Jump to content

String Najczęściej Zadawanych Pytań I Odpowiedzi (Pomocni Tenno Dostają +10 Do Chryzmatu)


KnVeR

Recommended Posts

Celem tego tematu jest odpowiadanie na najprostsze, najdziwniejsze, najgłupsze i najbardziej zastanawianace z pytań jakie nurtują zarówno nowych, jak i doświadczonych Tenno w prostej i składnej formie.

 

Po pierwsze kolego - wchodząc po raz pierwszy na forum wypadało by się przywitać. Po drugie - chcesz cały dział "Gracze Pomagają Graczom" zawrzeć w jednym temacie? Samego pomysłu nie komentuję, bo obiecałem moderatorowi, że nie będę używał brzydkich wyrazów, ale z tego co wiem, to do tej pory jedynie Chuckowi Norrisowi udało się ściągnąć Internet na dyskietkę. Po trzecie - od zakładania bezsensownych tematów (czyt. spamowania) jest już tutaj jeden forumowicz. Pozdrawiam i witamy polskim dziale forum Warframe :) 

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze kolego - wchodząc po raz pierwszy na forum wypadało by się przywitać. Po drugie - chcesz cały dział "Gracze Pomagają Graczom" zawrzeć w jednym temacie? Samego pomysłu nie komentuję, bo obiecałem moderatorowi, że nie będę używał brzydkich wyrazów, ale z tego co wiem, to do tej pory jedynie Chuckowi Norrisowi udało się ściągnąć Internet na dyskietkę. Po trzecie - od zakładania bezsensownych tematów (czyt. spamowania) jest już tutaj jeden forumowicz. Pozdrawiam i witamy polskim dziale forum Warframe :)

bo to jest taki typ gracza co chce byc naj we wszystkim. Chce swój klan, drużyne, być zauważalny...
Link to comment
Share on other sites

bo to jest taki typ gracza co chce byc naj we wszystkim. Chce swój klan, drużyne, być zauważalny...

To nie tak. Kierowała mną głównie chęć pomocy nowym... nie rozumiem dlaczego tak odebrałeś moje intencję ._..

Wybaczcie, faktycznie może źle sie do tego zabrałem :D.

Mój błąd że nie przywitałem się jak należy, rozumiem też dlaczego ten temat spotkał się z tak chłodnym przyjęciem. Przepraszam i witam starszych kolegów forumowiczów ^^.

Link to comment
Share on other sites

To nie tak. Kierowała mną głównie chęć pomocy nowym... nie rozumiem dlaczego tak odebrałeś moje intencję ._..

Wybaczcie, faktycznie może źle sie do tego zabrałem :D.

Mój błąd że nie przywitałem się jak należy, rozumiem też dlaczego ten temat spotkał się z tak chłodnym przyjęciem. Przepraszam i witam starszych kolegów forumowiczów ^^.

zdałeś test na kulture właśnie. cofam to co wtedy pisałem
Link to comment
Share on other sites

Mój błąd że nie przywitałem się jak należy, rozumiem też dlaczego ten temat spotkał się z tak chłodnym przyjęciem. Przepraszam i witam starszych kolegów forumowiczów ^^.

 

Tak samo jak @-Krasny- cofam i witamy na forum.

A co do tematu, to wyobrażam sobie, że miałoby to być co w rodzaju FAQ, gdzie sporo potrzebnej wiedzy zawarte byłoby w jednym, często edytowanym poście? Pomysł niezły, ale obawiam się, że niemożliwy technicznie do zrealizowania. Zbyt dużo pytań, na które trzeba by udzielić odpowiedzi - niejednokrotnie bardzo obszernych. 

Link to comment
Share on other sites

Tak samo jak @-Krasny- cofam i witamy na forum.

A co do tematu, to wyobrażam sobie, że miałoby to być co w rodzaju FAQ, gdzie sporo potrzebnej wiedzy zawarte byłoby w jednym, często edytowanym poście? Pomysł niezły, ale obawiam się, że niemożliwy technicznie do zrealizowania. Zbyt dużo pytań, na które trzeba by udzielić odpowiedzi - niejednokrotnie bardzo obszernych. 

 

Może zmienić nieco koncepcję? Zrobić z tego tematu centrum w którym byłyby podane odnośniki to tematów z najczęściej zadawanymi pytaniami?

Czy taki pomysł miałby prawo bytu?

Link to comment
Share on other sites

Może zmienić nieco koncepcję? Zrobić z tego tematu centrum w którym byłyby podane odnośniki to tematów z najczęściej zadawanymi pytaniami?

 

Wszystkie pytania są zadawane najczęściej.

 

 

Zbyt dużo pytań, na które trzeba by udzielić odpowiedzi - niejednokrotnie bardzo obszernych. 

^ to właśnie.

 

 

 

A, i mam nadzieję, że DE zrobią coś z dźwiękiem w próżni.

Link to comment
Share on other sites

Jak ułatwić wytłumaczenie totalnie skomplikowanej futurystycznej gry nowym graczom?

