Jump to content

Devstream #86


Transformau5
 Share

Recommended Posts

Poprawione Misje sortie

  • Dla większej różnorodności zostaną dodane nowe typy misji (Grineer Fortress Assault i Infested Salvage).
  • Nowa statuetka Ayatan zastąpi nagrodę 2k endo - domyślnie będzie warta tyle samo, ale będzie można ją oczywiście ulepszyć do większych wartości.
  • Nadchodzą Riveny dla broni białych - zwiększy to częstotliwość Rivenów jako nagród za misje Sortie.
  • Deweloperzy zaczęli bardziej się skupiać na RNG dotyczącym nagród i tego, jaką wagę trzeba do nich przykładać.
  • DE rozważają dodanie trybu Archwing do misji Sortie, kiedy już ten tryb stanie na nogi.
  • Pokazano wykres przedstawiający ilość zagranych misji Sortie każdego dnia.
Spoiler

db25ed0a2fc338d2f4bc048060c03fa2.png

 

Bardframe

  • Bardframe będzie nagrodą za Questa Cephalon Sudy. Oznacza to, że w kolejce pozostają Arbitrzy Hexis.
  • [DE]Danielle zgłosiła się na ochotnika do stworzenia animacji Agile dla Barda (nagranie).
  • Step Sequencer Bardframe'a został rozwinięty jeszcze dalej. (Tutaj próbka autorstwa [DE]George)
  • Wiele dźwięków to nagrane dźwięki prawdziwych instrumentów z miejscowej szkoły muzycznej - nie mamy do czynienia jedynie ze zwykłym syntezatorem.
  • Domyślny takt to 4/4; muzyka będzie też miała określony BPM ("uderzenia" na minutę, szybkość utworu), aby każdy utwór mógł się zgrać w spójną całość.
  • Będą stworzone domyślne, uprzednio zrobione utwory dla graczy, których nie interesuje spędzanie czasu na tworzeniu własnej kompozycji.
  • Ukończone utwory będą miały "odcisk palca" - kod, dzięki któremu gracze będą mogli łatwo dzielić się swoimi dziełami.
  • Możliwe, że jej umiejętności będą bezpośrednio powiązane z utworami, na przykład utwór z kilkoma mocnymi uderzeniami zada kilkukrotnie duże obrażenia, a melodia z wieloma szybkimi uderzeniami miałaby bardziej efekt DoT.
Spoiler

ed4fd3a4eba91046d00be856d1ce5611.pngf17da3a3f121fe44499a7b2ddc773b6a.png

 

Deluxe Skiny

  • Prace nad Deluxe Skinem Chromy dobrze postępują, prawdopodobnie wyjdzie on jako pierwszy.
  • Trwa postęp nad Deluxe Skinem Mag.
  • Najdalsza data wydania przypada Deluxe Skinowi Zephyr - jest to projekt własny Kary, osoby normalnie zajmującej się projektami broni.

Nowe Bronie

  • Pokazano Spearguna Corpus - działa bardzo podobnie do Opticora.
  • Rzucony Speargun działa jak cewka Tesli, rażąc pobliskich przeciwników prądem.
  • Laska Bo dostanie nowy model.
  • Tutaj pokazano te bronie.
Spoiler

c3055a59821dc2a2b1b35797778fe6f3.png

Słaby Punkt Nullifierów

  • Zademonstrowano koncept słabego punktu Nullifierów w praktyce.
  • Bańka będzie przystosowywać się do otoczenia - w ciasnym pomieszczeniu będzie mniejsza, bo będzie mniej miejsca, aby ją pomieścić.
  • Tutaj znajduje się ta demonstracja.

Nowy Sentinel

  • Obecnie planuje się, aby dać temu Sentinelowi umiejętność wampira HP/tarcz, aby ułatwić grę nowym graczom.
  • Ten Sentinel ma pomóc nowym graczom odnaleźć się w tym systemie.
Spoiler

6933197611fca21e743a2032274c19f7.png

 

Zabójstwa Syndykatowe

  • Koncept ten drastycznie się zmienił - pierwowzór okazał się dość nudny.
  • Do Dojo klanowych zostanie dodany nowy pokój, który pozwoli członkom klanu współpracować, by razem pozbyć się "grubej ryby" - ważnego członka złej organizacji.
  • "Gruba ryba" będzie losowo wygenerowanym przeciwnikiem z unikatowymi umiejętnościami - członkowie klanu będą musieli najpierw rozgryźć całą resztę organizacji, żeby móc pozbyć się lidera.
  • Nadal trwa dyskusja nad nagrodami za "śledztwo".

