Jump to content

Port Hatasına Artık Bir Çözüm Bulun.

Recommended Posts

Ttnet kullanıcısıyım tp-link adsl kullanıyorum artık bu port hatası almaktan tek oynamaktan sıkıldım  bir çözüm bulun bizde P2W olan oyunlara muhtaç kalmayalım

wxgEa73.jpg

10HD1lV.jpg

x092qqw.png

4jFZZ0v.png

Edited by FulGur9

oyunu oynayan ve bu sorunu yaşamayan arkadaşlarım var ben standart 8 Mb hız veren paketi kulanıyorum

download 8 mbit se upload 0.5 mbit i geciyosa burda sanslisin. Bi anda herkeste port hatasi veriyosa olay modem degil servis saglayicisidir bence. Kim ne kullaniyo ve nerde yasiyo bilirsek sorunu daha kolay algılayabiliriz bence. Ama sorun ttnet se cozumu olacagini da sanmiyorum

download 8 mbit se upload 0.5 mbit i geciyosa burda sanslisin. Bi anda herkeste port hatasi veriyosa olay modem degil servis saglayicisidir bence. Kim ne kullaniyo ve nerde yasiyo bilirsek sorunu daha kolay algılayabiliriz bence. Ama sorun ttnet se cozumu olacagini da sanmiyorum

+1

Warframe 3960 ve 3962 UDP portlarını kullanır. Bilgisayarınızdaki firewall yani güvenlik duvarınızın bu portlardaki gelen ve giden trafiğe izin vermesi gereklidir. 

Firewall'lar network güvenliğinin önemli parçalarıdır; yaptıkları iş ise onaylanmayan hiçbir trafiğe izin vermemektir. (hacker atakları veya PC'ye girmeye çalışan virüsler gibi). Güvenlik duvarları kullanıcının istediği trafiğe ve o trafiği kullanan program ve oyunlara izin verecek şekilde sizin tarafınızdan yapılandırılabilir şekilde ayarlanmıştır. 

Network'te genelde birkaç ana güvenlik duvarı bulunur: Pc'lerin çoğu kişisel firewall yazılımları ile beraber gelir. (Örneğin: Microsoft Windows Firewall, Norton Internet Security ve ZoneAlarm). Ayrıca birçok ev router'ının (modemlerde dahili veya harici router'lar) kendi güvenlik duvarı bulunmaktadır.

Bu problemi çözmek için öncelikle hangi firewall'ın Warframe'i engellediğini bulmanız gereklidir . Bunu anlamanın en kolay yolu ise firewall'ları sırası ile devre dışı bırakıp Warframe o şekilde açıp denemektir. Windows güvenlik duvarı ayarlarına Denetim Masasından, router veya modeminizin güvenlik duvarına ise Admin-Setup ekranından ulaşabilirsiniz. Eğer modem veya router set-up ekranına nasıl ulaşılacağını bilmiyor veya fazla deneyiminiz olmadığından yanlış birşey yapmak istemiyorsanız lütfen internet sağlayıcınızı arayarak bu işlemi sizin adınıza yapmaları için telefon desteği talebinde bulununuz. Onların yönlendirmeleri ile nasıl firewall'u nasıl kapatıp açabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hangi duvarın Warframe'i engellediğini bu yolla tespit ettikten sonra o güvenlik duvarına Warframe için uygunluk yada izin vererek sorununuzu çözebilirsiniz. 

Lütfen unutmayınız, bilgisayar oyunlarındaki bağlantı ve port sorunlarının çoğu (server problemleri hariç) oyunların kendisinden kaynaklı değildir.

Umarız bu başlık sorununuza yardımcı olur. İyi şanslar!

kasmayın gençler hotspot shield açtım düzeldi hiç bir hata vermedi 100% çözüm :D

Çözen arkadaşlar nasıl ve hangi yöntemlerle yaptıklarını adım adım anlatırlarsa herkese faydası dokunur. Eğer çözüm yolu gerçekten sorunsuz işe yarıyorsa sabit başlık olarak ana konularda da yayınlarız. 

Çözen arkadaşlar nasıl ve hangi yöntemlerle yaptıklarını adım adım anlatırlarsa herkese faydası dokunur. Eğer çözüm yolu gerçekten sorunsuz işe yarıyorsa sabit başlık olarak ana konularda da yayınlarız. 

onur onunki düzgün bir yöntem deil ip değiştirme onunki -_- 

kasmayın gençler hotspot shield açtım düzeldi hiç bir hata vermedi 100% çözüm :D

Bu cumle sorunun asla cozulmeyeceginin gostergesi. Nedenini bilmek isteyen arastirsin acik olarak soyleyemiycem.

