Jump to content

Widma Kolei Solarnych


[DE]Tomasz
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Raniu said:

Za to nie trzeba liczyć czasu do rotacji C na defach i innych podobnych.

Za to wcześniej, do rotacji C można było zdobyć trzy inne części dla Baro, a jeżeli ktoś potrzebował, to mógł siedzieć dłużej na misji i wykorzystując jeden klucz na całą drużynę, zebrać tego całą masę. Teraz każda z części "dukatowych" zabierze osobno tyle samo czasu i reliktów.

Dla mnie, jedynym plusem jest rozmieszczenie miejsc dropu na całej mapie gwiezdnej, a nie tylko na nudnych wieżach, ale jak Ty uważasz, że to była "dobra zmiana" to twoja sprawa. Ja przedstawiłem swoje zdanie i nie zamierzam się więcej licytować w tej kwestii. Pozdro

 

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dr_Someone said:

Za to wcześniej, do rotacji C można było zdobyć trzy inne części dla Baro, a jeżeli ktoś potrzebował, to mógł siedzieć dłużej na misji i wykorzystując jeden klucz na całą drużynę, zebrać tego całą masę. Teraz każda z części "dukatowych" zabierze osobno tyle samo czasu i reliktów.

Dla mnie, jedynym plusem jest rozmieszczenie miejsc dropu na całej mapie gwiezdnej, a nie tylko na nudnych wieżach, ale jak Ty uważasz, że to była "dobra zmiana" to twoja sprawa. Ja przedstawiłem swoje zdanie i nie zamierzam się więcej licytować w tej kwestii. Pozdro

Dla mnie relikty wydają się setki razy lepsze. Na Farmienie samej powłoki do Saryn spędziłem łącznie ponad 8 godzin i śmieci dla Baro jakoś mnie nie pocieszyły, jak już tą część wydropiłem, poskładałem Saryn i nawet nie chciało mi się jej levelować, przestałem grać na kilka dni bo od samego ekranu logowania mi się wszystkiego odechciewało.

A teraz? Chciałem wydropić powłokę Vaubana, ile mi to zajęło? 30 minut farmienia Trace'ów i jedno podejście. To samo z systemami.

Tak, może i jest to bardziej kosztowne bo traci się 4 relikty na raz, ale wolę to, niż siedzieć na keysharze z którego ktoś w ostatniech chwili ucieka i 3 osoby marnują klucz na jedną pijawkę. Ale na pewno nie jest to bardziej czasochłonne, nawet głupia szczelina T1 dropi zazwyczaj 9-12 Trace'ów, wystarczy to zrobisz szybko 9 razy i po problemie.

Może i nie dostaje tylu śmieci dla Baro, ale oszczędzam godziny grindu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, markus230 said:

Dla mnie relikty wydają się setki razy lepsze. Na Farmienie samej powłoki do Saryn spędziłem łącznie ponad 8 godzin i śmieci dla Baro jakoś mnie nie pocieszyły, jak już tą część wydropiłem, poskładałem Saryn i nawet nie chciało mi się jej levelować, przestałem grać na kilka dni bo od samego ekranu logowania mi się wszystkiego odechciewało

To jest nas dwóch. Po aktualizacji z Vaubanem nawet grac mi się już nie chciało. Po sprzedaniu wszystkich "śmieci" wpadło mi ok 4k Dukatów a i tak część przedmiotów udało mi się zdobyć na drodze wymiany z innymi osobami.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, markus230 said:

Dla mnie relikty wydają się setki razy lepsze. Na Farmienie samej powłoki do Saryn spędziłem łącznie ponad 8 godzin i śmieci dla Baro jakoś mnie nie pocieszyły, jak już tą część wydropiłem, poskładałem Saryn i nawet nie chciało mi się jej levelować, przestałem grać na kilka dni bo od samego ekranu logowania mi się wszystkiego odechciewało.

A teraz? Chciałem wydropić powłokę Vaubana, ile mi to zajęło? 30 minut farmienia Trace'ów i jedno podejście. To samo z systemami.

Tak, może i jest to bardziej kosztowne bo traci się 4 relikty na raz, ale wolę to, niż siedzieć na keysharze z którego ktoś w ostatniech chwili ucieka i 3 osoby marnują klucz na jedną pijawkę. Ale na pewno nie jest to bardziej czasochłonne, nawet głupia szczelina T1 dropi zazwyczaj 9-12 Trace'ów, wystarczy to zrobisz szybko 9 razy i po problemie.

Może i nie dostaje tylu śmieci dla Baro, ale oszczędzam godziny grindu

No widzisz, a ja zamknąłem już ze dwadzieścia szczelin po głupią rękojeść Nikany i drugie tyle po blueprint Vaubana. Dostałem same schematy formy i szkielety do Lexa (a przynajmniej połowa tych szczelin z ulepszonymi reliktami). Czego to dowodzi? Miałeś po prostu szczęście, bo szansa na zdobycie pożądanej części wcale nie wzrosła, za to stała się "kosztowniejsza". To zresztą wyjdzie z czasem. Na razie ludzie, którym udało się coś szybko dropnąć wychwalają nowy system pod niebiosa, ale wspomnicie moje słowa przy następnym primie :) W każdym razie już zacznijcie oszczędzać relikty.

