Jump to content

Warframe: Archwing


[DE]Tomasz
 Share

Recommended Posts

Po kilku ostatnich hotfixach u mnie gra dział troche lepiej (tzn:mozna się zalogować, pochodzić po statku itp)niestety nadal dołączenie do sesji graniczy z cudem z powodu freezowania przy ładowaniu a jeśli już się uda to wcale nie jest lepiej ze względu na ciągłe lagi.

Zaznaczam że przed Archwingiem gra działała płynnie, oczywiscie zdarzały się okazjonalne crashe ale nie mozna ich porównywać do tego co mamy teraz. Zauważyłem że przy zwisach gra używa całej pamięci RAM plus do tego wrzuca 1-2GB danych w pamięc wirtualną.co przeważnie kończy się errorem "za malo pamięci wideo"

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na typowy problem z grafiką. Jakiś efekt graficzny we wnętrzu statku powoduje zwis. Podejrzewam, że wyłączenia wszystkich możliwych opcji graficznych już próbowałeś. Uruchomienia w oknie też? Patrzyłeś jak zachowuje się ram? Czy nie ma czasem memory leak'a powodującego zwis? Pogrzebał bym też w opcjach graficznych karty, ale trudno mi coś konkretnego poradzić bo sam mam Radeona. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze wyłączenie wszystkiego to najlepsza opcja. Zdarzały mi się sytuacje, że np. włączenie lekkiego anti-aliasingu (2x) w opcjach karty likwidowało problemy. Chociaż wg mnie szansa, ze uda Ci się coś zdziałać, jest niewielka. Skoro przed U15 wszystko działało, a po nie, to raczej pewne jest, że problem leży po stronie gry, a nie Twojego sprzętu.

Dzięki, nie pomyślałem że można z spróbować uruchomić grę w oknie (oj ja głupi, zwykle gry lepiej mi chodziły na pełnym ekranie). Przynajmniej dało się w tym stanie chodzić po statku, i kubrowa do stazy wrzucić sukces, Co do misji co wywala z komunikatem " Za mało pamięci wideo" czyli z tego co słyszę standard. 

Link to comment
Share on other sites

Jak coś spróbowałem zwiększyć zakres pamięci wirtualnej. włączyłem misje i zwies ale bez komunikatu o braku pamięci wideo, mi nie pomogło ale może komuś pomoże a i był komunikat o " the Evolution Engine". Kiedy ta łatka ?! Grać mi się chce!

Edited by Leszy
Link to comment
Share on other sites

Po aktualce 15.1.01 nawet udało mi się wejść do misji ale laguje niemiłosiernie grafika jest dużo gorsza, po jakimś czasie zwis ekranu taki że nawet alt+ctrl+Delete nie pomaga, Co wyście zrobili z tą grą ? Przed Archwingiem chodziła czyściutko, okazjonalnie problemy z siecią w stylu migracji hosta ale grało sie świetnie a lagi jeśli jakieś były to opóźnienia rzędu 1-2 sekund. Teraz albo nie da się wogule połączyć albo zwis na pokładzie statku ewentualnie jak misja wchodzi to nie da się w to grać. Czy twórcy mają jeszcze jakieś pomysły odnośnie aktualizacji? Obraz ekranu ładowania (ten przed logowaniem) kompletnie rozpikselowany, podczas ekranu ładowania nie wczytuje się aktualny warframe i niema też animacji wstawania z fotela przy kokpicie, to coś z grafiką. Wiadomo czy tylko mi to się przydarza ? oraz czy twórcy myślą jeszcze poprawiać te problemy, czy nas graczy ze starszym ciut sprzętem ( GeForce GT 430) i systemem (windows XP 32bit) skreślili, i bez inwestowania w sprzęt i system się nie obejdzie?

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam stary sprzęt, a chodzi mi płynnie w full detalach na DX11 (1440x900). Płyta rok 2007, procesor 2007 (Q6600), grafika 2010 (Radeon HD6850 1GB), ram 4GB - dokładnie to 3,5 bo to 32 bitowy Win 7. Właściwie powiedziałbym, że głównym problemem nie są 32-bity, ale sam system XP, który ma już 14 lat i przestali do niego wypuszczać uaktualnienia, zarówno samego systemu jak i sterowników do różnych podzespołów. Tym co mają XP radzę poważnie pomyśleć nad zmianą systemu. Wiem, wiem.. wcześniej działało, a teraz nie. Mimo wszystko można przecież spróbować na jakimś oddzielnym dysku zainstalować sobie Win 7 bez klucza w wersji trial 30-dniowej i chociaż sprawdzić jak zachowuje się gra. Wtedy będzie wiadomo czy problem leży w systemie i aktualnych sterownikach czy też w samym sprzęcie.

