Jump to content

Ücretsiz Neler Yapabiliriz?

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Henüz yeni bir acemi olarak sizlerden yardım talep ediyorum. Tabi forumları kullanan deneyimli arkadaşlar şöyle bir serzenişte bulunabilir. "Okusaydın forum içindekileri hepsinin cevabını bulurdun"  , Ancak gündüz iş, akşam çoluk cocuk derken günde 2 saat zamanım kalıyor kendime. Onda da oyun oynadığımdan forumlara göz gezdiremiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.

Önce kendimden biraz bahsedeyim,

Yolu hemen hemen yarılamış biri olarak hala oyunları çok seven birisiyim. Yaklaşık 10 yaşımdan beri oyun dünyasındayım. Yani Comodore 64 zamanından. Belki bazılarınız bu ne ya Dinazor gelmiş diyeceksiniz :) Tabi o zamandan bu zamana bu oyun dünyasında çok şey değişti. Ama ahalen yeterli değil. Mesela hep hayalimdir atlama tuşuna basmak yerine gerçekten zıplamak veya R3 e basmak yerine gerçekten koşmak ve L1 e basıp nişan almak yerine gerçek bir tüfek ile nişan almak. Elim ayağım tutuyorken biran önce yapsalar bari şöyle bir icat ama nerde :))

MMORPG oyunlarıyla ilk reklam olmayacaksa SilkRoad ile tanışmıştım. O zamanlar başka oyunlarında varlığını öğrenmiştim. WOW un paralı olması nedeniyle bilmediğim tarzda bir oyuna para yatırmak işime gelmemişti. Şansa Free olan Silkroad ile tanıştım ve yıllarca bu oyuna takıldım kaldım.

Ancak o kadar çok vaktimi alıyordu ki, çünkü hiç para yatırmadan ilerliyordum. Artık en son sabrım bitti ve BOT almaya karar verdim. Baktım ki bu BOT ta para yiyor bayağı bu sefer oyundan soğudum ve kaldırdım. PS3 üme geri döndim ve FSP oyunlarına devam ettim.

Gelelim bu güne. Aralıkta PS4 ile tanıştım. Plus üyeliği zorunlu tutması anlayacağınız gibi bende hemen - puana neden oldu. :D  Oyun yok, bir şey yok derken Warframe diye bir oyun ücretsiz olarak gözüme ilişti. Kendime kendime "İndirme - İndirme " diye seslendim durdum ancak engel olamadım. İndirdim ve oyunun içinde kayboldum.

Bu ne ya dedim Foundry ler, Key ler Codex ler vs allak bullak oldum ve halen öyleyim.

PS4 ile COD Ghost almıştım ancak bir kaç ssatten sonra baydı ve halen Warframe' e takılı kaldım. Çok sürükleyici ve tatminkar. Ancak anlayacağınız gibi platin vs almak hele hele bu kadar pahalıya almak hiç tarzım değildir. Emeğe her zaman tabi ki saygı ama asgari ücretin yarısına da platin almak biraz acıtır doğrusu.

Neyse arkadaşlar sizi de sıkmayayım. Gelelim takıldığım sorulara.

1. MOD lar oluştururken 10 lu ağacın ilk başında tekli bir bölüm var. Buraya kendi işsareti olan mod da dahil başka bir mod ekleyemedim. Buraya ne eklenebilir.

2. Oyunda platin almadan Foundry ile veya başka bir yol ile Warframe karakterini değiştirme imkanı var mı?

3. Yine platin almadan Foundry ile listelenen bütün silahları yapabilme ve kullanabilme şansı var mı?

4. Keys ler ne işe yarıyor

5. Codexler ne işe yarıyor ve Scanner aldım işe yarar mı? :)

6. Warframe Rate 27 falan. Ancak yukarda solda Karakterin alrında 2 yazıyor. Yani bu Lvel 2 demiyim demek? Bir haftadır sadece 2 LVL mi geçebildim. Bu hızla LVL 30-40 lara nasıl gelinir düşünmek bile istemiyorum :)

Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

Hepinize iyi oyunlar eğlenceli günler dilerim.

