Jump to content

[Spoiler]Jak To Jest Z Tą Zbroją?


DoStEr
 Share

Recommended Posts

Podczas zabójstwa golema, tytułowy jordas mówi nam, że jest zdezorientowany, dlaczego nas zabijasz? jesteśmy jednego ciała

wskazuje to na to, że warframe jest zbudowany z tego samego materiału co zainfekowany, domyślam się ,że technocyt.

w kodeksie rhino prime jest nawet wzmianka, że wielka metalowa bestia, coś tam kuku na muniu.

Wniosek jest prosty. Warframe= żywa zbroja z kręgosłupem, innymi organami bez których operator nie może świadomie funkcjonować, tak jak w avatarze.

rezerwuar był po to by tenno mogli sterować warframe bez narażania macierzystego ciała, bo taki liset można było łatwo zestrzelić a to się równa śmierci operatora. 

 

sentienci nie się jakąś energią czy coś... lotus bardziej przypomina człowieka a nie energie... mogą przenieść swoją świadomość w dany przedmiot gdy ich ciało jest w rozsypce (kośći hunhowa, jego grobowiecw queście natah, z którego został wypuszczony przez tyl regora, głos podczas skradzionych marzeń)

corpus ma drony, sentiety  też mają drony, do tego są niszczycielami światów

stalker to nic innego jak tenno, któremu nie spodobało się, że jego pobratymcy zabili orokin i go nie zaprosili

=============

taka mała dygresja.

Corpus to nic innego jak przemytnicy z czasów ery orokin (detron mara kodeks), podejrzewam, że kilku orokinczyków nawiązało bliższe kontakty z ziemianami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

======================================

królowe grinner się do nikogo nie przyłączyły, one są grinnerkami z tym, ze nie są klonami, urodził się metodą naturalną, kuria o tym dużo mówi, wystarczy poświęcić trochę czasu i je poszukać.

Edited by _Atavist_
Link to comment
Share on other sites

-snip-

- Jordas to nie Tenno, to cephalon w dodatku zainfekowany.

- Nie wiadomo czy Sentient to niszczyciele światów - Narazie TYLKO HUNHOW nim jest

 

 

Dobrze. Czyli przyjmujemy (oczywiście każdy jak chce) wersje że 1 Tenoo to Warframe (żywa lub biologiczna istota) do którego umysłem przenosi sie Operator(dzieciak) 2 Warframe to nie żyjąca zbroja do której wchodzi lub przenosi sie Tenno Operator. Ps Wszystkie moje wypociny na forum poszły sie ***** a tyle tu teori dałem :( xd

1 Tenno to wiele Warframe..

Warframe to biologiczna ale martwa istota (paradoks,, lel, czemu to się nie rozkłada?)

Link to comment
Share on other sites

chodziło mi o jordas golem, tego infested ;p przejmuje czasem kontrolę nad cefalonem i mowi zainfekowanym głosem ,że są jednego ciała.

 

======

na księżycuu jest taka dziwna kula przypominająca słońcę (te promienie)

czyżby de sugerowało nową planetę?

za x lat?

Edited by _Atavist_
Link to comment
Share on other sites

chodziło mi o jordas golem, tego infested ;p przejmuje czasem kontrolę nad cefalonem i mowi zainfekowanym głosem ,że są jednego ciała.

 

======

na księżycuu jest taka dziwna kula przypominająca słońcę (te promienie)

czyżby de sugerowało nową planetę?

za x lat?

Księżyce innych planet

 

moze sie wolniej rozklada, skoro mimo wszystko potrzebowal komory kriogenicznej

Ale że pancerz? mhmm.. może ;D

Link to comment
Share on other sites

Okej. Jak czujecie się z tą sytuacją. Ja mieszane niby zawsze marzyłem żeby zrobic gościa pod zbroją. Ale myślałem ze będą to wojownicy miecza i broni palnej wielkie legendy. Co dostałem niepełnosprawne dziecko. Na stronie głównej jest napisane co innego..

