Jump to content

Aktualizacja 32.2: Żer na Lua


 Share

Recommended Posts

d95d9e3fd7b04a4bf46051bfb249856e.png

Aktualizacja 32.2: Żer na Lua

Kuva została przelana, lampy zostały zapalone, a rytuał Ciągłości został rozpoczęty.

VORUNA, nasza 51 Warframe, przybyła! Cztery bestie o jednym sercu. Lojalna wataha Voruny: Dynar, Lycath, Raksh i Ulfrun tworzą zabójczą kombinację siły i podstępu.

Drusus przedstawi przeszłość Voruny w nowym Leverianie. Pustka odkrywa stare rany i ożywia zapomniane tajemnice podczas misji na dwóch nowych węzłach Koniunkcji Przetrwania na Lua, dostępnych dla graczy, którzy ukończyli zadanie Wewnętrzna Wojna. Dobrze znany tryb Przetrwania z dodatkiem Nekramechów i kilkoma niespodziankami! Podczas tych Koniunkcji Przetrwania możecie odkryć nowe pomieszczenie, które nawiązuje do Voruny.

Podczas Żeru na Lua czeka na Was więcej niespodzianek! Czytajcie dalej, aby dokładnie zapoznać się z zawartością tej aktualizacji, w tym ze zmianami jakości rozgrywki, nowymi przedmiotami kosmetycznymi, Składanką Nory Night cz. 3, Odnowieniem Grendela i nie tylko.

Żer na Lua jest Główną Aktualizacją, co oznacza, że wszystko, nad czym pracował nasz zespół od wprowadzenia Veilbreakera zostanie wypuszczone w tej Aktualizacji (z oczywistym wyjątkiem zawartości, która nie jest gotowa). Bardzo prawdopodobne jest, że niektóre rzeczy mogą prześliznąć się przez szczeliny, jak w każdej Głównej Aktualizacji. Będziemy mieć dedykowane subforum do zgłaszania błędów, gdy Żer na Lua zostanie wydany. Będziemy monitorować pojawianie się jakichkolwiek problemów, aby odnieść się do nich w Poprawkach.

NOWY MISJE NA LUA: KONIUNKCJA PRZETRWANIA

Lua się trzęsie. Pustka odkrywa stare rany i ożywia zapomniane tajemnice. Wyczuwając możliwe skarby, Królowa Robaczek rozkazała swoim wojskom zejść do tych nowo odkrytych sal. Zostali natychmiast skażeni przez dawno uśpionego Strażnika Neuronowego Orokin.

Koniunkcja Przetrwania wymaga ukończenia zadania Wewnętrzna Wojna.
Nekramechy mogą zostać wyposażone w Kole Sprzętu i użyte podczas tych misji.

Czego można się spodziewać:

Lua została rozszerzona o węzły Yuvarium (poziom 25-30) i Circulus (poziom 80-100), na których dostępny jest nowy tryb gry zwany Koniunkcją Przetrwania.

Podstawy trybu Koniunkcji Przetrwania są takie same jak innych misji Przetrwania: utrzymaj poziom Systemu Podtrzymywania Życia przez zbieranie Modułów Podtrzymywania Życia z zabitych wrogów i aktywując Kapsuły Podtrzymywania Życia. Dodatkowe mechaniki zwiększają poziom trudności i różnorodność wśród starożytnych korytarzy Lua poruszonych przez Pustkę.

Po uruchomieniu alarmów Samotny Strażnik zaczyna przemieszczać się pomiędzy Kapsułami Podtrzymywania Życia po całym Lua. Jest on obecny w centrum obszaru pozbawionego kolorów, który przemieszcza się wraz z nim. Wejście na obszar zapewnia graczom premię 100% Siły Umiejętności oraz 50% Prędkości Używania Mocy na 5 sekund (tak długo jak pozostają w obszarze, czas trwania jest odświeżany).

Nowe pomieszczenie może być odnalezione zarówno na Yuvarium jak i Circulusie dla Tenno, którzy lubią dodatkową eksplorację i nagrody. Ci, którzy słyszeli opowieść o Vorunie w jej Leverianie, wyczują tu znajomą obecność.

Nagrody

 • Nowy Zasób: Plazma Thrax Lua (więcej informacji poniżej)
 • Schematy Voruny
 • Schemat, Ostrze i Rękojeść broni Sarofang
 • Schemat, Lufa, Korpus i Kolba broni Perigale
 • Nowe Arkana: *Statystyki pokazane na Randze 5.
  • Arkanum Wzniesienia (Warframe) — Po przeładowaniu: 60% szansy na +150% Obrażeń Broni głównej przez 24s.
  • Arkanum Błogosławieństwa (Warframe) — Przy podniesieniu Kuli Życia: +24 Życia. Kumuluje się do 50 razy.
  • Główne Odmrożenie (B. Główna) — Przy nałożeniu Efektu Statusu Obr. od Zimna: Zwiększ Obr. Krytyczne o 3% i Wielostrzał o 2,25% na 12 sekund. Kumuluje się do 40 razy.
  • Napięcie Koniunkcji — Przy nałożeniu Efektu Statusu Obr. Elektrycznych: Zwiększ Prędkość Przeładowania o +1,5% i Wielostrzał o +3% na 12 sekund. Kumuluje się do 40 razy.

Sprawdź publiczną tabelę nagród, by poznać wszystkie szczegóły.

Nowi wrogowie Thrax
Wrogowie tego typu pojawiają się na nowych węzłach i zwiększają wyczerpywanie Systemów Podtrzymywania Życia o 50% normalnej prędkości, kiedy żyją. Pokonajcie wszystkich Thraxów, aby usunąć to dodatkowe obciążenie Systemów Podtrzymywania Życia! Dwie jednostki Thrax będą się pojawiać domyślnie i wpływa na nich także liczba graczy w drużynie (+1 za każdego gracza).

Centurion Thrax Hollow: Te pomniejsze, uzbrojone w Hespar, manifestacje Thrax nie są w stanie przybrać bezcielesnej formy, ale nadal są śmiertelnymi przeciwnikami.

Legatus Thrax Hollow: Te pomniejsze, uzbrojone w Aeolak, manifestacje Thrax nie są w stanie przybrać bezcielesnej formy, ale nadal są śmiertelnymi przeciwnikami.

Legatus Thrax Lua: Pochodzenie tych upiornych intruzów, uzbrojonych w Aeolak, jest otoczone tajemnicą, ale Koniunkcja Pustki jest na pewno ich źródłem. Legatus Thrax Lua pojawia się w podstawowej misji Circulus oraz Yuvarium na Ścieżce Stali, co zapewnia dodatkowy poziom trudności.

Tutaj przydadzą się Wasze Nekramechy! Przyzwijcie swoje Nekramechy, aby rozprawić się z zagrożeniem ze strony Thraxów lub walczcie z nimi we własnym stylu. Podczas Koniunkcji Przetrwania, Nekramechy mogą pozostać aktywne przez 2 minuty i posiadają 10-minutowy czas odnowy przed kolejnym użyciem. Używajcie ich według własnego uznania!

Skażeni Panowie Drahków i ich krwiożercze Skażone Drahki także polują w tych misjach.

Nowy Zasób: Plazma Thrax Lua
Unikalny wariant Plazmy Thrax zbierany podczas Koniunkcji Pustki na Lua (gwarantowana nagroda Plazma Thrax Lua x5 z rotacji na Circulusie oraz Yuvarium) i 30% szansy na 1x nagrodę z nowych wariantów przeciwników Thrax.

Nagrody z rotacji są następujące:
3 Plazmy Thrax Lua na Yuvarium
5 Plazm Thrax Lua na Circulusie
5 Plazm Thrax Lua na Ścieżce Stali na Yuvarium
6 Plazm Thrax Lua na Ścieżce Stali na Circulusie

Ten zasób jest używany do wytwarzania komponentów Voruny oraz jej charakterystycznych broni Sarofang i Perigale.

109216ee4ff117326ff097d0387a6ab4.jpg

Plazma Thrax Lua może być także wymieniona u Archmiedianki Yonty w Chryzalicie za rotacyjne nagrody wymienione powyżej (Schematy: Voruny, Sarofang i Perigali, a także nowe Arkana).

bd7365c8d532d6b56c48d60680f5eeb3.png

NOWA WARFRAME: VORUNA

Cztery bestie o jednym sercu. Lojalna wataha Voruny tworzy zabójczą kombinację siły i podstępu. Strzeż się potwornego skowytu, który zwiastuje kły zemsty.

Voruna i towarzyszące jej wilcze głowy zostały nazwane przez społeczność dzięki niesamowitej hojności Tenno podczas Misji Pokonania Raka.

Tenno, Leverian ma też nowy wpis! Pozwólcie, że Drusus opowie Wam więcej o Vorunie, "Czerwonokrwistej Wilczycy". Odwiedźcie jej galerię, aby znaleźć i dodać do swojej kolekcji jej Kartę Prex.

3b33961c8892ccaee555f3892065c148.jpg

Możecie również zobaczyć zwiastun Żeru na Lua w jej Leverianie.

0b3e282470c0b2f67624294109ca0053.png

Murale Voruny w Leverianie są również dostępne do kupienia na Rynku w grze. Zdobądźcie eleganckie portrety Dynara, Lycatha, Raksha i Ulfruna.

Umiejętność Pasywna
Voruna nigdy nie walczy samotnie. Przytrzymując każdą z Umiejętności podczas misji, przywołasz unikalną Pasywną Umiejętność dla każdego z jej wilków. Gracze mogą zmieniać Pasywki bez kosztu Energii dla wszystkich odblokowanych Umiejętności. Wasza aktywna umiejętność Pasywna jest widoczna w specjalnym interfejsie Voruny!

 • Interakcje Voruny w Helminth:
  • Zastąpienie jednej z umiejętności Voruny za pomocą Helmintha usunie możliwość użycia odpowiadającej jej umiejętności pasywnej na Vorunie.

CAŁUN DYNARA
(TAP) Dynar spowija Vorunę niewidzialnością i przyspiesza jej prędkość. Niewidzialność kończy się, gdy Voruna atakuje. Przez krótki czas po uderzeniu ataki wręcz zyskują premię Obrażeń Krytycznych, Szansy Statusu i nakładają Efekt Statusu Krwawienia przez krótki czas. W celu przedłużenia wzmocnienia do walki wręcz zabij wroga bronią białą w tym czasie.

(PRZYTRZYMAJ) Dynar chroni Vorunę, zwiększając jej Prędkość Manewrów Parkour.

*Jest to umiejętność Railjacka Voruny — może ona zostać użyta przez Menu Taktyczne, aby ukryć sojuszników.

KŁY RAKSHA
(NACIŚNIJ) Kły Raksha rozszarpują wrogów. 5 losowych Efektów Statusu zostanie nałożone na przeciwnika za każde 10 kumulacji. Pokonani przeciwnicy rozprzestrzeniają Efekty Statusu na pobliskich wrogów.

(PRZYTRZYMAJ) Raksh chroni Vorunę, zwiększając jej odporność na Efekty Statusu.

ŁOWY LYCATHA
(NACIŚNIJ) Polujący Lycath dba o watahę. Przeciwnicy zabici atakiem wręcz upuszczają Kule Życia, a przeciwnicy zabici strzałem w głowę upuszczają Kule Energii. Zabicie przeciwnika pod wpływem 5 lub więcej Efektów Statusu wydłuża czas trwania umiejętności.

(PRZYTRZYMAJ) Lycath obdarza Vorunę premią Wydajności Ciężkiego Ataku.

*To zdolność Helmintha Voruny o zmniejszonej skuteczności: zamiast gwarantowanych Kul Życia w walce wręcz i Kul Energii w przypadku zabójstw strzałem w głowę, jest to 50% szansy. Pasywka jest także usunięta.

ZEJŚCIE ULFRUNA
(NACIŚNIJ) Voruna przyjmuje formę czworonożnej bestii i przygotowuje się do brutalnego ataku na 5 przeciwników. Ulfrun, najpotężniejszy z wilków, wiedzie atak, kiedy Voruna szarżuje na cel. Wataha zadaje dodatkowe obrażenia do celów w pobliżu wrogów, na których nałożono Efekty Statusu. Zabójcze ataki podwajają obrażenia pozostałych ataków Voruny.