2 Mastery lvl. Bu seviyeyi Warframe ve silahlarını 30 lvl yaparak arttırıp yeni silahlar açabilirsin. O özel mod yeri sadece aura modları içindir. Warframe yapmanın tek yolu Foundry veya plat. Maalasef gökten frame düşmüyor. Gene platin kullanmadan o silahları yapabilirsin. Platin sadece işleri hızlandırma. Kozmetik aksesuar alma veya slot alma işlevine yarıyor. Kozmetik ve slot harici harcamamanı şiddetle öneririm. Codex çok avantajlı birşey değil. Ama herşeyi bitirnce bir uğraşa dönüşüyor. 400 saat oynadıktan sonra codex toplamaya başladım. LVL 40 yok. 30 maximum. Key ile orokin derelict(kalıntı) veya void(kulesine) gidebilirsin. Burada diğer düşmanlardan biraz daha farklı ve tehlikeli bir bölge var ve özel silah veya frameleri elde etmek için bu görevleri yapman gerekiyor. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Teşekkürler Nighthunder

Anlamadığım şu, Master LVL değilde warframe veya silah LVL leri ni 30 u geçtikten sonra mı açılıyor kullanıma? Ayrıca warframe değiştirmek istersem Foundry den mi yaratacağım yoksa belli bir LVL sonrası bunlarda oyunda topladığım para ile alınabiliyor mu?

Önce warframe'in kalıbını credit ile alacaksın marketten daha sonra bu kalıp senden o warframe'in parçalarını isteyecek ( ÖRN : Rhino miğferi , Saryn sistemleri , Nova ana gövde ) aynı karakterin üç parçasını toplayacaksın ki her karakterin parçaları ayrı ayrı gezegenlerin ayrı ayrı maplerinde çıkıyo bu mapler bosslar oluyor tabii Vauban gibi istisnalar da var o warframe alertslerde çıkıyor mesela . He bu parçaları o bossları tamamladıktan sonra ediniyor musun aslında hayır o parçaların da kalıbını ediniyorsun ve kalıplarının gereksinimlerini farmlayıp tamamladıktan sonra warframein kalıbını bir de orokin hücresi ile ( Nekros da üç ) tamamlayabiliyorsun anlatımı karışık gelebilir ama aslında çok zor değil gerçekten 

Ya dünden beri okuyorum halen anlamadım. İhtiyarlık olsa gerek. Mazur görün.

Şimdi oyunda Credit var. Bu oyun içerisinde kazanılan para. Mesala bende 114000 kusur gibi.

Birde platin var. O da oyuna ilk girişte 50 verdi halen o var :)

Şimdi Warframelerde Rhino için blueprint diye bir şey var, şasi var, miğfer var bir de sistem var. Diyelim ki bu 4 ekipmana sahibim credit te var Orokin cell midir nedir ondan da var diyelim. Ben bunları Foundry de birleştirirsem Rhino warframe ine sahip mi oluyorum. Yoksa bunlar sadece makyajlama için. İlla ki platinle Rhino yu almam gerekiyor.

Eğer cevap tek bir platin bile harcamandan sahip olabilirsin ise, 50 olan platini en akıllıca nerede kullanmam daha doğru olabilir?

Affınıza sığınıyorum :(

Ya dünden beri okuyorum halen anlamadım. İhtiyarlık olsa gerek. Mazur görün.

Şimdi oyunda Credit var. Bu oyun içerisinde kazanılan para. Mesala bende 114000 kusur gibi.

Birde platin var. O da oyuna ilk girişte 50 verdi halen o var :)

Şimdi Warframelerde Rhino için blueprint diye bir şey var, şasi var, miğfer var bir de sistem var. Diyelim ki bu 4 ekipmana sahibim credit te var Orokin cell midir nedir ondan da var diyelim. Ben bunları Foundry de birleştirirsem Rhino warframe ine sahip mi oluyorum. Yoksa bunlar sadece makyajlama için. İlla ki platinle Rhino yu almam gerekiyor.

