Jump to content

Problem Warframe z regionem Polskim - dlaczego ludzie uciekają na "anglika"


fastdeath_
 Share

Recommended Posts

Ja to zastanawiam się dlaczego ta rozmowa przybrała taki obrót.

@Kracken Nie wiem jak Ty i inni podchodzą do gry Warframe, ale ja gram dla relaksu i ogólnej przyjemności. Nie wyobrażam sobie, żeby z byle "dupereli" pisać do supportu, dla mnie to absurd. 

W praktyce(dobrze zobrazował to @Dr_Someone) po prostu się to olewa, nie pomaga i gra w gronie znajomych, czy angliku. Problem sam nie zniknie, jest i będzie, stąd moja inicjatywa. Oczekiwałem raczej zrozumienia rodaków i wspólnego dopracowania rozwiązania, a nie czegoś na kształt kłótni, bo i o co. 

Jeszcze tak mnie męczyła @Kracken Twoja początkowa wypowiedź. Nie wiem kogo reprezentujesz i dlaczego uogólniasz, nie podoba mi się to, mnie interesuje tylko i wyłącznie "własne podwórko". Stąd temat pod zakładką "POLSKI". Chciałbym, aby tutaj to co się da było "od ludzi dla ludzi" i opierało się na praktyce. Mam nadzieję, że idzie to osiągnąć. 

 

Pozdrawiam 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Soldier1312 said:

Na postach Krackena widać wyraźnie: jego wiadomość "inv" na czacie i wiadomość od bota, która przyszła w chwili wysłania wiadomości...

A czy Kraken nie ma przypadkiem jakiś ekstra uprawnień? Nie wiem jak to działa i nie znam się na tym, wiem za to, że ja nie widzę swojej wiadomości, z powodu której dostałem kopa. I chyba nie tylko ja.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fastdeath_ said:

Chciałbym, aby tutaj to co się da było "od ludzi dla ludzi" i opierało się na praktyce.

^^^ TO

 

Ja nie rozumiem dlaczego gracz przychodący na fora z informacją o problemie oraz sugestią(ami) jak co poprawić i oczekujący pomocy i wsparcia od innych graczy w apelu, to dostaje opozycyjne odpowiedzi pokroju "jest okej", "zostaw to", "to działa dobrze", z czego tylko jedna (taka bez treści w sumie) jest od moderatora, a reszta od ludzi bez autorytetu.

Czy takie rzeczy trzeba serio pisać do supportu, czy co? Przecież ewidentnie zachodzi publiczna petycja na złagodzenie/wyłączenie bota. Czemu dawać argumenty przeciw, zamiast po prostu wysłuchać?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dr_Someone said:

A czy Kraken nie ma przypadkiem jakiś ekstra uprawnień? Nie wiem jak to działa i nie znam się na tym, wiem za to, że ja nie widzę swojej wiadomości, z powodu której dostałem kopa. I chyba nie tylko ja.

Chociażbyśmy chcieli, żeby to tak działało, to nie ma nic co by nas chroniło przed tym. Sprawdzę za moment, być może coś się zmieniło, ale zawsze wiedziałem za co wylatuję.

Edit: Sprawdziłem, widzę swoją wiadomość po dostaniu wiadomości od bota. 

@Raniu Nie lubię się na to powoływać, ale twierdzisz, że dostał odpowiedź konkretną tylko od jednej osoby "z autorytetem". Wypowiedziały się w tym temacie 3 osoby związane z moderacją, więc wypowiedzi nie są bezpodstawne.

Edited by Soldier1312
Link to comment
Share on other sites

OK, być może fakt, z tymi screenami oraz wysyłaniem do supportu, no można, jasne. Kurde, ale co to ma do rzeczy, po jaki pieron taka zasłona dymna. Po co ta dyskusja o niczym Panowie.

Proszę o powrót do sedna problemu.