 

Co do aktualnego update'u to zauważyłem drobne poprawki w wielu miejscach, chociaż np. bieżący warframe nie wczytuje się na ekranie logowania.

Edited by Goblin_Wizard
Link to comment
Share on other sites

Sorka trochę się uniosłem, wiem że goście z DE ciężko pracują nad optymalizacją tej gry, po każdym update jest ciut lepiej (chociaż nie na tyle żeby normalnie grać ), No cóż pozostaje czekać, teraz przynajmniej mogę spokojnie chodzić po statku czyli mam dostąp do stazy i komunikatora. Co do sugestii Goblina, o zmianie systemu zaplanowałem to zrobić ale dopiero przy wymianie niektórych bebechów w komputerze a to za jakiś czas (jak mnie będzie stać na całą tę przyjemność). Pozdrawiam i czekam na wieści o postępach pracy naszych gospodarzy z DE. I jeszcze raz sorki maruda ze mnie.

Link to comment
Share on other sites

Spoko, sprawa jest niewątpliwie denerwująca. DEGlen i jego zespół cały czas walczą z wykrzaczeniami, z tego co sam mówił to mają montować kilka konfiguracji testowych na starych podzespołach.

 

Zgłaszałeś sprawę do supportu? Bo być może pomogłoby podesłanie im Twoich logów + opis problemu.

Link to comment
Share on other sites

zgłaszałem, ale po pierwsze po polsku (ktoś tu kiedyś napisał że też tak można) oraz nie przez stronę ale przez specjalne okienko co wyskoczyło przy okazji crashu gry ( chyba ze dwa razy, reszta to były zwisy wymagające restartu komputera). Gra jest świetna i po prostu niecierpliwie się kiedy bęnde mógł znowu grać, ewentualnie wrócę dopiero za kilka miesięcy po upgradzie sprzętu, jak coś śledzę forum. 

A i jeszcze jedno dzisiaj podczas przeglądania zakładki z syndykatami ( naprawdę fajny pomysł, moim skromnym zdaniem lepszy niż walki w przestrzeni) , znowu miałem ten sam problem co kiedy wszedł archwing, mianowicie podczas wyświetlania krótkich filmików ( przemówienia przywódców danego syndykatu?) przy którymś z kolei nastąpiło zawieszenie ekranu o potem wyłaczył się monitor (przeszedł w tryb czuwania) , przy czym komputer pracował dalej (ale nie sama gra - dźwięk zgasł). Ktoś wie czym to może być spowodowane? ( to znaczy którą część komputera mam o to obwiniać) 

Edited by Leszy
Link to comment
Share on other sites

Wygląda jakby gra wysłała nieprawidłowy sygnał do sterownika karty, który został tak zinterpretowany przez sterownik, że karta przestała wysyłać sygnał na zewnątrz. Monitor wyłącza się tylko wtedy, kiedy nie ma żadnego sygnału z karty. To jest właśnie to o czym pisał DEGlen:

 



XP has a different driver model which is why we're having so much 'fun' with it.

 

Mówiąc krótko - winny jest XPek, albo gra. Zależy z której strony spojrzeć ;) .

Edited by Goblin_Wizard
Link to comment
Share on other sites

Niestety, upgrade systemu mnie już nie ominie. Jest jeszcze jedno, ostatnio kiedy grałem i próbowałem misje ( nie mam pojęcia dlaczego gra w oknie chodzi lepiej i mniej się laguje niż na pełnym ekranie)  zawsze po pewnym czasie mam jakiś dziwny z wis i moja postać ma cały czas włączony ruch do przodu, po tym zwykle pojawia się ten zwis co już wam mówiłem.