Zwycięzcy Tennogen

Pozostałe

  • Zwiastun Valkyr Prime z udziałem Ballasa został przesunięty w czasie - jednak nie pojawi się w tym miesiącu.
  • W przyszłości zostanie zmieniony bonus w kredytach za używanie Secury Lecty - obecnie ta broń ma bardzo negatywny wpływ na ekonomię.
  • Koszt w kredytach za przetapianie Ayatanów u Maroo zostanie zniesiony, bada się obecnie nowe sposoby pozyskiwania kredytów.
  • Pokazano wykres przedstawiający roznoszenie się zarazy Helmintha.
  • Nadchodzą nowe glify.
  • Nadchodzi nowy hełm dla Inarosa.
  • Pokazano pokolorowany szkic nowego Helminth Chargera.
Spoiler

cfc84a4719085399d747acd65ba5a165.png04b5ae33c845ac7e1f7018b8832f9af2.pngf4f22695616b960118495dd81a0733eb.png

 

Edited by Transformau5
Link to comment
Share on other sites

Wszystko tylko nie archwing jako Sortie, plz!! To w ogóle strasznie nędzny tryb jest. Nudny niesamowicie. Już teraz jak mam alarm z fajną nagrodą, a jest to archwing, to daje sobie spokój. Jak dodadzą to do sortie to też przestanę je robić. Jak dla mnie archwing to w ogóle ślepy zaułek. Drętwe poruszanie, mało broni, mało modów, auto-aim w walce wręcz jak na konsolach. Tragedia. Nawet dla mastery ranku nie mogę się zmusić i wylewelować obecnych broni. Nie ma sensu reanimować trupa. Niech się lepiej wezmą za Dark Sectory i coś do roboty dla klanów i aliansów.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Goblin_Wizard said:

Wszystko tylko nie archwing jako Sortie, plz!! To w ogóle strasznie nędzny tryb jest. Nudny niesamowicie. Już teraz jak mam alarm z fajną nagrodą, a jest to archwing, to daje sobie spokój. Jak dodadzą to do sortie to też przestanę je robić. Jak dla mnie archwing to w ogóle ślepy zaułek. Drętwe poruszanie, mało broni, mało modów, auto-aim w walce wręcz jak na konsolach. Tragedia. Nawet dla mastery ranku nie mogę się zmusić i wylewelować obecnych broni.

 

7 hours ago, Transformau5 said:

DE rozważają dodanie trybu Archwing do misji Sortie, kiedy już ten tryb stanie na nogi.

Nie mówimy tutaj o zmianie w ciągu tygodnia.

41 minutes ago, Goblin_Wizard said:

Niech się lepiej wezmą za Dark Sectory i coś do roboty dla klanów i aliansów.

Dark Sectory są już zapowiadanie od jakiegoś pół roku i na streamie też były wspomniane, a zajęcie dla klanów i sojuszy również było wielokrotnie poruszane - przez alarmy taktyczne, eventy, koszt Hemy, dość niedawno pokazywane customowe misje, czy chociażby wspomniane na ostatnim devstreamie zabójstwa syndykatowe.

7 hours ago, Transformau5 said:
  • Do Dojo klanowych zostanie dodany nowy pokój, który pozwoli członkom klanu współpracować, by razem pozbyć się "grubej ryby" - ważnego członka złej organizacji.
  • "Gruba ryba" będzie losowo wygenerowanym przeciwnikiem z unikatowymi umiejętnościami - członkowie klanu będą musieli najpierw rozgryźć całą resztę organizacji, żeby móc pozbyć się lidera.

