Jump to content

Aktualizacja 18: Bugi I Inne Robactwa


Dr_Someone
 Share

Recommended Posts

Cześć!

 

Dzięki za dzienne wiadra robactwa.

 

Chciałbym przypomnieć, abyście podawali także zrzuty ekranu (F6) wraz z meldunkiem. Zrzut posiada meta datę potrzebną nam do efektownego rozpatrzenia problemów.

 

Overlord jest zawiedzony brakiem detali…

 

2hYRvYA.jpg

Link to comment
Share on other sites

od paru dni nie wyswietlaja mi sie gracze z ktorymi gram- mam w opcjach wlaczony podglad stat swoich (przydatne przy postaciach leczacych) plus w prawym gornym rogu, ale od jakiegos czasu sam sie tylko wyswietlam (zeby zobaczyc czy ktos jeszcze gra musze podejrzec druzyne esc). do tego czesto rozlaczajace sie hosty (ale to moze zawalone servery)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Od ostatniego update zauważyłem ze zacinają się główne bronie podczas strzelania (beke miałem bo akurat miałem karaka wraith) i to bez wyjątku jaką się posiada broń. Jest to uciążliwe gdy posiada się np. latrona i w tym czasie można by było oddać 4-6 strzałów zamiast zwalczać buga.

 

Buga zwalczam tym, że robię atak bronią białą i wszystko potem wraca do normy z tym, że tracę czas na atak białą zamiast karać wysokie lvl. z głównej.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Od ostatniego update zauważyłem ze zacinają się główne bronie podczas strzelania (beke miałem bo akurat miałem karaka wraith) i to bez wyjątku jaką się posiada broń. Jest to uciążliwe gdy posiada się np. latrona i w tym czasie można by było oddać 4-6 strzałów zamiast zwalczać buga.

 

Buga zwalczam tym, że robię atak bronią białą i wszystko potem wraca do normy z tym, że tracę czas na atak białą zamiast karać wysokie lvl. z głównej.

 

Pozdrawiam.

 

Witaj,

 

Napisz do naszego wsparcia, chciałbym przejrzeć kilka logów związanych z tym problem.

Link to comment
Share on other sites

Czasem pojawia się problem z dual weldingiem, na razie zaobserwowałem to u Frosta P posiadającego Ak Magnus na misjach Mobile Def(bo tylko to ostatnio gram). Problem wygląda tak, że można zaobserwować ostrzał tylko z jednej broni, tak jakby Frost trzymał paczkę, animacja chodzenia z bronią w gotowości czy celowania wygląda właśnie tak. Wiem, że chyba wybór skanera powoduje odbugowanie się tego.

 

Btw, przerobił bym mechanikę tego, jedna łapa z bronią, druga z paką daje nam mniejszy mag(bo nie mamy drugiej pukawki) i odrobinę mniejszą szybkostrzelność, ot taki "balans" żeby było logicznie :)

Link to comment
Share on other sites

Czasem pojawia się problem z dual weldingiem, na razie zaobserwowałem to u Frosta P posiadającego Ak Magnus na misjach Mobile Def(bo tylko to ostatnio gram). Problem wygląda tak, że można zaobserwować ostrzał tylko z jednej broni, tak jakby Frost trzymał paczkę, animacja chodzenia z bronią w gotowości czy celowania wygląda właśnie tak. Wiem, że chyba wybór skanera powoduje odbugowanie się tego.

 

Btw, przerobił bym mechanikę tego, jedna łapa z bronią, druga z paką daje nam mniejszy mag(bo nie mamy drugiej pukawki) i odrobinę mniejszą szybkostrzelność, ot taki "balans" żeby było logicznie :)

 

Heh, już dawno o tym wspomniałem, ale chyba moja prośba zacięła taśmociąg zleceń o poprawki...

Link to comment
Share on other sites

Problem niedawno zmienionego AI dot. spawnu przeciwników w misjach Extermination staje się naprawdę uciążliwy. Przykładowo dzisiejszy pierwszy Sortie. 150 przeciwników do zlikwidowania na liczniku. Biegnę sobie przez dłuższy czas przez kilka lokacji, a tu dosłownie nikogo. To samo mi mówi minmapa (Enemy Sense i Animal Instinct obecne). Dopiero dobiegając do miejsca ewakuacji zaczynają się pojawiać przeciwnicy, ale w grupach po 10-15 i to rozrzuceni po wszystkich wcześniejszych lokacjach. W rezultacie zrobiłem z 10 rund w te i z powrotem zanim wszyscy mi się łaskawie pojawili i mogłem ich zabić.

 

Ten sam problem pojawia się na normalnych exterminacjach regularnie w absolutnie każdej misji (w mniej lub bardziej ekstremalnych wariacjach). Rekordowa misja, to ta gdzie miałem do zabicia miałem ok. 70 gości. Dobiegłem do miejsca ewakuacji nie zauważając nikogo. Poczekałem tam jednak chwilę i w poprzedniej lokacji pojawiło się 4 gości. Zabiłem ich i nic, dalej spokój. No to znów poszedłem do punktu ewakuacji, poczekałem chwilę i znowu w poprzedniej lokacji pojawiło mi się 3 gości. W ten oto sposób robiłem misję, która normalnie zajmuje mi 3-4 min, przez pół godziny.

