Jump to content

Regulamin Forum Warframe - Kodeks Postępowania.


Recommended Posts

WARFRAME: Kodeks Postepowania.

Wszyscy znaleźliśmy się tutaj, aby rozmawiać o Warframe. Poniżej zamieszczamy kilka zdroworozsądkowych zasad - od nas – które przyczynią się do stworzenia zabawnej i interesującej Społeczności Warframe.

Nie lubimy banować ludzi - ale jeśli twój zdrowy rozsadek Cię zawiedzie, będziemy do tego zmuszeni. Poniżej kilka prostych zasad, których przestrzeganie zapewni nam spokój i dobrą zabawę.

1) S Z A C U N E K
- Respektujmy się i bawmy się dobrze. Szanowanie ludzi oznacza nie obrażanie czyjejś rasy, religii, orientacji seksualnej, poziomu umiejętności, lub sprawianie w inny sposób, by ktoś czuł się niepewnie w Społeczności Warframe.

1A) KULTURA JĘZYKOWA
- Zależy nam, aby poziom dyskusji na forum był możliwie jak najwyższy. Wulgarne wyrazy i zwroty, jak również przekleństwa nie mają miejsca w naszym gronie. Poprzez ten punkt rozumiemy również odnoszenie się do swoich rozmówców z szacunkiem, nawet jeśli nie podzielamy ich zdania / kompletnie się z nimi nie zgadzamy. Czyli zawoalowane zwroty, które można po prostu zrozumieć jako "Nie znasz się", "Idź stąd", "Nie grasz w TAKI lub INNY sposób, więc robisz to źle, bo MÓJ sposób jest najwłaściwszy i jedyny najwspanialszy" oraz podobne do nich są wysoce niemile widziane.

1B) ZASTRASZANIE
– Właściwie to samo co szacunek. Nasze forum to miejsce zrozumienia i gracze niepełnosprawni, lub z trudnościami oraz barierami językowymi, itd. nie powinni być traktowani w sposób mniej godny. (Podobnie w kwestii wieku gracza)
          Wyznajemy politykę braku tolerancji dla zastraszania na naszym forum. Wytykanie lub wyśmiewanie wad innych nie jest wartościowe. 
          My, jako Społeczność, musimy skupić się na wykorzystywaniu konstruktywnych informacji zwrotnych i traktować wszystkich tak samo.

1C) OBELGI pod adresem DE
- bądźmy szczerzy, nie jesteśmy idealni, wiemy o tym - jesteśmy ludźmi produkującymi grę. Ciężko pracujemy i czytamy forum z uwagą: wszelkie obelgi/przekleństwa zostaną z miejsca usunięte i nie będą tolerowane.
          Nie jesteśmy twoim workiem treningowym. Konstruktywne informacje zwrotne są mile widziane i będą kluczem do poprawiania gry.

Dla wyjaśnienia:
Co to jest taka obelga? "DE to idioci, są leniwi, bo nie dodali handlu."
Co to jest konstruktywny komentarz? "DE powiedzieli że handel znajdzie się w grze. Oto, jak myślę, że powinien działać."

2) PISANIE na forum
- korzystaj z naszego forum do kontaktu z nami, oraz rozmawiania z innymi graczami w inteligentny i uprzejmy sposób (patrz: Zasada #1), który zachęca do interakcji i przemyślanej dyskusji. Najlepiej zawsze mówić na temat; i konstruktywnie opisywać nazwy tematu.
            Nie PISZ ZŁOŚLIWIE, nie wprowadzaj mylnących tytułów tematów, nie spamuj, nie reklamuj, nie zdradzaj nieujawnionych informacji
            lub projektów, oraz nie zamieszczaj rzeczy zawierających pornografię lub inne niewłaściwe, obraźliwe i nieadekwatne treści na forum
            w postaci tekstu lub obrazu. Usuniemy je, a jeśli nie przestaniesz, to, zgodnie z ostrzeżeniem, poniesiesz konsekwencje.

2a) PRZECIEK INFORMACJI
— proszę nie promować ani nie udostępniać niedozwolonych informacji na forach. Jeśli obawiasz się o przeciek informacji, prosimy o kontaktowanie się z zespołem DE. Dalsze umieszczanie niedozwolonych informacji/pogłosek zaowocuje otrzymaniem jednego ostrzeżenia, jeśli działanie będzie kontynuowane po kontakcie.

3) TROLLOWANIE
- nie mieszkaj pod mostem - nie bądź trollem, szanuj innych a oni będą szanować Ciebie.

