc pod uwagę metodę jej zdobycia. Zachowa swoje charakterystyczne zachowanie, ale ogólna siła ognia zostaje nieznacznie zmniejszona następującą zmianą:
- Zmniejszono ilość celów, na które przeskakują promienie, z 4 do 2

 

Ku Broni Głównej i Bocznej…

Mając za sobą wszystkie informacje o tym, jak zmniejszamy moc niektórych broni, przejdźmy teraz do tego, jak zwiększamy moc dostępnej Broni Głównej i Bocznej.

 

Arkana Broni Głównej i Bocznej

Zaczniemy od największej zmiany: Do Broni Głównej i Bocznej możecie dodać teraz Gniazda Arkanum (nie jest to finalna nazwa), oraz wyposażyć w nie nowe Arkana, które zwiększają moc broni i nagradzają zróżnicowaną rozgrywkę.

Całe nasze podejście do wzmocnienia broni palnej w Arsenale opiera się o zamysł, że strzelanie jest fundamentalnie bardziej zróżnicowane niż walka wręcz: istnieje broń oparta na celności, broń obszarowa, broń szybkostrzelna (i cała reszta). Należy uwzględnić czasy przeładowania, pojemności magazynków i nie tylko. Chcemy ulepszyć te opcje poprzez nagradzanie poprawnego ich użycia - stąd Arkana!

Ponieważ wydajność broni palnej jest problemem w późnej fazie gry, te Ulepszenia także można zdobyć w późno dostępnej zawartości - mianowicie Ścieżce Stali. Będziecie mogli zdobyć Adaptery Gniazd Arkan jako Zaszczyty Ścieżki Stali, a same Arkana będą nagrodą za pokonanie Akolitów! Zwiększamy również częstotliwość występowania Akolitów, co znaczy także, że będziecie otrzymywać więcej Esencji Stali, oraz częściej będziecie mieli więcej szans na zdobycie poszukiwanych Arkanów. Wypadać będą one ze wszystkich Akolitów!

Istnieje 6 Arkanów (3 dla Broni Głównej i 3 dla Bocznej), które możecie ulepszyć i zainstalować w nowe Gniazda:

BROŃ GŁÓWNA:

Pierwsze Arkanum Broni Głównej jest zaprojektowane z myślą o broni, która skupia się na atakach obszarowych lub szybkostrzelności. To Arkanum nagradza zabicia następującymi bonusami, na maks. randze:

 

BEZWZGLĘDNOŚĆ BRONI GŁÓWNEJ

Po zabiciu:
+30% Obrażeń przez 6s. Kumuluje się do 12 razy.
+30% Prędkości przeładowania
+100% Maks. Amunicji

Im więcej zabijacie, tym większe zyskujecie obrażenia. Świetnie!

Drugie Arkanum Broni Głównej jest zaprojektowane z myślą o precyzyjnej broni. Sprawcie, by wasze trafienia w głowę równały się poprawionej wydajności (z wyjątkiem ataków obszarowych)!:

OGŁAWIANIE BRONI GŁÓWNEJ

Po Zabójstwie Strzałem W Głowę:
120% Obrażeń przez 24s. Kumuluje się do 3 razy.
30% do Mnożnika trafienia w Głowę.
-50% Odrzutu Broni

Ostatnie Arkanum Broni Głównej jest zaprojektowane z myślą wykorzystania całego wyposażenia, przedstawiamy synergię z Bronią Białą:

ZWINNOŚĆ BRONI GŁÓWNEJ

Po zabiciu bronią białą:
Zwiększa obrażenia karabinu o +60% przez 20 sekund. Kumuluje się do 6 razy.

 

BROŃ BOCZNA:

Broń Boczna otrzyma taki sam wybór Arkanów, co Broń Główna, ale we własnej wersji. Znaczy to, że wyposażyć będziecie mogli Precyzyjną Broń Boczną jak Knell, szybkostrzelną Broń Główną jak Grakata oraz Arkana, które będą najlepiej do nich pasować!

