Jump to content

15.2.0 Güncellemesi Adilmi !

Hnossa
 Share

Recommended Posts

Başlığı büyük yazdığım için kusura bakmayın hırsla düşünemeden büyük yazdım edit ile düzeltemedim.
umarım bunun için silinmez konu

öncelikle iyi geceler.

Merak ettiğim Excalibur'un radial javelin den başka hangi skilli işe yarıyor ???????
3üncü skille tavşan gibi zıplayalımmı sadece
yada gidip vor'u kör edelim
ilk skill hiç soylemiyorum sadece depar amaçlı kullanılabilir.
Bug olarak görüp nerf'lenen durum tam anlamıyla takım oyunu bu yapılan olay adilmi !
Trinty Mag ve Excalibur nerflerken ellerini vicdanlarına koyuyolarmı ?
Skill coldown koyulsa anlarım yada map uzerinde oynama yapılsa anlarım
Ama excaliburun skilli eskiden duvarlardan geçmiyordu sonra bunu düzelttiniz duvarlardanda geçmeye başlamıştı
daha sonra nerfed diye saçma bi yazı görünce haklı olarak sinirlerimiz geriliyor

ne yani siz nerflediğiniz bi skilli tekrarmı nerfliyorsunuz ! ??????????

Oyunda herşey bitti warframelermi kaldı
4xx küsür oyun saatim var bir kez girip forma şikayet etmedim ama sonunda benimde sınırıma geldi.

Archwing getirdiler Archwing maplarınden ödül olarak normal mod atıyor maplar bug'lı
Limbo quest bug'lı archwing ciktı ama silah seçeneği yoktu yeni iki silah 15.2.0 la birlikte geldi
seçenek olmayan bi mod neden cıkartırlar yarım sigara içmek gibi bişey !

penta ogrsh castanas gibi silahların ammo cap'leri normalmi 20 ! ?
Normalmi 40 - 50 olsa sesimiz cikmiycaktı !
kullandığım penta 100 k vurabiliyor ama infest maplarda 15 wave ancient'lere 0 hasar veriyor !

eskiden bi 40 dk bir oyunda 115 küsür oxium toplarken sun 40 - 45 dk oyunda 22 oxium anca cıkıyor.

Nyx prime gibi prime parçalar ne kadar denersek deniyelim çıkmıyor. Drop rate düşürmek yerine maplar zorlaştırılsa
oyundan sıkılmazdık !

Excaliburla çok ama çok uzun süre oynadım daha sonra silmem gerekti iki gün önce tekrar aldım ama böyle adaletsizce nerf'leniceğini hiç düşünmemiştim
Excalibur'u silip Platı ve 1 formayı hesabıma geri yüklemenizi istiyorum !

Ayrıca neden yaptığınız prime bi warframe'i kaldırırsınız ilk zamanlar Excalibur prime ayrıca excalibur promo skin vardı
Yapılan bişeyi neden kaldırırsınızki !!!!! ????????????
Ne yani yaptıktan sonra pişmanlıkmı duyuluyorda kaldırılıyor.

gelelim Obreon'a obreon heal skill'i artık uzaktakı takım arkadaşlarına etki etiyor neden etmiyor çok merak ediyorum öyle çok güçlü bi skill'de değil. nerf'lenicekse obrondan başlayın Oyunun paladin karakteri herkezin bildiği üzere
PALADIN TANK karakterdir!!!!!!!!

Sryn Ember bunlar hakkındada uzun uzun konuşabilirim ama buda hoş olmaz dimi. iki warframede ölü drumda
sebebi nedir çok merak ediyorum. Hadi tahmin edelim Nerf olama ihtimali çok yüksek
tabi bu arada nerf neydi onuda hatırlatalım
Nerf adalet ve oynanabilirlik adina gucsuzlestirmek
Ama anlaşılan o ki nerfi biraz yanlış anlamışsınız güçsüzleştirmek warfrmelerin elindeki tek skilli warframe'i
kullanılmıycak hale gelinceye kadar kullanışsızlaştırmak değildir.

unutmadan warframelerin 4 skillinide kullanmak zorunda kalmak zorundamıyız ! ?
biçok oyuncu tek skill kullanıyordu hadi güzel oldu dedik
AMA Transmutasyonda bazı modları oluşturmak için warframe skill mod'ları gerekiyor bunlar droplardan komple kalktı
sen transmutasyon kullan ama bunu kullanma diyosunuz resmen oyuna bi özellik ekleyince neden diğer özelliği pasifleştiriyorsunuz .!