Eğer cevap tek bir platin bile harcamandan sahip olabilirsin ise, 50 olan platini en akıllıca nerede kullanmam daha doğru olabilir?

Affınıza sığınıyorum :(

Oyunu İngilizce oynasaydınız yardımcı olabilirdim.

Fakat Rhino blue print aldıktan sonra Rhinonun üç adet parçasını bulmak zorundasınız bunlar.

Helmet=Kafalık

Chassis=Gövdelik

System=Sistem

Bu  parçalar Venus gezegenindeki fossa bölgesindeki jackal bossunu öldürdükten sonra görev sonu ödülü olarak gelmektedir.

Parçaları elde ettikten sonra ise teker teker craftlıyoruz ve parçaları craftlama süresi 12 saatir.

Craftlama işlemlerini yaptıktan sonra rhinoyu craftlıyabilirsiniz craftlama süresi 3 gündür.

Edited by StanicEnemy

Teşekkürler Gold Hunter kardeşim. Aslında oyun PS4 te sadece İngilizce zaten ;) Ama bu tarz oyunlarda pek kültürüm olmadığından terimlerden pek anlamıyorum.

ama bu sefer anlattıklarından anladım. Çok teşekkürler.

Hala anlamayan da olursa şu video ile birlikte bakabilir.

50 platini en akıllıca nerede kullanabilirim demişsin aslında bu biraz da sana kalmış ama eğer birden çok warframe denemek ve yaptığın warframeleri de satmak istemiyorsan yuva almalısın . Oyun sana başlangıçta 2 yuva veriyor bu da başlangıç warframenin dışında sadece bir warframe yaptığında aktif kullanabilirsin demek . 30 level yaptığın ve yaptıkran sonra beğenmediğim warframeleri satarım neyime yarayacak dersen satarsın warframelerini yuva boşalır yeni warframe yapar eklersin o yuvaya ama bence 2 yuva ile de olmaz 50 platinin 40'ını 2 warframe yuvası için harcayabilirsin 

50 platini en akıllıca nerede kullanabilirim demişsin aslında bu biraz da sana kalmış ama eğer birden çok warframe denemek ve yaptığın warframeleri de satmak istemiyorsan yuva almalısın . Oyun sana başlangıçta 2 yuva veriyor bu da başlangıç warframenin dışında sadece bir warframe yaptığında aktif kullanabilirsin demek . 30 level yaptığın ve yaptıkran sonra beğenmediğim warframeleri satarım neyime yarayacak dersen satarsın warframelerini yuva boşalır yeni warframe yapar eklersin o yuvaya ama bence 2 yuva ile de olmaz 50 platinin 40'ını 2 warframe yuvası için harcayabilirsin 

+1

Teşekkürler Furkan.

Bu konunun altına yazmak istemezdim ama sanırım şimdi soracağım soruda warframe rehberi ile ilgili olacak. Yeri değil ise lütfen belirtin arkadaşlar.

Silahlar ve warframe rate leri 30 oldu. Üst böülümde Upgrade ve Polarize seçenekleri belirdi. Bunların anlamını çözemedim. Benim anlayacağım dilden açıklayabilirseniz çok memnun olurum :)

Şimdi bu silaha veya warframe'e mod takıyorsun ya , ve belli bir kapasite var işte upgrade o kapasiteyi iki katına çıkartıyor yani 30 ise 60 oluyor aura ile de max 74 oluyor yani . Polarize ise şimdi bildiğin üzere modların kutupları var ve mod yuvalarının da kutupları var bu kutuplar uyuşunca alacağı kapasitenin yarısını alıyor uyuşmadığı takdirde 1,5 katını alıyor . İşte o karakterde mutlaka kullandığın bir mod varsa ve diğer modlar için kapasite de açmak istiyorsan o modun takılı olduğu yuvaya o modun kutbunu formalayabilirsin umarım yardımcı olmuşumdur