Jump to content

Aktualizacja Specters of the Rail: Bugi i Inne Robactwa


Dr_Someone
 Share

Recommended Posts

30 minutes ago, Dragonka05 said:

Ktoś może mi powiedzieć czy zmienili trzymanie kos? Nie są one trzymane na plecach (jak dotychczas), a na ramieniu (?)
9ca537c7e28a8c81.jpg

Zgłaszałem to już dawno. To po pierwsze.
Po drugie nie tylko kos, ale i Serro się do tego zaliczyło
Po trzecie na Screenie nic nie widać :P

Link to comment
Share on other sites

Również te nowe dodatki zmieniające ułożenie broni są takie trochę w kit. Kupiłem sobie taki bajerek, ale nie przewidziałem, że animacja zostanie stara. Teraz mam tak, że moje framy sięgają po broń do boku i od boku atakują, podczas gdy nikana wisi sobie spokojnie na plecach. Żenująco to wygląda.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dr_Someone said:

Również te nowe dodatki zmieniające ułożenie broni są takie trochę w kit. Kupiłem sobie taki bajerek, ale nie przewidziałem, że animacja zostanie stara. Teraz mam tak, że moje framy sięgają po broń do boku i od boku atakują, podczas gdy nikana wisi sobie spokojnie na plecach. Żenująco to wygląda.

Nie wspominam nawet, że można modyfikować tylko płatną pozycję, dostępne za darmo, podstawowe też by się przydało.

Edited by FanLEGO
Link to comment
Share on other sites

Ciężko się robi misje Inwazje Grineer vs Corpus. Można trafić na tą lokację:
6453fc01d568994c.jpg

Po wejściu do kapsuły i jej uruchomieniu kompletnie nic się nie dzieje, nie przerzuca do dalszej lokacji przez co trzeba zerwać misję.

Edited by Dragonka05
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragonka05 said:

Ciężko się robi misje Inwazje Grineer vs Corpus. Można trafić na tą lokację:
6453fc01d568994c.jpg

Po wejściu do kapsuły i jej uruchomieniu kompletnie nic się nie dzieje, nie przerzuca do dalszej lokacji przez co trzeba zerwać misję.

Potwierdzam, mnie też kilka razy się to trafiło

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragonka05 said:

Ciężko się robi misje Inwazje Grineer vs Corpus. Można trafić na tą lokację:
6453fc01d568994c.jpg

Po wejściu do kapsuły i jej uruchomieniu kompletnie nic się nie dzieje, nie przerzuca do dalszej lokacji przez co trzeba zerwać misję.

Tę.

 

Do tematu: czy tylko ja mam od SotR problemy ze stabilnością gry? Często pojawiają się artefakty. Jeden z mniej przyjemnych bugów, na które trafiłem, powoduje zniknięcie tekstur otoczenia (w Orbiterze jest to tekstura jednej z warstw, bodajże ścian i obramowań na podłodze, w misjach- głównie podłoże, niestety nie mam screena) i zastąpienie ich jednolitym, jasnożółtym kolorem; ponadto klatki wtedy strasznie spadają; wczoraj miałem ten problem grając na obronie przed Plagą na Ziemi, osiągając oszałamiające 1 FPS. Oprócz tego znikający tekst zastąpiony różnokolorowymi kwadratami (na białym tle są czarne, w HUDzie na misji fioletowe lub czerwone), generalny brak tekstur HUDu (łuk oznaczający trafienie był zastąpiony czarnym prostokątem z zielonym bazgrołem), czy przeciwnicy biegający z różnokolorowymi częściami ciała, czy nawet z wnętrznościami na wierzchu.

 

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/270597449594227289/E1F64E5AF1B93084C6A7AEC6D4D67B8E4C99BE4D/

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/270597449594229649/10B9B874F5AD90A4AC93AB1DC22BB6057282CE3B/

http://i.imgur.com/qIP0ADP.jpg

I mój ulubiony, gdzie HUD w ogóle zapomniał, co się dzieje:

http://i.imgur.com/sMmkVlO.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

A więc zacznę od lekkiego nakreślenia sytuacji. Otóż byłem sobie dzisiaj na wszystkich rajdach zaczynając od Werdyktu Jordasa ( chyba tak to się nazywa po Polsku).

A więc tak pierwszy i drugi etap przebiegły raczej bez zbytnich komplikacji oprócz 1 dc . Natomiast prawdziwa plejada bugów pojawiła się w trzecim etapie.