 

Tomaszu, weź tam poturbuj kogo trzeba i niech to naprawią bo taki backtracking jest cholernie irytujący.

Link to comment
Share on other sites

Problem niedawno zmienionego AI dot. spawnu przeciwników w misjach Extermination staje się naprawdę uciążliwy. Przykładowo dzisiejszy pierwszy Sortie. 150 przeciwników do zlikwidowania na liczniku. Biegnę sobie przez dłuższy czas przez kilka lokacji, a tu dosłownie nikogo. To samo mi mówi minmapa (Enemy Sense i Animal Instinct obecne). Dopiero dobiegając do miejsca ewakuacji zaczynają się pojawiać przeciwnicy, ale w grupach po 10-15 i to rozrzuceni po wszystkich wcześniejszych lokacjach. W rezultacie zrobiłem z 10 rund w te i z powrotem zanim wszyscy mi się łaskawie pojawili i mogłem ich zabić.

 

Ten sam problem pojawia się na normalnych exterminacjach regularnie w absolutnie każdej misji (w mniej lub bardziej ekstremalnych wariacjach). Rekordowa misja, to ta gdzie miałem do zabicia miałem ok. 70 gości. Dobiegłem do miejsca ewakuacji nie zauważając nikogo. Poczekałem tam jednak chwilę i w poprzedniej lokacji pojawiło się 4 gości. Zabiłem ich i nic, dalej spokój. No to znów poszedłem do punktu ewakuacji, poczekałem chwilę i znowu w poprzedniej lokacji pojawiło mi się 3 gości. W ten oto sposób robiłem misję, która normalnie zajmuje mi 3-4 min, przez pół godziny.

 

Tomaszu, weź tam poturbuj kogo trzeba i niech to naprawią bo taki backtracking jest cholernie irytujący.

 

Popieram.

Link to comment
Share on other sites

mi za to raz na derelict, na samym poczatku, wyskoczylo cale 150 wrogow z jednej sali. przyznam, ze troche sie zestresowalem, jak mi zaczelo brakowac amunicji od tego ciaglego kasowania sciany wrogow, ale za to tyle trupow na raz na ziemi wygladalo epicko... ;)

ale musisz przyznac że taka sytuacja jest naprawde wymagajaca(kto grał w jakiegokolwiek Serious Sama ten wiem)
Link to comment
Share on other sites

ale musisz przyznac że taka sytuacja jest naprawde wymagajaca(kto grał w jakiegokolwiek Serious Sama ten wiem)

 

Chyba, że grasz Novą, bo wtedy wciskasz 4 i patrzysz jak świat eksploduje :D . Brakuje mi właśnie takich sytuacji i tej epickości. Nerfiąc tak bardzo spawn przeciwników DE zlikwidowało jednocześnie jedyną rzecz, która czyniła żmudny grind odrobinę przyjemniejszym. Teraz nie da się zobaczyć więcej jak 20 przeciwników w jednej lokacji, więc grupy po 3-4 to max co teraz można spotkać. Limity są tak nisko ustawione, że siłą rzeczy muszą się oni pojawiać w już wyczyszczonych lokacjach i to po kilka razy.

Link to comment
Share on other sites

Czasem pojawia się problem z dual weldingiem, na razie zaobserwowałem to u Frosta P posiadającego Ak Magnus na misjach Mobile Def(bo tylko to ostatnio gram). Problem wygląda tak, że można zaobserwować ostrzał tylko z jednej broni, tak jakby Frost trzymał paczkę, animacja chodzenia z bronią w gotowości czy celowania wygląda właśnie tak. Wiem, że chyba wybór skanera powoduje odbugowanie się tego.

 

Btw, przerobił bym mechanikę tego, jedna łapa z bronią, druga z paką daje nam mniejszy mag(bo nie mamy drugiej pukawki) i odrobinę mniejszą szybkostrzelność, ot taki "balans" żeby było logicznie :)

Chcieli znerfić farmienie focusu kombinacją Loki+Tonkor. Niestety cos nie wyszło i musimy teraz ciągle biegać z końca na początek po kilka razy.

Link to comment
Share on other sites

Tomaszu, weź tam poturbuj kogo trzeba i niech to naprawią bo taki backtracking jest cholernie irytujący.

 

Popieram rozpatrzenie tej irytującej zmiany w rozgrywce Eksterminacja. Nie chce skwasić zabawy, ale problem zostanie pewnie na dalszym planie do nowego roku (większość oddziałów studia będzie odpoczywało do 4 stycznia).   

