Jump to content

Z WARSZTATU DEVÓW: Star Chart 3.0 i nowy grind - Projekcje, Wyrwy i światełka


Raniu
 Share

Recommended Posts

W nadchodzącym update Specters of the Rail, jak wiadomo, wprowadzona zostanie nowa mapa gwiezdna i system dropienia części prime i form będzie zmieniony w projekcje.

Póki co, jak zauważyłem, panuje pesymizm, że projekcje te stanowić będą tzw. grind wall: że części prime będą trudniejsze do zdobycia i grind będzie bardziej czasochłonny.

Argumenty, że nie będzie trzeba powtarzać w kółko tej samej misji, czy że będzie można jednym składem grać jedną misję po wiele różnych nagród, nie pocieszają.

 

Na całe szczęście pojawił się Dev Workshop, który, mam nadzieję, rozwieje wszechobecne pesymizm i wątpliwość.

 

Przetłumaczyłem ten Dev Workshop dla moich wspaniałych koleżanek i kolegów, którzy nie posługują się swobodnie lub wcale językiem angielskim. Postanowiłem podzielić się również i na naszym kochanym polskim forum :laugh:

 

Po wielu latach wypuszczania nowego contentu oraz nowych przedmiotów do zdobywania, nazywanie Pustki “pustką” stało się ironiczne. Przed Specters of the Rail zdobywanie konkretnych części prime wiązało się z repetytywnym procesem. Każda misja wieży ma swój klucz i odpowiadające mu nagrody, jeśli zależy ci na jednej z tych nagród, to musisz przygotować sobie wiele takich samych kluczy i powtarzać w kółko tę samą misję, aż dropniesz co chcesz. Projekcje to wszystko zmienią. Zamiast powtarzać tę samą misję, dzięki Projekcjom będzie można zdobyć upragnione nagrody grając misje z Wyrwami Pustki, które pojawiają się na każdej planecie, a i zawsze będzie dostępna jakaś Wyrwa. Zbieranie fajnych nagród to ważna część Warframe, nowy system Voidu ma sprawić, że peoces grindowania będzie bardziej wciągający i frajdowy.

Czym są Projekcje:

Projekcje są podobne do kluczy – używa się ich, by zdobyć części prime. 


Skąd wziąć projekcje:

Projekcje dostaniesz za granie niektórych regularnych misji (zazwyczaj endless). Każdy twój klucz zostanie zamieniony na Projekcję tego samego tieru. Projekcje, w przeciwieństwie do kluczy, nie są związane z konkretnym typem misji; wszystkie klucze danego tieru będą zamienione na Projekcje o podobnym poziomie wynagrodzenia.

 

Jak używać Projekcji:

Udaj się do Wyrwy Pustki tieru twojej Projekcji. Możesz podejrzeć jakie są aktywne Wyrwy w nawigacji. Normalne misje w Pustce będą dostępne przez mapę gwiezdną (dostęp nie ograniczony kluczami), ale nie będą działały z Projekcjami, chyba, że tam też są Wyrwy.

Void Tears World State.PNG

(zdjęcie nie przedstawia finalnego produktu)

 

Na misji musisz znaleźć Wyrwę i ją zapieczętować.

Void Tear 2.PNG

(Bądź gotów na wyzwanie po aktywacji Wyrwy!)


Projekcje i Nagrody

Gdy Wyrwa jest już zapieczętowana, udaj się do punktu ewakuacji. Oto największa zmiana w systemie nagród Pustki:

(i teraz cały wspomniany na początku pesymizm powinien totalnie zgasnąć)

Koncept “Key Share’ów” był od dawna nieoficjalnym (więc niewspieranym i polegającym na zaufaniu) systemem w grze. Chcemy wesprzeć ten system. Za każdego członka składu z Projekcją w ekwipunku będzie można wybrać nagrodę będącą rezultatem swojej Projekcji (pokażą się 4 nagrody, mogą być duplikaty). Będziesz mógł wziąć nagrodę z czyjejkolwiek Projekcji (kopię, więc oryginalny “właściciel” nic nie traci). Jeśli więcej, niż połowa składu, wybierze twoją nagrodę, to dostaniesz bonusowy Luminous (wytłumaczone dalej). Tylko gracze, którzy wzięli projekcję, mogą wybrać nagrodę. Jeśli Wyrwa nie została zapięczętowana, albo aktywowana, to nie straci się wziętych Projekcji. 

