Jump to content

Warframe: Archwing


[DE]Tomasz
 Share

Recommended Posts

aha, ale czy można dalej liczyć na zapenienia DE dotycząca optymalizacji ?

 

Cześć,

 

Niestety kompletna optymizacja gry jest dość ograniczona. Proponuje wyłączyć niektóre detale w opcjach gry. A co do biletu, obadamy sprawę tak szybko jak możemy – proszę o cierpliwość, szczególnie po najnowszej aktualizacji.  

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedż problem w tym że powyłączałem gierce co się tylko dało aby uniknąć krashów ale patrząć na post DE_Drew gierka ma dalej problem z niektórymi kartami Nvidia. Niektórzy mówią że to może być wina 32 bitowego systemu ale są gracze którzy grają spoko na 32 winxp, ale nie mają Nvidi na pokładzie. Może to być jakać wina kombinacji winXP z Nvidią. W każdym razie dalej czekam aby móc się zalogować. innych logów niż te które już wysłałem nie jestem w stanie wysłać ponieważ gierka daje blue screeny.

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy mówią że to może być wina 32 bitowego systemu ale są gracze którzy grają spoko na 32 winxp, ale nie mają Nvidi na pokładzie. Może to być jakać wina kombinacji winXP z Nvidią. 

 

Geforce 650 ti, ma prawdopodobnie problemy na XP, bo jest to dość stary OS 32 bitowy, który nie ma aktualnych aktualizacji od Microsoft’u. Tak jak powiedziałeś, problem jest chyba z kombinacją karty Nvidia i 32 bitowym OS. W mojej opinii, to dość nowa karta obciąża dość stary OS…

 

Ostatecznie, polecam obniżyć wydajność w opcjach twojej kary graficznej – no, ale to będzie miało efekt na całym OS. 

Link to comment
Share on other sites

 

Witaj,
 
Szczerze mówiąc, taki rig jest aktualnie potrzebny do grania we Warframe (MINIMUM!):
 
OS: Windows XP SP 3 lub nowszy.
Procesor: Intel Core 2 Duo e6400 albo AMD x64 4000+
Pamięć: 2 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GeForce 8600 GT lub ATI Radeon HD 3600 
DirectX®:9.0c 
Dysk:10 GB HD space 

 

Czyli to nie kwestia sprzętu? teoretycznie to co mam jest na tym poziomie jeśli chodzi o osiągi (chyba że źle odczytałem ), Ale w takim razie co? Przed paczem gra chodziła dobrze teraz albo nie da się zalogować albo rwie się już na statku,(Kubrow mi niedługo zdechnie), Były jakieś zmiany graficzne w tym dodatku? Musiały być , wcześniej były zamknięte przestrzenie to i mniej to obciążało sprzęt teraz to się zmieniło to rozumiem ale żeby na od razu, na statku? 

Link to comment
Share on other sites

Jak by co w moim przypadku ostatni patch, nic nie pomógł ( to znaczy postać wstała z fotela nawet dobrze to wyglądało ale wystarczyło że się odwróciłem ,to znaczy spojrzałem na inny kawałek podłogi i zwis). Wcześniej tego nie pisałem (bo to pewnie nic do tematu nie wnosi ) ale po update kiedy zaczęły się te problemy zawsze kiedy pasek ekranu ładowania ( przed ekranem logowani) zapełnia się na końcu "odskakuje". 

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego jak loguję sie do gry, to wszędzie jest pełno dziwnych żółtych tekstur a po chwili wszystko staje się żółte i gra crashuje? Zrobiło się tak parę razy, a jak teraz odpalam grę, to zanim wejdę do ekranu logowania, pojawia się błąd ''Tworzenie urządzenia DirectX nie powiodło się''... Jeżeli ktoś wie jak to naprawić to proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego jak loguję sie do gry, to wszędzie jest pełno dziwnych żółtych tekstur a po chwili wszystko staje się żółte i gra crashuje? Zrobiło się tak parę razy, a jak teraz odpalam grę, to zanim wejdę do ekranu logowania, pojawia się błąd ''Tworzenie urządzenia DirectX nie powiodło się''... Jeżeli ktoś wie jak to naprawić to proszę o pomoc

Jeżeli masz karte Nvidi to to jest przyczyna z jakiś względów WF nie lubi Nvidi mam nadzieje że będzie to w miare szybko naprawione.

póki co dzień 6 bez możliwości zalogowania się do gry

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz karte Nvidi to to jest przyczyna z jakiś względów WF nie lubi Nvidi mam nadzieje że będzie to w miare szybko naprawione.

póki co dzień 6 bez możliwości zalogowania się do gry

Kartę mam Nvidi, a na inną mnie nie stać... prawdę mówiąć to nie stać mnie na żadną modernizację komputera, więc mam nadzieję że twórcy coś z tym zrobią... Byłbym cholernie zawiedziony gdyby tego nie naprawili...

