Jump to content

Miejsce Wyżaleń.


AstroLord
 Share

Recommended Posts

Robię wszystkie sortie, a do tej pory nie dostałem ani jednego kawałka Nazha :( . Przecież nie będę kupował wszystkich części, co nie? Przepraszam, że tak się wciskam na krzywy ryj, ale musiałem się wyżalić. ;)

Ja tak samo :'( Robie wszystkie sortie, nie dostałem żadnej części nezha aż w końcu pomyślałem wezme części od graczy i wepchne im coś czego nie potrzebuje i boom mam hełm i powłoke. Poczekajmy na zbawienie lub sezon 3 sortii wtedy [chyba] zwiększy sie jego drop chance oraz ceny i zapotrzebowanie się zmniejszy. Trzeba czekać.

 

 

Dobra pozwalam każdemu się wyżalić bo i tak ten temat nie zaprowadzi do mojego zysku :P

Link to comment
Share on other sites

Właśnie trzeci Hełm mi dropnoł:/. Wcześniej dostałem dwa chassis za koleją. Systemu ani widu ani słychu. Za 50pl to raczej nie kupisz z tego co widziałem na czacie to ludzie maja poważne problemy z dostaniem tej części więc ceny są raczej wysokie.

Edited by peger
Link to comment
Share on other sites

Właśnie trzeci Hełm mi dropnoł:/. Wcześniej dostałem dwa chassis za koleją. Systemu ani widu ani słychu. Za 50pl to raczej nie kupisz z tego co widziałem na czacie to ludzie maja poważne problemy z dostaniem tej części więc ceny są raczej wysokie.

Widzisz ten napis niżej? Widzisz? Tak więc ciiii

(ciiiiiiiii)

 

16702-200.png

Link to comment
Share on other sites

teraz mozna na ziemi handlowac tylko blueprintami, czy zrobionymi czescmi tez mozna? bo zrobilem systemy i powloke jak pamietam, ale potem na znizce platyny stwierdzilem, ze szybciej bedzie kupic calego. i teraz mysle, czy mam gotowe czesci wyrzucic do smieci, czy moge sprzedac?

Edited by JohhnyBravos
Link to comment
Share on other sites

Właśnie trzeci Hełm mi dropnoł:/. Wcześniej dostałem dwa chassis za koleją. Systemu ani widu ani słychu. Za 50pl to raczej nie kupisz z tego co widziałem na czacie to ludzie maja poważne problemy z dostaniem tej części więc ceny są raczej wysokie.

 

Bo się słabo staracie.

Z Ruskimi się świetnie handluje. Wynik takiego handlu  z mojej strony  dałem  jeden pełny set  Ember P oraz trochu śmieci prime. W zamian dostałem   w ramach podarunku  całą Nezhe i jeszcze troche platy co starczyło na drugą dla narzeczonej dołożyłem ledwo  50pt ze swoich zapasów  . Tylko jest jedno malutkie "ale" trzeba  otwarcie  z Rusami. W przeciwieństwie do angoli z braćmi ze wschodu można  o ile  stale się tam  człowiek pokazuje  całkiem nieźle biznes kręcić.

Natomiast droprate polecam zainteresujcie się rachunkiem prawdopodobieństwa*. Na przykładzie  swojego klanu wiem że  te wszystkie  forumowe bzdury  nt.  5% szans na wybrany drop czy powiedzmy 15%  to jeden wielki Buuuuulszit.

Prosty przykład to silniki  do najnowszego statku  mi wydropiło 4-y ze stalka  w ciagu dwóch tygodni  zaś reszta nawet  ani razu  od update 18. nie widziała samego brzydala, ok... niektórzy widzieli ale dropiły z niego śmieci.

 

Wydaje mi się że po prostu szansa jest jakaś tam ale wartości podane oficjalne są mocno zawyżone  tak aby ludzi nie zniechęcać do dropu i farmy. Obstawiam że po prostu jest w kodzie zawarta funkcja  która na podstawie jakichś tam zmiennych losowych wynikłych ze statystyki misji oblicza szanse na drop. Eeeeeee ok  to już zakrawa o magię  i  satanizm stosowany :P

*Z tego co tak na szybko w matlabie namłodziłem to tak średnio 0.79% do 1% szansy jest na cokolwiek co nas interesuje. No chyba że metodykę  dobrałem inną niż DE  znaczy miarę  spłaszczenia i koncentracji..  Nie mam tego DE za złe bo w końcu coś trzeba jeść. :)

Edited by MacSen
Link to comment
Share on other sites

Schematami, które wypadają ze Stalkera nie można handlować więc ich szansa dropu nie wpływa na zarobki DE. Przynajmniej do tej pory tak było. Czy tymi schematami na nowy statek można już handlować?