 

Link to comment
Share on other sites

@Transformau5 Wiem, czytałem cały post, ale chciałem dobitnie wyrazić co myślę o archwingu. Jak napisałem, wg mnie, nie warto strać się reanimować archwinga. Szkoda czasu i kasy. Nie ma sensu robić z Warframe'a Star Citizen'a i ładować kilku różnych gatunków gier do jednego worka. Gier o lataniu w kosmosie jest multum i to dużo lepiej dopracowanych. Warframe powinien robić to co robi najlepiej i to powinno być rozwijane. Archwing powinien podzielić los Dark Sectorów i zostać zredukowany do minimum, tylko dla entuzjastów. Archwing był ciekawym eksperymentem, ale niestety nieudanym.

O tym, ze kiedyś naprawią Dark Sectory też już b. dawno temu słyszałem. Problem w tym, że od dawna tylko o tym mówią, a nie widać żadnych zmian w tym kierunku. A koszt Hemy to akurat podręcznikowy wręcz przykład jak nie powinno się rozwijać zawartości dla klanów, co zresztą przyznali sami devsi. Zmuszanie całego klanu do wielodniowego tępego grindu jest jednym z najgorszych możliwych pomysłów. W tej grze i tak jest go wystarczająco wiele.

Edited by Goblin_Wizard
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Goblin_Wizard said:

@Transformau5 Wiem, czytałem cały post, ale chciałem dobitnie wyrazić co myślę o archwingu. Jak napisałem, wg mnie, nie warto strać się reanimować archwinga. Szkoda czasu i kasy.

Zdajesz sobie sprawę, że Warframe kiedyś był jeszcze biedniejszy niż Archwingi? Nic nie dzieje się z dnia na dzień, jeśli poświęcą Archwingom wystarczająco dużo uwagi, to uważam, że są w stanie zrobić z tego pełnoprawny tryb gry.

Warframe też kiedyś miał raptem kilka broni, kilka trybów gry, a z początku nawet tylko jeden tileset. Skoro raz już im się udało, nie widzę dlaczego nie miałoby im się udać po raz drugi

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Transformau5 said:

Nadchodzą Riveny dla broni białych - zwiększy to częstotliwość Rivenów jako nagród za misje Sortie.

Pewnie jestem jednym z niewielu ale uważam, że riveny tylko psują grę i dzielą graczy - zazdrość/zawiść i kilka innych to emocje niepotrzebne w żadnej społeczności a już zaczynają się pojawiać. Pomijając to, jeśli DE wypuści kolejną dużą paczkę rivenów to imo powinni zwiększyć  ilość "fabrycznych" slotów na nie co najmniej dwukrotnie i obniżyć ceny na dodatkowe. Mogę zrozumieć 20P za slot na warframe ale rivenów będzie kilkakrotnie więcej. Zarobek, zarobkiem ale jakiś umiar i zdrowy rozsądek należałoby zachować.

 

18 hours ago, Transformau5 said:

Bardframe

Po co? Mamy ponad 30 warframów - więcej niż grywalnych postaci w znakomitej większości gier. Nie wierzę, że jest ktoś kto nie znalazł odpowiedniego dla siebie. Na dodatek muzyczny warframe? Ja tego nie widz.. tfu, nie słyszę. Proponuję żeby następny warframe  był hydraulikiem albo szewcem. 

Uważam, że gra zdecydowanie bardziej zyskałaby na stworzeniu nowych pełnoprawnych frakcji z odpowiednimi tilesetami i rozszerzeniu mapy o kilka nowych miejsc/planet niż tworzeniu nowego warframa. Świat gry jest mały i w zasadzie pusty i tu jest największe pole do popisu dla devsów.

 

Link to comment
Share on other sites

Witam.

2 hours ago, LoCtoR101 said:

Pewnie jestem jednym z niewielu ale uważam, że riveny tylko psują grę

Powiem tak ma to swoje plusy i minusy może początkowo niszczyły balans broni po tym jak dostały zmiany to tera niektóre z słabszych broni są używane w mecie.

Choć niektóre do broni białych jak nie dostana odpowiedniego balansu mogą być lekko OP na niektóre bronie.

Co do cen slotów na riven tak naprawdę płacisz 20p za slot bo masz 3 za 60p jedynie co to DE powinno wprowadzić możliwość kupna 1 slota itp.