Na tym zdjęciu widać, że pokazują się cztery nagrody i gracz może sobie wybrać jedną z nich.

voidtearrewardsv17b.jpg

(zdjęcie baaardzo nie przedstawia finalnego produktu)

 

Czym jest Luminous

Luminous używa się do zwiększenia tieru Projekcji, by mieć szansę na lepszą, czy rzadszą, nagrodę. Nowy terminal na Orbiterze pozwoli ci wymienić 25/50/100 Luminousów na ulepszenie Projekcji. Nie można mieć więcej niż 100 Luminous, musisz ostrożnie nimi gospodarować. Luminous może też być użyty do stworzenia Smoczych Kluczy.

0RRDjXQm8KRDFJgznSUJ20GXqzcLpuY5HoTjoMw7

(zdjęcie bardzo, baaardzo, baaaaaaardzo nie przedstawia finalnego produktu (patrz: nagrody))


Skąd wziąć Luminous

Poza dostawaniem ich od graczy ze składu, którzy wybierają nagrodę twojej Projekcji, Luminous będą też dropić w misjach z Wyrwami Pustki.

 

Praca nad Projekcjami oraz Wyrwami Pustki wciąż trwa, będziemy ten system doszlifowywać, jak to zwykle robimy, jeszcze przez długi czas po jego wprowadzeniu. Całe przedstawione nazewnictwo oraz design UI może się zmienić. Najważniejsze w tym systemie jest to, że masz możliwość wyboru nagrody, a i wybór jest tym większy, im większy jest skład, oraz możliwość “nakierowywania” Projekcji na pożądaną nagrodę za pomocą Luminous. Nie możemy się doczekać waszych opinii i mamy nadzieję, że też nie możecie się doczekać… zagrania misji z Wyrwami :)

 

 

Sorka za brak tłumaczenia słowa "Luminous", nie podjąłem się wyzwania :tongue: 

Źródło: http://kusomushi.cba.pl/?p=259

Link to comment
Share on other sites

Sh*t, z początku może to wyglądać fajnie i wogóle ale w ogólnym rozrachunku będzie gorzej. Teraz można sobie zrobić survi i nawet solo miec szansę na wiele nagród na jednym keyu, po wprowadzeniu tego czegoś granie solo będzie równoznaczne z dostaniem jednej(nadal losowej!(DE kocha rng!)) nagrody. Mi się coś takiego nie uśmiecha. No i jeszcze ten Luminous. naprawdę? takie poryte koszty upgradu? <- grind pełną gebą. Zresztą jak wszystko co dodają od pewnego czasu.(bogowie chrońcie warframe!!!)

Będzie tak samo jak teraz, poprostu zamienili poszczególne towery na te całe projekcje, rozwiązuje im to problem przepełnienia voidów nagrodami, niestety dla graczy duzo to nie zmieni, nadal będzie grind po tą jedną upragnioną cześć.

Bonus jest taki że biorąc w cztery osoby tą samą projekcje będzie większa szansa dostać to co się chce. Jedyny bonus.

No i nie odniosłem się do drugiej(a może pierwszej?) ważnej części, nowej mapy gwiezdnej, podoba mi się, taki powrót do korzeni, no i nie oszukujmy się obecna nawigacja ssie, i to bardzo. Mam tylko nadzieję że planety bedą pokazane zanim się je odblokuje wraz z dropiącymi surowcami, może skończą się pytania gdzie dropić polimer, neurody czy oxium(co ja mówię, nie skończą się).