Otóż pomijam ,iż brak "grawitacji" na archwingach sprawia ,iż blokowanie się w tekturach stało się jeszcze łatwiejsze ( z powodu większej ilości kątów pod którymi możemy uderzyć w obiekty). Problemy zaczęły się po 2 fazie zadawania obrażeń Bossowi. Otóż po umieszczeniu w jego głowie "kuleczki" i wejściu do środka po raz 3 wszystko było ok. Problem pojawił się już podczas próby aplikacji kolejnych kulek do główki naszego boss'a. Mimo bezpośredniego trafienia prosto w punk ładowanie silników nie spadało. Nie był to błąd spowodowany nie trafieniem. Kulki definitywnie trafiały w cel. Z tego powodu podczas niszczenia ostatniego nerwu zostały nam 3 sekundy do "purga". Nerw został zniszczony osobiście przeze mnie. Po wyjściu na zewnątrz oczekiwaliśmy ,iż normalnie odpali się trzecia ostatnia faza bossa. Nic z tego boss pozostał na miejscu i był tak jakbyśmy po prostu nerwu nie zniszczyli. W tym momencie mogliśmy znowu zaaplikować mu kulkę w głowę bez problemu. A więc wlecieliśmy do środka i zobaczyliśmy co z nerwem. I tu kolejny problem. Tak jak sądziłem nerw był zniszczony. Ale tutaj niespodzianka ja nerwu nie widziałem dla mnie był zniszczony ale dla znajomego który był ze mną na misji nerw był nietknięty i można było go normalnie zniszczyć.Tak więc na szczęście raid udało się ukończyć aczkolwiek przez ten bug z nerwem straciliśmy trochę czasu. Zastanawia mnie przyczyna tego problemu (ani ja ani znajomy nie był hostem). 

Proszę o rzucenie na to okiem bo nowe sterowanie archwingami i tak jest wystarczająco upierdliwe by ostudzić ludzi robiących Jordas'a a bugi takie jak te na pewno tu nie pomagają.

2  Dotyczy to każdego rajdu (inne misje być może też ale tu nie mam potwierdzenia). Jeśli dostaniemy dc (crash, problem z połączeniem) i wrócimy na misje ( nie ma znaczenia na którym etapie rajdu) to dostaniemy inną nagrodę niż reszta osób z rajdu. Pierwszy Raz pojawiło się to na wyżej wymienionym jordasie gdzie dc dostały dwie osoby. Drugi raz na normalnym Prawie Pomsty?? gdzie ja dostałem dc. Pytałem pozostałych o to co otrzymali i z tego co się zorientowałem wygląda to tak jakby osoby po dc dostawały swoja pule nagród (taką jak pozostali rozłączeni) a osoby bez dc swoja jest to bug któremu również prosiłbym się przyjrzeć.

Pozdrawiam! 

Edited by -CKY-Ramnus
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FanLEGO said:

"Dziurawa" ściana:
b0e2e35008693257gen.jpg
Dokładnie ta:
37ea10e5475cb018gen.jpg

Akurat tego typu bugi reportuje się bezpośrednio w supporcie ^^ Jakby co, to przyjmują tylko zdjęcia z metadanymi (musisz je zrobić przez F6).

Link to comment
Share on other sites

Zgłaszam to tutaj, ale ten błąd istnieje już od kilku aktualizacji. Nie działa wynoszenie przez strumień na wieżach i trzeba wydostawać się skacząc po ścianie. Na filmiku widać dokładnie o co mi chodzi. Ten błąd dotyczy również biegu w pustce, konkretnie tego wariantu ze strumieniem, który wynosi nas z dziury z laserami. Mam to zawsze grając solo i przeważnie, kiedy gram ze znajomymi.

https://youtu.be/lENyM9waSTE

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dr_Someone said:

Nie działa wynoszenie przez strumień na wieżach i trzeba wydostawać się skacząc po ścianie. Ten błąd dotyczy również biegu w pustce, konkretnie tego wariantu ze strumieniem, który wynosi nas z dziury z laserami. Mam to zawsze grając solo i przeważnie, kiedy gram ze znajomymi.

Na filmie masz włączony Iron Skin. Sprawia on, że nie wpływają na ciebie żadne niepożądane efekty. A jakiś dziki strumień chący sobie uparcie porwać twojego frame'a w górę jest właśnie "niepożądany" :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Raniu said:

Na filmie masz włączony Iron Skin. Sprawia on, że nie wpływają na ciebie żadne niepożądane efekty. A jakiś dziki strumień chący sobie uparcie porwać twojego frame'a w górę jest właśnie "niepożądany" :)

!? :) Z tą "niepożądaną" żelazną skórą gram już jakieś dwa i pół roku i żadnych problemów wcześniej nie miałem :D Poza tym jak wyłączyć żelazną skórę na dole, przed strumieniem? Bez sensu. W/g mnie jest to bug, ale sprawdzę przy najbliższej okazji. Swoją drogą: latać po misji bez skóry, żeby sprawdzić jej działanie? Żenada.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dr_Someone said:

latać po misji bez skóry, żeby sprawdzić jej działanie? Żenada.