2 hours ago, LoCtoR101 said:

Po co? Mamy ponad 30 warframów

Ponieważ masz 30 framów która  połowa z nich nie jest prawie grana po za tym wprowadzają frama i narzekania. Według mnie dobrze jak gra się rozwija.

A jak ci się nie podoba BardFrame to polecam dać swoje koncepty frama na forum: opis je bardziej stwórz coś o nich więcej może się spodobają ludziom i DE postarają się je wprowadzić do gry. :thumbup:

12 hours ago, Goblin_Wizard said:

Wiem, czytałem cały post, ale chciałem dobitnie wyrazić co myślę o archwingu. Jak napisałem, wg mnie, nie warto strać się reanimować archwinga.

Co archwingów jakoś dobrze rozbudowane nie są ale zgadzam się z kolegą @markus230 początkowo warframe nie było jakoś rozbudowany jeśli poświecili  by czas na rozbudowę trybu archwing według mnie było by świetnie bo jest to wcale nie jakiś zły tryb kilka zmian nowe mapy nowe bronie nowe archwingi itp i będzie ciekawszy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Goblin_Wizard said:

@Transformau5 Wiem, czytałem cały post, ale chciałem dobitnie wyrazić co myślę o archwingu. Jak napisałem, wg mnie, nie warto strać się reanimować archwinga. Szkoda czasu i kasy. Nie ma sensu robić z Warframe'a Star Citizen'a i ładować kilku różnych gatunków gier do jednego worka. Gier o lataniu w kosmosie jest multum i to dużo lepiej dopracowanych. Warframe powinien robić to co robi najlepiej i to powinno być rozwijane. Archwing powinien podzielić los Dark Sectorów i zostać zredukowany do minimum, tylko dla entuzjastów. Archwing był ciekawym eksperymentem, ale niestety nieudanym.

Apostrof'y w niewłaściw'ych miejsc'ach.

Ośmielę się przypomnieć, że DE mówili już, że nie odwołują ani nie usuwają części gry - jeśli nie chcesz poprawiania trybu Archwing, to chcesz, żeby nadal był słaby, żebyś miał powód do narzekania. Dark Sectory nie zostały "zredukowane do minimum, tylko dla entuzjastów", bo obecnie ten tryb nie działa wcale.

14 hours ago, Goblin_Wizard said:

O tym, ze kiedyś naprawią Dark Sectory też już b. dawno temu słyszałem. Problem w tym, że od dawna tylko o tym mówią, a nie widać żadnych zmian w tym kierunku. A koszt Hemy to akurat podręcznikowy wręcz przykład jak nie powinno się rozwijać zawartości dla klanów, co zresztą przyznali sami devsi. Zmuszanie całego klanu do wielodniowego tępego grindu jest jednym z najgorszych możliwych pomysłów. W tej grze i tak jest go wystarczająco wiele.

Nie znam cię, ale jeśli uważasz, że gruntowna przebudowa całego systemu powinna zostać wprowadzona w ciągu dwóch tygodni, to może powinieneś złożyć do nich podanie o pracę.

Owszem, koszt Hemy był przesadzony, przyznali się do tego. Intencja była jednak dobra i mam nadzieję że nadal będą szli w tym kierunku, byle w rozsądnym stopniu.

5 hours ago, LoCtoR101 said:

Uważam, że gra zdecydowanie bardziej zyskałaby na stworzeniu nowych pełnoprawnych frakcji z odpowiednimi tilesetami i rozszerzeniu mapy o kilka nowych miejsc/planet niż tworzeniu nowego warframa. Świat gry jest mały i w zasadzie pusty i tu jest największe pole do popisu dla devsów.

No ba, z samego Urana można zrobić dodatkowe 27 lokacji.

Edited by Transformau5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Transformau5 said:

Apostrof'y w niewłaściw'ych miejsc'ach.

Zdecydowanie we właściwych.