 

O zarobkach DE  pisałem  mając na myśli  "frejmy".

Link to comment
Share on other sites

Co do kupna to wszystko zależy od osoby, która dna rzecz sprzedaje. Jak trafisz na normalnego gracza, który nie jest łasy na platynę, chce byc do przodu ale niekoniecznie 100 czy 170 pl za system Nezhy (bo takie miałem propozycje). Spotkałem kilku ludzi (ale ktoś mnie uprzedził) co sprzedawali to za 15-30 plat.  I tak jest ze wszystkim jeden sprzeda Ci w dobrej cenie albo ubijesz dobry deal tak jak to napisał kolega M\acSen, a znajdą się i tacy co będą chcieli dowalić jak największą ceną i liczą na to, że ktoś od nich to kupi. 

Szkoda mi tylko tych naiwnych owieczek, które widuje na różnych screenach gdzie platynowe prostytutki chwalą się tym, że sprzedały np zwykle fusion core za niewyobrazalną sume platki, boltor prime za 170pl itd... Wina jest gracza, który za wszelką cene coś chce mieć i kupuje rzecz warta 20 plat za 200 i tak machina sie nakreca. Glupota i chciwosc...


Co do sortie i całego systemu dropu to lekko jest pokręcony. Prowadzę od samego początku mały dziennik z tym co dostałem jako nagrodę. W sumie 26 sortii w czym jedna opuszczona. Jak widać zalew BP dery czy lensów i nic więcej sensownego...

1. Vazarin Lense

2. Karak Wraith barrel

3. Zenurik Lense

4. Dera Vandal BP

5. Karak Wraith barrel

6. Karak Wraith BP

7. Madurai Lense

8. 25x Fusion Core

9. 25x Fucion Core

10. Karak Wraith BP

11. Madurai Lense

12. Vazarin Lense

13. Dera Vandal BP

14. Naramon Lense

15. Naramon Lense

16. Dera Vandal BP

17. Dera Vandal BP

18. Unairu Lense

19. Vazarin Lense

20. Dera Vandal Receiver

21. Dera Vandal Stock

22. Madurai Lense

23. ------

24. Dera Vandal BP

25. Naramon Lense

26. 25x Fusion Core




 

Link to comment
Share on other sites

Schematami, które wypadają ze Stalkera nie można handlować więc ich szansa dropu nie wpływa na zarobki DE. Przynajmniej do tej pory tak było. Czy tymi schematami na nowy statek można już handlować?

Niski drop rate jak najbardziej wpływa na zarobki. Frustracja wynikła z braku możliwości użycia wymarzonego staku/frejmu/broni (bo nie dropi) zwiększa prawdopodobieństwo zakupu platyny i tym samym zarobku DE. 

Link to comment
Share on other sites

Szkoda mi tylko tych naiwnych owieczek, które widuje na różnych screenach gdzie platynowe prostytutki chwalą się tym, że sprzedały np zwykle fusion core za niewyobrazalną sume platki, boltor prime za 170pl itd... Wina jest gracza, który za wszelką cene coś chce mieć i kupuje rzecz warta 20 plat za 200 i tak machina sie nakreca. Glupota i chciwosc...

 

A według jakich kategorii to oceniasz? Bo ja uważam, że to popyt kształtuje ceny i nic więcej. Może to nie ci co sprzedają systemy za 100+ platyny są chciwi, ale Ty, czekając że uda ci się je "wyrwać" od nieświadomego gracza za 20 jesteś nie w porządku?

O cenach się nie dyskutuje, bo handel jest otwarty i dostępny dla każdego. Jeżeli na jedne oferowane do sprzedaży systemy Nezha przypada kilkanaście/kilkadziesiąt ofert kupna, to sorry Winnetoo - bussines is bussines. Ja w swoim klanie rozdaję członkom nadwyżki ekwipunku za darmo, cokolwiek potrzebują, ale na czacie handlowym nie będę się zastanawiał nad tym, jakie motywy kierują tymi, co są w stanie zapłacić dużo za daną rzecz. Może im zależy i są zdesperowani? A może najzwyczajniej 100+ platyny to dla nich śmieszne pieniądze?

Wolny handel to wolny handel i nie na miejscu jest wnikanie w to czemu jeden chce za daną cenę kupić, a drugi nie. A już przypinanie komuś łatki za to, że woła więcej niż nam się wydaje że coś jest warte, to zwykła głupota albo... zazdrość. Nikt kupować nie ma obowiązku, tak samo, jak sprzedawać za cenę którą tylko Ty uznajesz za odpowiednią. Pozdro

Link to comment
Share on other sites

A według jakich kategorii to oceniasz? Bo ja uważam, że to popyt kształtuje ceny i nic więcej. Może to nie ci co sprzedają systemy za 100+ platyny są chciwi, ale Ty, czekając że uda ci się je "wyrwać" od nieświadomego gracza za 20 jesteś nie w porządku?

