Jump to content

[Spoiler]Jak To Jest Z Tą Zbroją?


DoStEr
 Share

Recommended Posts

Co ma do tego beta?

 

A nie czujesz tego, że historia jest dorabiana trochę na siłę? Wg mnie na początku czyli tak ze 3-4 lata temu nawet nie myśleli, że im się gra tak rozwinie, a teraz robią co mogą, żeby lore dopasować do tego co jest. Stąd taka masa niewyjaśnionych rzeczy, pytania co do natury Warframe'ów, ich płci, itp. Ja odnoszę wrażenie, że niektóre rzeczy specjalnie są otaczane takim nimbem tajemniczości i zostawiane bez konkretnego wyjaśnienia bo DE samo nie wie co z tym zrobić i że być może czekają aż im gracze podpowiedzą, w takich dywagacjach jak nasza, w jaki sposób wybrnąć z niektórych problemów fabularnych.

Link to comment
Share on other sites

Co do tego "My" co operator mówi podczas misji dam przykład: "Back on the feet warframe" - podczas gdy wstajemy po wyleczeniu to od razu wskazuje że zwraca się bezpośrednio do zbroji.

Jeszcze raz wrócę do tego pomocnego "hologramu" pod nr 5. Co to jest za duszek? Specjalnie nazywam duszkiem boooooo widzicie jak wyłazi i gdziekolwiek się poruszymy to jakoś wraca jak: dżin z lampy. Dodatkowo frame wtedy klęczy i wrogowie nie widzą ani go ani "duszka". Czy jesteśmy pewni że operator na każdej misji zostaje w lisecie? Tak. Dlaczego? Bo nie potrzebuje wychodzić w niebezpieczeństwo, więc skąd ten duszek?

Edited by AstroLord
Link to comment
Share on other sites

Co do tego "My" co operator mówi podczas misji dam przykład: "Back on the feet warframe" - podczas gdy wstajemy po wyleczeniu to od razu wskazuje że zwraca się bezpośrednio do zbroji.

Jeszcze raz wrócę do tego pomocnego "hologramu" pod nr 5. Co to jest za duszek? Specjalnie nazywam duszkiem boooooo widzicie jak wyłazi i gdziekolwiek się poruszymy to jakoś wraca jak: dżin z lampy. Dodatkowo frame wtedy klęczy i wrogowie nie widzą ani go ani "duszka". Czy jesteśmy pewni że operator na każdej misji zostaje w lisecie? Tak. Dlaczego? Bo nie potrzebuje wychodzić w niebezpieczeństwo, więc skąd ten duszek?

Moim zdaniem jest to najzwyczajniej w świecie hologram. Który uwalnia energie operatora. I jak mówi MY nie może sie zwracać do teamu np Jesteśmy ranni xd

Link to comment
Share on other sites

A nie czujesz tego, że historia jest dorabiana trochę na siłę? Wg mnie na początku czyli tak ze 3-4 lata temu nawet nie myśleli, że im się gra tak rozwinie, a teraz robią co mogą, żeby lore dopasować do tego co jest.

Zazwyczaj tak jest. Myślisz, że jak powstał pierwszy TES to Bethesda miała w głowie Dwemerów, Aedry, Daedry i innych Sloadów? Na jednym z bardzo starych Devstreamów Mynki mówił, że mają już pomysł na to czym są Tenno, było to może rok od wypuszczenia zamkniętej bety więc pomysł pewnie jest bardzo stary, co najmniej tak stary jak wpis codexu Ember Prime. Pewne jest jednak, że to co mieli w głowie 2 lata temu nie jest dokładnie tym co mamy dzisiaj

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj tak jest. Myślisz, że jak powstał pierwszy TES to Bethesda miała w głowie Dwemerów, Aedry, Daedry i innych Sloadów? Na jednym z bardzo starych Devstreamów Mynki mówił, że mają już pomysł na to czym są Tenno, było to może rok od wypuszczenia zamkniętej bety więc pomysł pewnie jest bardzo stary, co najmniej tak stary jak wpis codexu Ember Prime. Pewne jest jednak, że to co mieli w głowie 2 lata temu nie jest dokładnie tym co mamy dzisiaj

Taaaa, pewnie mieli przebłysk po pooglądaniu avengers.

Link to comment
Share on other sites

Co do tego "My" co operator mówi podczas misji dam przykład: "Back on the feet warframe" - podczas gdy wstajemy po wyleczeniu to od razu wskazuje że zwraca się bezpośrednio do zbroji.