(PRZYTRZYMAJ) Ulfrun chroni Vorunę. Jeśli Voruna otrzyma śmiertelne obrażenia podczas tego ataku, życie odda Ulfrun.

Voruna może zostać zakupiona na Rynku w grze, a jej Schemat i Schematy Komponentów zdobyć można podczas misji Koniunkcji Przetrwania dostępnych na węzłach Yuvarium i Circulus. Mogą one także zostać zdobyte przez wymianę Plazmy Thrax Lua u Archimedianki Yonty w Chryzalicie. Sprawdź publiczną tabelę nagród, by poznać wszystkie szczegóły.

54324a2ed5296168f927c051955d9ffb.png

CHARAKTERYSTCZNA BROŃ BIAŁA VORUNY: SAROFANG
Wymierz ostry ból sprawiedliwości. Ciężkie ataki obszarowe tworzą wir, który wciąga wrogów, gdy Mnożnik Kombo Sarofanga osiągnie wartość 8x. W rękach Voruny Sarofang wymaga jedynie Mnożnika Kombinacji 5x, aby przywołać wir.

Sarofang może zostać zakupiony na Rynku w grze, a jego Schemat i Komponenty zdobyć można podczas misji Koniunkcji Przetrwania dostępnych na węzłach Yuvarium i Circulus. Mogą one także zostać zdobyte przez wymianę Plazmy Thrax Lua u Archimedianki Yonty w Chryzalicie. Sprawdź publiczną tabelę nagród, by poznać wszystkie szczegóły.

313c0a2723a14484c2185adc2d9cde2f.png

CHARAKTERYSTCZNA BROŃ GŁÓWNA VORUNY: PERIGALE
Strzały oddane przez tą wielolufową snajperkę są odczuwalne niczym powiew wiatru, ale niewidziane przez cele, do których zmierzają. Szybkie strzały w głowę zwiększają wydajność amunicji Perigale. Kiedy Voruna używa Perigale, zwiększa się pula amunicji tej broni.

Perigale może zostać zakupiony na Rynku w grze, a jego Schemat i Komponenty zdobyć można podczas misji Koniunkcji Przetrwania dostępnych na węzłach Yuvarium i Circulus. Mogą one także zostać zdobyte przez wymianę Plazmy Thrax Lua u Archimedianki Yonty w Chryzalicie. Sprawdź publiczną tabelę nagród, by poznać wszystkie szczegóły.

VORUNA: HEŁM ANUKAS
Kler Yuvanu sprezentował ten ceremonialny hełm Vorunie, strażniczce zbłąkanych dusz i opiekunce poległych.

Hełm Anukas Voruny jest dostępny do zakupienia na Rynku w grze. Schemat będzie dostępny w przyszłych częściach Składanki Nory.

EFEMERA OGONÓW OKURI
Krocz u boku swej wewnętrznej bestii.

Efemera Ogonów Okuri jest dostępna do zakupienia osobno na Rynku w grze lub jako część Pakietu Serca Watahy.

PAKIET VOIDSHELL VORUNY
Odziej Vorunę w ten morficzny materiał stworzony w czasie Skoku Pustki Zarimana. Ta kolekcja zawiera Vorunę: Skórkę Voidshell oraz Strukturę Materiału: Szorstki Kriotyk.

*Pakiet Voidshell Voruny zawiera też Pancerz Voidshell Voruny, który może zostać wyposażony na jej podstawowej skórce. Wyposażenie tych elementów Pancerza na podstawową skórkę wyświetli menu Struktur Materiału, ale zostaną one nałożone tylko na Pancerz. Działa to podobnie jak w przypadku wyposażenia Hełmu Voidshell wraz z inną skórką.

Pakiet Voidshell Voruny jest dostępny do kupienia na Rynku w grze.

ZESTAW SERCA WATAHY
Czcij nieustępliwy, polujący cień. Zestaw zawiera Warframe Vorunę, broń Sarofang i Perigale, Hełm Voruny Anukas oraz Skórkę Voidshell i Strukturę Materiału "Szorstki Kriotyk", Efemerę Ogonów Okuri i Mural Watahy z Lua.

Zestaw Serca Watahy jest dostępny do zakupienia na Rynku w grze. *Mural Watahy z Lua jest dostępny wyłącznie na Rynku w grze przy zakupie Zestawu Serca Watahy dla siebie lub przy podarowaniu tego pakietu drugiemu graczowi (Bonus Podarunkowy).

a8b45fb804836802b9ed7d56e31fe396.png

KOLEKCJA UHONOROWANEJ WATAHY
Kler Yuvanu zamówił te złote statuy na cześć watahy strzegącej Lua. Teraz i Ty możesz o nie zadbać. Kolekcja zawiera Popiersie Niezłomnego Dynara, Popiersie Niezłomnego Raksha, Popiersie Niezłomnego Lycatha i Popiersie Niezłomnego Ulfruna.

Kolekcja Uhonorowanej Watahy dostępna jest do zakupienia na Rynku w grze.

3dee56fda557ae7147e89ef8d098ef8f.jpg

XAKU: SKÓRKA KAGURA
Ci, którzy prowadzą szlachetne życie, noszą zaszczyt pozłacanych blizn.

Skórka Kagura Xaku jest dostępna do zakupienia na Rynku w grze.

9d32de59ec9783ca70fcdfa5921ec0f2.jpeg

LOTUS: SKÓRKA AMAGA
Pamiętaj, mądrość poprzez odnowienie.

Skórka Amaga Lotus jest dostępna do zakupienia na Rynku w grze po ukończeniu Nowej Wojny.

 

KOLEKCJA ZŁOTEGO UZDROWIENIA
Pustka na nowo wyobraża sobie rozbite skarby Orokin. W tych manifestacjach wspomnień Xaku, pozostałości wojny łączą się z elementami sztuki. Kolekcja zawiera Skórkę Xaku Kagura, Lotus Amagę, Efemerę Objęcia Lohk, Glify Naprawionych Xaku i Lotus, oraz ceramiczne dekoracje Gallixware dla Twojego Orbitera.

Kolekcję Złotego Uzdrowienia można kupić na Rynku w grze. *Ukończcie zadanie Nowa Wojna, aby odblokować dostęp do skórki Lotus Amaga.


Bonus Podarunkowy: Zestaw Ceramiki Gallixware
Udekoruj swój Orbiter kompletem ceramiki Gallixware. Każdy element został wykonany ręcznie przez cenionego artystę Orokin, Brena Terrasiama. Zestaw zawiera trzy wazy, talerz, miskę i amforę.

Zestaw Ceramiki Gallixware jest dostępny wyłącznie na Rynku w grze przy zakupie Kolekcji Złotego Uzdrowienia dla siebie lub przy podarowaniu tej kolekcji innemu graczowi (Bonus Podarunkowy).

7701b7efe4f25a598cc483a1e0c6ca44.png

PAKIET BŁYSKOTEK PUSTKI III
Wykorzystaj jak najlepiej morficzny materiał stworzony w czasie Skoku Pustki Zarimana. Ta kolekcja zawiera Mag: Skórka Voidshell, Frost: Skórka Voidshell, Grendel: Skórka Voidshell; oraz strukturę materiału przynależną do każdej skórki.

Struktury materiałów są ekskluzywne dla skórek Voidshell.

Pakiet Błyskotek Pustki III może zostać zakupiony na Rynku w grze.

 

 

PAKIET MAG VOIDSHELL
Odziej Mag w ten morficzny materiał stworzony w czasie Skoku Pustki Zarimana. Ta kolekcja zawiera Mag: Skórka Voidshell oraz strukturę materiału: Fale Somy.

Pakiet Voidshell Mag jest dostępny do kupienia na Rynku w grze.

PAKIET VOIDSHELL FROSTA
Odziej Frosta w ten morficzny materiał stworzony w czasie Skoku Pustki Zarimana. Ta kolekcja zawiera Frost: Skórka Voidshell oraz strukturę materiału: Kriostaza.

*Pakiet Voidshell Frosta zawiera też Pancerz Voidshell Frosta, który może zostać wyposażony na innych skórkach. Wyposażenie tych elementów Pancerza wyświetli menu Struktur Materiału, ale zostaną one nałożone tylko na Pancerz. Działa to podobnie jak w przypadku wyposażenia Hełmu Voidshell wraz z inną skórką.

Pakiet Voidshell Frosta jest dostępny do kupienia na Rynku w grze.

PAKIET VOIDSHELL GRENDELA
Odziej Grendela w ten morficzny materiał stworzony w czasie Skoku Pustki Zarimana. Ta kolekcja zawiera Grendel: Skórka Voidshell oraz strukturę materiału: Wytrzewiony Yogwun.

Pakiet Voidshell Grendela jest dostępny do kupienia na Rynku w grze.

 

PAKIETY OGRANICZONE CZASOWO
W tej aktualizacji chcemy spróbować czegoś nowego i zaoferować Wam najlepszą możliwą wartość, jeśli chcecie ulepszyć swoje Arsenały. Dostępne są teraz aż do początku 2023 roku różne zestawy, które pomogą Wam przyspieszyć Waszą podróż w systemie Origin dzięki Wzmacniaczom, Modom, Ulepszeniom i nie tylko.

Sprawdź Pakiety na Rynku w grze pod nową kategorią: Żer na Lua.

15ad62298875f32c04d568da90830b3e.png

Kompletny Zestaw Wzmacniaczy

 • 30-dniowy Wzmacniacz Biegłości
 • 30-dniowy Wzmacniacz Kredytów
 • 30-dniowy Wzmacniacz Surowców
 • 30-dniowy Wzmacniacz Wypadania Surowców

Kompletny Zestaw Gniazd dla Początkującego

 • 2 Gniazda Warframe'ów
 • 2 Gniazda broni
 • 2 Gniazda Towarzysza

Kompletny Zestaw Ulepszeń

 • 3 Formy
 • Katalizator Orokin
 • Reaktor Orokin
 • Adapter Exilus Broni
 • Adapter Exilus Warframe'a

Najeźdźca Pustki: Pakiet Broni

 • Paleta Kolorów Dymu
 • Hespar
 • Aeolak

Paczka Niezbędnych Modów Nekramecha

 • Nekramechowa Witalność
 • Nekramechowa Intensyfikacja
 • Nekramechowe Stalowe Włókna
 • Nekramechowy Zmniejszony Opór
 • Nekramechowe Rozciągnięcie
 • Nekramechowy Przepływ
 • Nekramechowy Odrzut
 • Nekramechowa Ciągłość
 • Nekramechowa Naprawa
 • Nekramechowe Przekierowanie

NOWA BROŃ DOGMATU

Przybyły dwie nowe bronie Dogmatu!

8aae21f95b7cd07817d3758a5f037a3d.jpg

Plinx Dogmatu
Przeprojektowany pistolet Plinx wzbogacony o funkcję alternatywnego strzału. Pociski wystrzelone przez ogień alternatywny przyciągają wrogów przed wybuchem. Zwiększone zużycie energii przez eksplozję wydłuża czas ładowania baterii.

Plinx Dogmatu jest dostępny w puli broni Sióstr Parvosa.

0bc3a29a01d3e1b197ea6853c88b2694.jpg

Ferrox Dogmatu
Śmiercionośny potencjał Ferroxa został zoptymalizowany przez doświadczonych inżynierów z ramienia Parvosa Granuma.

Ferrox Dogmatu jest dostępny do zakupienia w sklepie Ergo Glasta na Przekaźnikach.

GWIEZDNY SZLAK: SKŁADANKA NORY CZ. 3

 

Nora jeszcze nie skończyła mieszać w Systemie — Składanka Nory cz. 3 jest już dostępna!

Podobnie jak część 2, Składanka Nory cz. 3 będzie dalej rozwijać nasze cele związane z Gwiezdnym Szlakiem! Sądzimy, że Gwiezdny Szlak jest świetnym miejscem dla nowych graczy, jak i starych wyjadaczy. Możecie dowiedzieć się więcej o naszej filozofii Gwiezdnego Szlaku w tym wątku!