Link to comment
Share on other sites

Śledziłem od dawna ten temat i sam wyraże swoje zdanie na ten temat. Generalnie  zależy mi tylko na misjach archwing, Świeżo po aktualizacji 15 miałem zwis, 5-10 minut czekania aż okienko się zawiesi i wyłączy. Proces z grą nadal byl aktywny. Po aktualnych poprawkach(mam wszystko ustawione na minimum i gram w okienku) grafika jest gorsza. Natomaist misja z Archwing ładuje sie teraz do połowy tylko. także w jakimś sensie te aktualizacje pomagają. Chodzenie po statku chodzi bardzo płynnie a inne misje no cóż nie mam po co grać jak nie moge np. Limbo zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze ciut lepiej coś idzie ale nigdy tak żeby można było normalnie grać,  Po prostu coś podkręcili i teraz ci co albo nie mają nowego systemu albo mocniejszego sprzętu, muszą po prostu gonić, mi osobiście wydaje się że już tak jak było przed Archwingiem już nie bedzie , żaden hotfix ani pacht tego już nie zmieni, ze względu na nową treść która jest już niekompatybilna z konfiguracjami niektórych graczy.

Link to comment
Share on other sites

Po prostu coś podkręcili i teraz ci co albo nie mają nowego systemu albo mocniejszego sprzętu, muszą po prostu gonić, mi osobiście wydaje się że już tak jak było przed Archwingiem już nie bedzie , żaden hotfix ani pacht tego już nie zmieni, ze względu na nową treść która jest już niekompatybilna z konfiguracjami niektórych graczy.

 

Archwing czy też cały U15 nie wprowadził żadnej miażdżącej poprawy w grafice, która by usprawiedliwiała aktualne problemy i konieczność zarzucenia wsparcia XPka przez devsów (ja tam w ogóle nie zauważyłem poprawy w grafice). Coś tam namącili i wcześniej czy później to naprawią. Niedawno się chwalili, że mają już 10 milionów zarejestrowanych graczy z czego 1/20 jedzie jeszcze na XPku. 500 tyś. graczy to jest konkretna kasa. Nie porzucą ich i tak łatwo.

Link to comment
Share on other sites

Archwing czy też cały U15 nie wprowadził żadnej miażdżącej poprawy w grafice, która by usprawiedliwiała aktualne problemy i konieczność zarzucenia wsparcia XPka przez devsów (ja tam w ogóle nie zauważyłem poprawy w grafice). Coś tam namącili i wcześniej czy później to naprawią. Niedawno się chwalili, że mają już 10 milionów zarejestrowanych graczy z czego 1/20 jedzie jeszcze na XPku. 500 tyś. graczy to jest konkretna kasa. Nie porzucą ich i tak łatwo.

Dzięki za słowa otuchy :). No to pozostaje tylko czekać i nie tracić nadziei.

Link to comment
Share on other sites

Witam, powiem tak jest lepiej duuużo lepiej. Chociaż byłem sceptyczny kiedy zobaczyłem ciągle rozpikselowany ekran ładowania, to po załączeniu misji ( co prawda exterminacja jeszcze) ani razu gra mi się nie zacięła ani nie było jakiś " dziwnych" sytuacji  z grafiką (np: brak podłogi w windzie, zwiechy w animacjach wrogów). misja skończyła się  szybko i postanowiłem zrobić drugą na archiwum orokin żeby archwinga zmatować ( misje robiłem sam) tu jednak niestety nie było tak różowo. do przejścia przez portal było ok. potem zwies. grafika się pogorszyła jakby trochę (choć to może być subiektywne wrażenie) i moja postać ma jakby non stop ustawiony ruch do przodu ( muszę wciskać ruch do tyłu żeby stała w miejscu, miałem tak podczas zwiesów przy poprzednich aktualkach), ale dało się zrobić co trza było po tamtej stronie zrobić i wróciłem przez portal, chwile potem kolejny zwies i tym razem nawet alt+Ctrl+Delete nic niedało, niebieski ekran i restart kompa. Ktoś ma jakieś sugestie?

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie po ostatnim hotfixie gra działa dużo lepiej. W końcu można jakoś normalnie pograć, na szczęście u mnie skończyło się tylko na kilku ścinach.

Gra nadal muli przy większej ilości przeciwników na mapie lub innym większym obciążeniu karty graficznej.

Widać poprawę ale do poziomu sprzed U15 jeszcze trochę brakuje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...