 

 

To raczej jest normalne jak ktoś zwraca się bezpośrednio do "martwego" przedmiotu.

 

"A wiesz jak ja bardzo cię nienawidzę jak upadasz w złą stronę....kanapko?"

Link to comment
Share on other sites

wg mnie to wizualizacja mocy i swiadomosci tenno (w koncu jak teraz jest swiadomym operatorem, to moze opuscic swoja pusta miarionetke, jak to stalker nazwal). a to, ze mowi my, moze oznaczac, ze tenno uwaza swojego frama jako pewnego rodzaju istote zywa (moze bez umyslu, ale cielesny byt), jakby  to byla druzyna cialo i umysl. a co do tego polamania war-a to czy moze cos przeoczylem, ale tenno nadal mogl nim sterowac chyba, kwestia tego, ze stalker nie spodziewal sie, ze ten duszony bedzie mial na tyle sily, zeby sie skupic i poruszyc frame'em...

Edited by JohhnyBravos
Link to comment
Share on other sites

wg mnie to wizualizacja mocy i swiadomosci tenno (w koncu jak teraz jest swiadomym operatorem, to moze opuscic swoja pusta miarionetke, jak to stalker nazwal). a to, ze mowi my, moze oznaczac, ze tenno uwaza swojego frama jako pewnego rodzaju istote zywa (moze bez umyslu, ale cielesny byt), jakby  to byla druzyna cialo i umysl. a co do tego polamania war-a to czy moze cos przeoczylem, ale tenno nadal mogl nim sterowac chyba, kwestia tego, ze stalker nie spodziewal sie, ze ten duszony bedzie mial na tyle sily, zeby sie skupic i poruszyc frame'em...

Moge w to uwierzyć. Ale ostatnie słowo należy do DE.

Edited by AstroLord
Link to comment
Share on other sites

wg mnie to wizualizacja mocy i swiadomosci tenno (w koncu jak teraz jest swiadomym operatorem, to moze opuscic swoja pusta miarionetke, jak to stalker nazwal). a to, ze mowi my, moze oznaczac, ze tenno uwaza swojego frama jako pewnego rodzaju istote zywa (moze bez umyslu, ale cielesny byt), jakby  to byla druzyna cialo i umysl. a co do tego polamania war-a to czy moze cos przeoczylem, ale tenno nadal mogl nim sterowac chyba, kwestia tego, ze stalker nie spodziewal sie, ze ten duszony bedzie mial na tyle sily, zeby sie skupic i poruszyc frame'em...

Gdyby Tenno mogli sobie tak ruszać Warframe'ami to nie potrzebowali by do tego łącza somatycznego, zresztą w cutscence nie widać, żeby Tenno skupiał się na Warframe'ie czy coś. (to jest: nie wyciąga ręki w jego stronę, nawet na niego nie patrzy)

Link to comment
Share on other sites

Miło było by wiedzieć że są jeszcze jacyś przedstawiciele rasy orokin :P. Powinien być... Może się ukrywać.

no przecież cały system Origin to potomkowie Orokin a Alad jest potwierdzony w quescie. Osobiscie obstawiam że Corpus sa najbliżej Orokin tzn sa najpodobniejsi
Link to comment
Share on other sites

no przecież cały system Origin to potomkowie Orokin a Alad jest potwierdzony w quescie. Osobiscie obstawiam że Corpus sa najbliżej Orokin tzn sa najpodobniejsi

Ja tak samo, bardziej myślałem że oni tam się ukrywają :P, bo może mogą żyć tak długo jak mistrz Yoda, to prawdopodobne.

Link to comment
Share on other sites

moze lacze daje wieksza wydajnosc polaczenia. w koncu bedac odlaczonym farem niosl tenno na rekach. a to, ze nie bylo widac, jak patrzy na frame'a, bo ma helm na glowie, to wg mnie slaby dowod... ;P

Tak, ale żeby załączyć Warframe'a musiał mieć z nim bezpośredni kontakt fizyczny, więc spora różnica

Link to comment
Share on other sites

Dziś jestem po obejrzeniu nowych star warsów i przejścia drugiego snu i jestem naprawdę zaskoczony, a na dodatek mile zaskoczony że zrobili takie świetne coś, na prawde mi się podoba to i fabułą warframe zaczęła mnie głębiej interesować.