Chyba, że nie zrozumiałem i proponowanym rozwiązaniem jest screenowanie i wysyłanie spamu na support użalając się jak dzieci, "bo bot mnie wyrzucił". Wybaczcie, ale ja nie mam tyle czasu, aby go trwonić na "zabawy z supportem". Zapewne nie tylko ja, dlatego proszę o być może inne rozwiązanie. Ja własne wstępne propozycje podałem w między czasie, ale może ktoś coś lepszego zaproponuje. 

Każdy zdaje sobie sprawę, że bot nie jest ideałem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Soldier1312 said:

Wypowiedziały się w tym temacie 3 osoby związane z moderacją, więc wypowiedzi nie są bezpodstawne.

To może dobrze by było, gdyby te osoby wykazały się wyrozumiałością i pomogły zlikwidować problem zamiast stawiać opór?

Skoro jesteś(cie) tu, żeby regularnym graczom pomóc... to pomóż(cie)...

Jeśli nie ma jakiegoś sensownego rozwiązania na dłuższą metę, to posłuchajcie @Dr_Someone'a i wyłączcie, nawet jeśli na próbę, te boty.

Swoją drogą, ja sam się przyłączam do apelu.

Po odpowiedzeniu na pytanie 'skąd wziąć kryształy argonu?' dostałem bana. (bo użyłem słowa, które stanowiło jedyną sensowną odpowiedź :facepalm:)

Link to comment
Share on other sites

Za pewne pozostałości po hostowaniu kluczy. :v

Zdaję sobie sprawę, że i z botem jest nienajlepiej, bez niego też nie, bo tylko dzisiaj widziałem z 8 graczy, którzy wylecieli za bluzgi, a byłem łącznie ok. godzinę.

Poza tym trzeba uświadomić sobie, że problem nie tkwi tylko w samym bocie ale też w upartości rodaków, którzy z zamiłowaniem podnosili bunt przed jakimkolwiek próbom wprowadzenia względnego chociażby porządku. Więc proponuję też apel do graczy: oni się dostosują, to i bota można wtedy na spokojnie przytemperować, żeby za byle co nie wyrzucał. Ale to musi głównie wyjść od nieco starszych stażem graczy, którzy dają przykład, a przynajmniej powinni.

Edited by Soldier1312
Link to comment
Share on other sites

Tak po prawdzie, ja to z uśmiechem na ustach wspominam momenty problemów w Warframe, gdy przestawały działać boty... ach ten błogosławiony czas ;p

Quote

Poza tym trzeba uświadomić sobie, że problem nie tkwi tylko w samym bocie ale też w upartości rodaków, którzy z zamiłowaniem podnosili bunt przed jakimkolwiek próbom wprowadzenia względnego chociażby porządku. Więc proponuję też apel do graczy: oni się dostosują, to i bota można wtedy na spokojnie przytemperować, żeby za byle co nie wyrzucał. Ale to musi głównie wyjść od nieco starszych stażem graczy, którzy dają przykład.

Po pierwsze to wyjaśnij proszę, co masz na myśli w tej wypowiedzi, dodatkowo odbijając do innych rodaków i starszych stażem graczy. 

 

Quote

to musi głównie wyjść od nieco starszych stażem graczy, którzy dają przykład.

@Soldier1312 nie wiem o jakim czasie mówisz, ale faktem jest, że bot skutecznie zniechęca do pomocy nowym na regionie.

Z kretynami, cóż, w każdym społeczeństwie się trafiają tacy, którzy chcą na się zwrócić uwagę. Jak nie potrafią klasą to idzie to w drugą stronę. W końcu to gra otwarta dla wszystkich. Rozwiązaniem na takich osobników(owszem nie jest uniwersalne), polecam dać "ignoruj" i po problemie. 

Ponad to po raz wtóry używasz sformułowania "wprowadzenie porządku". Jestem przekonany, że nie doświadczyłeś "przyjemności" próby rekrutacji po tych zmianach na "porządek". Twoje poglądy doskonale rozumiem, pasują jak się gra na "angliku", tam tak jest i sprawdza się to o czym mówisz. Jednak zasady trzeba dostosowywać do odbiorcy(takie jest moje zdanie), nie wrzucać wszystkiego do "jednego wora".