Archwing maplarda modların üstüne küçük bi konuşma balonu gibi bişey açılabilir Nerde olduğu belli olsun diye.
Bu oyunu oynanılan haritayı kolaylaştırmaz cıkan malzemeler mapler cok buyuk olduğu için görünmüyor
ve cıkan modlara ara nokta bile bırakamıyorum aldığım mod'un gölgesini bile göremiyorum başkasına nerde olduğunu nasıl anlatabilirim !
heryerde yıldızlar var ve modların saçtığı ışıkt yıldızlarla aynı renk fark edilmiyor
Sadece örnek olsun diye soylüyorum Teknoloji hat saffad ya bu oyunda en Kötü küçük bi hologram yazı gibi bişey eklnebilir cıkan materyallere.

unutmadan MAG Prime yapıyodum ama nerfleniceğini hiç düşünmedim büyük bi ihtimalle hiç kullnmıycam bu saatten sonra.

Nyx prime yapıyorum ama nyx nerfliycekmisiniz eskiden Absorb skilli aktifken Nyx hasar alabiliyordu
Daha sonra Gerçek ANLAMDA NYX NERF'LENDI ve ABSORB aktifken damage almamaya başladı
Nyx'i de excaliburla aynı druma düşürmezsiniz umarım.
Sonuçta Excaliburun başına gelen bu exclibur'un radial javelin skill'inin aşırı kullanışsızlığı yüzünden nerfledikten sonra
kullanışlı olduğu için nerflediniz.
Nyx de çok sevdiğim bi warframe Nyx'i de bu druma düşürmiyceğinizin bi garantisi varmı ?????

Silvia eklendi kalkanı oln tek silah ama kalkan sırf görüntü ! ?
Paladin var oyunda ama paladinde sırf isimden ibaret OBREON ismi duyan şaşırıyor.
Nyx bile obre'den daha iyi paladin olur.

Sizin bug olarak görüpte durumu düzeltmek için nerflediğiniz warframeleri değilde mapı düzeltmeniz gerekmiyormuydu !
farklı bi harıtada excaliburdan daha etkili bi takım oluşturup farklı warframelerle aynı sistemi oluşturbilirim ama bunuda bug olarak görüp yine elinde tek bi skilli olan bi warframe'i nerflemeyi düşünürsünüz bu yüzden hangi warframe olduğunu söylemiycem.

Düzeltmek için uğraşmanız gereken en önemli şey yeni başlayan karakterlerde tetra modları yada diğer etkinlikteki modlara erişme imkanımı var ?
Oyunda yeni olan bazı kişilere prime warframe ve silah parçaları verdim ama  neden oyuna yeni başlamalarına ramen  bırakıyorlar ?
Tek 1 modla sniper kullanan karakterler 1 Milyon damage vurabiliyor bu normalmi neden bununla ilgilenmiyorsunuz buda bug sayılır dimi.

Kubrowlarla ilgili hiç konuşmuyorum oyunda kubrow eklentisini kime sorsanız biraz kaba sayılabilir ama en büyük fiyasko olarak görüyorlar.

Merak ettiğim tek bişey kaldı 

ASH ultimate skill geniş alan kapsıyor skill aktifken ash hasarda almıyor ash yapıyorum ash severim ADALETSİZCE Nerfliycekmisiniz. ?

Rhino Bazı maplarda 15 wave kadar rhinoya bi build yapıp 15 wave kadar rhino tepinmesi ile materyal kasıyorum Farmlamak hile sayılıyor gibi görünüyor ADALETSİZCE Nerfliycekmisiniz. ?