Edited by Aliant_PL
Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje że ten napis pod zdjęciem z nagrodami " zdjęcie baardzo nie przedstawia finalnego produktu" oznacza że z tych misji nie dropnie mi np schemat na hełm do oberona. Może dużo osób ma racje, że dropienie części w ten sposób, będzie jeszcze gorsze niż dotychczas, ale z drugiej strony to jest nowy system i może się jeszcze dużo zmienić, a kto wie może teraz będzie lepiej 

Edited by Knonier
Link to comment
Share on other sites

Nie podzielam entuzjazmu.
Jeśli wydropię schemat Asha P albo jego systemy w ciągu tygodnia, to będzie się z czego cieszyć, inaczej to kolejna porażka DE i RNG.
A po drugie, te wyrwy będą sztucznie wydłużać zwykłe misje, bo zamiast zrobić coś i spieprzać, to będzie trzeba jeszcze to coś znaleźć i zamknąć, a tego procesu jeszcze nikt nie przedstawił.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FanLEGO said:

Nie podzielam entuzjazmu.
Jeśli wydropię schemat Asha P albo jego systemy w ciągu tygodnia, to będzie się z czego cieszyć, inaczej to kolejna porażka DE i RNG.
A po drugie, te wyrwy będą sztucznie wydłużać zwykłe misje, bo zamiast zrobić coś i spieprzać, to będzie trzeba jeszcze to coś znaleźć i zamknąć, a tego procesu jeszcze nikt nie przedstawił.

Jeśli mam zgadywać możliwe że wyrwy będzie trzeba zamknąć przy pomocy tarcz lub tak jak się aktywuje kapsułę ratunkową lub wskrzesza sojusznika. Wyrwy czy szczeliny zwał jak zwał będą pewnie pojawiać się jakoś po drodze nie jak np kurie czy medale itp. od syndykatów

Przed chwilką doczytałem, że przy użyciu Luminosów będzie można nagjąć wyrwę do poszukiwanej przez siebie nagrody

Edited by Knonier
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knonier said:

Jeśli mam zgadywać możliwe że wyrwy będzie trzeba zamknąć przy pomocy tarcz lub tak jak się aktywuje kapsułę ratunkową lub wskrzesza sojusznika. Wyrwy czy szczeliny zwał jak zwał będą pewnie pojawiać się jakoś po drodze nie jak np kurie czy medale itp. od syndykatów

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/original/000/499/067/d63.jpeg

Musiałbyś pominąć gruby kawał tekstu, żeby nie zauważyć, że zapieczętowanie wyrwy wiąże się z wyzwaniem, chyba że dla ciebie przytrzymanie jednego klawisza to ogromna przeszkoda. iirc we wcześniejszym devstreamie, kiedy reforma pustki i mapy dopiero była zapowiadana, było mówione że wyrwy będą inicjować misję w misji, przenosząc gracza do czegoś na kształt wieży w pustce; po wykonaniu zadania miało się wychodzić z wyrwy, która się zamykała, po czym kierowało się w stronę punktu ewakuacji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Transformau5 said:

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/original/000/499/067/d63.jpeg

Musiałbyś pominąć gruby kawał tekstu, żeby nie zauważyć, że zapieczętowanie wyrwy wiąże się z wyzwaniem, chyba że dla ciebie przytrzymanie jednego klawisza to ogromna przeszkoda. iirc we wcześniejszym devstreamie, kiedy reforma pustki i mapy dopiero była zapowiadana, było mówione że wyrwy będą inicjować misję w misji, przenosząc gracza do czegoś na kształt wieży w pustce; po wykonaniu zadania miało się wychodzić z wyrwy, która się zamykała, po czym kierowało się w stronę punktu ewakuacji.

I co z tego że zgaduje jak ma to wyglądać, skąd wiesz, że jeden z wymienionych przez mnie sposobów nie będzie wykorzystany tylko w jakiś bardziej spektakularny sposób. Nie wiesz co będzie czekać za tą wyrwą tak samo jak i ja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aliant_PL said:

No i jeszcze ten Luminous. naprawdę? takie poryte koszty upgradu? <- grind pełną gebą.

Będzie można zdobywać różne projekcje z różnych źródeł; nie musisz używać Luminous, żeby osiągnąć to, co chcesz.