Tak jak w poprzednich wydaniach Gwiezdnego Szlaku, uwzględniamy ochronę przed duplikatami, które już mogliście wcześniej odblokować. Tenno mogą również spodziewać się rekompensaty w postaci Kredytów Składanki Nory cz. 3 zamiast odblokowanej wcześniej nagrody.

Nowe cotygodniowe Wyzwania:

 • Łowca Archonów: Ukończ Polowanie na Archona.

Nowe Nagrody:

 • Magazynek Metamorficzny: Modyfikacja dla broni typu Gorgon: Zwiększa Pojemność Magazynka o 90% i Maksimum Amunicji o 90%. Trafienie wroga 20 razy powoduje jego petryfikację na 5s.
 • Przewaga Eximusów: Modyfikacja Zyloka: Strzały w głowy wrogów Eximus zwiększają Obrażenia Broni bocznej o 600% przez 10 sekund.
 • Glif Proto Excalibur w akcji
 • Figurka Noggle — Prałat Zeloidów
 • Skórka Pistoletu Protokol 95: Prawdziwa piękność z minionej epoki.
 • Skórka Pistoletu Protokol Spectre: W odległej przeszłości te pistolety były znane ze swojej siły obalającej.
 • Skórka Pistoletu Protokol Vekesk: Nadaj swojej broni bocznej pradawną moc.
 • Skórka Pistoletu Protokol Tekna: Starożytne wzornictwo niezawodnego pistoletu.
  • Skórki Protokol pistoletów zostały zaprojektowane z myślą o pojedynczych pistoletach, aby zachować wierność ich historycznemu pochodzeniu.
 • Voidrig: Skórka Proto: Ten Voidrig zrobiony jest ze starożytnej metalicznej substancji nieznanego pochodzenia. Możliwe, że jest ona starsza niż samo Imperium Orokin.

Nowa Oferta Sklepu:

 • Styanax: Hełm Agogean — Schemat
 • Styanax: Hełm Synmora — Schemat
 • Styanax: Hełm Gerousic — Schemat

Alternatywne Hełmy Styanaxa będą okresowo pojawiać się w rotacjach oferty Gwiezdnego Szlaku podczas Składanki Nory cz. 3.

Zmiany i poprawki Gwiezdnego Szlaku:

 • Zmieniono opis Wyzwania "Czas zacząć polowanie", aby wskazywał, że Medaliony Syndykatu powinny zostać znalezione podczas gry solo. Teraz brzmi "Znajdź 0/5 Medalionów Syndykatu podczas gry solo."
 • Ze względu na problem, który wystąpił wraz z wprowadzaniem nowych serii Gwiezdnego Szlaku, następujące Wyzwania zostały nieumyślnie usunięte z puli. Powracają ze Składanką Nory cz. 3!
  • Zbieracz — Zgromadź X Zasobów
  • Szermierz — Ukończ misję, mając na wyposażeniu tylko Broń Białą
  • Pancerny — Ukończy misję, posiadając na wyposażeniu tylko Broń Główną
  • Westernowiec — Ukończ misję, mając na wyposażeniu tylko Broń Boczną
  • Kawaleria Powietrzna — Użyj Wsparcia Powietrznego podczas Misji
  • Sobowtór — Użyj Widma
  • Patron — Wspomóż finansowo Leveriana
  • Lojalność — Wejdź w interakcję ze swoim Kubrowem lub Kavatem
  • Milcz — Zabij Sługę Licza
  • Osadnik — Odzyskaj lokację opanowaną przez Licza Kuvy
  • Brutalna Litość — Zabij wroga Miłosierdziem
  • Czas zacząć polowanie — Znajdź X Medalionów Syndykatów
  • Bratobójczy Ogień — Zniszcz 3 wrogie myśliwce, pilotując przejęty Załogowiec
  • Pradawny Obelisk — Aktywuj Obelisk Requiem na Deimosie.
  • Potężny Wstrząs — Unieś jednocześnie 5 lub więcej wrogów w powietrze za pomocą Ciężkiego Uderzenia w ziemię bronią białą
  • Wszystko stare jest teraz nowe — Przeprowadź Transmutację Modów X razy
  • Wycieczkownik — Odwiedź Wyróżnione Dojo
  • Skonfiskowane — Porwij wrogi Załogowiec
  • Nie pękaj — Obroń X Zasilaczy w misjach Zakłócenia
  • Nie obawiaj się Żniwiarza — Ukończ X misji Syfonu Kuvy
  • Oblatywacz — Ukończ X Misji Railjacka
  • Czołowe Myślenie — Zniszcz Załogowiec za pomocą Artylerii Dziobowej
  • Ciężkie Uzbrojenie — Zabij X wrogów bronią Archgun
  • Dokuje — Ukończ X różnych wyścigów K-Drive na Orb Vallis
  • Elitarny Oblatywacz — Ukończ X Misji Railjacka
  • Nic oprócz Zysku — Zabij Matkę Wyzysku
  • Bunt Maszyny — Zabij X przeciwników Nekramechem nie dając się zniszczyć.
  • Sprinter — Ukończ misję uprowadzenia w mniej niż 90 sekund
  • Krocz bez rytmu — Zabij Równinnego Kolosa Doma na Równinach Eidolon
  • Cień Kolosa — Zabij Równinnego Kolosa na Równinach Eidolon
  • Wysokie Loty — Pokonaj Ropalolysta

ODNOWIENIE GRENDELA

Grendel dzięki tej aktualizacji nabiera nowego kształtu i to nie tylko pod względem krągłości Starcia w Proch. Poniższe zmiany mają na celu uczynienie jego zestawu znacznie bardziej zrozumiałym i dynamicznym. Przeanalizowaliśmy niuanse jego umiejętności i ich synergie, uprościliśmy je i uczyniliśmy je bardziej przydatnymi w różnych sytuacjach. Ogólnie rzecz biorąc, modyfikacja Grendela dała mu więcej sposobów na ucztowanie, walkę i spłaszczenie każdego, kto stanie na jego drodze!

Po zalogowaniu przywita Was wiadomość w skrzynce odbiorczej z 1 Zbudowaną Formą, abyście mogli eksperymentować i bawić się zmianami Grendela.

Pasywne

 • Zwiększono premię Pancerza za każdego wroga w bebechu Grendela z 50 do 250.

Uczta

 • Dodano nowy element interfejsu, który wskazuje ilość przeciwników w bebechu Grendela i ich życie. Jest tu widoczny także pancerz, który Grendel otrzymuje przy pożarciu przeciwników. 0128aa1c9045ccc8102d6c17a6806f03.png
 • Usunięto drenaż Energii 1.5/s wywołany przez przeciwników w bebechu Grendela.
 • Zmieniono Redukcję Pancerza na 2% redukcji sumy Tarcz i Życia w czasie (nie skaluje się).
  • Życie i Tarcza są bardziej powszechne, co sprawi, że zastosowanie Żywienia stanie się bardziej uniwersalne.
 • Ujednolicono Promień na wszystkich poziomach umiejętności (25m dla wszystkich).
 • Aury wrogów będą teraz nieaktywne, gdy ci znajdują się w bebechu Grendela.
  • Na przykład, po usunięciu Gardy Uzdrawiającego Starożytnego Eximusa, rzucenie na niego Uczty anuluje jego premię redukcji obrażeń, gdy znajduje się w Bebechu Grendela.
 • Grendel może teraz zjeść wrogów podatnych na Miłosierdzie.
 • Świadomi znajdujący się w Bebechu Grendela po użyciu Uczty nie są już automatycznie zwracani po 8 sekundach.
 • Grendel może teraz Ucztować na maksymalnie 5 wrogach.
  • Biorąc pod uwagę powyższe wzmocnienia, poprzedni maksymalny limit wrogów (40) sprawiłby, że te wzmocnienia stałyby się zbyt silne. Nowy limit pozwala graczom maksymalnie wykorzystać wzmocniony potencjał Uczty i motywuje do ciągłego poszukiwania wrogów, zamiast pożerania całego pomieszczenia naraz.

Zmiany Modyfikacji Łasuch:

Wcześniej: Zamiast Energii Grendel poświęca 200 Życia przy użyciu umiejętności i traci 30 Życia/s.

Obecnie: Zamiast Energii Grendel poświęca 200 Życia przy użyciu umiejętności. Żarłok zapewnia dodatkowe 150 Pancerza (maks. 400) za każdego wroga.

Żywienie

 • Usunięto funkcję wybierania wzmocnień. Teraz Żywienie przyznaje następujące wzmocnienia Grendelowi i jego sojusznikom naraz w zasięgu przy pojedynczym użyciu (z pewnymi wyjątkami).
  • (Wcześniej przytrzymaj, aby aktywować) Efekty leczenia Żywienia już nie skalują się z Życiem wrogów, teraz Żywienie przywraca 1000 Życia Grendelowi przy każdej aktywacji.
  • (Wcześniej Odżywcza Energia) Grendel i wzmocnieni sojusznicy zdobywają x2 Energię z Kul Energii (skaluje się z Siłą Umiejętności).
  • (Wcześniej Odżywczy Pancerz) Grendel i wzmocnieni sojusznicy eksplodują Obrażeniami Wirusowymi w promieniu (2 sekundy czasu odnowienia, niezależne dla każdego gracza), kiedy Grendel jest atakowany przez przeciwników w promieniu 12m (na maks. randze).  100% Statusu Obr. Wirusowych i oszołomienie wrogów.
  • (Wcześniej Odżywcze Uderzenie) Grendel i sojusznicy zyskują bonus Obrażeń Wirusowych dla swoich broni.
 • Dodano powiadomienie "Bebech jest pusty" przy próbie aktywowania Żywienia, gdy w brzuchu Grendela nie ma wrogów.
  • Warframe'y korzystające z wersji Helminth Żywienia nadal mogą go używać bez konieczności konsumpcji wrogów!
 • Zmiana Żywienia w wersji Helminth:
  • Przed tą aktualizacją Odżywcza Energia nie była zawarta we wstrzykniętym Żywieniu w inne Warframe'y. Teraz podwojona Energia z Kul Energii będzie zawarta w wersji Helminth Żywienia.
  • Efekty leczenia nie są przenoszone po wstrzyknięciu na inne Warframe, a Obrażenia Wirusowe są ograniczone do jednego ładunku.

Zmiany Modyfikacji Zdrowe Odżywianie:

Wcześniej: Usuń nałożone efekty Statusu i zdobądź 2s niepodatności na zmiany Statusu za każdego wroga w brzuchu Grendela.

Teraz: Usuń nałożone efekty Statusu i zdobądź 5s niepodatności na zmiany Statusu za każdego wroga w brzuchu Grendela.

 

Starcie w Proch

 • Jest teraz trzecią Umiejętnością.
  • Odnieśliśmy wrażenie, że Starcie w Proch nie do końca zasługiwało na status "ostatecznej" umiejętności. Zdecydowaliśmy więc wzmocnić Zwracanie, aby dopasować jego siłę, do poziomu jakiego oczekujemy od czwartej umiejętności.
 • Grendel nie musi już mieć wrogów w brzuchu, aby aktywować Starcie w Proch.
  • Należy zauważyć, że nawet jeśli w brzuchu Grendela znajdują się wrogowie, nie powodują oni już drenażu Energii/s, jak wspomniano w zmianach Uczty.
 • Zmniejszono drenaż przy pustym brzuchu z 10 Energii/s do 3 Energii/s.
 • Uczta, Żywienie i Zwracanie mogą teraz zostać aktywowane podczas używania Starcia w Proch.
 • Dodano 50% Redukcji Pancerza (na maks. randze) przy trafieniu wroga Starciem w Proch (skaluje się z Modami Siły Umiejętności).
 • Usunięto mnożnik poziomu wrogów z formuły skalowania całkowitych Obrażeń Miażdżących.
  • Nowa formuła: Całkowite Obr. Miażdżące = [Podstawowe Obr. Miażdżące + (Licza Wrogów w Brzuchu≤10 × 350)] × (1 + Siła Umiejętności)
 • Grendel będzie teraz regenerował 200 Życia/s przez 5 sekund po aktywowaniu Starcia w Proch, a następnie regeneracja spadnie do połowy początkowej wartości w następne 5 sekund (skaluje się z Siłą Umiejętności).
 • Starcie w Proch może teraz zniszczyć obiekty (skrzynki, złoża surowców itp.).
 • Dokonano kilku ulepszeń ruchu:
  • Ulepszono ogólną kontrolę ruchu podczas używania Starcia w Proch.
  • Ulepszono przemieszczanie się po pochyłym terenie.
  • Pęd postaci jest teraz zachowany przy aktywacji i dezaktywacji.
  • Możliwe jest teraz wtoczenie się po schodach podczas używania Starcia w Proch.
  • Sprint zwiększa teraz prędkość toczenia się kosztem kontroli nad kierunkiem ruchu.
 • Grendel w formie Starcia w Proch będzie teraz używał kolorów wybranych przez graczy i Struktury materiału Voidshell dostosowanych odpowiednio, jeśli posiada się Skórkę Voidshell Grendela.