Yazık, oyun P2W olabilir veya olmayabilir bununla hiç alakası yok. Hepsi senin kalitesiz internetinden dolayı kaynaklanıyor veya modeminle bilgisayarından. DE'ye para ödeyip bu sorunu çözebileceğini düşünüyorsan öde düzelsin. Ben şuana kadar hayal edemeyeceğin paralar ödedim ve problemi evimde zaman zaman yaşıyorum.

Yaşadığınız her problem DE taraflı olabileceği gibi olmayabilir de. Biraz objektif bakın olaylara, açık fikirli olun, çözüm arayın birilerini suçlamadan.

şimdi ben sornu çözemedim ve burda acayip küfür edesim var ama yapmıcam anlıcanız birsürü oyun var kendi portunun felan halediyo her şeyi yapıyon ama bu warframe çıkalı asır oldu hala herkezin pc sinde sorunsuz çalışcak şekilde yapılmadı bizim süçümüz ne ne ypaca full platin çekip solo mu oynıcaz ! ? 

Yazık, oyun P2W olabilir veya olmayabilir bununla hiç alakası yok. Hepsi senin kalitesiz internetinden dolayı kaynaklanıyor veya modeminle bilgisayarından. DE'ye para ödeyip bu sorunu çözebileceğini düşünüyorsan öde düzelsin. Ben şuana kadar hayal edemeyeceğin paralar ödedim ve problemi evimde zaman zaman yaşıyorum.

Yaşadığınız her problem DE taraflı olabileceği gibi olmayabilir de. Biraz objektif bakın olaylara, açık fikirli olun, çözüm arayın birilerini suçlamadan.

Açıklayıcı mesajın için teşekkürler thecolin- . 

şimdi ben sornu çözemedim ve burda acayip küfür edesim var ama yapmıcam anlıcanız birsürü oyun var kendi portunun felan halediyo her şeyi yapıyon ama bu warframe çıkalı asır oldu hala herkezin pc sinde sorunsuz çalışcak şekilde yapılmadı bizim süçümüz ne ne ypaca full platin çekip solo mu oynıcaz ! ? 

İğnelememi anlamamış olman üzücü.

Malesef online oyunların hiçbiri herkesin bilgisayarında sorunsuz çalışacak şekilde yapılamıyor. Herkesin bilgisayar donanımı, internet bağlantısı, interneti kullanan ve o bilgisayarda kurulu yazılımları, hatta internet sağlayıcıları ve onların kullandığı modem marka ve modelleri bile farklı iken böyle birşey imkansız. DE'ye yurtdışından bile hergün 10'larca bağlantı/port problemi ile alakalı mesajlar geliyor ve çoğu oyuncuların kendi sistemsel problemleri yüzünden çözülemiyor. En ufak bir IPhone uygulaması bile aynı telefon cihazında ufak versiyon farklılıkları yüzünden hata verip kapanabiliyorken bu derece geniş çaplı ve sürekli güncellenen online oyunlarda bu tarz hataların arada bir oluşabilmesi olağandır. Tabiki bunu DE olarak haklı bir sebep olarak görüp geçiştirmiyoruz ve geniş bir ekiple sürekli bu sorunları düzeltmek için çalışıyoruz fakat sürekli gelen Warframe-harita-silah-donanım,etkinlik-karakter vb gibi geniş içerikli güncellemeler ve eklentiler bu problemi kalıcı olarak çözmeyi daha da zorlaştırıyor. 

Son dönemde gelen güncellemeler ile bu sorunlar biraz daha artmış gibi görünsede bu durum kesinlikle Türkiye'ye özgü değildir ve tüm ülkelerde yaşanmaktadır. Hatta birçok ülkede çok daha yoğun bir şekilde yaşanmaktadır ve DE'nin sırf bu sorunları düzeltmek ve en aza indirmek için dünya saat farklılıklarını göz önüne alarak 24 saat dönüşümlü olarak çalışan geniş bir ekibi bulunmaktadır.

DESTEK bölümüne bu sorunlarınızı bildirdiğiniz sürece elimizden geldiğince sizlere yardımcı olup kişisel bazda sorununuzu çözmeye çalışıyoruz fakat bağlantı, sistem vb problemler yüzünden sorunlarını çözüme ulaştıramayıp oyuna geri döndüremediğimiz oyunculardan da Digital Extremes olarak özürdileriz.