Jump to content

Szanse Krytyczne Strzelby


-Krasny-
 Share

Recommended Posts

Bo mają bardzo wysoki bazowy dmg z możliwością zadania obrażeń w stożku. Jedyna strzelba w miarę dobra na zbudowanie w kryt to vaykor hek.

Polecam, bardzo dobra, 8 strzałów, większość na hit, wydaję mi się być słaba na dalszy dystans. Jaki shotgun jest dobry na daleki dystans?

Edited by AstroLord
Link to comment
Share on other sites

czemu wszystkie strzelby maja taki mała szanse krytyczna? każda strzelba jest pod status a żadna pod kryta

Gdyż ten kryt dotyczy jednego pocisku, czyli przy strzale kilkunastu masz więcej na trafienie kryta chodź jednym pelletem.

Inaczej jest ze szansą na status, ta mówi ogólną szanse dla wszystkich pelletów, nie jednego.

Link to comment
Share on other sites

Gdyż ten kryt dotyczy jednego pocisku, czyli przy strzale kilkunastu masz więcej na trafienie kryta chodź jednym pelletem.

Inaczej jest ze szansą na status, ta mówi ogólną szanse dla wszystkich pelletów, nie jednego.

Innymi słowy "wszystko kalkulejted" jak to mawiają u mnie w szkole.

Link to comment
Share on other sites

czemu wszystkie strzelby maja taki mała szanse krytyczna? każda strzelba jest pod status a żadna pod kryta

 

Spora część nie jest ani pod status ani pod kryta. Jak LEGO napisał szansa na status rozkłada się po równo na wszystkie siekańce więc trzeba naprawdę sporego statusu żeby to działało. Aby wyrównać te braki dają im wysokie bazowe obrażenia. Co do strzelb to mam zarówno V Hek jak i S Tigris i ten ostatni jest wg mnie lepszy. Kopie jak koń, trzeba się tylko przyzwyczaić do specjalnego sposobu strzelania. No i efekt korozji też pomaga zwiększyć obrażenia.

 

EDIT

Ostatnio właśnie oba naładowałem formami i dosyć intensywnie testowałem w Voidzie. Hek jest dobry np. dla Chromy bo nie dość, że leczy to zwiększa jej jeszcze i tak obłędną ilość pancerza. Chociaż po dłuższych testach doszedłem do wniosku, ze to nie pancerza Chromie brakuje, a tarczy w momencie gdy kończy się Vex Armor, ale to już inna bajka :) .

Edited by Goblin_Wizard
Link to comment
Share on other sites

Vaykor Hek jest dosyć dobry pod Cryty. Wprawdzie bazowo ma tylko 25% szansy na zadanie krytycznych obrażeń ale jeśli porównasz to z innymi zabawkami to zobaczysz, że poza łukami niewiele jest broni (z 3/4) z większym CritC. A dzięki specyficznej mechanice strzelb to 25% aż tak to nie przeszkadza. Szczególnie, że z modem mamy coś ok 50% szansy.

 

PS mamy już Pr. Ravage wię niedługo możemy dostać też Pr. Blunderbuss.

Link to comment
Share on other sites

no ale jakby dali strzelbe z mniejszymi obrażeniami ale z przyzwoitym krytem i taka w miare dostepna

 

Ale dlaczego nalegasz na kryta skoro są porównywalne bez potrzeby kryta? Ja np, wolę bronie z wysokimi obrażeniami bez krita bo po pierwsze zwalniają mi się co najmniej 2 sloty na inne mody, a po drugie broń zawsze zadaje podobne obrażenia i można na niej polegać. Bronie z kritem, a szczególnie takie z ok. 50% krita, to loteria. Wejdzie krit to jest fajnie, nie wejdzie to jest kicha. Wolę już regularnie te same obrażenia bo wtedy można coś zaplanować.

Link to comment
Share on other sites

poprostu mam wrażenie że mody zwiazane z krytem sa bezużyteczne

Jak mówił przedmówca: Crit jest liczony per pellet, A to oznacza większą szanse crita. Dlatego śmiem twierdzić że to nie do końca prawda (nie do końca)

 

zatem niech ktoś oceni : http://warframe.wikia.com/wiki/Weapon_Comparison/Primaries/Shotgun

Edited by AstroLord
Link to comment
Share on other sites

Jak mówił przedmówca: Crit jest liczony per pellet, A to oznacza większą szanse crita. Dlatego śmiem twierdzić że to nie do końca prawda (nie do końca)

 

zatem niech ktoś oceni : http://warframe.wikia.com/wiki/Weapon_Comparison/Primaries/Shotgun

 

Ale jakie ma znaczenie, że krit jest liczony per pellet? To daje jedynie równiejsze rozłożenie obrażeń per strzał, ale szansy na krita w żaden sposób nie zwiększa.

Link to comment
Share on other sites

V Hek razem z Blunderbuss ma 47,5% szansy na krytyk. Tylko, że przy jednym pocisku wystrzeliwuje 7 (wraz z multi 15) ziaren śrutu i dla każdego z tych 15 szansa na krytyk jest liczona oddzielnie. Więc jest całkiem nieźle.

Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że ma on również 25% szansy na status, z dwoma "dual stats" modami wychodzi mi 82,7%. Całkiem przyzwoity wynik.

Edited by peger
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...