Zmiany Modyfikacji Katapulta:

Wcześniej: Wystrzel Grendela we wskazanym kierunku. Kosztuje 10 Energii.

Teraz: Wystrzel Grendela we wskazanym kierunku. Kosztuje 5 Energii. Kucnij, aby zwolnić.

Zwracanie

 • Jest teraz czwartą Umiejętnością.
 • Dodano gwarantowane nałożenie Efektu Statusu Obr. Trujących.
 • Dodano 75% Redukcji Pancerza dla Zwróconych wrogów (zależne od modów Siły Umiejętności).
 • Zwiększono zasięg Toksyny z 5m do 6m (na maksymalnej randze).
  • Dodano efekt wizualny przy użyciu umiejętności, który pokazuje jej zasięg.
 • Wrogowie trafieni Zwracaniem zostaną spowolnieni o 80%, spowolnienie spada z czasem do 0% (6 sekund).
 • Zmieniono całkowity mnożnik Obr. Toksycznych z poziomu wroga na % Życia wroga.
 • Użycie umiejętności zużywa teraz 50 Energii.
 • Dodano powiadomienie "Bebech jest pusty" przy próbie aktywowania Zwracania, gdy w brzuchu Grendela nie ma wrogów.

Poprawki Grendela:

 • Poprawiono widoczne krawędzie efektu smugi z ręki Grendela.
 • Naprawiono utratę pędu przez Grendela, kiedy użyto Zwracania w powietrzu i nie trzymano przycisku ruchu.
 • Naprawiono możliwość pożarcia Wabików Eidolon przez Ucztę Grendela.

 

ZMIANY UMIEJĘTNOŚCI YARELI

Ujeżdżajcie fale, Tenno! Yareli poprawiła swoje umiejętności w kontrolowaniu wody i zwiększonej przeżywalności w następujących zmianach.

Pasywne

 • Dodano jednosekundowe opóźnienie usunięcia premii Krytycznej Fali, kiedy Yareli się zatrzyma.

Morskie Sidła

 • Przeciwnicy złapani w Morskie Sidła mają teraz 200% Podatności na Obrażenia ze wszystkich źródeł (podobnie jak to działa z Płonącym Chakramem Nezhy).
  • Przeciwnicy odporni na Kontrolę Tłumu (przykładowo Eximusy z aktywną Gardą) nie będą podatni na Morskie Sidła (zgodnie z planem), ale efekt Podatności na Obrażenia będzie aktywny przy kontakcie z umiejętnością. Bąbelki Morskich Sideł nadal będą krążyć wokół wrogów odpornych na Kontrolę Tłumu, aby pokazać, że są pod wpływem umiejętności (wraz z innymi szkodliwymi efektami).
 • Zwiększono zasięg wyszukiwania Morskich Sideł Yareli z 4m do 10m.

Merulina

 • Na 4 sekundy po aktywacji umiejętności, Merulina będzie zyskiwała Życie, zamiast go tracić, podobnie jak w przypadku mechaniki Żelaznej Skóry Rhino. Dodatkowo Yareli będzie niewrażliwa na czas absorpcji obrażeń przez Merulinę.
 • Merulina pozostanie aktywna podczas Transferencji do Operatora i z powrotem.
  • Ta zmiana została również wprowadzona dla wszystkich pozostałych K-Drive.

Przypływ

 • • Przypływ może teraz być aktywowany w różne sposoby z różnymi efektami:
  • Wciśnij, aby stworzyć wodne tornado, które przyciągnie pobliskich wrogów.
   • Po zakończeniu czasu trwania umiejętności lub po ponownym użyciu Przypływu, obecne tornado eksploduje.
  • Przytrzymaj, aby stworzyć wodne tornado, które automatycznie przyciąga wrogów i po krótkiej chwili eksploduje (tak, jak działało to przed zmianami).
 • • Zasięg przyciągania przez Przypływ po 2 sekundach od aktywacji wynosi 5 metrów (brak skalowania).
  • Podobnie jak Święte Włócznie Nezhy przebijają i rzucają wrogów na ziemie w dwóch oddzielnych akcjach, Przypływ teraz przyciąga przeciwników pierwszą akcją, a wywołuje eksplozję drugą.

Poprawki Yareli:

 • Naprawiono niewidzialną Yareli podczas animacji siłowania się z Archonem w Polowaniu na Archona, jeśli była na Merulinie, gdy Archon ją złapał.
  • Po rozpoczęciu interakcji, Yareli zostanie zrzucona z Meruliny, aby siłować się z Archonem.
 • Naprawiono utratę funkcjonalności po zhakowaniu panelu na Merulinie i użyciu Transferencji.
 • Naprawiono nieużywanie Umiejętności przez Widmo Yareli (poza jazdą na Merulinie tak jak zamierzono).

 

WZMOCNIENIA MODYFIKACJI WARFRAME'ÓW — CZĘŚĆ 3 (I OSTATNIA)

W Aktualizacji 32: Veilbreaker wzmocniliśmy parę rzadko używanych Modyfikacji Warframe (od Asha po Oberona). Trzecia i ostatnia już partia wzmocnionych Modyfikacji pokrywa Warframe'y od Saryn do Zephyr. Zwiększyliśmy ich przydatność, co powinno zachęcić do tworzenia bardziej różnorodnych konfiguracji.

*Poniższe statystyki są pokazane dla Maksymalnej Rangi Modów.

SARYN
Ujawniające Zarodniki

 • Przed: Wrogowie Plagi w zasięgu 40m zostaną pokazani na Minimapie.

Zmiany:

 • Zasięg skaluje się teraz wraz z Zasięgiem Umiejętności.
 • Dodano efekt +40 Wykrywacza Wrogów (zależny tylko od poziomu Modyfikacji).


TITANIA
Zaklęte Żniwa

 • Wcześniej: Trafienie przynajmniej 4 przeciwników Czarowięzami przyzna Titani 50 Energii.
 • Zmiany:
  • Trafienie przynajmniej 4 przeciwników przyznaje teraz także +40% Zasięgu Umiejętności dla następnego użycia Czarowięzów.

Mamiąca Latarnia

 • Wcześniej: Wrogowie pod wpływem działania Latarni, otrzymują dodatkowe 100% Obrażeń od Broni Białej.
 • Zmiany:
  • Premia obrażeń dotyczy wszystkich broni (w tym Dex Pixia i Diwata Titani) oraz skaluje się wraz z Siłą Umiejętności.

 

TRINITY
Woda Życia

 • Wcześniej: w momencie śmierci zaznaczeni wrogowie upuszczą Kul Życia z % szansą na upuszczenie Kuli Energii.
 • Zmiany:
  • Kule Energii są teraz gwarantowane. Ich ilość nadal będzie się skalować z Siłą Umiejętności i potencjałem wytworzenia dodatkowych Kul.

 

VALKYR
Przedłużony Paraliż

 • Wcześniej: Wrogowie znajdujący się pod wpływem paraliżu zostają ściągnięci w kierunku Valkyr i ogłuszeni, czas trwania jest zwiększony o 200%.
 • Zmiany:
  • Siła przyciągnięcia jest teraz zależna od odległości od Valkyr — to znaczy, że przeciwnicy będą przyciągani do Valkyr, nie będą już fruwać za nią.
  • Ogłuszeni przeciwnicy będą teraz stać w miejscu, zamiast być przewróconymi, otwierając ich na dobicia.

Lina Wspinaczkowa

 • Wcześniej: po użyciu Tnącej Liny następne 4 nie będą wymagały Energii podczas użycia w czasie przebywania w powietrzu.
 • Zmiany:
  • Dodano +20% Prędkości Manewrów Parkour.

 

VAUBAN
Przekaźnik Fotonowy

 • Wcześniej: Jeśli Uderzenie Fotonowe trafi przynajmniej 5 wrogów, następne jego użycie nie będzie kosztować Energii.
 • Zmiany:
  • Po udanym trafieniu przynajmniej 5 wrogów, następne użycie umiejętności zapewni dwa wystrzały.

 

VOLT
Porażająca Prędkość

 • Przed: Wrogowie dotknięci podczas bycia pod wpływem Prędkości otrzymają 175 obrażeń elektrycznych z gwarantowanym Efektem Statusu.

Zmiany:

 • Pokazano statystykę zasięgu (3m) i dodano skalowanie z Zasięgiem Umiejętności.
 • Zwiększono Obrażenia Elektryczne do 300.

Tranzystorowa Tarcza

 • Przed: Sojusznicy mogli podnieść Tarczę Elektryczną. 300% pochłoniętych przez tarczę obrażeń zostanie dodanych do Ładunku Statycznego Volta.

Zmiany:

 • Tarcza Elektryczna może teraz zostać podniesiona przez wielu sojuszników. Wcześniej, jeśli drugi sojusznik chciał podnieść Tarczę, pierwszy zostałby jej pozbawiony. Teraz wszyscy członkowie drużyny mogą nosić Tarczę jednocześnie.
 • Volt może przywołać więcej Tarcz Elektrycznych podczas trzymania swojej własnej tarczy. Ta zmiana dotyczy również podstawowej wersji umiejętności!

 

WISP
Krytyczne Wyładowanie

 • • Przed: Teleportacja do Dzbanka kosztuje 50% Energii i zapewnia 10% Szansy na Trafienie Krytyczne Karabinom Snajperskim za każdy przebyty metr na 9s. Maksimum 350% szansy na Trafienie Krytyczne.

Zmiany:

 • Bonus wynosi teraz 10% Szansy na Obrażenia Krytyczne i zalicza się do wszystkich Broni Głównych.
 • Zmniejszono maksymalną wartość z 350% na 250% Szansy na Obrażenia Krytyczne, ponieważ wszystkie Bronie Główne mogą teraz korzystać z tego wzmocnienia.

 

WUKONG
Spowijająca Chmura

 • Przed: Sojusznicy w promieniu 4m od chmury stawali się niewidzialny na 14s.

Zmiany:

 • Zmieniono niewidzialność, aby nie była przerywana przez hałas wydawany przez sojuszników. Pozostaną teraz niewidzialny przez całe 14 sekund, niezależnie od hałasu.

 

XAKU
Nieustępliwy Zagubiony

 • Przed: Użycie Zagubionego zwiększa Siłę Umiejętności dla Zagubionego o 35%. Premia może kumulować się do 3 razy i resetuje się, jeśli ta sama umiejętność zostanie użyta dwa razy.

Zmiany:

 • Każda kumulacja zwiększa również Wydajność Umiejętności Zagubionego o 15%, aż do 45%.
 • Wyjaśniono w opisie: Premia kumuluje się do 3 razy i jest resetowana po użyciu tej samej umiejętności dwukrotnie.

 

ZEPHYR
Utrwalanie Celu

 • • Przed: Każdy trafiony wróg zwiększa Obrażenia Podmuchu Wiatru o 100%. Resetuje się przy przebywaniu na ziemi przez 2s.

Zmiany:

 • Użycie Podmuchu Wiatru (Przytrzymaj) resetuje podwójny skok/skok balistyczny Zephyr - pozwala to na łatwiejsze pozostanie w powietrzu!
  • Skok Balistyczny zastępuje prędkość Podmuchu Wiatru, dzięki czemu możecie dokładniej kontrolować kierunek lotu.