 

 

Z tlenem jakoś nie łapie bo w kosmosie tlenu nie ma a na misjach archwing nie widze żadnego specjalnego aparatu do oddychania tylko archwinga i na uranie gdzie jesteśmy pod wodą tez jakoś oddycha ale na przetrwaniu już nie oddycha pod wodą, jak? XD

Ale to aktualnie nie ważne.

 

Bardziej mnie interesuje jak to z tym stalkerem? Przecież on jest tenno jak każdy inny, nawet w wstępnym filmiku do drugiegu snu mówi do Stalkera 'Kto zniszczył Orokin? Waszą drogę życia?'. To by można wiele spekulacji wynieść, a kto wie? Może Stalker jest tym dobrym który w 'pewnym sensie' zna prawdę bo coś złego się stało czy coś czy kto wie tyle można wymyśleć.

 

Kto wie że Lotus cały czas nas nie okłamuje? Kto wie czy wspomnienia naszych tenno nie są manipulowane przez Lotus w końcu dopiero sobie przypomnieliśmy jak ona była przy nas? Kto wie kto wie...ale w końcu Stalker musi mieć jakiś powód do zabijania swoich braci i siostry...no ale także miał pewne opory gdy zobaczył tenno i się wycofał a potem wrócił na statku. Już dawno mógł zabić tenno i to kilka razy...ale tego nie zrobił. Z dalszymi przemyśleniami się wstrzymam i zobaczę co też inni wywnioskują na ten temat.

 

Też nie jestem pewien ale czy ktoś by mógł mnie poprawić czy mi się tak wydaje że przykładowo w filmiku wstępnym drugi sen Stalker wydaje mi się że mówi tak trochę ciężko, że mówienie mu sprawia pewien problem? No bo w końcu nasze warframe nie mówią a on tak...

 

W tym wszystkim najbardziej mnie zaciekawił Stalker gdyż wydaje się że wszystko odpowiedzi by można poznać od niego bo ma dosyć wiele wspólnego ze wszystkim...

Link to comment
Share on other sites

Z tlenem jakoś nie łapie bo w kosmosie tlenu nie ma a na misjach archwing nie widze żadnego specjalnego aparatu do oddychania tylko archwinga i na uranie gdzie jesteśmy pod wodą tez jakoś oddycha ale na przetrwaniu już nie oddycha pod wodą, jak? XD

Ale to aktualnie nie ważne.

 

Bardziej mnie interesuje jak to z tym stalkerem? Przecież on jest tenno jak każdy inny, nawet w wstępnym filmiku do drugiegu snu mówi do Stalkera 'Kto zniszczył Orokin? Waszą drogę życia?'. To by można wiele spekulacji wynieść, a kto wie? Może Stalker jest tym dobrym który w 'pewnym sensie' zna prawdę bo coś złego się stało czy coś czy kto wie tyle można wymyśleć.

Też nie jestem pewien ale czy ktoś by mógł mnie poprawić czy mi się tak wydaje że przykładowo w filmiku wstępnym drugi sen Stalker wydaje mi się że mówi tak trochę ciężko, że mówienie mu sprawia pewien problem? No bo w końcu nasze warframe nie mówią a on tak...

 

W tym wszystkim najbardziej mnie zaciekawił Stalker gdyż wydaje się że wszystko odpowiedzi by można poznać od niego bo ma dosyć wiele wspólnego ze wszystkim...

Archwingi generują pole podtrzymujące życie. Wpis codexu Mag Prime o tym wspomina.

 

Stalker wydaje się być Warframe'em bez operatora. W końcu Hunhow podczas ostatniej konfrontacji, na Orbiterze mówi do Stalkera: "Was I one of those wretched things?". Czas przeszły jak widać, więc był, a nie jest. Być może po wielu latach bez operatora Stalker zyskał świadomość, skoro Warframe'y mają swoją inteligencję, to może potrafią ją rozwinąć gdy nikt nad nimi nie panuje?

 

A tak na marginesie dodam, że zbroja Stalkera, którą dał mu Hunhow świeciła się na początku na niebiesko. Gdy schował swój miecz, podczas konfrontacji w rezerwuarze Pakal świecił się na niebiesko. Na orbiterze jednak gdy przestał się wahać Pakal świecił się na czerwono. Co z tego? A no to, że Pakal jest zrobiony z kości Hunhowa, tak samo jak War, a Lotus podczas questa wspomina, że Hunhow potrafi dzielić swój umysł na każdy swój fragment, być może War nie był jego jedynym odłamkiem?