Also, nie ma grindu = nie ma biznesu dla DE. Żeby gra żyła musi być grind :P

 

1 hour ago, Aliant_PL said:

Będzie tak samo jak teraz, poprostu zamienili poszczególne towery na te całe projekcje, rozwiązuje im to problem przepełnienia voidów nagrodami, niestety dla graczy duzo to nie zmieni, nadal będzie grind po tą jedną upragnioną cześć.

To nie tylko rozwiązanie jakiegoś tam problemu "przepełnienia voidu nagrodami". To także pozwolenie graczom na granie poza nudnym i przereklamowanym tilesetem voidu.

 

32 minutes ago, FanLEGO said:

Nie podzielam entuzjazmu.

[...]

Te wyrwy będą sztucznie wydłużać zwykłe misje, bo zamiast zrobić coś i spieprzać, to będzie trzeba jeszcze to coś znaleźć i zamknąć, a tego procesu jeszcze nikt nie przedstawił.

Jak dla mnie to powód do entuzjazmu jest. Po pierwsze, nie jesteśmy już zmuszeni grać tego samego tilesetu w kółko. Po drugie, nie musimy już grać tej samej misji po konkretną nagrodę (np. T3/4Def, nie chciałoby mi się tego powtarzać nie wiadomo jak długo po jedną rzecz).

Co do "zrobić i spieprzać", to jest to filozofia typowa dla misji capture, deception, sabotage. Nuuuda. Nie wiem jak ty, ale ja gram w grę dla grania w nią, a nie rushowania po nagrodę =) W gry się gra dla rozrywki, dla przyjemności, co nie? Wolę iść na skomplikowaną misję a'la nowy sabotaż rdzenia statku, niż prosty capture i mieć z głowy :tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aliant_PL said:

 Teraz można sobie zrobić survi i nawet solo miec szansę na wiele nagród na jednym keyu, po wprowadzeniu tego czegoś granie solo będzie równoznaczne z dostaniem jednej(nadal losowej!(DE kocha rng!)) nagrody. Mi się coś takiego nie uśmiecha.

To.

Dodatkowo jest kwestia nie masz projekcji/klucza, nie masz nagrody. Ilu z was hostowało grę swoim kluczem kumplom czy osobom z klanu żeby mogli sobie wyfarmić co im potrzeba. Koniec z tym. Nie ma lekko trzeba famić projekcje.

 

Na szczęście wczoraj padł ostatni part do akstilleto więc jeśli nie dadzą nowych primów nie będę musiał testować nowego systemu.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Raniu said:

Będzie można zdobywać różne projekcje z różnych źródeł; nie musisz używać Luminous, żeby osiągnąć to, co chcesz.

Also, nie ma grindu = nie ma biznesu dla DE. Żeby gra żyła musi być grind :P

 

To nie tylko rozwiązanie jakiegoś tam problemu "przepełnienia voidu nagrodami". To także pozwolenie graczom na granie poza nudnym i przereklamowanym tilesetem voidu.

 

Jak dla mnie to powód do entuzjazmu jest. Po pierwsze, nie jesteśmy już zmuszeni grać tego samego tilesetu w kółko. Po drugie, nie musimy już grać tej samej misji po konkretną nagrodę (np. T3/4Def, nie chciałoby mi się tego powtarzać nie wiadomo jak długo po jedną rzecz).

Co do "zrobić i spieprzać", to jest to filozofia typowa dla misji capture, deception, sabotage. Nuuuda. Nie wiem jak ty, ale ja gram w grę dla grania w nią, a nie rushowania po nagrodę =) W gry się gra dla rozrywki, dla przyjemności, co nie? Wolę iść na skomplikowaną misję a'la nowy sabotaż rdzenia statku, niż prosty capture i mieć z głowy :tongue:

No nareszcie gracz, który mówi z sensem. Peger dla ciebie też szacun.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, RobWasHere said:

1 nagroda do wyboru z 4 losowych niż 1 losowa za każdym razem wg mnie jest lepsze, ale martwię się o Baro i jego ceny w dukatach. Chyba że ceny spadną a same projekcje będzie można jakoś w miarę zdobyć.