Powietrzne Pociski

 • Przed: Każdy przeciwnik trafiony przez Podmuch Wiatru zwiększa obrażenia broni bocznej o 25% na 14s.

Zmiany:

 • Obrażenia zostają zwiększone o 40% (do maksymalnych 500%).

 

ZMIANY BRONI W TRYBIE OGNIA POJEDYNCZEGO

Podczas przeglądu statystyk broni posiadających tryb ognia pojedynczego, zauważyliśmy, że część z nich posiadała szybkostrzelność nieosiągalną dla wielu graczy. Dokonaliśmy zmian tego parametru dla broni, których maksymalna szybkostrzelność mogła zostać osiągnięta tylko z użyciem makr (aby dowiedzieć się więcej o polityce oprogramowania osób trzecich, prosimy odnieść się do tego artykułu Wsparcia Warframe). Ponieważ nie wszyscy gracze są zagorzałymi fanami makr (w dozwolonych granicach), zdecydowaliśmy się obniżyć szybkostrzelność do bardziej komfortowego poziomu i w zamian podnieśliśmy ich obrażenia lub prędkość przeładowania.

 

BRONIE GŁÓWNE

Tiberon Prime

 • Zmniejszono szybkostrzelność 6 do 5.
 • Zwiększono szansę trafienia krytycznego z 30% do 42% w trybie ognia pojedynczego
 • Zwiększono obrażenia z 46 do 48 we wszystkich trybach ognia.

Komorex

 • Zmniejszono szybkostrzelność 6 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 87 do 97.
 • Zwiększono obrażenia obszarowe z 33 do 53.

Latron Wraith

 • Zmniejszono szybkostrzelność 5.42 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 60 do 62.

Burston Prime

 • Zmniejszono szybkostrzelność 7.83 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 36 do 46.

 

BRONIE BOCZNE

Akjagara

 • Zmniejszono szybkostrzelność 8.3 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 30 do 36.

Akjagara Prime

 • Brak zmian szybkostrzelności.
 • Zwiększono obrażenia z 36 do 38.

Akbolto

 • Zmniejszono szybkostrzelność 10 do 4.5.
 • Zwiększono obrażenia z 40 do 64.

Akbolto Telos

 • Zmniejszono szybkostrzelność 10 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 47 do 70.
 • Skrócono czas przeładowania s 2.6 do 2.

Akbolto Prime

 • Zmniejszono szybkostrzelność 7 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 32 do 44.

Vasto Prime

 • Zmniejszono szybkostrzelność 5 do 2.5.
 • Zwiększono obrażenia z 66 do 110.

Akvasto

 • Zmniejszono szybkostrzelność 8.67 do 3.3.
 • Zwiększono obrażenia z 58 do 98.
 • Skrócono czas przeładowania z 2 do 1.6.

Akvasto Prime

 • Zmniejszono szybkostrzelność 6.33 do 3.3.
 • Zwiększono obrażenia z 66 do 110.

Akbronco

 • Zmniejszono szybkostrzelność 8.33 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 40 do 42.
 • Skrócono czas przeładowania s 2.6 do 2.

Lato

 • Zmniejszono szybkostrzelność 6.67 do 4.5.
 • Zwiększono obrażenia z 30 do 40.

Lato Prime

 • Zmniejszono szybkostrzelność 6.67 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 48 do 60.

Aklato

 • Zmniejszono szybkostrzelność 7.5 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 30 do 40.

Bolto

 • Zmniejszono szybkostrzelność 6.67 do 3.33.
 • Zwiększono obrażenia z 40 do 64.

Acrid

 • Zmniejszono szybkostrzelność 6.67 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 35 do 43 (wpływa to także na Efekt Statusu Obr. Toksycznych).

Magnus

 • Zmniejszono szybkostrzelność 5.83 do 4.3.
 • Zwiększono obrażenia z 76 do 98.
 • Zwiększono czas przeładowania z 1.4 do 1.8.

Akmagnus

 • Zmniejszono szybkostrzelność 6.17 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 76 do 98.
 • Zwiększono czas przeładowania z 2.4 do 3.2.

Magnus Prime

 • Zmniejszono szybkostrzelność 5.83 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 76 do 98.
 • Zwiększono czas przeładowania z 1.2 do 1.6.

Brakk Kuvy

 • Zmniejszono szybkostrzelność 5.83 do 5.
 • Zwiększono obrażenia z 13x10 do 15x10.

ZMIANY EXIMUSÓW

Następujące zmiany Eximusów są kontynuacją ich odnowienia (Odrodzenie Eximusów), które wystartowało w Aktualizacji 31.5: Anioły Zarimana. W tej aktualizacji Eximusy otrzymały poprawkę czytelności ich mechanik i dodano im stałą szansę na upuszczenie Kul Życia/Energii oraz paczek z amunicją. Ostatecznie te poprawki sprawiły, że Eximusy są jasnym priorytetem i zostały zmienione z zagrożenia na potencjalną nagrodę dla graczy, którzy jej szukają. Od tamtego czasu podjęliśmy decyzję, gdzie jednostki Eximus wymagają dalszych poprawek od ostatniego odnowienia: Logika Pojawiania się i Podstawowe Życie.

Logika Pojawiania się i Podstawowe Życie:

Po odnowieniu zauważyliśmy, że pojawianie się Eximusów nie zawsze było dokładne. W niektórych misjach Eximusy nie pojawiały się do 5 minuty; w jeszcze innych ci przeciwny pokazywali się wcześniej oraz w większych ilościach. Podczas gdy nadal będą występowały pewne różnice w zależności od typu i poziomu misji, chcemy naprawić pewne niejasności dotyczące częstotliwości pojawiania się tego typu wrogów.

 • Ujednolicono ogólne doświadczenie dotyczące pojawiania się Eximusów na wszystkich misjach poprzez zmianę minimalnego czasu na odrodzenie do 60 sekund, wyrównano również przyśpieszenie odradzania na wszystkich rodzajach misji.
 • Zwiększono szansę na pojawienie się jednostki Eximus o 20% na wszystkich typach misji.
  • Zwiększenie szansy na pojawienie się Eximusów ma na celu uczynienie spotkań z tym typem wroga bardziej spójnym i skuteczniejszym. Jest to dość duża zmiana, więc czekamy na Wasze konstruktywne opinie!

 

Zmiany Podstawowego Życia Jednostek Eximus:

Wprowadzenie Gardy na Eximusach miało ich przedstawić jako większe zagrożenie, którego można się pozbyć skoncentrowaną siłą ognia. Zauważyliśmy jednak, że po zdjęciu ochronnej Gardy, Eximus nie żył dostatecznie długo. Ostatecznie sprawiło to, że zabójstwa Miłosierdziem były trudne do wykonania, ponieważ przeciwnicy umierali, zanim nadarzyła się okazja. Dlatego też, żeby poprawić szansę na zabójstwo Miłosierdziem, jednocześnie zachowując jednostki Eximus jako zagrożenie po usunięciu ich Gardy, poczyniliśmy następująco:

• Zwiększono część ich podstawowego Życia, dzięki czemu mają większą jego pulę (Garda pozostaje bez zmian, tylko Życia jej podlega).
   • Trudno jest określić dokładny ogólny procentowy wzrost, ponieważ różne jednostki skalują się w różny sposób, ale należy się spodziewać, że będą miały około 30% więcej całkowitego Życia.
• Zwiększono wymagany próg Życia dla zabójstwa Miłosierdziem na jednostkach Eximus.
   • Wcześniej musiały być poniżej 40% Życia, aby wykonać Miłosierdzie, zostało to podwojone, czyli teraz Eximusy poniżej 80% Życia są podatne na zabójstwo Miłosierdziem.

:crossplay:Zmiany i poprawki rozgrywki międzyplatformowej: :crossplay:

 • Profile są teraz dostępne podczas rozgrywki międzyplatformowej!
  • Ze względu na ograniczenia techniczne statystyki dotyczące profili nie są obecnie dostępne. Ta funkcjonalność może być dostępna w przyszłości.
 • Dodano nowe powiadomienie w przypadku próby dołączenia do Dojo na innej platformie: "Nie można dołączyć do Dojo w rozgrywce międzyplatformowej. Dołączanie do Dojo jest obecnie ograniczone tylko do tej samej platformy."
  • Brak wsparcia dla Dojo podczas trwającego testu został wymieniony w wątku Rozgrywki Międzyplatformowej.
 • Dodano powiadomienie o błędzie podczas próby wczytania do międzyplatformowego Dojo, będąc w drużynie międzyplatformowej; "Nie można wejść do Dojo w Rozgrywce międzyplatformowej, będąc w Drużynie międzyplatformowej. Najpierw wejdź do Dojo, a następnie zaproś graczy z innych platform, by do Ciebie dołączyli."
 • Wyświetlanie statusu "w misji" w liście Ostatnich Graczy jest teraz włączone dla graczy międzyplatformowych.
 • Dodano możliwość wyboru między użytkownikami o tej samej nazwie, lecz na innych platformach, podczas dołączania do znajomych w rozgrywce międzyplatformowej.85b4e94a4fd183159dbff785ff5fab59.png
 • Naprawiono niemożność wysłania prywatnej wiadomości do graczy na innej platformie, jeśli ich nazwa zawierała spacje.
  • W celu wysłania wiadomości do gracza na konsoli, którego nazwa zawiera spacje, należy zawrzeć ich nazwę w cudzysłowie. Na przykład: /w "Kahl Sneak Good 555".
 • Naprawiono niewysyłanie powiadomienia do graczy, którzy zostali oznaczeni w czacie z użyciem @.
 • Naprawiono ikonę platformy, która nie pojawiała się, kiedy włączono rozgrywkę międzyplatformową.
 • Naprawiono utratę błogosławieństwa otrzymanego na Przekaźniku po powrocie na Orbiter.
 • Naprawiono niemożność widzenia się graczy na Przekaźnikach podczas rozgrywki międzyplatformowej.
 • Naprawiono brak możliwości obejrzenia dekoracji Orbitera hosta, gdy jest zapraszany jako Klient.
 • Naprawiono sufiks # pojawiający się w interfejsie gracza, który zdobył gola w Lunaro.

ZMIANY JAKOŚCI ROZGRYWKI
Poniższa sekcja przedstawia poprawki jakości rozgrywki, które zostały wprowadzone w tej aktualizacji, aby poprawić wrażenia graczy!

Ulepszenia Interfejsu (HUD):

Dokonano następujących zmian interfejsu, aby lepiej przedstawiać obecny stan wroga.

 

 • Ikony odporności na obrażenia elementarne (okres próbny): te nowe ikony mają na celu ułatwić rozpoznanie aktywnych odporności na obrażenia elementarne na danym wrogu. Każda aktywna odporność przedstawiona jest odpowiednią ikoną po prawej stronie paska życia przeciwnika.
  • Ponieważ jest to nowa funkcja, nad którą aktywnie pracujemy, dotyczy ona obecnie tylko następujących przeciwników: Zainfekowany Alad V, Pani Hyekków, Sfora Hien i Świadomi.
  • Nie dotyczy to odporności na obrażenia typów życia/pancerza przeciwników (np. Ferrytowy Pancerz), ponieważ doprowadziłoby to do nadmiernego zagracenia interfejsu.3f8d7de0a7204cd1cc70be6c4eac72a0.png
 • Dodano nowy wskaźnik Pancerza przeciwników obok ich paska Życia w interfejsie.
  • Ta nowa ikona nie tylko w lepszy sposób informuje, że wróg ma Pancerz (w dodatku do żółtego paska Życia), ale precyzuje, ile Pancerza on posiada. Ikona zmienia się w zależności od kategorii, do której wróg na daną chwilę przypada:
   • 1-499 Pancerza: Nie więcej niż ~60% redukcji obrażeń od Pancerza
   • 500-2700 Pancerza: Nie więcej niż ~90% redukcji obrażeń od Pancerza
   • 2700+ Pancerza: Więcej niż ~90% redukcji obrażeń od Pancerzaf318e4c715b3aeee92b6fa9b0300973b.png
  • Dodatkowo wraz z usuwaniem Pancerza wroga, ikona będzie się zmieniać w 3 etapach:
   • Pełna = 100% Pancerza
   • Połowa = 50% Pancerza
   • Pusta = 0% Pancerza

Nowy Segment Arkanów:

Dodano Segment Arkanów w Orbiterze, aby ułatwić zarządzanie zgromadzoną kolekcją.