Żenada to to, że mnie nie zrozumiałeś -_- Zobaczyć jak działa Iron Skin możesz po prostu grając też innymi frame'ami :P Nie wiem, może to ja podałem nieprecyzyjną odpowiedź. Rozpiszę się bardziej, żeby było bardziej zrozumiałe:

Jeśli grasz w grę różnymi frame'ami i obswerujesz jak środowisko na ciebie wpływa, to zauważysz, że Iron Skin Rhino oraz Warding Halo Nezhy bronią ich nie tylko przed obrażeniami ale także przed efektami statusów oraz elementami środowiska, które wywierają na frame'y jakiś efekt. Jest to zamierzone, to nie jest bug.

Przykłady zjawisk ignorowanych przez Iron Skina i Warding Halo:

• portal w voidowym sabotażu odpychający podchodzące frame'y

• podnoszące w górę wodne fontanny w voidzie, jak sam z resztą zauważyłeś

• strumień wody przed walką z Vay Hekiem na Oro spychający frame'y na dół i blokującym im powrót (Rhino i Nezha mogą sobie opuścić arenę)

• wypuszczane z rury powietrze w walce z Vay Hekiem albo w skarbcu danych na Ziemi wyrzucające frame'y w górę

• podobny do w/w w działaniu wielki wiatrak na jednym z pynktów ewakuacji na Europie

• magnetyczne anomalie w magnetyczym sabotażu rdzenia statku wciągające pobliskie frame'y

• portal we wnętrzu J3 Jordas Golema, którym dostałeś się do środka, odpycha podchodzące frame'y (Rhino i Nezha mogą sobie zwiedzić tunel za kratą)

• niebieskie strumienie energii w sekretnych skarbcach w voidzie wyrzucające frame'y wysoko w górę

• podobne do w/w w działaniu pomarańczowe strumienie (powietrza?) na Jowiszu unoszące w górę

• woda w walce z Tyl Regorem spychająca frame'y na dół, do areny

I na pewno wieeele innych.

 

13 hours ago, Dr_Someone said:

Z tą "niepożądaną" żelazną skórą gram już jakieś dwa i pół roku i żadnych problemów wcześniej nie miałem

Przeczytaj sobie mojego posta jeszcze raz. Nigdy nie powiedziałem, że Ironk Skin jest niepożądany. Powiedziałem, że uodparnia twojego frame'a na niepożądane efekty...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Raniu said:

Żenada to to, że mnie nie zrozumiałeś -_- Zobaczyć jak działa Iron Skin możesz po prostu grając też innymi frame'ami :P Nie wiem, może to ja podałem nieprecyzyjną odpowiedź (...)

(...)Przeczytaj sobie mojego posta jeszcze raz. Nigdy nie powiedziałem, że Ironk Skin jest niepożądany. Powiedziałem, że uodparnia twojego frame'a na niepożądane efekty...

1) Oczywiście, że Ciebie zrozumiałem. Wiem jak działa Żelazna Skóra i dlatego twierdzę, że to jest bug, ewentualnie niedopracowanie. Promień wynoszący nie jest jakimś niepożądanym efektem i wcześniej włączenie IS nie miało wpływu na jego działanie.

2) Tutaj również zrozumiałem Ciebie dobrze. Potraktuj moją wcześniejszą odpowiedź jako skrót myślowy :)

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

wczoraj 2 razy crashowal mi sie void survival. po 5 minutach tego 40-45lvl zamarzl obraz ale nadal moglem sie poruszac (dzwiek dzialal) i po 15 min tego chyba 25-35lvl zrobila sie nagle migracja hosta i padlo wszystko (nikt nie odszedl raczej tak o, bo wszystkim sie dobrze gralo, dlatego podejrzewam, ze komus sie tez zcrashowala gra).

do tego jakos dziwnie wyszukuje mi hosty - jest finding, potem please wait i znowu finding squad i tak w kolko...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KIlkanaście dni temu, była "reperowana" sprawa związana z właczaniem przez moby (bez powodu) alarmu w Skarbcach. O ile pamiętam Radiacja wywoływała to. Na następny raz, Usunieto chmury radiacji w Skarbcach. Osobiście dziękuje osobom/osobie odpowiedzialnej za tego typu sytuacje. Powód ? PONOWNIE JEST TA SAMA sytuacja w Skarbcu (13.08) z Pożarem. Moby paląc się zanim dotrzesz nawet w pobliże konsoli właczają alarm wewnątrz Skarbca.

Jest to już nie poważne. Skoro są bez uprzedzenia nawet najmniejszego w postaci informacji o Fixie, zmiany w codziennych misjach raczej nie jest ciężko upewnić się że to będzie działało. Druga kwestia, to że wyrównywanie misji względem ilości graczy na planszy jest wyssane z palca. Polecam zainteresowanych do przejścia Wydobycia ,gdy jest ono powiedzmy drugą misją w kolejności na Sortie (Corpus jako wróg) w dwie osoby.( żałuje że nie zrobiem ss'a, 12 Techników oraz 6 Burs po zaledwie 4 WIertłach , pomniejszego tałatajstwa nie zliczałem). Skalowanie doskonałe

Edited by Lithafariel
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...