Zleży jaka będzie cena zmiany projekcji w dukaty, ale wydaje mi się że ceny raczej zmianą nie ulegną

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knonier said:

Jeśli mam zgadywać możliwe że wyrwy będzie trzeba zamknąć przy pomocy tarcz lub tak jak się aktywuje kapsułę ratunkową lub wskrzesza sojusznika. Wyrwy czy szczeliny zwał jak zwał będą pewnie pojawiać się jakoś po drodze nie jak np kurie czy medale itp. od syndykatów

Przed chwilką doczytałem, że przy użyciu Luminosów będzie można nagjąć wyrwę do poszukiwanej przez siebie nagrody

Nie liczyłbym na to że zamknięcie szczeliny będzie tak proste, jak "naciśnij guzik". W końcu ostatnio nasi DEvsi mówią o ciekawszej rozgrywce i większej imersji.

Przy okazji, mnie osobiście zastanawia Baro... Skończą się czasy wielu gratów Prime z 1 klucza misji jak przetrwanie, obrona, itp. Wygląda na to że 1 projekcja = 1 nagroda? Więc z dukatami i cenami Baro może być różnie.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Raniu said:

(...)

Co do "zrobić i spieprzać", to jest to filozofia typowa dla misji capture, deception, sabotage. Nuuuda. Nie wiem jak ty, ale ja gram w grę dla grania w nią, a nie rushowania po nagrodę =) W gry się gra dla rozrywki, dla przyjemności, co nie? Wolę iść na skomplikowaną misję a'la nowy sabotaż rdzenia statku, niż prosty capture i mieć z głowy :tongue:

Grać w grę dla grania w nią skończyło się po tym jak zdobyłem i wymaksowałem Trinity Prime.
Brakuje mi Asha P(i faktycznie mi go brakuje), Saryn P(nagrałem się zwykłą Saryn, nie mam parcia) i Vaubana P(którym też się nagrałem).
Brak nowych Warframe to dla mnie stop w osobistym rozwoju ekwipunku i jedyne co zostaje to idiotyczne latanie na celami, by sobie Nitain zdobyć.
Biegnięcie na sabotaż, czy to ten "nowy" czy podwodny mija się z celem bo każdy jest taki sam.
Fajne było robienie sabotażu podczas eventu z Aladem i Nef Anyo czy nowe Spy przy quescie "Skradzione Marzenia"
Bo był sens to robić, znajdował się tam lore, bardzo ważny dla mnie.
A przy ostatnim DevStreamie DE strzeliło sobie w stopę, bo zagadka za lewymi drzwiami na orbiterze nie zostanie ujawniona w U19.
To się pytam po jasna cholerę to tam jest TERAZ?

Trochę zmieniłem temat, ale chyba to jasne?
Nie ma ciekawego zajęcia, nie ma parcia na kombinowanie i zostaje głupie bieganie.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, peger said:

Dodatkowo jest kwestia nie masz projekcji/klucza, nie masz nagrody. Ilu z was hostowało grę swoim kluczem kumplom czy osobom z klanu żeby mogli sobie wyfarmić co im potrzeba. Koniec z tym. Nie ma lekko trzeba famić projekcje.

Nie rozumiem tej wypowiedzi, nadal trzeba bedzie farmic projekcje tak jak teraz farmi się klucze, poprostu ich sposób użycia się troche zmieni.

 

1 hour ago, Raniu said:

To nie tylko rozwiązanie jakiegoś tam problemu "przepełnienia voidu nagrodami". To także pozwolenie graczom na granie poza nudnym i przereklamowanym tilesetem voidu.

Jak dla mnie to powód do entuzjazmu jest. Po pierwsze, nie jesteśmy już zmuszeni grać tego samego tilesetu w kółko. Po drugie, nie musimy już grać tej samej misji po konkretną nagrodę (np. T3/4Def, nie chciałoby mi się tego powtarzać nie wiadomo jak długo po jedną rzecz).

