Jump to content

Aktualizacja 19.5: Gambit Glasta


[DE]Tomasz
 Share

Recommended Posts

On 2.01.2017 at 11:15 AM, THeMooN85 said:

No nie?

Skoro mamy Nidusa, który otworzył "ciemne" drzwi, mógłby teraz powstać frame, który otworzy te drugie... i dajmy na to, wszystkie nasze frame'y postanowiły wybrać którąś stronę a więc stanąć po stronie Nidusa i ciemnej strony oraz po stronie powiedzmy Bard'a (który nie otrzymał jeszcze oficjalnej nazwy) i jasnej stronie, gdzie granie danym frame'm przechylałoby nasze wybory na daną stronę, co dawałoby jakieś dodatkowe "umiejętności" czy możliwości wyborów. Oczywiście balans pomiędzy dwiema stronami też by musiał coś dawać. A między tym wszystkim nasz operator, który musi to wszystko utrzymać w ryzach lub pozwolić jednej ze stron zawładnąć sobą i tym samym otrzymać nowe możliwości od danej strony.

Mogłoby to też być nieco inaczej, np to operator wybiera stronę i to frame'y przystosowują się do strony wybranej przez operatora, co również wiązałoby się z dodatkowymi możliwościami/umiejętnościami/podniesionymi/dodatkowymi statystykami.

Osobiście uważam, że powiałoby sporą świeżością w tej grze i dało nowe możliwości na jej rozwój.

Sugerujesz że frame'y mają własną świadomość? Zawsze popierałem te teorię, ale niestety TWW nic na to nie wskazuję. Weźmy taką Valkyr. Była torturowana=cierpiała tylko wtedy operator myślał że to on jest frame'm. Jedyne co trzyma mnie przy tej teorii to to, że w SD gdy nasza postać była duszona przez Stalkera nasz warframe go powstrzymał. Tenno nie miał wtedy tyle mocy/możliwości żeby nim ruszyć podczas trudnej sytuacji. Tak myślę chyba że jest coś o czym nie wiem. 

Tak wg kiedyś zrobiłem o tym temat tylko wtedy nie bylo tych questow ;) jak poszukasz to znajdziesz pozdrawiam.

Edited by DoStEr
Link to comment
Share on other sites

Tak, mniej więcej to sugeruję. I byłoby fajnie, gdyby okazało się to prawdą. Tak jak pisałeś, w krytycznych sytuacjach operator jak i frame potrafią sobie pomóc nawzajem, więc być może w dalszym rozwoju fabuły okazać się, że pomimo iż to operator steruje funkcjami "bojowymi" danego frame'a, to każdy poszczególny frame jest nie tylko pustą wydmuszką, skorupą niezdolną do jakichkolwiek działań, lecz jest samoświadomą jednostką np. sztuczną inteligencją, uczącą się od operatora "życia", człowieczeństwa, będąc jednocześnie na stałe związanym/ą ze swoim operatorem (coś jak Ordis, który ma wpisane w swoje instrukcje "kochać i opiekować się" swoim operatorem).

Twój temat widziałem, specjalnie jakoś się nie wczytywałem ale widzę, że mamy podobne "myślenie".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, THeMooN85 said:

Twój temat widziałem, specjalnie jakoś się nie wczytywałem ale widzę, że mamy podobne "myślenie".

I w podobny sposób oparte głównie na spekulacjach opartych na dyskusyjnych obserwacjach.

Wątpliwości co do istoty relacji Warframe - Operator DE mieli rozwiać w TWW, zamiast tego wyszedł quest, który mówi tylko i wyłącznie o Tenno, na dodatek pozostawiając jeszcze więcej pytań i luźnych końców.

Za własną świadomością frame'a przemawiają opisy frame'ów, lecz myśl tę można obalić faktem, że DE co chwila zmieniają swoją koncepcję tego, czym jest frame, a te wstawki to pozostałość po starej myśli, że ktoś siedzi bezpośrednio w środku i używa frame'a jako zbroi.

Przeciw własnej świadomości frame'a świadczy umiejętność Operatora do używania Transferencji świadomie na innych, jak to było pokazane w TWW i mimo, że w teorii dopiero tam Tenno odkrywa tę umiejętność, to równie dobrze można zasłonić się używanym przez was wyjątkiem krytycznej sytuacji i nagłym napływem mocy.

Spekulacje co do tego są według mnie zbędne, bo DE i tak wyjdą z czymś nowym i teorie idą do kosza.

Link to comment
Share on other sites

On 4.01.2017 at 1:59 PM, Transformau5 said:

I w podobny sposób oparte głównie na spekulacjach opartych na dyskusyjnych obserwacjach.

Wątpliwości co do istoty relacji Warframe - Operator DE mieli rozwiać w TWW, zamiast tego wyszedł quest, który mówi tylko i wyłącznie o Tenno, na dodatek pozostawiając jeszcze więcej pytań i luźnych końców.

Za własną świadomością frame'a przemawiają opisy frame'ów, lecz myśl tę można obalić faktem, że DE co chwila zmieniają swoją koncepcję tego, czym jest frame, a te wstawki to pozostałość po starej myśli, że ktoś siedzi bezpośrednio w środku i używa frame'a jako zbroi.

Przeciw własnej świadomości frame'a świadczy umiejętność Operatora do używania Transferencji świadomie na innych, jak to było pokazane w TWW i mimo, że w teorii dopiero tam Tenno odkrywa tę umiejętność, to równie dobrze można zasłonić się używanym przez was wyjątkiem krytycznej sytuacji i nagłym napływem mocy.

Spekulacje co do tego są według mnie zbędne, bo DE i tak wyjdą z czymś nowym i teorie idą do kosza.

Masz racje wszystko to spekulacje i teorie ale czy to nie dodaje zabawy? No nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie jest to jakieś zajęcie jak i większa chęć do grania (hmm może znajdę jakiś sekret itp). Myślę też że DE właśnie nie wyjaśnia wszystkiego dla teori i domysłów (zresztą oni sami nie wiedzą jak to potoczą, a w teoriach mają pomysły).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...