O cenach się nie dyskutuje, bo handel jest otwarty i dostępny dla każdego. Jeżeli na jedne oferowane do sprzedaży systemy Nezha przypada kilkanaście/kilkadziesiąt ofert kupna, to sorry Winnetoo - bussines is bussines. Ja w swoim klanie rozdaję członkom nadwyżki ekwipunku za darmo, cokolwiek potrzebują, ale na czacie handlowym nie będę się zastanawiał nad tym, jakie motywy kierują tymi, co są w stanie zapłacić dużo za daną rzecz. Może im zależy i są zdesperowani? A może najzwyczajniej 100+ platyny to dla nich śmieszne pieniądze?

Wolny handel to wolny handel i nie na miejscu jest wnikanie w to czemu jeden chce za daną cenę kupić, a drugi nie. A już przypinanie komuś łatki za to, że woła więcej niż nam się wydaje że coś jest warte, to zwykła głupota albo... zazdrość. Nikt kupować nie ma obowiązku, tak samo, jak sprzedawać za cenę którą tylko Ty uznajesz za odpowiednią. Pozdro

 

Według zdrowego rozsądku, ja dokładnie rozumiem wysokie ceny rzeczy, które są ciezko dostepne i w zupelnsci sie z tym zgodze. Ktos gra poswieca swoj czas meczy sie i meczy zeby cos zdobyc a potem to sprzedaje to za cene warta "poswiecenia" z dobrym zyskiem dla siebie. Chodzi mi tylko smieszne rzeczy za smieszne ceny. Ja jestem uczciwy nie wiem jak Ty czy inni i zawsze sie staram sprzedawac cos za rozsadna cene, za srednia czy odpowiednia dla wiekszosci. Sednem sprawy jest to ze (nie chce tu przeklinac) osobiscie zle bym sie czul z tym, ze sprzedaje np. set boltora prime za 500 plat i ktos to kupuje.

Link to comment
Share on other sites

Według zdrowego rozsądku, ja dokładnie rozumiem wysokie ceny rzeczy, które są ciezko dostepne i w zupelnsci sie z tym zgodze. Ktos gra poswieca swoj czas meczy sie i meczy zeby cos zdobyc a potem to sprzedaje to za cene warta "poswiecenia" z dobrym zyskiem dla siebie. Chodzi mi tylko smieszne rzeczy za smieszne ceny. Ja jestem uczciwy nie wiem jak Ty czy inni i zawsze sie staram sprzedawac cos za rozsadna cene, za srednia czy odpowiednia dla wiekszosci. Sednem sprawy jest to ze (nie chce tu przeklinac) osobiscie zle bym sie czul z tym, ze sprzedaje np. set boltora prime za 500 plat i ktos to kupuje.

No wreszcie ktoś z sumieniem dziekuje ci. Udowodniłeś że nie jestem sam na tym samolubnym świecie.

Link to comment
Share on other sites

No wreszcie ktoś z sumieniem dziekuje ci. Udowodniłeś że nie jestem sam na tym samolubnym świecie.

a czy samolubnym nie było myslenie że jestes sam?

No wreszcie ktoś z sumieniem dziekuje ci. Udowodniłeś że nie jestem sam na tym samolubnym świecie.

a czy samolubnym nie było myslenie że jestes sam?
Link to comment
Share on other sites

a czy samolubnym nie było myslenie że jestes sam?

a czy samolubnym nie było myslenie że jestes sam?

a czy samolubnym nie było myslenie że jestes sam?

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o to że ja myśle że jestem tylko ja na świecie jako pępek, tylko w tym smutniejszym kontekście. To bardziej coś w stylu "nikt mnie nie rozumie" niż "Moge robic co chce bo jestem solo."

Wieszzzzzzz, ja po prostu myśle że tylko ja się przejmuje nad losem innych a reszta to by sprzedała swoich wszystkich przyjaciół, rodzine za Miliard złotych lub innych własnych korzyści.

Nie ufam ludziom ale chce im pomóc wyjść z tego bezsensu (nie powiem jakiego bo jak powiem to zacznie się temu przeciwstawiać). Bo jakby się zastanowić czasem czujesz w środku pustke... A jeśli jej nie czujesz znaczy że ją zagłuszasz.