55498816c4897e0428c5b7bca4aacb21.png

Przy zalogowaniu pojawi się znacznik, który zaprowadzi graczy do nowej stacji pomiędzy Segmentem Modów i Inkubatorem. Możliwe, że będziecie musieli dostosować wystrój Orbitera, aby ułatwić dostęp do nowej stacji. Nowi gracze będą mogli odblokować ten segment po zdobyciu pierwszego Arkanum, wtedy znacznik zaprowadzi ich do stacji w Orbiterze. Przycisk Arkanum, który wcześniej znajdował się w Warsztacie, przeniesie graczy do nowego Segmentu.

Gracze dalej będą mogli uzyskać dostęp do swojej kolekcji Arkanów przez Arsenał, ale nowy Segment pozwoli dokładniej przyjrzeć się wszystkim zgromadzonym Arkanom!

 

Ogólne Poprawki Jakości Rozgrywki:

 • Zwiększono ilość zdobywanego Życia z Kul Życia z 25 do 50.
  • Zmiana tyczy się również Kul Życia upuszczanych przez jednostki Eximus.
  • Wzmocnione Kule Życia generowane przez Posiłki Protei pozostają bez zmian (100 Życia z Kuli).
  • Uniwersalne Kule tworzone przez Sondę Transmutacji Lavosa pozostają bez zmian (25 Życia z Kuli).
 • Ekran zarządzania Okruchami Archona wyświetla teraz statystyki umiejętności Warframe'a, który obecnie siedzi na krześle Helmintha. Najedźcie kursorem na ikonę umiejętności, aby ułatwić sobie decyzję, jak chcecie wykorzystać zdobyte Okruchy Archona. Wybranie danego Okrucha Archona zostanie odzwierciedlone w tych statystykach. ffc5900baf2343838254d18d03bc522f.jpg
 • Zdobycie Rivena poprzez Transmutację Riven nie będzie już zajmowało miejsca w ekwipunku w ogólnej liczbie Rivenów.
  • Ukryte Mody Riven z Transmutacji zajmą gniazdo dopiero po ich odkryciu po założeniu na broń, zgodnie ze zmianami Limitów Rivenów z Aktualizacji 32: Veilbreaker.
 • Wydłużono czas wyświetlania powiadomienia o wzmocnieniu Reliktu Pustki z 4 do 7 sekund. Nie można przegapić ważnych informacji!
 • Dodano możliwość niestandardowego przypisania przycisków do "Zaawansowanego Trybu Dekorowania" w sekcji Sterowanie > Opcje umiejscowienia.

Poprawki i zmiany misji Pokonaj Narmer i Garnizonu Kahla:

 • Nowe Sceny Fotobudki dostępne są w ofercie Chippera za Prowiant:
  • Scena Lasu Łamania Woali
  • Scena Mureksu Łamania Woali
  • Scena Fabryki Łamania Woali
 • Zmieniono wyzwania "Pokonaj Ven'krę Tel/Sprag", aby były losowe zamiast przewidywalną częścią misji zamiast oczekiwania ich w konkretnych misjach.
  • Wcześniej te wyzwania były gwarantowane w odpowiednich misjach. Od 5 grudnia będą one częścią puli losowych wyzwań.
 • Przywrócono dostęp do Arsenału w Fotobudce Kahla.
  • Został on wyłączony w Poprawce 32.1.1 z powodu problemów z Arsenałem Kahla — tak jak obiecaliśmy wcześniej, został on włączony ponownie i znów możecie dostosować Kahla bez wychodzenia z Fotobudki.
 • Naprawiono wyświetlanie ilości amunicji w broni Ayanga Kuvy Kahla, mimo że ma ona nieskończoną amunicję.
 • Naprawiono wyświetlanie Waszego Warframe'a z dodatkami Kahla zamiast samego Kahla, kiedy otworzono Scenę Obozu Włóczęgi w Fotobudce Kahla.
 • Naprawiono podgląd postępów misji podczas misji Pokonaj Narmer, który zawsze wyświetlał "Misja Nieudana" i 0s czasu trwania misji.
 • Naprawiono szybowanie Kahla w kierunku wybranego celu, jeśli opcja "Automatyczne naprowadzanie broni białej" była włączona.
 • Naprawiono przycisk rozpoczęcia misji Pokonaj Narmer, który był wyświetlany jako "MENU_GENERIC1 START MISSION" kiedy używano kontrolera.
 • Naprawiono niemożność zamknięcia ekranu Rezultatów Misji po porzuceniu misji Pokonaj Narmer, kiedy używano kontrolera.
 • Naprawiono wystającą pionowo Grakatę Kahla, kiedy wyrzucono Granat Zapalający podczas lotu z plecakiem odrzutowym.
 • Naprawiono niemożność zranienia Raknoida Scyto Narmer, kiedy Kahl posiadał wyposażoną Maczetę.
 • Naprawiono awarię związaną z użyciem umiejętności Łamacza Woali, kiedy spamowano akcję kontekstową podczas lotu z plecakiem Helliona.
 • Naprawiono powiadomienie akcji kontekstowej podniesienia Sygnatur, które było wyświetlane w niskiej rozdzielczości.
 • Naprawiono awarię występującą przy próbie wejścia do scen Dormizonu i Obozu Włóczęgi jako Kahl.
 • Naprawiono duplikat Ayangi Kuvy, który pojawiał się na ziemi po wejściu na Ramparta w misji Złomowania.
 • Naprawiono półprzezroczysty korzeń drzewa za Garnizonem Kahla.

Zmiany Studni Życia Trinity:

 • Sojusznicy w zasięgu Studni Życia będą teraz chronieni przed Efektami Statusu. Kiedy Efekt Statusu jest zablokowany, wróg uwięziony w Studni Życia otrzymuje obrażenia o 10% do Życia.
  • Efekty pocisków otaczają teraz wroga objętego Studnią Życia, aby wskazać, kiedy sojusznik jest chroniony przed Efektami Statusu.
 • Zwiększono podstawowy zasięg Studni Życia Trinity z 8m do 15m.

Zmiany Konklawe:

 • Udało nam się wprowadzić kilka zmian w Konklawe w oparciu o opinie graczy, aby nieco bardziej dostosować je do ich oczekiwań. Obejmuje to garść poprawek i dostosowania. Chcemy zaznaczyć dla jasności, że czas zespołu nadaje priorytet zawartości PVE w Warframe. Ale w takich przypadkach nadal czuwamy nad konserwacją tu i tam, jeśli mamy ku temu okazję i czas.
 • Bronie Wilczy Kafar, Boltace Telos, Zenith, Tatsu, Tatsu Prime i Staticor zostały usunięte z Konklawe.
  • W obecnym stanie miały kilka bardzo uszkodzonych interakcji.
 • Wyłączono automatyczne blokowanie walki wręcz w Konklawe.
 • Wyłączono bramkowanie tarcz w Konklawe.
 • Wyłączono obrażenie obszarowe Petryfikacji Pięściarzy Atlasa w Konklawe.
 • Naprawiono atak uderzenia w ziemię broni Lacera w Konklawe, które zadawało Obr. Toksyczne zamiast Obr. Elektryczne.
 • Naprawiono Efekty Statusu Obr. Elektrycznych, które mogły nakładać kolejne Efekty Statusu, jeśli czas trwania Statusu został wydłużony (np. przez umiejętność pasywną Saryn).
 • Naprawiono czas trwania Efektu Statusu Obr. Gazowych, którego czas trwania był taki sam, jak w trybie kooperacyjnym.

Dodatki ogólne:

 • Nowa scena Fotobudki (Scena: Circulus Lua) została dodana do oferty Archimedianki Yonty w Chryzalicie.

Ogólne zmiany:

 • Pakiety amunicji dostały nowy wygląd!7a7d2e87e9ea845e9f5341628943d8aa.png
 • Zaktualizowano główny ekran Rynku, aby wyświetlał kategorie Wyróżnione i specyficzne dla Aktualizacji (Żer na Lua) zamiast jednolitej listy.
  • Należy to potraktować jako test funkcji głównego ekranu, zmiana widoczna będzie tylko dla niektórych graczy.
 • Interfejs Somakordu w Pomieszczeniu Mieszkalnym otrzymał nowy wygląd, który usatysfakcjonuje najbardziej wymagających słuchaczy!27ea2124832b20c7127fc627b054b8ea.png
  • Dodano również porady dotyczące Somakordu i Nut.
 • Zwiększono długość przewrotu Mirage.
  • Przed tą zmianą Umiejętność Pasywna Mirage zwiększała prędkość odtwarzania animacji przewrotu, ale poruszała się ona z tą samą prędkością, przez co jej przewroty były krótsze. Teraz porusza się szybciej podczas przewrotu, aby pokonywała ten sam dystans, co przewrót ze standardową prędkością.
 • Arkanum Eksodia Mocy nie będzie już aktywowane przez Toksyczny Bicz Saryn.
  • Ta kombinacja powodowała poważne problemy z wydajnością.
 • Zwiększono różnorodność kolorów i połysku tekstur w pomieszczeniach Zarimana.
 • Usunięto błysk światła przy skoku przeciwników Thrax podczas misji Zarimana.
 • Dodano ikony i nazwy źródeł Pigmentów do ekranu Badania Barwników.
 • Dodano efekt dźwiękowy do Dekoracji Dzwonków Wietrznych Ostron!
 • Dodano efekt pulsowania do nieużywanych umiejętności Zagubionego Xaku, kiedy wyposażono Modyfikację Nieustępliwy Zagubiony.
 • Dodano opcję "Akceptuj/Odrzuć zaproszenie na Orbiter" od innego gracza.
  • Wcześniej dostępnymi opcjami było Tak/Nie.
 • Poprawiono kilka efektów Arkanum Eksodia Mocy.
 • Wskaźnik Ostatniego Tchnienia pulsuje teraz do rytmu efektu dźwiękowego.
 • Skrócono czas odnowienia Odnowienia Włóczęgi w Zadaniu Nowa Wojna z 15 do 13 sekund.
 • Usunięto wszystkie dziesiętne 0 z ekranu statystyk, aby poprawić czytelność.
 • Zmniejszono rozmiar rozbłysku wybuchu Tonkora Kuvy.
 • Usunięto Archwingowego Drona Corpus z Symulakrum.
 • Poprawiono cień tekstu na Rynku w grze, aby poprawić czytelność.
 • Zaktualizowano wygląd paska wyszukiwania na Rynku w grze.
 • Poprawiono widoczność wiązki przy podnoszeniu.
 • Zestaw: Hełmy męskie i Pakiet Pistoletowca zostały wycofane z rynku w grze, zgodnie z komunikatem: https://forums.warframe.com/topic/1331585-wycofanie-pakietów-z-rynku-w-grze/
 • Poprawiono brzmienie efektów dźwiękowych jednostki Demolki.

Optymalizacje:

 • Dokonano optymalizacji pocisków ognia alternatywnego broni Sporelacer.
  • Dodano także efekty wielostrzału pocisków stworzonych przez ogień alternatywny.
 • Dokonano optymalizacji silnika fizycznego i zużycia pamięci.
 • Dokonano poprawek spadku wydajności, kiedy użyto Modyfikacji Mach-Zderzenie Gaussa i Szeptu Xata.  Według zgłoszenia: https://forums.warframe.com/topic/1324649-gamebreaking-ragdoll-xatas-bug-affecting-clients-with-ping-and-host-with-unplayable-fps/
 • Dokonano mikrooptymalizacji systemu wykonywania skryptów.
 • Naprawiono znaczne spadki wydajności spowodowane przez eksplozje pocisków broni Kompressa.
 • Skrócono czas logowania i ładowania Lunaro u graczy w Klanie lub Sojuszu, który nie ma swojego Emblematu.
 • Ulepszono jakość kompresji w Leverianie, co polepsza wygląd podłogi. Drusus nie myje tej podłogi dla przyjemności.
 • Dokonano mikrooptymalizacji pamięci.
 • Ulepszono wydajność oświetlenia dla starszych komputerów.
 • Dokonano kilku optymalizacji ruchu tkanin.
  • Skrócono o połowę czas ładowania tkanin na PC.
 • Zoptymalizowano wydajność PhysX.
 • Zmieniono system zgłaszania awarii spowodowanych brakiem pamięci.