Valkyr ile tek başıma 40 45 dk void survival yapabiliyorum Dual icor la birlikte Hystry iyi kritik vuruyor 40 - 45 DK lard Havy Grnnrları en iyi Valkyr kesebiliyor ADALETSİZCE Nerfliycekmisiniz. ?

Nyx Absorb aktifken düşmanların dikkatini üstüne çekiyor Crypod nadiren damage alıyor ADALETSİZCE Nerfliycekmisiniz. ?

Vauban Tesla nerflendi Hapisane skilli max range max güc süresi kasınca maplarda merkezi bi kere bırakınca crypoda koşn ilk iki infested hapisaneye takılıyor geri arksında kalan infestedlar yol bulamadığı için hapisaneye takılan infestedların arkasında bekliyor ADALETSİZCE Nerfliycekmisiniz. ?

Nekros Hayatta kalmalarda Life Sport'ları anlamsızlaştırıyor ve güç süresine yüklenince sadece kopyalarla 30 35 dk rahat survival yapabiliyor cıkan kopyalar tank oluyor ayrıca süreleri bitince zorlma skilli ile içinden materyal cıkıyor
NASIL OLUR :O Kendi cıkarttığı kopyalardanda materyal cıkarıyor :O
BU KESINLIKLE HACK OLMALI :OADALETSİZCE Nerfliycekmisiniz. ?

Nova Null Star skilli ile bosların çoğuna tek atıyorum yada maptaki bütün düşmanları hızlandırabiliyorum yada yavaşltabiliyorum ADALETSİZCE Nerfliycekmisiniz. ?

Sryn excaliburdan sonra ultisi en geniş warframelerden biri ama elinde işe yarar sadece ultisi var neden tüfeğinide zehirliyemiyor . ! ? ADALETSİZCE Nerfliycekmisiniz. ?

BUNLAR BUG DEGIL oyuncuların deniyerek öğrenerek bulduğu taktikler
Excaliburun skilli zaten nerflenmişti nerflenen bi skilli tekrar nerfleyerek eski haline getirmek  kulağa nasıl geliyor ???????????????????

Ayrıca bug olarak gördüğünüz şey yüzünden 3 warframe nerlediniz ama kordine takkım çalışmasıdır bu
trinty excalibur mag olmadan bu taktik işlemezdi sadece tek warframe nerflemek yetmezmiydi ????
Herşeyi geçtim Map düzeltildiyse warframeleri nerflemek nedir
Ya lütfen biri açıklasın
biraz küstah bi tavırla yazdıysam kusura bakın yada bakmayın o tamamen sizin olaya bakış acınıza kalmış ama
yazıyı tamamen okuyunca neden isyan ettiğimi anlıycağınızı umuyorum.

son olarak yazının ilgili mevkiler tarafından dikkate alınıcağını düşünüyorum.
soru ve görüşlerimin ciddiye alınıp cevaplanıcağını umuyorum

iyi geceler dileğimle iyi formlar.

Not : Başlığın kaldırılmmsını rica ediyorum kimsenin şikayet etmemesi kimsenin şikayetçi olmadığı anlamına gelmez
herkez bi kara koyun bekler.

Edited by Hnossa

Black Label Men klanı olarak oyun gidişatı hakkında toplu düşüncemizdir. Oyun üzerinde ki aktivitemizin sona yaklaşmasında ki nedenleri hnossa arkadaşım detaylı bir biçimde açıklamış. Umarım bu düşünceleri mualif olma amacıyla yazılmış bir metin olarak algılamazsınız. Tüm bu metinin ana amacı geri bildirimdir.

Ayrıca tüm warframe oyuncularını ilgilendiren bu konuda kara koyun olmaktan memnuniyet duyarız.

İyi forumlar. İyi oyunlar

Guest DeviceMK

Sanırım kimsenin umurunda değil kullanıcıların düşünce ve yorumları
şuana kadar susup bekledik ama görünüşe göre başlık altındaki konuşmalara cevap vermeye
tenezzül bile etmiycek kadar umursuyormuşsunuz gibi görünüyor.