 

 

Edited by fastdeath_
Link to comment
Share on other sites

@fastdeath_ Funkcja ignoruj przy mojej funkcji niestety raczej odpada.

Co do dawania przykładu: chodzi mi o to, że nawet starsi gracze nie próbują korzystać z zakładek tylko zamiast tego kombinują, zawsze zasłaniając się argumentem "bo tam nikogo nie ma".  I tu podpada też kwestia porządku, gdyby ludziom chciało się kliknąć w guzik zakładki lub nacisnąć TAB, to bot byłby praktycznie zbędny. Takie jest moje zdanie. Wystarczyłoby też nieco woli ludności i wszystko by się kręciło. A stawiane są też argumenty typu "ale zawsze się rekrutowało na regionie" i nie da się nic przetłumaczyć. Zdarzało się nawet niejednokrotnie, że to co pojawia się na wstępie, przy wejściu na czat było kompletnie ignorowane "bo to przecież tylko informacja, a nie regulamin" w związku z czym musieliśmy apelować o zmianę tego napisu. 

Powiem tak: problem trudny tak samo jak duża część odbiorców. Z niektórymi się idzie dogadać po ludzku, inni nie posłuchają, a przy tym obrzucą mięchem. Z botem się chociaż nie pokłócą. :P

Link to comment
Share on other sites

@Soldier1312 Szczerze, to nie mam zielonego pojęcia o Twojej "funkcji", ponadto w zwyczaju staram się każdego traktować równo. 

Ehh, niestety, ale widzę, że uparcie starasz się mnie przekonać, że to co jest na angliku będzie działać i "u nas"...tylko Ci rodacy tacy źli ;) . 

Jesteś za "porządkiem", jaki panuje na angliku i już. No niestety, ale nie starasz się zrozumieć moich racji, a wyłącznie prze-gwałcić własne(tak to odczuwam). 

Odpowiedz sam przed sobą: ile czasu przebywasz grając na polaku, pomagając oraz rekrutując. Może w wolnej chwili nawet przetestuj to o czym mówię. Zagrać z dzień na polaku, nie tylko znajomkami/sojuszem/klanem, jak to od jakiegoś czasu wygląda u mnie. Liczę na więcej zrozumienia.

Bot zamiast pomagać "w porządku"(jak to lubisz ujmować), zniechęca do jakiegokolwiek używania ogólnego czatu. Nie taki jest chyba cel jego wprowadzenia. 

 

 

Dodatkowo widzę podstawową różnicę poglądową: 

-Ty chcesz "porządku", który polega na tym, aby gracze w zależności od tematyki pisali na odpowiedniej karcie.

-ja natomiast(przyzwyczajony do "starych czasów"), chcę aby wszystko było na umownej jednej. Fakt bez spamujących/przeklinających, ale najlepiej jeden kanał jak dajmy na to sojusz, gdzie kto chce opowiada, a w między czasie ktoś się wtrąca "pomógłby ktoś ...?". Przy czym dostaje odp od razu, bo wiele osób rozmawia w danym momencie i na chwile przerwie na rzecz pytającego. Myślę, że to dobry przykład. Po rozdzieleniu go na kanał do dyskusji i do zadawania pytań(na danych kanałach nie ma powiadomień, że ktoś coś napisał), nikt nie będzie co 5 sek przechodził na ten od pytań czy aby coś się w między czasie nie wydarzyło.     -oczywiście to się sprawdza tylko w przypadku małej społeczności(nie będzie miało racji bytu na angliku), a taką małą społecznością jest właśnie "polski serwer"

Analogią jest tutaj kanał Region oraz Rekrutacja. Pomijam cały czas handel i nie biorę go pod uwagę.

Edited by fastdeath_
Link to comment
Share on other sites

@fastdeath_, Soldier jest Starszym Przewodnikiem Lotus, oznacza to, że zgłosił się na ochotnika do pomagania graczom zarówno podczas misji, jak i na regionie, więc siłą rzeczy siedzi na polskim regionie i wie, tak samo jak pozostali Przewodnicy, co się na nim regionie dzieje.