Poprawki:

 • Naprawiono bąbelki Kompressy eksplodujące gwałtownie zaraz po wystrzale z powodu zwiększonego wielostrzału wynikającego z Modów. Według zgłoszenia:
 • https://www.reddit.com/r/Warframe/comments/ykavlx/kompressa_bugged_currently_bubbles_partially/
 • Naprawiono niewidzialną Maskę Zenoriu Włóczęgi, gdy grano jako Klient. Według zgłoszenia: https://forums.warframe.com/topic/1305288-zenoriu-mask-not-showing-for-drifter-in-public-missions/?ct=1669052940
 • Naprawiono nieprawidłowy wygląd u Klientów Diademu Ki'Teer Cornu, Kolczyków Zenoriu, Kolczyków/Oculusa Zato, Maski/Diademu Revenant Mephisto i Maski Respa Prime.
 • Naprawiono przemienianie różnych efektów broni białej w Ciężkie Ataki po użyciu Ciężkiego Ataku.
 • Naprawiono podatność na obrażenia zwierząt Ochrony Gatunku (oraz losowo spotkane osobniki) po ich uśpieniu. Ma to na celu zapobiec przypadkowemu zabiciu zdobyczy już po jej uśpieniu.
 • Naprawiono wyświetlanie ekranu pochwycenia Ochrony Gatunku u wszystkich członków drużyny, gdy jeden z nich schwytał zwierzę. Teraz gdy członek drużyny pomyślnie schwyta zwierzynę, tylko on zobaczy ten ekran, reszta drużyny zobaczy przyznaną nagrodę.
 • Naprawiono niezmniejszanie licznika kombinacji przy rzuceniu/użyciu Ciężkiego Ataku Wilczego Kafara.
  • Naprawiono również zacinanie się licznika po detonacji w powietrzu.
 • Naprawiono wszystkie bronie wymagające ładowania strzału alternatywnego, które nie otrzymywały ładunków z zabójstw przez obrażenia w czasie (zwłaszcza Sepulcrum).
  • Broń, która otrzymuje ładunki przy trafieniu w głowę, nie będzie otrzymywać ładunków przy zabiciach obrażeniami w czasie, ponieważ nie są one uznawane za trafienia w głowę.
 • Naprawiono niewyświetlanie Szansy na Obrażenia Krytyczne i Szansy Statusu w Arsenale dla Szponów, Castanas i Castanas Sancti.
 • Naprawiono niedziałanie Modyfikacji Liny Wspinaczkowej, jeśli aktywowano umiejętność bezpośrednio nad graczem.
 • Naprawiono problemy z pozycją ręki Excalibura Umbra w Zadaniu Wyrzeczenie.
 • Naprawiono niemożność podnoszenia surowców przez Zephyr, podczas nieznacznego unoszenia się używając Podmuchu Wiatru.
 • Naprawiono brak efektu Ciężkiego Kalibru na Łuku Artemidy Ivary.
  • Będzie teraz zachowywał się jak Cernos Prime, gdy jest wyposażony w Ciężki Kaliber.
 • Naprawiono niestabilne efekty dźwiękowe Uścisku Lohk Xaku, jeśli był wyposażony w Mody Zasięgu.
 • Naprawiono zadawanie mniejszych obrażeń Eidolonom strzałem w głowę niż strzałami w resztę ich ciała przez Modułowe Ampy zawierające Szkielet Shraksun.
 • Naprawiono przypadki, w których Archon Nira była w stanie zabić graczy jednym ciosem za pomocą duszącej chmury w drugim etapie zabójstwa podczas Polowania na Archona.
 • Naprawiono problem z pozostawaniem efektów krzyku Niry u Klientów, jeśli zostali oni powaleni i wskrzeszeni podczas tego ataku.
 • Naprawiono przypadki, w których Teshin nie dawał graczom możliwości odblokowania Ścieżki Stali podczas wizyty w Przekaźniku.
 • Naprawiono problemy odnajdowania ścieżki przez Witoplast w misjach Powodzi Pustki, gdy efekt Chaotycznego Witoplastu był aktywny.
 • Naprawiono komunikat „Udaj się do aktualnego celu. Oczekujący na Ciebie gracze: X" pozostający na ekranie, nawet kiedy członek drużyny opuści windę Zarimana.
 • Naprawiono losowe rozmywanie ikon przedmiotów podczas przeglądania ofert różnych sprzedawców.
 • Naprawiono intensywne trzęsienie ekranu przy wystrzeleniu naładowanego Nataruka w bańkę Magnetyzmu Mag.
 • Naprawiono strzałę Nataruka, która była o połowę mniejsza niż zamierzono.
 • Naprawiono możliwość zmiany kolorów Syandany Conquera (ma ona pozostać w kolorze różowym, aby reprezentować akcję Walki z Rakiem).
  • Jeśli posiadacie Syandanę Conquera, została ona przywrócona do oryginalnego różowego koloru.
 • Naprawiono błędy wyświetlania klawiszy dla sztuczek K-Drive podczas zadania Surferka, kiedy używano kontrolera.
 • Naprawiono zabijanie Złotego Czerwia przez użycie Projekcji Pustki w zadaniu Wewnętrzna Wojna powodujące zatrzymanie postępu.
 • Naprawiono utrzymywanie się efektu chmury po rozpoczęciu misji, jeśli Operator posiadał wyposażoną Efemerę Okruchu Hex.
 • Naprawiono duplikowanie i stopniowe zwiększanie głośności efektu dźwiękowego strzału Broni Bocznej z wyposażoną Skórką Capstan Deluxe i Galwanizowanym Celownikiem.
 • Naprawiono niewidzialność Warframe'a Hosta dla Klientów po wejściu na misję w Otwartej Lokacji.
 • Naprawiono wyświetlanie efektu podobnego do mgły, kiedy korzystano z wygładzania krawędzi FXAA, a Filtrowanie Trójliniowe było wyłączone.
 • Naprawiono pozostawanie kuli światła Projekcji Pustki, gdy użyto akcji kontekstowej tyrolki podczas Projekcji Pustki.
 • Naprawiono brak wpływu Wampiryzmu Energetycznego Widma Trinity na sojuszników.
 • Naprawiono tryby strzelania serią broni Quatz i Quartakk Kuvy, które nie działały, kiedy akcja strzału została przypisana do rolki myszy.
 • Naprawiono bardzo restryktywne obszary umieszczania dekoracji w pokoju Dojo Zatoka Ostron — teraz umieszczanie dekoracji powinno być o wiele prostsze!
 • Naprawiono brak automatycznego przeładowania Zyloka po wyczerpaniu magazynka.
 • Naprawiono pozostawanie granatu Tonkora w ręce Warframe'a, jeśli wykonano przewrót podczas przeładowania.
 • Naprawiono utratę funkcjonalności przy wyskoczeniu poza granice Obozu Włóczęgi skokiem balistycznym podczas używania Transferencji.
 • Naprawiono niewybuchanie bełtów broni Afentis po śmierci celu tylko dopiero po zniknięciu ciała.
  • Ten sam problem został naprawiony w Zhuge i Zhuge Prime.
 • Naprawiono brak możliwości wyposażenia skórek dla Mrocznego Miecza Podziału.
 • Naprawiono niewielki problem dopasowania punktu mocowania Sugatry na Ripkach.
 • Naprawiono przesuwanie się kilku luźnych części Ogrisa podczas wybierania kolorów podczas dostosowywania.
 • Drony Corpus, które ignorowały graczy.
 • Naprawiono pozostający efekt wizualny Karabinu Flux Dogmatu, jeśli zmieniono broń podczas strzelania.
 • Naprawiono niedziałającą Maczetę Kahla w Zadaniu Nowa Wojna.
 • Naprawiono oznaczenia "m" dla metrów i "x" dla mnożników, które nie były tłumaczone.
 • Naprawiono odtwarzanie błędnych transmisji po dźgnięciu Licza Kuvy/Siostry Parvosa, jeśli posiadano błędne mody Requiem.
 • Naprawiono nakładanie się tekstu Polowania na Archona w panelu nawigacji, powiadomienia o Nowych Akcesoriach Kahla i ekranu Okruchów Archona Helmintha w wielu wersjach językowych gry.
 • Naprawiono przycięte ikony Okruchów Archona w wiadomościach w Skrzynce Odbiorczej.
 • Naprawiono wyświetlanie zbiornika na wodę Skórki Soaktron na formie Inkarnon Phenmora.
 • Naprawiono przyciemnianie świateł przy wchodzeniu do Pomieszczenia Mieszkalnego w Orbiterze po ukończeniu Zadania Nowa Wojna.
 • Naprawiono niewyświetlanie promocyjnych cen w Ofercie Dnia Darvo do momentu wybrania przycisku Kup.
  • Naprawiono również zniżki, które nie miały zastosowania dla broni zablokowanych przez Rangę Mistrzowską.
 • Naprawiono niewidoczną cenę przedmiotu wyróżnianego w ekranie Rynku.
 • Naprawiono opis nieukończonego Złącza Fobos w Nawigacji, który opisywał Zadanie Natah zamiast Złącza.
 • Naprawiono niedziałanie Aury Szybkie Przełączanie Broni, jeśli przeniesiono się do Otwartej Lokacji z miasta (z Cetus na Równiny Eidolon).
 • Naprawiono efekty Aury Szybkie Przełączanie Broni, której efekty nie kumulowały się, kiedy została założona przez kilku członków drużyny.
 • Naprawiono opis Moda Techniczna Grawitacja, który zawierał nieprawidłowe wartości w poszczególnych wersjach językowych gry (poprawne wartości to 5, 10, 15, 10).
 • Naprawiono opóźnione animacje przeładowania poszczególnych broni.
 • Naprawiono nieznikanie Akolitów, jeśli gracz umarł po wskoczeniu do wody.
 • Naprawiono widoczność górnej części Railjacka podczas korzystania z Wieżyczki Grzbietowej.
 • Naprawiono znikanie włazu Railjacka, gdy patrzono na niego pod pewnymi kątami.
 • Naprawiono złoża surowców na powojennych Równinach Eidolon, które były nieosiągalne z powodu przykrywającego je gruzu.
 • Naprawiono efekty wizualne broni Aegrit, które pozostawały widoczne w dłoni Warframe'a.
 • Naprawiono możliwość wejścia w duże struktury na Równinach Eidolon, kiedy używano Skrzydłoostrza Titanii.
 • Naprawiono możliwość wlecenia pod przejście w pomieszczeniu Zainfekowanego Sattku jako Titania w formie Skrzydłoostrza, co prowadziło do utraty funkcjonalności.
 • Naprawiono możliwość permanentnego utknięcia w dziurze w ścianie pomieszczenia Zarimana.
 • Naprawiono pojawianie się Piór Pustki pomiędzy skrzyniami w pomieszczeniu Zarimana, których zebranie było niemożliwe. Według zgłoszenia: https://www.reddit.com/r/Warframe/comments/wo51ja/voidplume_pinion_dropped_in_a_impossible_to_reach/
 • Naprawiono pozostawanie licznika celu misji na ekranie, jeśli powrócono do Cetus, Fortuny lub Nekralisku po porzuceniu Zlecenia.
 • Naprawiono niewyświetlanie Włóczęgi podczas sceny Stolik dla dwojga w trakcie zadania Nowa Wojna.
 • Naprawiono pojawianie się dużej ilości NPC w Przekaźniku, kiedy powrócono z misji Railjacka.
 • Naprawiono przyjmowanie proporcji Operatora przez Włóczęgę, kiedy zasiadł on w fotelu Transferencji na pokładzie Orbitera.
 • Akcję kontekstową kabli w arenie Ropalolysta, która była wyświetlana w niskiej rozdzielczości.
 • Naprawiono nakładanie się tekstu "Najczęściej Używane" na liście przedmiotów w Profilu w wielu językach gry.
 • Naprawiono możliwość przejścia przez ścianę w kilku miejscach pomieszczeń misji Mot i Ani, kiedy użyto Projekcji Pustki.
 • Naprawiono problem z oświetleniem pewnych tekstur Statku desantowego Skaut, przez co były całkowicie czarne.