3 hours ago, Transformau5 said:

Ośmielę się przypomnieć, że DE mówili już, że nie odwołują ani nie usuwają części gry - jeśli nie chcesz poprawiania trybu Archwing, to chcesz, żeby nadal był słaby, żebyś miał powód do narzekania. Dark Sectory nie zostały "zredukowane do minimum, tylko dla entuzjastów", bo obecnie ten tryb nie działa wcale.

Widzę tutaj dużą nadinterpretację tego co napisałem. Narzekam na niego bo jest wciskany na siłę w rożne miejsca. Questa na Atlasa nie skończyłem bo zmusza do używania Archwinga. Pewnie nigdy go nie będę miał, a za platynę nie zamierzam kupować. Testu na MR20 nie zrobiłem bo wymaga Archwinga. Nie robię niczego co wymaga Archwinga bo go po prostu nie lubię. Postulowałem więc wycięcie wszystkich tych Archwingowych wtrętów co najmniej do momentu aż stanie się grywalny (dokładnie tak jak zrobiono z Dark Sectorami). Może zmienię zdanie jak go przerobią, ale to musiałby być naprawdę totalna przebudowa.

3 hours ago, Transformau5 said:

Dark Sectory nie zostały "zredukowane do minimum, tylko dla entuzjastów", bo obecnie ten tryb nie działa wcale.

Dark Sectory istnieją nadal tyle, że poza standardowymi misjami nic tam innego robić się nie da. Jak dla mnie odpowiada to idealnie określeniu "zredukowane do minimum".

3 hours ago, Transformau5 said:

Nie znam cię, ale jeśli uważasz, że gruntowna przebudowa całego systemu powinna zostać wprowadzona w ciągu dwóch tygodni, to może powinieneś złożyć do nich podanie o pracę.

Sam w poprzednim poście pisałeś, że zmiany w Dark Sectorach zapowiadają już "od jakiegoś pół roku", a teraz wyjeżdżasz z dwoma tygodniami. Ogarnij się bo sam nie wiesz co piszesz. Z tego co pamiętam to zapowiadają je od momentu kiedy zdecydowali się wywalić to co było czyli dużo dłużej niż pół roku.

3 hours ago, Transformau5 said:

Owszem, koszt Hemy był przesadzony, przyznali się do tego. Intencja była jednak dobra i mam nadzieję że nadal będą szli w tym kierunku, byle w rozsądnym stopniu.

Dobra intencja? Forsowanie tępego grindu dla całego klanu jest wg Ciebie dobrą intencją? Co za różnica czy jest to grind solo czy w grupie? Nie mogli zrobić jakiś trudniejszych czy ciekawszych misji (np. ala Sortie) w których nagrody rosły by wraz z ilością ludzi z tego samego klanu w nich uczestniczących? Albo np. dodać do dojo możliwość wyprodukowania moda klanowego, który powodowałby, że jeśli wszyscy w grupie mają taki mod założony to zwiększa się drop rate surowców? Ewentualnie mod klanowy mógłby, zamiast zwiększania drop rate'u, działać jak ammo mutation i zmieniać jeden surowiec na drugi po określonym kursie. Inną opcją mogła by być możliwość budowy klanowej wersji wierteł używanych przy misjach Excavation, które miałyby opcję ustawienia jaki surowiec dokładnie kopiemy. Czy to nie byłoby ciekawsze, sensowniejsze i czy nie promowałby bardziej aktywności w klanie niż zwykłe "spędźcie X dni tłukąc w kółko Obronę"?

Edited by Goblin_Wizard
Link to comment
Share on other sites

@Goblin_Wizard Witamy w Warframe. Ta gra jest obecnie w becie, wiele jej elementów jest niedopracowanych, wiele wymaga zmian.

Jeżeli nie podoba ci się coś w trybie archwing, to nie powinieneś go bojkotować, wręcz przeciwnie, powinieneś napisać na forach beta feedback sugerowane zmiany i/lub poprawy, a w forach przeznaczonych zgłaszaniu bugów lub w supporcie - błędy w grze.

Nikt nie zareaguje na twoje "ten tryb jest głupi, więc nie będę w niego grał", bo nie jest to konstruktywna krytyka.

Jeżeli nie pomagasz w beta testowaniu... to po co narzekasz? :tongue: 

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

teraz wyjeżdżasz z dwoma tygodniami. Ogarnij się bo sam nie wiesz co piszesz.