Zależy o jakiej pomocy rozmawiamy. Zawsze jest wikia. Polska wersja trochę opóźniona (trochę bardzo), ale z dobrą ekipą da się nadrobić braki. Z drugiej strony są GotL i doświadczeni gracze, którzy wszystko objaśniają. Generalnie jak ktoś potrafi sobie wszystko szybko przyswoić, to samouczek powinien być więcej niż wystarczający. 

Link to comment
Share on other sites

Zależy o jakiej pomocy rozmawiamy. Zawsze jest wikia. Polska wersja trochę opóźniona (trochę bardzo), ale z dobrą ekipą da się nadrobić braki. Z drugiej strony są GotL i doświadczeni gracze, którzy wszystko objaśniają. Generalnie jak ktoś potrafi sobie wszystko szybko przyswoić, to samouczek powinien być więcej niż wystarczający. 

Trudniej dowiedzieć się o tych luźniejszych koncepcjach jak np. Kryształy Argonowe (zanikają po 24 godz.), kalkulowanie biegłości podczas misji (25% gromadzi postać | 75% dzielą wyposażone bronie), specyficzne części | rynkowa wartość rzadkich modów | schematów postaci Prime, niuans różnych trybów (Archwing, Konklawe, Kolej Solarna), itd. 

 

No i to (poniżej): Ogólna progresja gry | mechanika.    

 

Ogólnie sama gra bardzo mało tłumaczy. Po tutorialu często gracze po prostu nie wiedzą co dalej robić. Bardzo często takim osobą tłumaczę grę i jej mechaniki.

Link to comment
Share on other sites

Kalkulowanie biegłości jest na wikii, podobnie o kryształach. Lokacje z których można pozyskać konkretne części również. Rynkowa wartość rzadkich modów to już inna bajka, bo ceny zmieniają się czasem szybciej niż program partii po wyborach. Jeżeli chcemy uniknąć tłumaczenia dziesiątki razy tych samych zagadnień, to proponuję więcej samouczków, które poprowadzą graczy za rękę przez początki. Albo niech na przykład do pewnego poziomu wyświetlają się podpowiedzi, bądź gdy gracz po raz pierwszy napotyka coś takiego jak np. ten wspomniany kryształ argonowy. Czy to w formie wyskakujących okienek, czy to wiadomości od Lotus (byłbym za okienkami, bo np. w trybach takich jak "porwanie" nowym graczom być może przydałoby się natychmiastowe jasne objaśnienie zasad).

 

Najtrudniejszą do rozwikłania moim zdaniem kwestię poruszył Valders, czyli "co robić dalej". W standardowej grze online dostajemy postać, dropimy sprzęt, wbijamy poziomy itd. Podczas gdy tutaj wygląda to inaczej. Odblokowywanie węzłów, robienie broni,  zadania. Tutaj proponowałbym nieco ograniczenia wolności dla nowych graczy. Czemu? Temu, żeby ich te ograniczenia nakierowały i pokazały co i jak. Jakieś zadania konkretne, niekoniecznie tak dobre jak Drugi Sen, ale przydałoby się. Vor pokonany, to trzeba sobie przypomnieć co i jak. Myślę, że gdyby gracze byli trochę zmuszeni do chwilę dłuższego trzymania się konkretnej ścieżki, odnaleźli by się w grze lepiej, jak dostaliby już wolność, bo znaliby mniej więcej wszystkie aspekty gry.

Link to comment
Share on other sites

Kłamiesz. nic nie zmienia się szybciej niż program partii po wyborach;).

Co do cen to najlepiej pytać się na bieżąco na czacie lub obserwować ceny.

Podpowiedzi są OK o ile da się wyłączyć. "Wyskakujące okienka" podczas misji raczej by tylko dodatkowo w...y graczy. Co innego wiadomości po jej zakończeniu.

Link to comment
Share on other sites

Trudniej dowiedzieć się o tych luźniejszych koncepcjach jak np. Kryształy Argonowe (zanikają po 24 godz.), kalkulowanie biegłości podczas misji (25% gromadzi postać | 75% dzielą wyposażone bronie), specyficzne części | rynkowa wartość rzadkich modów | schematów postaci Prime, niuans różnych trybów (Archwing, Konklawe, Kolej Solarna), itd. 

To nie zostało zmienione że:

a) Gracz sam zdobywa doświadczenie:

Doświadczenie zdobyte Warframe leci 100% do danego Warframe.

Doświadczenie zdobyte bronią leci 50% do danego oręża i 50% do Warframe.

b) Dzielone XP:

Zależne od procentaża doświadczenia zdobytego daną częścią ekwipunku?

 

+różne dziwne mechaniki powiązane ze strażnikami i psami.

Link to comment
Share on other sites

Bardziej niż o doświadczenie, w chwili obecnej, bałbym się o tłumaczenie obecnego systemu fokusa, kiedy się nalicza, kiedy nie, kiedy się dzieli, jak się to ma z syndykatowymi broniami itp... dobrze, że będzie to zmienione.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...