Co do "zrobić i spieprzać", to jest to filozofia typowa dla misji capture, deception, sabotage. Nuuuda. Nie wiem jak ty, ale ja gram w grę dla grania w nią, a nie rushowania po nagrodę =) W gry się gra dla rozrywki, dla przyjemności, co nie? Wolę iść na skomplikowaną misję a'la nowy sabotaż rdzenia statku, niż prosty capture i mieć z głowy :tongue:

Jeśli ktoś gra od dwóch lat to każdy tileset jest dla niego nudny(nawet te nowe) więc to nie jest rozwiązanie tego problemu. Oczywiście granie różnych misji po jedną nagrodę niesie jakąś odmiane ale nie wszyscy rozumiemieją ze to nie jest zaden krok naprzód, co najwyżej w bok. Zamiast wpychania wszędzie RNG mogliby wkońcu pójść ludziom na ręke i pozwolić ją wybrać. Albo niech przynajmniej losuje dostępne nagrody przed rozpoczęciem wyzwania, przynajmniej człowiek nie bedzie musiał tracic czasu na bezsensowną gre.

42 minutes ago, RobWasHere said:

1 nagroda do wyboru z 4 losowych niż 1 losowa za każdym razem wg mnie jest lepsze.

Jedna z 4 losowych tylko jak grasz w cztero osobowym składzie i wszyscy mają projekcje, a jeżeli ja na ten przykład wole grać sam?

 

Zresztą co ja się przejmuje, primy mam wszystkie oprócz ostatnich, niech się martwią ci co bedą musieli robić te wszystkie wyrwy.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, FanLEGO said:

Brakuje mi Asha P(i faktycznie mi go brakuje), Saryn P(nagrałem się zwykłą Saryn, nie mam parcia) i Vaubana P(którym też się nagrałem).
Brak nowych Warframe to dla mnie stop w osobistym rozwoju ekwipunku i jedyne co zostaje to idiotyczne latanie na celami, by sobie Nitain zdobyć.
Biegnięcie na sabotaż, czy to ten "nowy" czy podwodny mija się z celem bo każdy jest taki sam.

Gra nie polega na farmieniu brakujących frame'ów i uzupełnianiu rzekomych braków w ekwipunku, tylko na frajdzie, dobrej zabawie na samych misjach.

Co do braku lore natomiast, całkowicie się zgadzam, ale gdyby gra miała polegać tylko na lore, to bym w nią nie grał, tylko więcej książek czytał :P

 

14 minutes ago, Aliant_PL said:

Jeśli ktoś gra od dwóch lat to każdy tileset jest dla niego nudny(nawet te nowe) więc to nie jest rozwiązanie tego problemu.

Gram od trzech lat i uważam, że żaden tileset nie jest szczególnie nudny... poza wieżami w voidzie. To przez to, że void jest źródłem limitowanego argonu, dukatów i części do (często) lepszego sprzętu. W przeciwieństwie do voidu, misje na innych tilesetach prawie wcale nie oferują żadnych ekskluzywnych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Raniu said:

Gra nie polega na farmieniu brakujących frame'ów i uzupełnianiu rzekomych braków w ekwipunku, tylko na frajdzie, dobrej zabawie na samych misjach.

(...)

Chcę zauważyć, że to twój sposób na grę.
Ja czerpię przyjemność z coraz większej ilości sprzętu który personalizuję pod siebie, ale robię to z własnymi zasadami.
Dzięki temu nie mam jakiegoś dziwnego syndromu ciągłej gry Tigrisem Santci czy Tonkorem.
Gram Valkyr, mam tam Tigrisa, Seera i Jatkittaga, gram Nyx, tam jest Tiberon, AkJagara i Dakra P.
Zmieniając Warframe zmieniam cały zestaw uzbrojenia, w 90% przypadków wciąż ulubionego i dobranego pod każdy Warframe indywidualnie, nic się nie powtarza.
To jest mój Warframe (jako gra)
Skoro jeszcze bawi cię bieganie po mapach to spoko. Mnie przestało od kiedy nie mogę się wczuć w historię.
Bo prócz głównych questów to tak naprawdę 2 Warframe mają jakąś własna historię(Inaros i Limbo)
Wciąż czekam na potężne aktualizacje które rozwinie każde Warframe z osobna.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Knonier said:

Narazie się kłucimy a nowy system jeszcze nawet nie wyszedł. Trzeba go będzie wpierw przetestować, a dopiero później podyskutujemy.