Edited by markus230
Link to comment
Share on other sites

Dziś jestem po obejrzeniu nowych star warsów i przejścia drugiego snu i jestem naprawdę zaskoczony, a na dodatek mile zaskoczony że zrobili takie świetne coś, na prawde mi się podoba to i fabułą warframe zaczęła mnie głębiej interesować.

 

 

Z tlenem jakoś nie łapie bo w kosmosie tlenu nie ma a na misjach archwing nie widze żadnego specjalnego aparatu do oddychania tylko archwinga i na uranie gdzie jesteśmy pod wodą tez jakoś oddycha ale na przetrwaniu już nie oddycha pod wodą, jak? XD

Ale to aktualnie nie ważne.

 

Bardziej mnie interesuje jak to z tym stalkerem? Przecież on jest tenno jak każdy inny, nawet w wstępnym filmiku do drugiegu snu mówi do Stalkera 'Kto zniszczył Orokin? Waszą drogę życia?'. To by można wiele spekulacji wynieść, a kto wie? Może Stalker jest tym dobrym który w 'pewnym sensie' zna prawdę bo coś złego się stało czy coś czy kto wie tyle można wymyśleć.

 

Kto wie że Lotus cały czas nas nie okłamuje? Kto wie czy wspomnienia naszych tenno nie są manipulowane przez Lotus w końcu dopiero sobie przypomnieliśmy jak ona była przy nas? Kto wie kto wie...ale w końcu Stalker musi mieć jakiś powód do zabijania swoich braci i siostry...no ale także miał pewne opory gdy zobaczył tenno i się wycofał a potem wrócił na statku. Już dawno mógł zabić tenno i to kilka razy...ale tego nie zrobił. Z dalszymi przemyśleniami się wstrzymam i zobaczę co też inni wywnioskują na ten temat.

 

Też nie jestem pewien ale czy ktoś by mógł mnie poprawić czy mi się tak wydaje że przykładowo w filmiku wstępnym drugi sen Stalker wydaje mi się że mówi tak trochę ciężko, że mówienie mu sprawia pewien problem? No bo w końcu nasze warframe nie mówią a on tak...

 

W tym wszystkim najbardziej mnie zaciekawił Stalker gdyż wydaje się że wszystko odpowiedzi by można poznać od niego bo ma dosyć wiele wspólnego ze wszystkim...

 

1 też nie łapie, dobrze że na ziemi nie ma Misji survival XD bo kto zabiera powietrze z powierzchni planety XD

 

2 DE zrobi tak aby Lotus i Tenno byli tymi dobrymi więc niestety teorie spiskowe nie zadziałają ehhh.

 

3. Podoba mi się teoria że Stalker gada w zbrojii i tak jakby trudno mu się mówi, może jednak to jest zbroja która się zbuntowała? Bo w końcu Zbroje w pewnym sensie mają ciało i umysł ale Puste. Stawiam teorie: Czy Stalker jest tylko zbroją? Jako kolejny argument stawiam infested... Wydaje mi się że bossowie mówią do zbrojii nie do Operatora, w końcu Orokin zbudowało plage i framy może działają na tej samej zasadzie?

Stalker wydaje się być Warframe'em bez operatora. W końcu Hunhow podczas ostatniej konfrontacji, na Orbiterze mówi do Stalkera: "Was I one of those wretched things?". Czas przeszły jak widać, więc był, a nie jest. Być może po wielu latach bez operatora Stalker zyskał świadomość, skoro Warframe'y mają swoją inteligencję, to może potrafią ją rozwinąć gdy nikt nad nimi nie panuje?

Tutaj ktoś popierający mą teorie :D tak?

Link to comment
Share on other sites

a co jesli zbroja z czasem nabiera swiadomosci operatora? Bo poprzez połaczenie somatyczne można "przeniesc sie" do pancerza a gdy połaczenie zostanie zerwane to zaczyna działac skopiowana swiadomosc ale już osobno nie jako jednosc(moment w którym niszczymy wara). Moja teoria(moge tak ja nazwac :p) zakładała by zaistnienie przeniesienia swiadomosci od momentu uwolnienia z rezerwuaru(który ograniczał nasze możliwosci) czyli w momencie walki na orbiterze działał już prymitywny instynkt samozachowawczy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...