Link to comment
Share on other sites

moze sie wolniej rozklada, skoro mimo wszystko potrzebowal komory kriogenicznej

rozkłada może nie ale skoro tenno myslał że jest warframem to poszedł spac jako żywa istota(mentalnie) a nie jako maszyna

Okej. Jak czujecie się z tą sytuacją. Ja mieszane niby zawsze marzyłem żeby zrobic gościa pod zbroją. Ale myślałem ze będą to wojownicy miecza i broni palnej wielkie legendy. Co dostałem niepełnosprawne dziecko. Na stronie głównej jest napisane co innego..

niektórym to nigdy nie dogodzi sie
Link to comment
Share on other sites

rozkłada może nie ale skoro tenno myslał że jest warframem to poszedł spac jako żywa istota(mentalnie) a nie jako maszyna

niektórym to nigdy nie dogodzi sie

Wiesz. Nie mówie że nie. Pomysł jest ciekawy. Zobaczymy jak sie rozwinie. Napewno co to jestem zaskoczony. Podoba mi sie ta opcja ale po tych wszystkich opisach Tenno w kodeksie i na stronie spodziewałem sie czegos innego. No zobaczymy na razie podoba mi sie. Wydaje sie dziwna moja wypowiedz ale to tak jak bys szedl na film a fabula jest calkiem inna ale rownie dobra Edited by DoStEr
Link to comment
Share on other sites

Ja jestem zadowolony że to jest dziecko :D jest z kim się utożsamiać :D ja nie chciałbym jakiegoś badassa bo tacy są jakoś nie dla mnie. Doster marzenie się spełniło masz simsy czego jeszcze chcesz to i tak bardzo ciekawe że twój pomysł stał się prawdą ja nadal czekam aż będzie broń biała grakata którą ja bym nazwał grakatsa, jeśli tak uwierzyłbym że cuda się zdarzają.

 

Simsy człoweku simsy czego jeszcze chesz to najlepsza rzecz pod słońcem, ps to focus beta ;) nie wszystko dodali licze na więcej fryzur i kombinezonów i (w co wątpie) nowe głosy, ale oczywiście zrobią to za PAY TO GET. takie moje zdanie, ale to jest super i tak :D.

Link to comment
Share on other sites

Zaczne od tego ze pukladalem sobie to sam i myslalem ze tenno przeszli rodzaj transcendencji i ze sa energia ktora ozywia warframe ale jednak nie no szkoda :( teraz odpowiem na kilka quote. A no i ciekawe ze zbroja sama potem ozyla niech mi ktos to wytlumaczy :o ale smutno mi sie zrobilo biedny rhino :(

Bo ci surogaci są organiczni. Nie powiedziałem nic innego, sam mnie zacytowałeś xD To nie jest tak, że Tenno siedzi przed pecetem i steruje robotem, tylko przejmuje bezpośrednio kontrolę nad warframe'm przez jakieś zdalne połączenie nerwowe (ten cały somatic link, układ somatyczny to układ nerwowy, nie?) designu Orokin (ci byli mistrzami technologii biologicznej, widać że przejmuja 100% kontrolę nad Grineer i Corpusem w wieżach, nie?).

Co do Towerów tam steruje rodzaj poteznej sztucznej inteligencji orokin ktory przejmuje infekuje na swoj sposob corpus, grinner a nawet plage ktora podlega pod hive.

 

A to nie Lotus?

 

 

Hologram ;D

A wiesz po co ty oddychasz lub krwawisz? Jest to kompozyt metalu z tkanką (Warframe), Tlen (czy czym oni tam oddychają) daje im podstawową energię... A krwawi.. czerwony smar?

