Jump to content

[DE]Prime


.Tyberos.
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Z racji tego, że często udzielam się na czacie regionalnym, mam problem z naszym kochanym Botem pilnującym "Prawa i sprawiedliwości" na regionie. Ot w wielkim skrócie dostaje kicka, za kickiem za "handel i rekrutacje" na regionie. Ot niby sprawa prosta, gdyby nie to że najczęściej tylko odpowiadam na pytania innych graczy. Handluje i rekrutuje w odpowiednich działach :)

I to co działa mi najbardziej na nerwy, to to że ja dostaje kicka za kickiem, bo użyłem brzydkich wyrazów takich jak przetrwanie.. . A inni radośnie spamujący zaproszeniami do klanów i sprzedający/kupujący uprawiają swój proceder w najlepsze.

Czy nie można zmodyfikować bota w taki sposób by nakierować go na osoby faktycznie robiące coś, co jest zabronione? Bo po którymś tam kicku w tym tygodniu, delikatnie sprawę ujmując ogarnia mnie irytacja. Ja tu pisze poradnik, dla nowego gracza przez pięć minut. Opisując mu co i jak ma zrobić a w zamian dostaje po głowie. A nad informacją o moim kicku radośnie wisi post o Najlepszym klanie w Polsce!... 

Jeżeli nie jest to odpowiedni dział, to proszę o przeniesienia posta.

 Pozdrawiam

Herr Otto Flick.

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja niezręczna. Dawien dawno, kiedy jeszcze kisiłem się na polskim regionie, panowała pełna samowolka, w związku z czym na regionie odbywała się też rekrutacja, czat handlu był przyzwoity, a na rekrutacji siedziały 2 osoby (najwyżej!). Po jakimś czasie gracze poprosili @[DE]Tomasza, by coś z tym zrobił - podkręcono więc na tryb maksymalnego naziola regionowego bota. Twój problem wynika z tego, że używasz słów, które triggerują bota - przetrwanie to nazwa misji, misje to gra, gra może być zespołowa, a zespół kompletuje się na rekrutacji. Oczywiście nie popieram tego rygoru i uważam, że najlepszy byłby nadzór osoby, która czytałaby czat, zamiast bota, który eliminuje graczy za użycie danych słów-kluczy. Ale komu by się chciało?~

Link to comment
Share on other sites

Skoro i tak ludzie rekrutują na regionie, to równie dobrze mogliby faktycznie zaktualizować listę słów kluczy bota(ów).

Też już dostałem kilkanaście kicków z polskiego regionu po postach, które odpowiadały na pytania nowicjuszy... Polecam przeniesienie się na anglojęzyczny polski region - tam boty tak nadgorliwie nie kickują :tongue: 

Link to comment
Share on other sites

Niestety w języku polskim skonfigurowanie poprawnie bota jest... kłopotliwe. Nasz język jest językiem barwnym, bogatym i posiadającym mnóstwo synonimów. Do tego nie zapominajmy o naszej narodowej "zaradności" i omijaniu "zabezpieczeń". W języku angielskim są skróty jak "wts", "selling, "buying", "hosting" itd. i w sumie po dłuższym zastanowieniu się byłbym w stanie wypisać je wszystkie. A u nas cóż, ze skrajności w skrajność i ciężko, żeby było inaczej niestety.

Link to comment
Share on other sites

Kontekst jest poza zdolnościami mojego cennego Cyfrala_Prime i pewnie dobrze, bo … widział ktoś Terminatora …

Wracając do tematu, jak to już powiedziane powyżej jeżyk polski jest bardzo kłopotliwy, aby solidnie okiełzać bota. Sprawdziłem mój skrypt: kopy za rekrutacje bot rozdaje nadal, ale zawsze może coś przegapić. Trudno…

Edited by [DE]Tomasz
Link to comment
Share on other sites

A gdyby zmienić cały chat?

Obecnie mamy system, który sprawia że musimy być w konkretnej zakładce by widzieć co się tam dzieje. A może zmienić odrobinę tą formę... I umożliwić graczom jednoczesny podgląd na wszystkie trzy zakładki jednocześnie, czyli region, handel i rekrutacje.

Nie oszukujmy się nie zajmują one całego ekranu, a łącząc trzy obok siebie skończyły by się narzekania typu "a bo na rekrutacji/handlu nikogo niema i nikt nie widzi moich postów" Wszystkie trzy były by widoczne, więc każdy mógł by być na bieżąco z treścią tam zamieszczaną. A dopiero po naciśnięciu na konkretny dział wyświetlała by się lista osób obecnie tam przebywających.

Tylko czy DE było by w stanie coś takiego stworzyć?

No i też czy waszym zdanie mogło by to poprawić obecną sytuację?

 

Edited by HerrOttoFlick
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...