Jump to content

Warframe'deki Ani Fps ( Hiz) Düşüşü - Çözüm Yolları

Ashlost
 Share

Recommended Posts

Öncellikle merhabalar. Windows 10, 8 , 7 ve Vista kullanıcılarında görülen " Ani FPS düşüşü " konusuna çözüm yolları aramaktaydım. FPS( Frame Per Second) nedir sorusunun cevabı ise "Çerçeve oranı, saniyedeki çerçeve sayısı (FPS) ve çerçeve frekansı olarak da bilinir, bir görüntüleme aygıtının ürettiği çerçeve adı verilen benzersiz sıralı görüntülerin frekansıdır (oran)" olarak tabir edilir. Kısacası oynadığınız oyundan aldığınız hız performansı diyelim.

Destek ekibinden gelen bütün çözüm yollarını denememe rağmen aynı sorunu almaya devam ediyordum ta ki son yöntemi denediğimde sorunum halloldu. İlk önce aşağıdaki adımları tek tek deneyerek sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

-Windows Güvenlik Duvarı'na programın engellemelerine izin vermek.

-Anti-virüs programlarını devre dışı bırakmak ya da oyun kipine sokmak.

-Driverları güncellemek, Ekran kartı programlarını tamamen silip sıfır kurum yapmak.

-DirectX'i güncellemek.

-Launcher ayarlarından 64-Bit , Dx10 ve Dx11 i kapatmak.

-Launcher ayarlarından Verify ve Optimize yaptırmak.

-Programa sağ tıklayıp özellikler diyerek " Uyumluluk " menüsünden işletim sisteminizi seçmek.

-Oyun ayarlarından grafik ayarlarını minimum - low a indirmek.

-Oyunu yüksek performanslı grafik metoduyla çalıştırmak. 

-Nvidia Experienced vs. tarzı programlarla optimize ederek çalıştırmak.

-msconfig'den  Microsoft hizmeleri haricindeki programları devre dışı bırakmak.

-Oyunu tamamen silip tekrar kurmak

Buna benzer şeylerde işe yaramıyorsa muhtemelen sanal bellek kullanımı sorunu hemen hemen herkes de vardır. Paylaşacağım makaleyi okuyup bilgi sahibi olun ve daha sonra resimli anlatımı yaparak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/change-virtual-memory-size#1TC=windows-7

1yagyj.png

Not: Konu sabitlenirse güzel olur. Modlara sesleniyorum :)

Edited by Ashlost

• 4 weeks later...

Launcher ayarlarından 64-Bit , Dx10 ve Dx11 i kapatmak.

İşletim sisteminiz 64 bit ise 64 bit i kapatmak performans düşüklüğüne neden olur, Ekran kartınız DX11 ise DX11 i kapatmak oyunun daha kötü görünmesine neden olur.

Aramaya DXDIAG yazıp çıkan ekrandan DX sürümünüze ve işletim sistemi versiyonunuza bakabilirsiniz.

FPS nin tanımını türkçe yapmak gerekirse saniyede gördüğünüz resim sayısıdır bu kadar basit.

• 1 year later...
7 hours ago, LokyStalking41 said:

Kardeşim ben Verify yaptım,

verifying download cache dolup bi daha başlıyo ne yapıcam? :C

Warframe dosyalarının diskte parçalanması buna neden olabilir bu yüzden "Optimize Et" seçeneği esasen yardımcı olabilir. Yine düzelmez ise disk birleştirme yapmayı dene.