Link to comment
Share on other sites

Niby coś robią, ale to nadal nie są priorytety.. Misje archwing tak samo są dość zbugowane i wiele osób im to pisze, mnóstwo tematów, ale nic. Ciągle naprawiane są jakieś pierdoły, choć hotfixy są dość duże, a różnicy aż takiej nie widzę.

Link to comment
Share on other sites

Mi się wieszały misje Archwing Interception dopóki nie zmieniłem z DX11 na DX9. Do tego spadła ilość zużywanego ramu przez grę z ok 1,7GB do nieco poniżej 1GB. Mam też znaczny przyrost fps-ów. Zdziwiłem się bo różnice w grafice są minimalne (z PhysXa i tak nie korzystam bo mam Radeona). Chyba już pozostanę przy DX9.

Link to comment
Share on other sites

Drużyna developerska ciężko pracuje nad oprogramowaniem gry by działała bardziej płynnie na starszych OS. Niestety kompletna optymizacja gry na starsze maszyny jest dość ograniczona. Jeśli występuję wiele awarii, proszę wyłączyć niektóre ulepszenia wizualne gry w Opcjach: Obraz.        

 

Niektóre 32-bitowe OS mogą nie być kompatybilne z nowszymi kartami graficznymi i mogą wystąpić błędy wizualne oraz awarie programu Evolution Engine. Prosimy aktualizować wszystkie drivery sprzętu. Proszę także wyłączyć DirectX 10/11 oraz Tryb 64-Bitowy w Ustawieniach programu startowego gry (małe zębate kółko w prawym górnym rogu). Ostateczne, proponuje zmniejszyć wydajność karty graficznej w opcjach karty. 

Link to comment
Share on other sites

Drużyna developerska ciężko pracuje nad oprogramowaniem gry by działała bardziej płynnie na starszych OS. Niestety kompletna optymizacja gry na starsze maszyny jest dość ograniczona. Jeśli występuję wiele awarii, proszę wyłączyć niektóre ulepszenia wizualne gry w Opcjach: Obraz.        

 

Niektóre 32-bitowe OS mogą nie być kompatybilne z nowszymi kartami graficznymi i mogą wystąpić błędy wizualne oraz awarie programu Evolution Engine. Prosimy aktualizować wszystkie drivery sprzętu. Proszę także wyłączyć DirectX 10/11 oraz Tryb 64-Bitowy w Ustawieniach programu startowego gry (małe zębate kółko w prawym górnym rogu). Ostateczne, proponuje zmniejszyć wydajność karty graficznej w opcjach karty. 

Spoko, rozumiem że dla wielu ludzi w tej firmie to ciężki okres , rodziny widują sporadycznie a stężenie kofeiny we krwi zbliża się do poziomu krytycznego, praca przy optymalizacji czegoś takiego to niezły ugor. Ale proszę spojrzeć na to z naszej perspektywy, gra działała świetnie na starej konfiguracji, wszystko było "cud miód i malina", aż tu nagle po aktualizacji nie możemy już grać bo mieliśmy pecha mieć taki system (który wcześniej był zupełnie ok do tej gry) albo taką kartę graficzną ( której osiągi powinny spokojnie do tej gry wystarczać). Gra jest świetna, spędziłem przy niej dużo czasu. i szkoda mi ją teraz tak porzucać, liczę że twórcą uda się w końcu przywrócić to do stanu użyteczności .

Link to comment
Share on other sites

News z najnowszego patcha - jeżeli gra wywala się na XPku, spróbujcie skasować plik Warframe EE.cfg  znajdujący się tu: %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Warframe

 

Może to skasować wam wasze konfiguracje klawiszy. Jeśli nie chcecie tego robić, to następny fix jest w produkcji.