Co do Warframe zuwazcie ze nie wszystkie sa zbudowane z organicznych rzeczy jest kilka ktora nie ma neurodow czy tam czujnikow neuronowych

 

Próbowałem wszystkich i z twarzy patrząc to dla mnie wszyscy wyglądają jak kobiety. Co to za facet co, pomimo nie posiadania zderzaków, twarz ma jak jakaś wymuskana emo nastolatka. Ja tam chce widzieć faceta w typie Rutgera Hauer'a. A właśnie, jak komuś się nie podoba nazwa klon to może być android. Klimatycznie pasuje jak ulał.

Plec poznasz po piersiach

Uk8QEW8.jpg

 

Przecież warframe to biologiczny twór. To nie jest robot czy android. On żyje. Dlatego potrzebuje tlenu i krwawi. Tak jak w Avatarze. 

Problemem natomiast jest odradzanie się. Jak to jest możliwe? To samo leczenie. Ta zielona energia. Co to?

Framy to napewno klony. Inaczej jak wielu operatorów mogłoby używac takich samych warframe?

 

I offtop. Chciałbym połazić po statku operatorem. Ale ten czuje sie jak Neo z Matriksa po odłaczeniu więc raczej nici.

 

Nie ma polskiego dubbingu. I raczej nie będzie. Koszta i czas.

Wlasnie jak wspomnialem wyzej nie wszystkie Warframe sa zbudowane z organicznych rzeczy

 

Podczas zabójstwa golema, tytułowy jordas mówi nam, że jest zdezorientowany, dlaczego nas zabijasz? jesteśmy jednego ciała

wskazuje to na to, że warframe jest zbudowany z tego samego materiału co zainfekowany, domyślam się ,że technocyt.

w kodeksie rhino prime jest nawet wzmianka, że wielka metalowa bestia, coś tam kuku na muniu.

Wniosek jest prosty. Warframe= żywa zbroja z kręgosłupem, innymi organami bez których operator nie może świadomie funkcjonować, tak jak w avatarze.

rezerwuar był po to by tenno mogli sterować warframe bez narażania macierzystego ciała, bo taki liset można było łatwo zestrzelić a to się równa śmierci operatora. 

 

sentienci nie się jakąś energią czy coś... lotus bardziej przypomina człowieka a nie energie... mogą przenieść swoją świadomość w dany przedmiot gdy ich ciało jest w rozsypce (kośći hunhowa, jego grobowiecw queście natah, z którego został wypuszczony przez tyl regora, głos podczas skradzionych marzeń)

corpus ma drony, sentiety  też mają drony, do tego są niszczycielami światów

stalker to nic innego jak tenno, któremu nie spodobało się, że jego pobratymcy zabili orokin i go nie zaprosili

=============

taka mała dygresja.

Corpus to nic innego jak przemytnicy z czasów ery orokin (detron mara kodeks), podejrzewam, że kilku orokinczyków nawiązało bliższe kontakty z ziemianami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

======================================

królowe grinner się do nikogo nie przyłączyły, one są grinnerkami z tym, ze nie są klonami, urodził się metodą naturalną, kuria o tym dużo mówi, wystarczy poświęcić trochę czasu i je poszukać.

Chodzi o to ze Tenno mogli uzywac mocy warframe bez zbroji gdzies o tym byla wzmianka.

 

A stalker to jakis super stary zmieniony Excalibur moze sam Hayden Tenno ;)?

Link to comment
Share on other sites

stalker to nic innego jak tenno, któremu nie spodobało się, że jego pobratymcy zabili orokin i go nie zaprosili

 

Co.

 

Podczas zabójstwa golema, tytułowy jordas mówi nam, że jest zdezorientowany, dlaczego nas zabijasz? jesteśmy jednego ciała

Corpus to nic innego jak przemytnicy z czasów ery orokin (detron mara kodeks), podejrzewam, że kilku orokinczyków nawiązało bliższe kontakty z ziemianami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

Co...? xD

 

królowe grinner się do nikogo nie przyłączyły, one są grinnerkami z tym, ze nie są klonami, urodził się metodą naturalną, kuria o tym dużo mówi, wystarczy poświęcić trochę czasu i je poszukać.