şu konuya şöyle bi açıklık getirelim,

biz müşterileriniziz arz ve talep denilen bişey var tüm dünyada ve siz bizim taleplerimizi umursamıyorsunuz
Plat satın alan müşterileriniz olarak bi açıklama bekliyoruz

ek kötü ihtimalle 3 warframe şu şu sebeplerden nerfledik birini nerfleseydikde yeterdi hatta hiçbirini nerflemeseydikte map'i
düzeltseydikte yeterdi ama biz düşünen oyuncu istemiyoruz sadece oynayan oyuncu istiyoruz diyorsanız
şimdi referans üyeliklerin nereden çıktığı anlaşılıyor

açıkcası eski oyuncuların %70 - 80 kadarını kaybettiniz cünkü eski oyunculara bişey satmak daha zordur
yeni oyuncular eski düzeni bilmedikleri için yenilikleri pek umursamazlar.
10 arkadar getir 5 Plat ödül verelik
20 arkdaş getir nadir mod verelim
gibi ucuz bi politika izlemek yerine oyundaki oyuncuları elinizde tutmak daha hoş olmazmı.

warframe bukadar umursamamın sebebi yine yapımcılardı çünkü oyuncudan al daha fazla al neyi varsa al mantığı yoktu
yapımcılarda,  oyuncuların istek ve şikayetlerini daha önce umursardınız şimdi ne değişti ! ?

oyunda 1.5.2 ile ilgili kiminle konuştuysam excaliburun nerflenmesini haklı gördüler ama
şu yönde haksız gördüler

Yapılan yorum : MAG'in takım oyununda tek işe yarar skill'ini elinden aldılar
Yapılan yorum : Excalibur'un skillini düzeltip tekrar eski haline getirmelerinde bi anlam olabilirmi
                         Mızrak sayısını azaltabilirlerdi coldown ekleyebilirlerdi
                         ( bana göre en mantıklısı bu geldi )
                         range'ini düşürebilirlerdi gerçekten çok yüksek bi range'e sahip
                         Genişletme ve gerginle 58 metre

Yapılan yorum : Trinty zaten fazla ilgi çeken bi warframe değil neden enerji reg mesafesini düşürürlerki.

Yapılan yorum : düzeltemiyolarsa map'i silebilirlerdi

en azından birileri rahatsız olup cevap verebilirdi

not : Bu konuda yapılan değişikliklerle ilgili geri bildirim verin arkadaşlar haklı haksız gördüğünüz yanlarını bildirin
konuyu okuyup geçmek hiçbişey değildir ama en azından bu sizin hakkınız oyuncular olmadan hiçbir
oyunun anlamı yoktur bizim onlara bağımlılığımız gibi onlarında bize bağımlılığı var.

• 4 weeks later...

Geç yazıyorum biraz ama bende burdaki kara koyunum. bir süre giremedim tekrar döndüğümde güncelleme ile hesabım sıfırlanmış. bu kadar kolay mı emek hırsızlıgı o kadar para yatırdım plat aldım cok uğraş verdim bir sürü primelerim ve modlarım vardı . Türkiye sorumluluları olarak biz oyunculara yardım etmek yerine eleştiriyorsunuz. buna bi çözüm bulun. Sıfırlanan hesaplardaki platların geri verilecegini söylemişsiniz 1 plat bile iade edilmemiş bu nedemek oluyor...

• 5 months later...

Excalibur hala çok iyi bir CC frame yani toplu grupları kontrol altına tutabilen bir karakter. Oynama tarzınızı değiştirip yine çok keyif alabilirsiniz. Ben 5-6 aydır oynamıyordum yeni geri döndüm her frame'e ne olduğunu daha bilmiyorum ama Excalibur şu anda çok iyi yerlere taşıyabiliyor takımları.

Edit: Ayrıca genel olarak nerflerin nedenlerine takılmış gibisiniz sanki nedenini öğrenseniz en azından biraz rahatlayacaksınız. Çok rahatlıkla size oyunu daha dengeli hale getirmeye çalıştıkları için yaptıklarını söyleyebilirim. Bu denge, bütün framelerin aynı olacağı anlamına gelmeyebilir yani Excalibur daha güçsüz ve Saryn çok daha güçlü iki farklı frame olur ve denge bu şekilde sağlanabilir, böylece bütün frameler arasında bir denge oluşmuş olur. Bilemeyiz tabi nasıl yapacaklarını...