Edited by Dragonka05
Link to comment
Share on other sites

@Dragonka05 o jakiej Ty sile mówisz ;) ? OK, przemilczmy, takie niuanse to na rozmowy prywatne, nie wnoszące nic do tematu. 

Rozumiem, że jest jakimś ochotnikiem do pomocy innym. Przy czym chcąc słuchać ogółu nie może ignorować "matołków" :) . Dla mnie osobiście nie ma różnicy czy ktoś się zgłosił (nie wiem na czym to polega, ew. szczegóły proszę na priv ;) ) czy robi to od tak z życiowej potrzeby pomagania, po prostu cenię takich ludzi, bo sam lubię :D.  

 

 

Dla obecnego tematu nie ma to żadnego znaczenia.

(Jeżeli tylko zależy nam na rozwijaniu się polskiej wersji językowej to wszyscy jesteśmy po tej samej stronie "barykady" ;) . )

Natomiast liczę na większe zrozumienie po przeczytaniu mojego poprzedniego posta. 

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fastdeath_ said:

-ja natomiast(przyzwyczajony do "starych czasów"), chcę aby wszystko było na umownej jednej. Fakt bez spamujących/przeklinających, ale najlepiej jeden kanał jak dajmy na to sojusz, gdzie kto chce opowiada, a w między czasie ktoś się wtrąca "pomógłby ktoś ...?". Przy czym dostaje odp od razu, bo wiele osób rozmawia w danym momencie i na chwile przerwie na rzecz pytającego. Myślę, że to dobry przykład.

Dawno, bardzo dawno temu, gdy WF dopiero się pojawił rzeczywiście widziałam, że ludzie spokojnie odpowiadali na pytania innych graczy, potem społeczność się powiększyła (w tym polska) i na czacie wyglądało to tak:
"- Wrak obrona 3 sloty
- inv
-zapro
-zap
- T4 obrona 2s
- zaproś
- hej, jak zdobyć nową postać?
- inv
- Farma kredytów 3s
- zap
- inv
- inv"

Pojawiał się nowy gracz, zadawał pytanie... i pytanie ginęło w gąszczu invów i zaprów, a pytający nie dowiadywał się niczego, oprócz tego by pisać invy i zapra do czegoś czego nie ogarniał.

W klanach i sojuszach twój przykład działa, bo jest zdecydowanie mniej graczy na sojuszowym czacie niż na ogólnym.

 

 

1 hour ago, fastdeath_ said:

Po rozdzieleniu go na kanał do dyskusji i do zadawania pytań(na danych kanałach nie ma powiadomień, że ktoś coś napisał), nikt nie będzie co 5 sek przechodził na ten od pytań czy aby coś się w między czasie nie wydarzyło.     -oczywiście to się sprawdza tylko w przypadku małej społeczności(nie będzie miało racji bytu na angliku), a taką małą społecznością jest właśnie "polski serwer"

Z tego co zauważyłam na polskim regionie, większość graczy nie odpowiada na pytania i nie czeka na nie, tylko szuka osób do misji/farmy.

Teraz zadam ci pytanie: czemu ci gracze szukający tylko kogoś do drużyny nie siedzą na rekrutacji tylko na regionie?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza sprawa.

Dragonka, nie siedzą na rekrutacji, bo tam nikogo nie ma :) Tłumacząc to prościej. Jeśli chcesz coś sprzedać, to ogłoszenie przybijasz sobie na ścianie w piwnicy do której tylko ty masz wstęp, czy na portalu ogłoszeniowym na którym wiele osób to zobaczy?

Druga sprawa.

Jak wiadomo dostaje kicków od cholery, i możecie mi wierzyć lub nie... nie widuje swojej ostatniej wiadomości, bo wszystkie są usuwane. Ba czasami nie dostaje nawet informacji o tym że dostałem kicka.

Trzecia sprawa.

Siedzą na regionie, bo jest to zakładka która otwiera się automatycznie. Chcąc werbować, trzeba otwierać rekrutacje.