Dokładnie, ale na podstawie przedstawionych informacji i obecnego już w grze contentu można wysnuwać wnioski jak ten system będzie wyglądał.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Aliant_PL said:

Dokładnie, ale na podstawie przedstawionych informacji i obecnego już w grze contentu można wysnuwać wnioski jak ten system będzie wyglądał.

Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę fakt że system ten będzie rozbudowywany i zmieniany. Ale i tak uważam że jest to ciekawsze od siedzenia na t3 surv po 1h kilka razy dziennie by zdobyć 1 śmieciowy przedmiot do czegoś tam.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RobWasHere said:

1 nagroda do wyboru z 4 losowych niż 1 losowa za każdym razem wg mnie jest lepsze, ale martwię się o Baro i jego ceny w dukatach. Chyba że ceny spadną a same projekcje będzie można jakoś w miarę zdobyć.

Nagroda do wyboru i mogą być duplikaty. Czyli znając życie i algorytm "losowości" Warframe, to z czterech schematów formy wybiorę chyba jednak schemat formy. Już się cieszę :P

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dr_Someone said:

Nagroda do wyboru i mogą być duplikaty. Czyli znając życie i algorytm "losowości" Warframe, to z czterech schematów formy wybiorę chyba jednak schemat formy. Już się cieszę :P

Na twoim miejscu wybrałbym forme ale jak wolisz twój wybór :D

Edited by Knonier
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knonier said:

Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę fakt że system ten będzie rozbudowywany i zmieniany. Ale i tak uważam że jest to ciekawsze od siedzenia na t3 surv po 1h kilka razy dziennie by zdobyć 1 śmieciowy przedmiot do czegoś tam.

Oczywiście ze siedzenie na t3surv jest nudne ale w ciągu tej godziny możesz zdobyć aż 12 rzeczy z jednego klucza, tu będziesz mógł zdobyć jedną. Ale nie jest to żaden argument za czy przeciw nowemu systemowi, tak tylko mówie. Poprostu strasznie mnie wkurza że gracz nadal nie będzie miał kontroli(większej niż dotychczas) nad tym co może zdobyć. Oczywiście że będzie sobie można wybrać projekcje ale to nie zmienia faktu ze bedzie tak jak z obecnymi kluczami, poprostu miejsce odbiórki nagrody się zmieni, i tyle.

Ja jako gracz który szanuje siebie i swój czas wolałbym wybrać sobie nagrode i robić misje lvl100+ więdząc że mam pewną nagrode niż marnować czas na powtarzanie w kółko misji.

4 hours ago, Dr_Someone said:

Nagroda do wyboru i mogą być duplikaty. Czyli znając życie i algorytm "losowości" Warframe, to z czterech schematów formy wybiorę chyba jednak schemat formy. Już się cieszę :P

Dokładnie, jeśli nie było by możliwości wylosowania duplikatów to było by ok, zbierało by się ekipe i jakoś by to szło. Jedyny plus to taki że nagrody dla poszczególnych projekcji powinny mieć taką samą szansę na wyskoczenie. Ale znając "losowośc" Warframe i tak ciągle będzie wypadało to samo.

I w sumie jedynym plusem w tej zmianie jest to że teoretycznie zdobycie upragnionej części powinno być łatwiejsze własnie z tego względu ze nagrody z jednej projekcji powinny mieć taką samą wartośc(albo DE to idioci i poprostu podstawią tabele dropu z towerów pod projekcje(czego najbardziej się boje)) przez co powinny mieć taką samą szanse na wydropienie. Oczywiście powinna też być możliwośc odrzucenia oferty zachowując projekcję(jak nie będzie takiej opcji naprawdę będe wkurzony).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...