Edited by thecolin-

Yorumlarınız ve düşünceleriniz için herkese teşekkürler. 

Dünyanın 4 bir tarafındaki oyunculardan gün içinde yüzlerce talep gelmektedir ve çoğunun talepleri birbirinden farklıdır. Örneğin bir oyuncu bir modun işe yaramadığını yada diğer bir modun zaten o görevi gördüğünü söyleyip kaldırılmasını talep ederken diğeri bu modun kendisi için çok faydalı olduğunu söyler. Dolayısı ile 8 milyon oyuncudan gelecek talep ve öneri çeşitliliğini lütfen sizler düşünün.

Warframe kullanıcı odaklı bir oyundur ve istisnasız gelen bütün talepler 30 farklı kategoriden oluşan özel bir online tabloda toplanır. Destek ekipleri ve forum moderatörleri tarafından her gelen talep Mutlaka dikkate alınır, listeye eklenir, yapımcılar tarafından haftalık okunup değerlendirilir ve o talep yerine çoktan getirilmiş olsa hiçbirzaman listeden silinmez. 

Talepler yapımcılar tarafından talep yoğunluğuna göre değerlendirilir ve toplantılarda gündeme getirilir. Yapılan değişikliklerin çoğuda bu taleplerin yerine getirilmesi amaçlıdır. Tabiki yeni güncellemelerle beraber oyuna yapımcılar tarafından yeni ekleme veya çıkarmalar yapılsada oyuncuların talepleride daima her güncellemede göz önüne alınır ve her güncelleme ile beraber bu taleplerden kısa vadede yapılabilecek olanlar yerine getirilir. Uzun vadede olan daha detaylı talepler ise bir sonraki güncelleme notlarına eklenir ve üzerinde çalışılmaya başlanır. Hernekadar ingilizce olsada bunun birebir örneğini haftalık olarak yapılan ve Rebecca'nın yapımcılarla oyuncu taleplerini ve DE'nin yeni eklentilerini görüştüğü canlı yayın stream'lerimizde görebilirsiniz. 

Oyunda bulunan yüzlerce mod ve silah, Prime'lar dahil 30 civarı Warframe, özel eklentiler, kubrow ve sentineller, Conclave, PvP vb birsürü içerik göz önüne alındığında eklenecek,çıkartılacak veya değiştirilecek en ufak birşeyin tüm bu sistemi etkilediği göz önünde bulundurulmalı ve değişikliklerde ona göre yapılmalıdır. Yani kısacası bu uzun, zahmetli ve detaylı bir süreçtir. Özellikle diğer oyunların aksine her hafta güncellenen bir oyunda bunun çok daha dikkatli yapılması gerekmektedir.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak taleplerinizi herzaman destek hattına iletebilirsiniz.

İlginiz ve Warframe topluluğumuzu düşünüp paylaşımda bulunduğunuz için teşekkürler.

Geç yazıyorum biraz ama bende burdaki kara koyunum. bir süre giremedim tekrar döndüğümde güncelleme ile hesabım sıfırlanmış. bu kadar kolay mı emek hırsızlıgı o kadar para yatırdım plat aldım cok uğraş verdim bir sürü primelerim ve modlarım vardı . Türkiye sorumluluları olarak biz oyunculara yardım etmek yerine eleştiriyorsunuz. buna bi çözüm bulun. Sıfırlanan hesaplardaki platların geri verilecegini söylemişsiniz 1 plat bile iade edilmemiş bu nedemek oluyor...

Warframe'de hiçbir hesap banlanmadığı sürece silinmez. Bir süre oyuna ara verip sonradan tekrar başlamış oyuncular oyuna giriş yaptıklarında yeni eklenen tanıtım bölümünü gördüklerinden hesaplarının silindiğini düşünmektedir fakat tanıtım bölümü tamamlandığında eski hesabınıza ve içindekilere geri kavuşursunuz.