Zbyt filozoficznie i niezrozumiałe dla słabego umysłu? Nie oceniam ale w większiści moich wypowiedzi tego typu albo się nie chce się nad tym zastanowić albo wmawia się sobie że ma się to gdzieś albo zrozumie sie to inaczej...

Edited by AstroLord
Link to comment
Share on other sites

Wieszzzzzzz, ja po prostu myśle że tylko ja się przejmuje nad losem innych a reszta to by sprzedała swoich wszystkich przyjaciół, rodzine za Miliard złotych lub innych własnych korzyści.

 

Miliard złotych powiadasz...hmmm... optymista ;) Aż mi się pewien żart przypomniał:

 

Mały Icek pyta swojego ojca Jakuba:

- Tato! Jaka jest różnica pomiędzy teorią, a praktyką?

- Zaraz ci pokarzę synu - i zawołał swoją żonę i dwie córki:

- Oddałybyście się obcemu mężczyźnie za miliard złotych?

- Tak! Oczywiście! No pewnie!

- Widzisz synu, teoretycznie jestem miliarderem, a praktycznie mam w domu trzy .urwy.

Link to comment
Share on other sites

Według zdrowego rozsądku, ja dokładnie rozumiem wysokie ceny rzeczy, które są ciezko dostepne i w zupelnsci sie z tym zgodze. Ktos gra poswieca swoj czas meczy sie i meczy zeby cos zdobyc a potem to sprzedaje to za cene warta "poswiecenia" z dobrym zyskiem dla siebie. Chodzi mi tylko smieszne rzeczy za smieszne ceny. Ja jestem uczciwy nie wiem jak Ty czy inni i zawsze sie staram sprzedawac cos za rozsadna cene, za srednia czy odpowiednia dla wiekszosci. Sednem sprawy jest to ze (nie chce tu przeklinac) osobiscie zle bym sie czul z tym, ze sprzedaje np. set boltora prime za 500 plat i ktos to kupuje.

 

Ale po co nadajesz sprawie tego dramatyzmu, bezsensownego zresztą? Twoje ostatnie zdanie: osobiscie zle bym sie czul z tym, ze sprzedaje np. set boltora prime za 500 plat i ktos to kupuje - (a także z poprzedniej wypowiedzi:170p - mój przypis) równie dobrze mógłbyś napisać że źle byś się czuł przeprowadzając staruszkę przez jezdnię za drobną opłatą 1500 euro. :P

Jeżeli tak rozmawiamy, to muszę przyznać Ci rację, ja tez bym miał wyrzuty sumienia, gdybym sprzedał komuś niewylewelowane przekierowanie za 2k platyny :P

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Czyli mowisz ze prawem wolnego rynku i fair wobec innych graczy bylo sprzedawac soczewki po 65p kiedy w markecie pojawily sie duze soczewki? Naciagac nieswiadomych graczy na tyle platyny?

Znaczy naciagac... jak sam oferuje tyle dacto to czy mu powiesz prawdziwa cene to twoja sprawa ale i tak "okazja czyni złodzieja"
Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Czyli mowisz ze prawem wolnego rynku i fair wobec innych graczy bylo sprzedawac soczewki po 65p kiedy w markecie pojawily sie duze soczewki? Naciagac nieswiadomych graczy na tyle platyny?

Na tym właśnie polega wolny rynek. Nikt Cię nie zmusza do zakupu ani tego przedmiotu ani u tego konkretnego sprzedawcy a tym bardziej za taką cenę. Jego sprawa za ile sprzedaje. Skoro jego towar to może i za niego wołać "tysiaka". Bo to jest właśnie idea wolnego rynku. Czy mu ktoś to kupi to już inna sprawa. Każda inteligentna (mam nadzieję) osoba popuka się w czoło i powie "f*** off".

Kupujący powinien się wcześniej w cenach zorientować. Bo to leży w jego najlepszym interesie.

 

Poza tym niektórzy specjalnie wołają za dany towar więcej w razie "żeby było z czego schodzić" gdyby klient chciał się targować (niestety sporo osób nie chce:/).Więc nawet jeśli  "zejdzie z ceny" to nie jest stratnym.

Edited by peger
Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Czyli mowisz ze prawem wolnego rynku i fair wobec innych graczy bylo sprzedawac soczewki po 65p kiedy w markecie pojawily sie duze soczewki? Naciagac nieswiadomych graczy na tyle platyny?

 

Wszystko wskazuje na to, że pisałeś to do mnie, więc ja zapytam Ciebie - skąd przypuszczenie, że tak twierdzę?

 

I od razu odpowiem - nie, to o czym piszesz, to zwyczajne naciągactwo i nie ma nic wspólnego z tym, o czym ja mówiłem.

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...