 

CO XD

 

Niezłe baity, ja się na to nie dam nabrać.

 

 

 

 

 

Co do Towerów tam steruje rodzaj poteznej sztucznej inteligencji orokin ktory przejmuje infekuje na swoj sposob corpus, grinner a nawet plage ktora podlega pod hive.

 

Wiem. Stworzonej przez Orokin. Właśnie przepisałeś swoimi słowami to co ode mnie zacytowałeś :>

 

Link to comment
Share on other sites

Ten pomarańczowy kolor na kombinezonie, możesz pokazać z której to palety barw ? (ewentualnie powiedzieć : rząd i kolumna).

Jest ten sam kolor albo naprawde podobne ze golym okiem nie widac w roznych paletach a kolor mam z ognistej palety barw, bardzo podobne masz w haloweeniowej palecie, alle tez  wkilku inncyh ktorych nie mam

Link to comment
Share on other sites

Dobra dobra skupiliśmy się na Warframe. Teraz kim są Tenno. Tak zwana rasa Zariman. Hmm z tego co mówiła nasza postać byliśmy zwykłymi dziećmi i nasz statek napadli Orokin. Ja wybrałrm odp że chcieliśmy sprawiedliwość ponieważ zabili nam matke/opiekunke a Lotus na to że wtedy staliśmy się Tenno. Czyli co nie było na nas eksperymentów? I dlaczego gdy wzieliśmy Tenno na ręce Stalker wykonywał takie ruchy jak my. Ps już wiemy dlaczego Lotus się nami zaopiekowała. Bo chyba starymi chopami by nie chciała.

Link to comment
Share on other sites

Dobra dobra skupiliśmy się na Warframe. Teraz kim są Tenno. Tak zwana rasa Zariman. Hmm z tego co mówiła nasza postać byliśmy zwykłymi dziećmi i nasz statek napadli Orokin. Ja wybrałrm odp że chcieliśmy sprawiedliwość ponieważ zabili nam matke/opiekunke a Lotus na to że wtedy staliśmy się Tenno. Czyli co nie było na nas eksperymentów? I dlaczego gdy wzieliśmy Tenno na ręce Stalker wykonywał takie ruchy jak my. Ps już wiemy dlaczego Lotus się nami zaopiekowała. Bo chyba starymi chopami by nie chciała.

 

No, nie bardzo. Zariman to nazwa statku kolonizacyjnego, który miał dokonać, czy też dokonywał przelotu/przeskoku przez Pustkę.

Coś poszlo bardzo nie tak. Po jakimś dłuższym czasie odnaleziono wrak Zarimana a właśnie na nim dzieci dotknięte energią Pustki (drugie albo trzecie pokolenie ocalałych z katastrofy bodajże). Także to najprawdopodobniej byli Orokin na misji kolonizacyjnej.

Edited by tocorro
Link to comment
Share on other sites

No, nie bardzo. Zariman to nazwa statku kolonizacyjnego, który miał dokonać, czy też dokonywał przelotu/przeskoku przez Pustkę.

Coś poszlo bardzo nie tak. Po jakimś dłuższym czasie odnaleziono wrak Zarimana a właśnie na nim dzieci dotknięte energią Pustki (drugie albo trzecie pokolenie ocalałych z katastrofy bodajże). Także to najprawdopodobniej byli Orokin na misji kolonizacyjnej.

Okej dzięki i nie byłem pewien co do tej nazwy. Czyli byliśmy ludźmi a moc kontrolowania wf dostaliśmy przez pustke i prawdopodobnie przez to sie nie starzejemy. To tytuł Tenno kiedy zyskaliśmy. Edited by DoStEr
Link to comment
Share on other sites

Okej dzięki i nie byłem pewien co do tej nazwy. Czyli byliśmy ludźmi a moc kontrolowania wf dostaliśmy przez pustke i prawdopodobnie przez to sie nie starzejemy. To tytuł Tenno kiedy zyskaliśmy.