4) PRZEKLEŃSTWA
– zachowujmy się kulturalnie! (Podobnie do Podpunktu 1A - jednak czasem warto powiedzieć, więcej niż raz, aby pozostało w pamięci).

5) PRYWATNOŚĆ
- Nie wolno publicznie podawać jakichkolwiek informacji prywatnych o sobie, lub informacji innego użytkownika forum: nazwiska, numery telefonu, adresy, adresy e-mail, treści prywatnych wiadomości e-mail, zdjęcia, adresy IP i wszystkiego, co może w jakikolwiek sposób pomóc zidentyfikować użytkownika Społeczności.

6) SKARGI
- jeżeli masz uwagi dotyczące użytkownika, należy zgłosić problem.
Jeśli chcesz poskarżyć się na to w jaki sposób forum jest moderowane, wyślij adminowi/moderatorowi prywatna wiadomość.
Zrobimy co możemy, aby uporządkować wszystkie problemy.

7) PODBIJANIE TEMATÓW
- nie zachęcamy do niego, ale we wszystkich przypadkach kwestie podbijania będą rozpatrywane indywidualnie w zależności od treści i tematyki posta. (Temat podbijania jest również osobno poruszony w Dodatkowym Regulaminie na subforum Rekrutacja).

           Nieprzestrzeganie tych zasad będzie skutkowało konsekwencjami w tym:
           Ostrzeżeniem, Moderacją Posta, lub nawet Zawieszeniem Konta - według naszego uznania.
 

Ostrzeżenia 2.0:
Ostrzeżenia są podzielone na poważne i mniej poważne - dawane za naruszenie reguł. Ostrzeżenia zostaną wydane na podstawie najbardziej poważnych naruszeń (np. spamowanie rasistowskich zdjęć jest postrzegane, jako poważne naruszenie - obraźliwe zachowanie). Ostrzeżenia zostaną wydane na podstawie specyficznych przypadków i podlegają uznania od moderatorów naszej Społeczności.

Nagromadzenie ostrzeżeń spowoduje następujące ograniczenia na forum:
          3 Ostrzeżenia = zawieszenie konta na trzy dni + 30-dniowa kontrola moderacyjna.
          4 Ostrzeżenia = zawieszenie konta na siedem dni + stała kontrola moderacyjna.
          5 Ostrzeżeń = stała blokada konta (ban z forum).

Poważne Naruszenia (Stałe Ostrzeżenie):
Przekleństwa(przekleństwa, rasistowskie obelgi, itd.)
- Obraźliwe Zachowanie(obelgi, złośliwe trollowanie, molestowanie, nadużywanie zgłaszania skarg. itp...)
- Inne(dołączanie złośliwych/wulgarnych linków, powtarzające się naruszenia w ten sam dzień, po otrzymaniu ostrzeżenia, lub inne niezaliczone infrakcje.)

Mniej Poważne Naruszenia (30-dniowe Ostrzeżenie)
- Spamowanie(świadome pisanie identycznych tematów/postów, pisanie postów obrazami/treściami poza tematem, tworzenie tematów by popierać inne posty/tematy.)
Naruszenie podpisu(dołączanie zdjęć i długich treści do wątków w temacie.)
Toksyczne Podbijanie Tematów(odpowiadanie na temat(y) z celem podbicia tematu wyżej.)
- Mylące Tytuły Tematów(tworzenie tematów/postów z niewłaściwymi, wprowadzającymi w błąd, lub w inny sposób niestosownymi tytułami.)

„Łagodne” Naruszenia (Bez Ostrzeżenia)
Pisanie postu w złym temacie - (np. rekrutacja w dyskusji ogólnej, itd.)


                                                 Zabawa i rozmowa z szacunkiem jest drogą Tenno.

Pisanie na Forum: Reguły
Każdego dnia przybywa nowych członków naszej Społeczności (i to jest świetne, wiwat Warframe!), ale też więcej osób do tworzenia konkurujących ze sobą postów.
          Obecnie nasz zespól administratorów/twórców ma uprawnienia do usunięcia czegokolwiek.

Będziemy usuwać posty, które:
          -Mają złe lub mylące tytuły.
          -Nie przyczynią się do konstruktywnej dyskusji.
          -Nie trzymają się tematu.
          -Mają treści, wskazujące na nieodpowiednie zachowanie!

Tak wiec, jeśli chcesz, aby post przetrwał i osiągnął sukces, to: daj dobry tytuł i dobrą treść do czytania.

Z góry przepraszamy za niedogodności, jeśli usuniemy twój post – nie jest to działanie skierowane przeciwko Tobie, po prostu treść postu nie spełnia standardów naszej społeczności - ale zawsze można spróbować jeszcze raz!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...