Statystyki będą takie same dla wariantów Broni Bocznych nowych Arkanów:

BEZWZGLĘDNOŚĆ BRONI BOCZNEJ

Po zabiciu:
+30% Obrażeń przez 6s. Kumuluje się do 12 razy.
+30% Prędkości przeładowania
+100% Maks. Amunicji

OGŁAWIANIE BRONI BOCZNEJ

Po Zabójstwie Strzałem W Głowę:
120% Obrażeń przez 24s. Kumuluje się do 3 razy.
30% do Mnożnika trafienia w Głowę.
-50% Odrzutu Broni

ZWINNOŚĆ BRONI BOCZNEJ

Po zabiciu bronią białą:
Zwiększa obrażenia karabinu o +60% przez 20 sekund. Kumuluje się do 6 razy.

Ostatecznie wszystkie Arkana kumulują się do takiej samej sumy obrażeń, więc znaczenie ma to, jak chcecie do niej dotrzeć. Precyzja? Ściana pocisków? Synergia z walką wręcz? To wasza decyzja!

"Adaptery Arkanów" są przedmiotem, który musicie zainstalowań na broni, z której chcecie korzystać, a one same dostępne są wśród Zaszczytów Ścieżki Stali.

 

Galwanizowane Mody

Nasze obserwacje braku balansu w Arsenale stają się oczywiste, na wyższym poziomie rozgrywki. Znaczy to, że chcemy by wasz postęp w tej zawartości miał wpływ na wasz poziom mocy. Wprowadzając nową serię Modów, chcemy dać wam narzędzia umożliwiające osiągnięcie optymalnej rozgrywki, oto Galwanizowane Mody!

Ogólne podejście do Galwanizowanych Modów jest takie, że podstawowe ulepszenie jest słabsze niż standardowego wariantu Moda, ale warunkowe bonusy pozwalają osiągnąć im wartości znacznie większe, niż "konwencjonalne" Mody w Arsenale. Będą one dostępne wśród Zaszczytów Ścieżki Stali.

1967714831_SistersofParvos_GalvanizedMod

 

Nagrody Logowania

Podobnie jak w przypadku wieli z dużych odnów i zmian w przeszłości, chcemy uszanować inwestycję czasu i zasobów włożonych w Arsenały naszych graczy! Jako że są to zarówno rozległe i szczegółowe zmiany, przygotowaliśmy ogólne nagrody dla wszystkich graczy, z kilkoma bonusami za spełnienie pewnych warunków.

Wraz z premierą Aktualizacji 30.5: Siostry Parvosa, gracze otrzymają następujące nagrody przy logowaniu:

 

 1. Wszyscy gracze, którzy osiągnęli 5. Mistrzowską Rangę otrzymają 5 zbudowanych Form.
 2. Wszyscy gracze, którzy osiągnęli 5. Mistrzowską Rangę otrzymają 3-dniowy Wzmacniacz Biegłości.
 3. Wszyscy gracze, którzy posiadają Nukora Kuvy otrzymają dwie dodatkowe Formy.
 4. Wszyscy gracze, którzy posiadali kiedykolwiek DOWOLNĄ broń Kuvy LUB Skonwertowanego Licza LUB posiadają aktywnego Licza otrzymają 1 Requiem Ultimatum (nowy przedmiot pozwalający przyzwać Licza lub Siostrę do walki)!
 5. Gracze, którzy posiadają Skonwertowanego LUB Pokonanego Licza Kuvy otrzymają OULL, który jest Uniwersalnym Modem Requiem!

Podsumowując…

Siostry Parvosa wprowadzą te zmiany na wszystkich platformach. Wprowadzanie tych zmian jest zakorzenione w naszych celach, a jeśli ich nie osiągniemy, będziemy bacznie obserwować, co wymaga poprawy. Miejcie nasze cele i wizję na uwadze, kiedy będziecie dzielić się opiniami!

 

EDYCJA: FAQ:

Ta sekcja P/O będzie aktualizowana w przyszłym tygodniu i później!

Czy można kupić Adaptery Arkanów za Platynę?
- Nie, to nie jest przedmiot dostępny za Platynę na Rynku w grze. Jest za to zdobywany wśród Zaszczytów Ścieżki Stali za 15 Stalowej Esencji.

Gdzie wypadają nowe rodzaje Arkanów?
- Akolici pokonani na Stalowej Ścieżce mają 100% szansy na zostawienie 1 z 6 nowych Arkanów.

Czy Kitguny dostaną 2 Gniazda Arkanów?
- Tak, jeden tylko na Pax i jeden dla nowych Arkanów!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
 • Create New...