Zależy co zbaczy słowo "Tenno". DE nie wybiera przypadkowych nazw wszystko ma swoje jakieś znaczenie. Chyba orokin tak nazywa tych dotkniętych pustką.

Link to comment
Share on other sites








Dobra teraz wyjaśnione rzeczy co do questa















Operator/Tenno "spał" na księżycu Orokin. Przebywał w Rezerwuaże. Sterował Wf przez Second Dream. Był połączony z wf układem nerwowym itp. Jego sterowanie było nie świadome i myślał że jest Warframe dlatego np nasz Wf "idzie spać" Teraz steruje świadomie z Listena. Już wie kim jest. Wie że był człowiekiem których statek Zariman przelatywał lub wlatywał do pustki. Coś poszło nie tak. Orokin zaatakowali statek. Nikt nie przeżył poza dziećmi. Przez to Pustka na nich wpłyneła dając im moc kontrolowania wf i stali się Tenno.













Teraz spekulacje










Wf to biologiczna forma i moze miec swoją świadomość którą ujawnia w krytycznych momentach. Widać to na filmir gdy Stalker dusi naszego Tenno a wf sam niszczy miecz. Teno nie rusza wtedy ręką ani nic sie nie swiec czyli on

tego nie mógł zrobic




Link to comment
Share on other sites

Ale czemu musiał "ruszać ręką" skoro steruje Warframe tylko swoim umysłem? Sposób w jaki Warframe się "wyłącza" - chociażby w momencie uruchomienia piątki - jednoznacznie wskazuje, że jest to tylko avatar, mechaniczna zbroja bez własnej świadomości. 

Link to comment
Share on other sites

 

Wf to biologiczna forma i moze miec swoją świadomość którą ujawnia w krytycznych momentach. Widać to na filmir gdy Stalker dusi naszego Tenno a wf sam niszczy miecz. Teno nie rusza wtedy ręką ani nic sie nie swiec czyli on
tego nie mógł zrobic

 

To nie jest 100% dowód na to, że frejmy mają jakaś ograniczoną świadomość. Pamiętaj, że od początku tego questa towarzyszy nam i pomaga Alad V, a on eksperymentował z frejmami i poznał wiele z ich tajników. Nie wykluczał bym możliwości, że to Alad podłączył się na chwile do frejma i przejął nad nim kontrolę niszcząc miecz. Jest to dosyć prawdopodobne bo nawet jak walczymy ze zmutowanym Aladem na Eris to on potrafi przejąć kontrolę nad frejmem.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest 100% dowód na to, że frejmy mają jakaś ograniczoną świadomość. Pamiętaj, że od początku tego questa towarzyszy nam i pomaga Alad V, a on eksperymentował z frejmami i poznał wiele z ich tajników. Nie wykluczał bym możliwości, że to Alad podłączył się na chwile do frejma i przejął nad nim kontrolę niszcząc miecz. Jest to dosyć prawdopodobne bo nawet jak walczymy ze zmutowanym Aladem na Eris to on potrafi przejąć kontrolę nad frejmem.

Ale musiał rzucić tą obrożą
Link to comment
Share on other sites

Zależy co zbaczy słowo "Tenno". DE nie wybiera przypadkowych nazw wszystko ma swoje jakieś znaczenie. Chyba orokin tak nazywa tych dotkniętych pustką.

 

Tenno - moja spekulacja, w tekście oryginalnym jest "orphans of Ten-Zero" (czyli statku kolonizacyjnego Zariman 10-0) na polski no nie dało się tej gry słów zrobić inaczej, przetłumaczono jako "dziesięć-zero". Jednak weź sobie to Ten-Zero, zmień na Ten0, amerykanie często czytają 0 jako "oł" (fonetycznie). Teraz jak przeczytasz to sobie w taki sposób wyjdzie Ci Ten-oł. Język się z czasem zmienia, znaczenia się zatracają i zostało Tenno.

Edited by tocorro
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...