 

https://forums.warframe.com/index.php?/topic/335717-hotfix-1508/

Link to comment
Share on other sites

dalej mi mrugnie tylko ekran na czarno i wywala ;/ chyba popełniłem błąd instalująć directa x9c w sumie zmieniłem go w regedit tylko , ale pokazuje mi ze dziala 9c . Wiecie może co być przyczyną ?? reinstall nic nie pomogl ;/ znowu zainstalowałem directax10 i dalej to samo ;P a na dodatek przestała działac mi oryginalna fifka 14 , wyskakuje błąd missing dll [dinput8dll,] Error 0x7e

Edited by BullsEye93pl
Link to comment
Share on other sites

Witam :) zrobiłem format systemu , zainstalowałem wszystko od nowa i znowu to samo ;/ teraz ( tak jak wczesniej ale nie wspominałem) wyskakuje małe okienko błędu z treścią " za mało pamięci wideo" ;/

Raz miałem tak samo ( w sensie z tą wiadomością), zwykle po prostu zawiesza mi się ekran na ładowaniu.W sensie że muzyka gra jakby wszedł ekran logowania (nawet efekty dźwiękowe najścia kursorem myszy na jakiś element użytkowy są) ale sam ekran pozostaje "zamrożony" aż się nie wywali razem z monitorem.

Link to comment
Share on other sites

To ja nie mam nawet tego, u mnie wywala na ekranie ładowania (przed logowaniem). Raz miałem możliwość chodzenia po statku przez chwile , potem jak coś użyłem lub weszłem w Codex to zwis. To jak mniemam coś nie tak z kartą graficzna. Ty masz jaką? Nvidi? (ja GT430 jak coś).

Link to comment
Share on other sites

U mnie na statku wszystko jest w porządku, za to jak wchodzę na misję to wszystko laguje. Potem gdy pasek ładowania misji się uzupełni, cały ekran robi się żółty i wywala błąd ''za mało pamięci video''. Przed Updatem nie miałem żadnych problemów po za wolnym internetem :P. I tak jak napisał wcześniej pan Leszy: Szkoda by mi było teraz tę grę porzucać, tylko dlatego że mój sprzęt nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Kartę mam Nvidia GeForce GTS 450.

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem jeszcze coś co może pomóc, teraz znowu włącza się u mnie ekran logowania, i mogę wejść na chwile do gry, wygląda na to że na statku nie zawiesza mi się dopóki nie spojrzę w kierunku przeciwnym do kokpitu. Rozumiecie coś z tego? Raz zeszłem tyłem patrząc się na przód statku prawie do inkubatora zanim mnie zawiesiło. Teraz jednak nie mogę nic zrobić bo przy logowaniu automatycznie włącza mi się jakaś wiadomość (skrzynka?) i odwraca mnie z automatu w drugą stronę powodując zwis ekranu. Moje pytanie czy ktoś coś z tego rozumie?

 

A i jest jeszcze coś takiego że podczas próby wyłączenia gry w czasie zwiesu był problem z "the Evolution Engine". Jeśli to coś ułatwi . Ja osobiście obstawiam problemy z karta graficzną nałożone na problem z przestarzałym 32 bitowym systemem WXP , narazie nie widać poprawy w następnych hotfixach ( jestem ciekawy czy ta sprawa jest brana na poważnie), Boje się ze wogule zostawią to tak jako że problem dotyczy pewnie tylko odsetka graczy z przestarzałym sprzętem, może się wydać nieopłacalne męczyć się dla niewielkiej liczby osób. no cóż czekamy na następnego patcha .

Edited by Leszy
Link to comment
Share on other sites

Wygląda na typowy problem z grafiką. Jakiś efekt graficzny we wnętrzu statku powoduje zwis. Podejrzewam, że wyłączenia wszystkich możliwych opcji graficznych już próbowałeś. Uruchomienia w oknie też? Patrzyłeś jak zachowuje się ram? Czy nie ma czasem memory leak'a powodującego zwis? Pogrzebał bym też w opcjach graficznych karty, ale trudno mi coś konkretnego poradzić bo sam mam Radeona. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze wyłączenie wszystkiego to najlepsza opcja. Zdarzały mi się sytuacje, że np. włączenie lekkiego anti-aliasingu (2x) w opcjach karty likwidowało problemy. Chociaż wg mnie szansa, ze uda Ci się coś zdziałać, jest niewielka. Skoro przed U15 wszystko działało, a po nie, to raczej pewne jest, że problem leży po stronie gry, a nie Twojego sprzętu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...