Rozwiązanie problemu jest proste. Niech obydwie zakładki otwierają się jednocześnie, i niech będą widoczne obok siebie w tym samym momencie. Tak żeby gracze widzieli co się dzieje na obydwu chatach.

Czwarta sprawa.

Wyłączcie tego ******* ******** ********* ***** ****** ******* *** bota, lub dajcie mi możliwość wyłączenia sobie tych cholernych kicków za 100000platyny. Z miłą chęcią zapłacę.

Piata sprawa.

Ewentualnie niech DE w swej nieopisanej wspaniałomyślności łaskawie ruszy dupę i zamiast robić kolejne niedziałające questy, lub bronie które o kant pupy można rozbić zrobi TUTORIAL dla nowych graczy. W którym znajdą informacje o tym jak ulepszać mody, jak wsadzać formy i ziemniaki oraz co one dają.

Pozdrawiam

.Decado. aka HerrOttoFilick   

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, .Decado. said:

Pierwsza sprawa.

Dragonka, nie siedzą na rekrutacji, bo tam nikogo nie ma :) Tłumacząc to prościej. Jeśli chcesz coś sprzedać, to ogłoszenie przybijasz sobie na ścianie w piwnicy do której tylko ty masz wstęp, czy na portalu ogłoszeniowym na którym wiele osób to zobaczy?

Trzecia sprawa.

Siedzą na regionie, bo jest to zakładka która otwiera się automatycznie. Chcąc werbować, trzeba otwierać rekrutacje.

Rozwiązanie problemu jest proste. Niech obydwie zakładki otwierają się jednocześnie, i niech będą widoczne obok siebie w tym samym momencie. Tak żeby gracze widzieli co się dzieje na obydwu chatach. 

- Portal ogłoszeniowy służy właśnie do ogłoszeń więc przykład nie adekwatny. Gdybyś na jakimś forum w dyskusji na jakiś temat wyskoczył z tekstem "sprzedam coś tam, coś tam" dostał byś warna/bana i tłumaczenie ,że "bo więcej osób przegląda ten wątek" nic by nie zmieniło.

- Rzeczywiście wielki problem zmienić zakładkę.

 

10 hours ago, Soldier1312 said:

Co do dawania przykładu: chodzi mi o to, że nawet starsi gracze nie próbują korzystać z zakładek tylko zamiast tego kombinują, zawsze zasłaniając się argumentem "bo tam nikogo nie ma".  I tu podpada też kwestia porządku, gdyby ludziom chciało się kliknąć w guzik zakładki lub nacisnąć TAB, to bot byłby praktycznie zbędny. Takie jest moje zdanie. Wystarczyłoby też nieco woli ludności i wszystko by się kręciło. A stawiane są też argumenty typu "ale zawsze się rekrutowało na regionie" i nie da się nic przetłumaczyć. Zdarzało się nawet niejednokrotnie, że to co pojawia się na wstępie, przy wejściu na czat było kompletnie ignorowane "bo to przecież tylko informacja, a nie regulamin" w związku z czym musieliśmy apelować o zmianę tego napisu. 

Powiem tak: problem trudny tak samo jak duża część odbiorców. Z niektórymi się idzie dogadać po ludzku, inni nie posłuchają, a przy tym obrzucą mięchem. Z botem się chociaż nie pokłócą. :P

10 hours ago, Raniu said:

To może dobrze by było, gdyby te osoby wykazały się wyrozumiałością i pomogły zlikwidować problem zamiast stawiać opór?

Starzy stażem w grze czy starzy wiekiem? Bo to nic nie znaczy, że ktoś gra 5lat a jest "zwichrowanym dziesięciolatkiem który ma nasrane w głowie".

Dokładnie. Chcecie prawdziwych zmian zacznijcie od zmiany nastawienia graczy wtedy bot nie będzie potrzebny a przynajmniej nie w tak restrykcyjnej wersji.

9 hours ago, fastdeath_ said:

-ja natomiast(przyzwyczajony do "starych czasów"),

Member Ewok? Member Chewbacca?