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Dr_Someone said:

No widzisz, a ja zamknąłem już ze dwadzieścia szczelin po głupią rękojeść Nikany i drugie tyle po blueprint Vaubana. Dostałem same schematy formy i szkielety do Lexa (a przynajmniej połowa tych szczelin z ulepszonymi reliktami). Czego to dowodzi? Miałeś po prostu szczęście, bo szansa na zdobycie pożądanej części wcale nie wzrosła, za to stała się "kosztowniejsza". To zresztą wyjdzie z czasem. Na razie ludzie, którym udało się coś szybko dropnąć wychwalają nowy system pod niebiosa, ale wspomnicie moje słowa przy następnym primie :) W każdym razie już zacznijcie oszczędzać relikty.

Tak się składa, że na reddicie pewna osoba pogrzebała w plikach i maksymalne ulepszenie zwiększa szansę na drop pięciokrotnie. Może miałem szczęście, ale jak na razie 3 razy z rzędu dropnąłem 3 rzadkie części za pierwszym razem (system Vaubana i dwie powłoki). A może to ty miałeś po prostu pecha bo jeśli cały team ma maksymalnie ulepszone relikty to szansa na drop rzadkiego przedmiotu wynosi około 34%, to ogromnie większa szansa od poprzednich dropów (5% szans na drop przy rotacji C która występuje co 20 minut).

Jeśli nie ulepszasz reliktów najbardziej jak to możliwe, to może i zajmie ci to 20 prób, ale na nieulepszonych reliktach biega się tylko wtedy gdy chce się zdobyć powszechną część, albo gdy masz pełno reliktów i nie zależy ci na czasie.

Nawet jeśli następny Prime miałby mieć 1% szans na drop przy normalnym relikcie, to po ulepszeniu i tak dropienie zajmie mniej niż przy poprzednim systemie, a szczerze wątpię by DE coś takiego zrobiło

Link to comment
Share on other sites

Tak, maksymalnie ulepszony to 34% tyle, że jednocześnie są jeszcze 4 części z taką samą szansą, więc jak Ci się te procenty sumują? Zresztą to bezsensowna dyskusja, bo "algorytm losowości" w Warframe i tak jest zafiksowany na kupowanie Prime Acces. Ja, po ponad trzech latach gry i wydropieniu wszystkiego, co w tej grze jest możliwe, mam prawo do własnej oceny. Jak Ci pasuje ten system, to cieszę się razem z Tobą, ale pozostanę przy swoim zdaniu. Powodzenia. 

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, markus230 said:

(...)

 

I pewnie dlatego, że tego algorytmu nie da się zmienić, wszystko co w grze pojawia się nowe, jest znacznie trudniej zdobyć przez pierwsze kilka tygodni przynajmniej?

Ciężko się z Tobą, kolego rozmawia. Czepiasz się słówek, wyrywasz z kontekstu jakieś frazy abstrahując od sensu w jakim zostały przytoczone. Graj sobie radośnie dalej i niech Ci to sprawia frajdę, ja pozostanę przy swoim zdaniu. EOD

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dr_Someone said:

I pewnie dlatego, że tego algorytmu nie da się zmienić, wszystko co w grze pojawia się nowe, jest znacznie trudniej zdobyć przez pierwsze kilka tygodni przynajmniej?

Ciężko się z Tobą, kolego rozmawia. Czepiasz się słówek, wyrywasz z kontekstu jakieś frazy abstrahując od sensu w jakim zostały przytoczone. Graj sobie radośnie dalej i niech Ci to sprawia frajdę, ja pozostanę przy swoim zdaniu. EOD

Jeśli nie masz pojęcia o datamine'ie, to nie wiem o co się kłócisz, wyraźnie nie masz pojęcia na ten temat. Za każdym razem gdy wychodzi nowy Prime Access nowe części mają w sporym stopniu 5% szans na drop, tak było z Nikaną, Vaubanem, Vectisem, wszystkim, każdy przedmiot ma przynajmniej jedną taką część. Saryn miała powłokę, Volt miał systemy, Ash Prime miał główny schemat. Za każdym razem jest przynajmniej ten jeden schemat który ma 5% (z hakiem) szans, Vauban miał dwie takie części, Systemy i Powłokę, a mimo to teraz można uzyskać 34% szans na drop tych części. Mimo, że Prime Access Vaubana dalej można kupić.

Tak jak napisałem, algorytm można zmienić tylko poprzez zmianę procenta szansy. Czepiam się słówek? Na przykład jakich? Bo: " 34% tyle, że jednocześnie są jeszcze 4 części z taką samą szansą" to jest po prostu nie prawda, a nie żadne chwytanie za słówka. Nowy void opiera się, tak jak mody na rzadkości, powszechny, niepowszechny, rzadki. I poszczególne części są przypisane do jednej z tych kategorii, a każda kategoria ma swoją szansę na drop. Więc gdyby DE chciało zrobić tak, że powiedzmy systemy Nekrosa Prime mają ten 1% to musiałoby trochę pogrzebać w tym systemie by zrobić taki wyjątek, na przykład tworząc kolejny stopień rzadkości, a to mocno wątpliwe

Edited by markus230
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...