Link to comment
Share on other sites

Jakieś dziwne dropy na Europie(Lillith), klucze podczas meczu nie zgadzają się z tymi z nagrody końcowej, oczywiście dostajemy te z końca, nie to co podczas gry.
A na Fobosie(Stickney) mimo poziomu 16-21 przeciwnicy tłuką jak 30-40 i to jeszcze na dobrym buffie. Jestem wstanie Frostem wyfarmić dobre 800 Krio na wspomnianej Europie(wyższa lvl), a na Fobosie ledwo 200 zrobię.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zaczynałem robić 3 misje Sortie - Corpus Excavation. Pierwszy extractor nie raczył się pojawić pomimo dźwięku zrzutu. Pobiegałem chyba z 2 minuty z nadzieją, że coś się odwiesi, ale nic. Zaczynam od nowa. To się zdarza na excavation dosyć często tylko zwykle jest spore opóźnienie zrzutu, a nie zupełny brak excavator'a.

 

btw scrumbusy + nullifiery to mocno nieprzyjemny zestaw :/

 

 

Jakieś dziwne dropy na Europie(Lillith), klucze podczas meczu nie zgadzają się z tymi z nagrody końcowej, oczywiście dostajemy te z końca, nie to co podczas gry.
A na Fobosie(Stickney) mimo poziomu 16-21 przeciwnicy tłuką jak 30-40 i to jeszcze na dobrym buffie. Jestem wstanie Frostem wyfarmić dobre 800 Krio na wspomnianej Europie(wyższa lvl), a na Fobosie ledwo 200 zrobię.

 

A nie mają tam czasem Regulatorów dopalających całą bandę? Frosta można ewentualnie zamienić na Lokiego z Irradiating Disarm. Wtedy przeciwnicy nie stanowią specjalnego zagrożenia dla wiertła.

Edited by Goblin_Wizard
Link to comment
Share on other sites

Co do modów to tak chodzi o te w przeglądarce gdzie możesz dokonać fuzji transmutacji itd. Zmieniałem filtry na każdy jeden i nic, pokazuje tylko mody primed. Na spisie ile mam duplikatów itd pokazuje tez tylko te primed i nic wiecej. Wchodząc w upgrade na postaci, czy broni już te mody są normalnie pokazane.

Link to comment
Share on other sites

 

A nie mają tam czasem Regulatorów dopalających całą bandę? Frosta można ewentualnie zamienić na Lokiego z Irradiating Disarm. Wtedy przeciwnicy nie stanowią specjalnego zagrożenia dla wiertła.

 

 

Problem jest wtedy taki, że Loki odpada na strzał. A regulatory nie podkręcają tak przeciwników, tym bardziej, że żaden nie lata. Tam jest coś nie tak z dmg wrogów, są to jedyne jednostki pustynne więc mogą mieć coś pochrzanione w statach i nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Link to comment
Share on other sites

Problem jest wtedy taki, że Loki odpada na strzał. A regulatory nie podkręcają tak przeciwników, tym bardziej, że żaden nie lata. Tam jest coś nie tak z dmg wrogów, są to jedyne jednostki pustynne więc mogą mieć coś pochrzanione w statach i nie widać tego na pierwszy rzut oka.

 

Pewnie masz racje, ale zauważ, że regulatory się sumują. Ostatnio jak trafiłem 3-4 blisko siebie to Butcher'y poruszały się tak szybko, że wyglądały jakby się teleportowały (jakieś 30m zrobiły w sekundę). Przez moment nawet myślałem, że to bug, ale za chwilę zobaczyłem te regulatory i wszystko stało się jasne.

 

EDIT

 

Co do Lokiego to na tym buildzie poniżej zrobiłem właśnie solo dzisiejszą 3 misję Sortie Excavation (Corpus). Na levelach 100+ też jesteś dla większości przeciwników na strzała, ale niewidzialność + Irradiating Disarm powoduje, że nie dopuszczasz do tego strzała. Owszem, łatwo nie jest, ale giniesz tylko na własne życzenie, gdy się zagapisz i wejdziesz na linie strzału lub ciosu (albo w bańkę nullifiera). Cała sztuka w tym, żeby nie stać koło wiertła bo wtedy można łatwo zarobić czymś nawet nie przeznaczonym dla nas.

 

Warframe0071.jpg

Edited by Goblin_Wizard
Link to comment
Share on other sites

Dodam od siebie, że ult Nezhy nie działa na moby objęte aurą starożytnego leczącego ani na arktycznych eximusów kiedy mają załączoną tarczę, jak i przeciwników w tejże tarczy. O ile w przypadku eximusów to nie aż taki wielki problem, to w przypadku starożytnych leczących już tak, bo czynią tę umiejętność praktycznie bezużyteczną, a wszyscy wiemy że zawsze gdzieś znajduje się co najmniej jedna z tych maszkar... Nie wiem czy to zamierzone czy też nie, aczkolwiek Nezha bez swojego CC już tak nie błyszczy :/

Link to comment
Share on other sites

W szkole (focus) Zenurik jest dziwne tłumaczenie umiejętności "mroczna lanca". Oprócz tego kiedy gramy Ivarą i mamy wyciągnięty łuk z ulti, a następnie podniesiemy klucz z sabotażu w pustce to zamiast łuku mamy broń główną. Po wzięciu klucza do maszynki biegłem z boltorem p. i mogłem z niego normalnie strzelać :/.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...