Edited by peger
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, .Decado. said:

Pierwsza sprawa.

Dragonka, nie siedzą na rekrutacji, bo tam nikogo nie ma :) Tłumacząc to prościej. Jeśli chcesz coś sprzedać, to ogłoszenie przybijasz sobie na ścianie w piwnicy do której tylko ty masz wstęp, czy na portalu ogłoszeniowym na którym wiele osób to zobaczy?

Nie siedzą, bo gracze są za leniwi oraz nauczeni na rekrutację na regionie i nie chce im się zmienić zakładki. Jakby nagle stał się cud i wszyscy gracze doznali oświecenia, że rekrutować do klanu i do drużyny należy robić na czacie rekrutacja to te czat był by pełny. Wątpię jednak by taki cud nagle się zdarzył. Argument "bo nikogo tam nie ma" do mnie nie przemawia.

 

2 hours ago, .Decado. said:

Czwarta sprawa.

Wyłączcie tego ******* ******** ********* ***** ****** ******* *** bota, lub dajcie mi możliwość wyłączenia sobie tych cholernych kicków za 100000platyny. Z miłą chęcią zapłacę.

Mają wyłączyć bot tylko dlatego, że ty tego chcesz? Zamiast wyklinać na bota, zastanów się czemu jest on tak restrykcyjny.

Edited by Dragonka05
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, peger said:

Member Ewok? Member Chewbacca?

This is them now. Feel old yet?

31 minutes ago, Dragonka05 said:

Mają wyłączyć bot tylko dlatego, że ty tego chcesz?

Gdyby tylko on tego chciał, to ten temat by nie istniał.

 

Owszem, żeby wyłączyć bota, trzeba zmienić mentalność, bo przejdziemy ze skrajności w skrajność i znowu zacznie się bałagan. W związku z tym musielibyśmy być gotowi na surowe zasady i/lub liczniejszą/ostrzejszą moderację, która by pilnowała, aby nikt od tych zasad nie odbiegał. Po dobroci się nie da, pozostaje przymus.

Link to comment
Share on other sites

Jest on taki restrykcyjny, bo DE zamiast załatwiać problem stara się mieć ciastko i zjeść ciastko. 

Prawda jest prosta. Nie zależnie od tego jak sobie ustawicie bota, to i tak ludzie znajdą na niego bez problemu sposób. Kickowani natomiast będą gracze którzy albo chcą pomagać nowym, których DE ma w głębokim poważaniu, oraz gracze którzy jeszcze nie nauczyli się jak go obchodzić.

Skoro jest taki problem z np. klanami które rekrutują na regionie, to dla czego nie są one karane. Wybaczcie może coś ominąłem, ale nie słyszałem o klanach które zostały ukarane za łamanie regulaminu rekrutacji. I nie mówię tutaj o rozwiązywaniu takiego klanu, ale np o miesięcznej blokadzie na przyjmowanie nowych członków.

Gracz notorycznie szuka teamu na regionie. Blokada multi. Może grać tylko single np przez dwa dni.

Dlaczego Blizzard i inne firmy mogą nie nie bawić w tańcu z ludźmi łamiącymi regulamin dając im nawet bana na sprzęt, a DE cacka się z nimi jak z małymi dziećmi utrudniając jednocześnie grę innym? (nie mówię oczywiście o tym, że mają dostawać bana za rekrutacje, ale o tym że DE ma to totalnie gdzieś)

Dla czego DE nie zwiększy liczby administratorów chatu z uprawnieniami do kickowania, banowania i nie da im możliwości przeglądania chatu podczas samej gry? Rozumiem że włączenie chatu regionu w grze dla wszystkich było by znacznym obciążeniem dla serwerów, ale np dla dwunastu osób z administracji.

 

Link to comment
Share on other sites

Z góry przepraszam że śmiem wątpić w wasze umiejętności... Ale mam wrażenie że niektórzy nawet nie czytają co sami piszą.
WY chcecie wyłączyć bota i powrotu "starych dobrych czasów" przez które został bot wprowadzony ?! To się przecież sensu nie trzyma...
Tamte starcze czasy jak to określacie były źródłem największej fali skarg na polski chat.