 • Naprawiono rufę Statku desantowego Skaut, która była całkowicie przezroczysta podczas przerywnika rozpoczynającego misje Archwing w pomieszczeniach Statku Corpus. Według zgłoszenia: https://www.reddit.com/r/Warframe/comments/yqe041/shoot_to_thrill_plays/
 • Naprawiono wyświetlanie błędnego przypisania klawisza akcji obroń w interfejsie zarządzania Skarbami Ayatan.
 • Naprawiono utratę funkcjonalności gry po użyciu opcji automatycznej instalacji Gwiazd Ayatan.
 • Naprawiono wyświetlanie powiadomienia dostępności Testu Mistrzowskiej Rangi i zaproszenia do gry jako czarnych kwadratów, kiedy korzystano z Ulepszonego Silnika Graficznego.
 • Naprawiono migotanie efektów wizualnych Obr. od Ognia i Obr. Wirusowych na broni białej.
 • Naprawiono problemy podczas misji Corpus Railjacka, spowodowane przez błędne kolizje obiektów.
 • Naprawiono kolizje K-Drive, które nie powodowały zrzucenia gracza z deski.
 • Naprawiono obiekt z innego pomieszczenia, który wystawał z sufitu pomieszczenia Pustki Orokin.
 • Naprawiono obszary poza granicami poziomu w Lesie Grineer, Statku Plagi i arenie walki z Ambulansem na Plutonie.
 • Naprawiono kilka dziur w poziomie Lodowej Planety Corpus znalezionych na Railjacku.
 • Naprawiono problemy z oświetleniem podłogi w pokojach Symulakra.
 • Naprawiono nieprawidłowe oświetlenie filarów w pomieszczaniu hangaru w poziomie Lodowej Planety Corpus na Wenus.
 • Naprawiono wyświetlanie ścieżki pliku po podniesieniu Medalionu Syndykatu, jeśli menu pauzy zostało szybko otworzone/zamknięte.
 • Naprawiono odtwarzanie dźwięków przeładowania Sirocco w nieodpowiednim momencie, kiedy został wyposażony przez Operatora.
 • Naprawiono pozostające efekty cząsteczek, kiedy otworzono menu pauzy.
 • Naprawiono kolory hełmów Warframe'ów na ramionach Liczy Kuvy, które ignorowały dostosowane kolory.
 • Naprawiono ucinanie listy zdobytych przedmiotów, kiedy rozwinięto ekran rezultatów misji.
 • Naprawiono wyświetlanie ikony Formy przy podnoszeniu różnych przedmiotów podczas testu na 27 i 30 Mistrzowską Rangę.
 • Naprawiono różnice w formacie rozdzielania liczb pomiędzy Kredytami skradzionymi przez Licza Kuvy/Siostrę Parvosa a standardowymi Kredytami w ekranie ukończenia misji.
 • Naprawiono równoczesne przewijanie listy broni przy przewijaniu statystyk w Arsenale.
 • Naprawiono brak czasu odnowienia dla następującego Sprzętu w Symulakrze:
  • Wielki Finał
  • Gwiezdny Wybuch
  • Sztuczne Ognie Ki'Teer
 • Naprawiono niewyświetlanie czasu odnowienia Sprzętu przy próbie użycia go jako Operator.
 • Naprawiono powiadomienie w interfejsie "Zyskano X Energii" na dole ekranu przy podniesieniu Kuli Energii, które zawsze wyświetlało 25 Energii niezależnie od rzeczywistej wartości.
 • Naprawiono wyświetlanie celownika na różnych elementach interfejsu użytkownika podczas dekorowania Dojo.
 • Naprawiono niealarmowanie niektórych przeciwników na początku misji.
 • Naprawiono przypadki, w których powiadomienie w interfejsie użytkownika przyjmowało kolor innego elementu znajdującego się obecnie na ekranie.
  • Na przykład przy otworzeniu Reliktu, gdy Zasilacz jest aktywny w misji Zakłócenia Szczeliny Pustki, interfejs mógł przybrać kolor aktywnego Zasilacza.
 • Naprawiono dziurę w poziomie Podwodnego Laboratorium Grineer.
 • Naprawiono brak kolizji niektórych statków w Zadaniu Nowa Wojna, co umożliwiało przelatywanie przez nie.
 • Naprawiono przypadki, w których Statek desantowy Skaut powodował pomijanie początkowej animacji misji.
 • Naprawiono rzadką awarię w misjach Railjacka występującą, gdy myśliwce zbytnio oddaliły się od centrum poziomu.
 • Naprawiono niewyświetlanie powiadomienia "Amunicja Broni Głównej Pełna", gdy gracz znajdował się pod wodą na Archwingu.
 • Naprawiono brak możliwości zmiany poziomu nasycenia przez Klientów w scenie Cetus w Fotobudce.
 • Naprawiono rzadkie przypadki odtwarzania nieprawidłowych dźwięków przy kolizji podobnych obiektów.
 • Dokonano kilku ulepszeń i poprawek nawigacji oraz odnajdowania ścieżek w wielu poziomach:
  • Naprawiono problemy z nawigacją w poziomach Lua.
  • Naprawiono problemy z nawigacją w poziomach Podwodnego Laboratorium Grineer.
  • Naprawiono problemy z nawigacją w poziomach Ziemii.
 • Naprawiono problemy z interfejsem użytkownika przy dołączaniu do znajomych w misji Szczeliny Pustki za pomocą komend czatu.
 • Naprawiono resetowanie przypisania przycisku do funkcji "Obróć Dekoracje", co powodowało brak możliwości usunięcia innych dekoracji Orbitera.
 • Naprawiono nakładanie się informacji o miejscu pozyskiwania w Kodeksie poniższych Modów:
  • Gwintowanie
  • Uderzenie Szerszenia
  • Rozciągnięcie
  • Łamacz Celu
 • Naprawiono problemy z nakładaniem się tekstu podczas rywalizacji w Zleceniach w Otwartych Lokacjach w kilku wersjach językowych gry.
  • Np. Tenno kontra Garv w Dryfie Kambionu.
 • Naprawiono kilka problemów z animacjami broni Masseter z wyposażoną Skórką Mortier dla Ciężkich Ostrzy.
 • Naprawiono pojawianie się czarnych pikseli na kilku Syandanach założonych przez Włóczęgę i Warframe'y.
 • Naprawiono problemy z położeniem kilku Syandan na Skórce Grineer Włóczęgi.
 • Naprawiono tłumaczenia niektórych Zleceń, które wspominały o Cetus zamiast o Fortunie.
 • Naprawiono przypadki, w których Warframe ograniczał widoczność po użyciu Transferencji ustawiając się bezpośrednio za Operatorem.
 • Naprawiono rzadki przypadek utykania graczy w ukrytym pokoju podczas modyfikacji Archwinga w Arsenale.
 • Naprawiono nieszkodliwy błąd skryptu pojawiający się przy wybuchu granatów.
 • Naprawiono błędy interfejsu użytkownika, które mogły wystąpić przy próbie użycia innego gestu, gdy gracz już klęczał w Pomieszczeniu Mieszkalnym.
 • Zmniejszono ilość efektów wizualnych "Serca" Deimosa.
 • Naprawiono wyświetlanie nieprawidłowej tekstury oceanu w południowozachodnim rogu Równin Eidolon, gdy używano Klasycznego Silnika Graficznego.
 • Zmieniono szerokość niektórych drzwi w poziomach Orokin, która powodowała blokowanie się wielu postaci.
 • Naprawiono możliwość wydostania się poza granice poziomu w pokoju startowym na Statku Plagi.
 • Naprawiono plandeki unoszące się w powietrzu, które pierwotnie były przymocowane do domów na Cetus przed ukończeniem zadania Nowa Wojna.
 • Naprawiono blokowanie się w losowych miejscach na arenie walki z Generałem Sargasem Rukiem.
 • Naprawiono możliwość użycia ściennego ataku laserowego przez Bursę Księgowego w dowolnym miejscu. Według zgłoszenia: https://www.reddit.com/r/Warframe/comments/yb89sr/oh_they_can_put_the_lasers_anywhere_now_thats/
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego zmiana napierśnika Włóczęgi na odznakę Fokusu powodowała, że odznaka stawała się gigantyczna i wydawała się unosić w powietrzu. Według zgłoszenia: https://www.reddit.com/r/Warframe/comments/yk8u9p/drifter_attachments_are_pretty_cool/
 • Naprawiono ikony niektórych jednostek Eximus Narmer w Kodeksie.
 • Naprawiono nieodtwarzanie niektórych linii dialogowych Syna przy pochwyceniu osłabionego Predasyta/Lisafilii w Dryfie Kambionu.
 • Naprawiono kilka problemów związanych z przywoływaniem Widm, sojuszników i używaniem odnów amunicji z Koła Sprzętu na misji.
 • Naprawiono brak możliwości załączenia niektórych schematów części Kitgunów:
  • Brash
  • Shrewd
  • Steadyslam
  • Tremor
 • Naprawiono załączanie poniższych zbudowanych komór Kitgunów zamiast ich schematów:
  • Sporelacer
   • Vermisplicer
 • Naprawiono przypadki, w których konieczna była zmiana chińskiego i chińskiego tradycyjnego języka w zakładce programu startowego gry.
 • Naprawiono nakładanie się menu, gdy otworzono jednocześnie pauzę i ofertę sprzedawcy.
 • Naprawiono widoczność niektórych efektów Efemer zaprojektowanych, aby te były widoczne podczas ruchu, gdy gracz się nie ruszał.
 • Naprawiono niepotrzebne oddalanie przy wyborze niektórych kategorii personalizacji Operatora.
 • Naprawiono niewidzialność Syandan Apis i Hecate na wszystkich Warframe'ach.
 • Naprawiono odtwarzanie efektów dźwiękowych Teshina przez Figurki Noggle.
 • Naprawiono wyświetlanie bezczynnych Operatorów podczas niektórych przerywników.
 • Naprawiono możliwość zapraszania przez hosta graczy z ekranu zarządzania Przyjaciółmi, gdy gra była ustawiona na Solo.
 • Naprawiono awarię podczas opuszczania Arsenału natychmiast po najechaniu kursorem na Interfejs Broni Inkarnon.
 • Naprawiono awarię misji powodowaną przez zepsutą transmisję Licza Kuvy lub Siostry Parvosa.
 • Naprawiono awarię występującą, gdy dwóch członków drużyny próbowało razem rozpocząć Zadanie Vox Solaris i host opuścił windę z Fortuny jako pierwszy.
 • Naprawiono awarię występującą przy użyciu przycisku "Zabij Wrogów" w Symulakrze, gdy Bratobójczy Ogień był aktywny.
 • Naprawiono zaproszenia do mini gry Frame Fighter, które były kategoryzowane jako zaproszenia do Zadań.
 • Naprawiono rzadką awarię, która występowała, gdy podjęto próbę ewakuacji z misji Obrony na Ziemii.
 •  Naprawiono błąd skryptu spowodowany niepowodzeniem misji, gdy gracz miał wyposażoną Syandanę Vaykor.
 • Naprawiono awarię w misji Volatile Szczelin Pustki Railjacka.
 • Naprawiono błąd skryptu, gdy Revenant w drużynie używał Skórki Mesmera, a następnie użyto Zjawy na innym Revenant'cie, który następnie użył Zjawy na wrogu będącego pod wpływem Zniewolenia.

Znane problemy:

Poniżej znajduje się lista błędów, o których wiemy i będziemy pracować nad ich naprawą lub poprawkami kodu w przyszłych poprawkach/aktualizacjach.

 • Opcja „Wyświetlaj Interfejs w zrzutach ekranu” nie działa, gdy jest wyłączona (interfejs użytkownika nadal jest widoczny na zrzutach ekranu).
 • Dron Witoplastu niepokazujący Klientom zebranego Witoplastu w misjach Powodzi Pustki.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...