Jeśli chcecie by Bot złagodniał to musi zmienić się polskie społeczeństwo. Ja osobiście nie widzę woli by coś w tym temacie się zmieniło, bo i nikt nie zwalnia was z przestrzegania regulaminu.
Bot ustawia się pod obecnie panujących potrzeb, a nie wg widzi mi się.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, .Decado. said:

Dla czego DE nie zwiększy liczby administratorów chatu z uprawnieniami do kickowania, banowania i nie da im możliwości przeglądania chatu podczas samej gry?

A dlatego, że uprawnienia do kickowania mają tylko starsi GotL, czyli ci, którzy piszą w czatach na fioletowo. Tej rangi nie dostaje się od razu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kracken said:

Z góry przepraszam że śmiem wątpić w wasze umiejętności... Ale mam wrażenie że niektórzy nawet nie czytają co sami piszą.
WY chcecie wyłączyć bota i powrotu "starych dobrych czasów" przez które został bot wprowadzony ?! To się przecież sensu nie trzyma...
Tamte starcze czasy jak to określacie były źródłem największej fali skarg na polski chat.

Jeśli chcecie by Bot złagodniał to musi zmienić się polskie społeczeństwo. Ja osobiście nie widzę woli by coś w tym temacie się zmieniło, bo i nikt nie zwalnia was z przestrzegania regulaminu.
Bot ustawia się pod obecnie panujących potrzeb, a nie wg widzi mi się.

 

Przepraszam, że śmiem wątpić w twoje umiejętności... Ale pisałem że chce wyłączenia bota, zwiększenia ilości adminów/moderatorów i stosowania kar dla osób łamiących regulamin. A nie tylko wyłączenia bota.

Zwalnia z przestrzegania regulaminu to, że ludzie mogą go łamać i nie dostają za to żadnej kary. Regulamin nie powinien być po to żeby sobie wisiał i ładnie wyglądał, ale po to żeby działał.

Czyli rozumiem że obecnie panującą potrzebą jest kickowanie mnie co chwile za pomaganie innym. Natomiast pisanie przez 30 minut Szukam ludzi do questa Limbo tą potrzeba nie jest ^^

16 minutes ago, Transformau5 said:

A dlatego, że uprawnienia do kickowania mają tylko starsi GotL, czyli ci, którzy piszą w czatach na fioletowo. Tej rangi nie dostaje się od razu.

Wiem, tylko że gra ma trzy lata, starszych GotL jak było kilku tak kilku zostało.

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie czytam ten wątek i przyszeł mi do głowy pomyseł.

Skoro na czacie rekrutacyjnym nikogo nie ma i nikt (w porywach, z tego co obserwuje, do paru osób) go nie używa to może go zlikwidować? 

Na miejsce zakładki "rekrutacja" powołać zakładkę "pomoc" na której siedzieć sobie będą ci, którzy chcą pomagać albo tej pomocy potrzebują. Sprawę nowej zakładki należałoby rzecz jasna odpowiednio nagłośnić w grze, na forum, meilem, smsem a nawet sowią pocztą jeśli będzie trzeba. Niech Lotus z Ordisem o tym gadają - cokolwiek. Tym samym można by rozluźnić nieco chat regionalny ustawiając bota tylko na "mięcho".

Albo... zostawić czat rekrutacyjny jak jest i po prostu stworzyć nową zakładkę pomocy :P

 

Dziwi mnie, że nikt nie podjął kwestii skali. Mówi się o starych czasach vs nowe czy angielskim czacie vs polski tylko, że obecnie na polskim regionalnym ludzi jest niewielu. W "starych czasach" było ich pewnie kilka razy więcej a na angielskim jest ich wielokrotnie więcej. W takiej sytuacji nie dziwi ostrzejsza moderacja i bot z kijem w tyłku z wpisaną encyklopedią pewuenu ale przy kilkudziesięciu osobach ustawianie bota na coś więcej niż wulgaryzmy to raczej strata czasu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...