Misje archwing będą misjami w sortie. Skoro tak szybko się oburzyłeś wiedząc o tym, to pewnie spodziewałeś się, że wejdą one do sortie w przeciągu tygodnia, dwóch. Niespodzianka! Archwingi będą jeszcze bardziej integrowane z resztą gry, rozbudowywane i tak dalej, ale dopiero kiedy tryb i gracze będą na to... gotowi =)

A, i faktycznie powciskiwałeś apostrofy w niepoprawnych miejscach ^^

Pozdrowionka :smile: 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Zdecydowanie we właściwych.

Jeśli błędnym stwierdzeniem zaczynasz posta, to nie wróży to nic dobrego.

 

22 hours ago, Goblin_Wizard said:

Jak dla mnie archwing to w ogóle ślepy zaułek. Drętwe poruszanie, mało broni, mało modów, auto-aim w walce wręcz jak na konsolach. Tragedia. Nawet dla mastery ranku nie mogę się zmusić i wylewelować obecnych broni. Nie ma sensu reanimować trupa.

 

20 hours ago, Goblin_Wizard said:

Wiem, czytałem cały post, ale chciałem dobitnie wyrazić co myślę o archwingu. Jak napisałem, wg mnie, nie warto strać się reanimować archwinga. Szkoda czasu i kasy. [...] Archwing powinien podzielić los Dark Sectorów i zostać zredukowany do minimum, tylko dla entuzjastów. Archwing był ciekawym eksperymentem, ale niestety nieudanym.

To jest wyraźne wytknięcie usterek w tym trybie, a nie narzekanie na to, że wszędzie się go wciska. Czytasz w ogóle, co piszesz? Nawet jeśli pisząc to miałeś na myśli co innego to nie oczekuj, że będę czytał z twoich myśli, bo nie tylko ja nie mogłem się dopatrzeć przesłania "Archwing jest wszędzie dołączany na siłę". Nigdzie nie "postulowałeś wycięcia Archwingowych wtrętów" - stwierdziłeś, że nie należy go "reanimować".
 

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Może zmienię zdanie jak go przerobią, ale to musiałby być naprawdę totalna przebudowa.

A dopiero co mówiłeś, że nie powinni w ogóle go przerabiać.

Wyprzedzę odpowiedź, żeby nie było, że maus jest głupi i nie umie czytać.

Jeśli przez "reanimację" masz na myśli naprawianie trybu AW żeby był grywalny, to po prostu źle myślisz.

Jeśli przez "reanimację" masz na myśli wstawianie go gdzie to możliwe, żeby zwiększyć ilość zagrań, to znowu odsyłam do pierwszego posta w tym temacie, gdzie wskazuję, że AW ma zostać dołączony do Sortie dopiero bo gruntownej przebudowie. Takie było założenie od początku, nikt nie mówi, że DE zamierzają to zrobić już w tym tygodniu czy miesiącu. Nie wprowadzili jeszcze wielu rzeczy, które zapowiadali do tego trybu. Sama kwestia została poruszona przy okazji pytania gracza, czy deweloperzy zamierzają podjąć dalsze kroki w naprawie tego trybu.

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Dark Sectory istnieją nadal tyle, że poza standardowymi misjami nic tam innego robić się nie da. Jak dla mnie odpowiada to idealnie określeniu "zredukowane do minimum".

Owszem, ale to "minimum" to cień tego, czym ten system był kiedyś. Nie, nie jest to całkowite wyłączenie danej części gry, ale nadal jest to ograniczenie.

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Ogarnij się bo sam nie wiesz co piszesz.

Nie tym tonem i vice versa.

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Sam w poprzednim poście pisałeś, że zmiany w Dark Sectorach zapowiadają już "od jakiegoś pół roku", a teraz wyjeżdżasz z dwoma tygodniami. Z tego co pamiętam to zapowiadają je od momentu kiedy zdecydowali się wywalić to co było czyli dużo dłużej niż pół roku.

Z tym, że od pół roku mówi się o podjęciu rzeczywistych działań, o realnym postępie w pracy i o nowych konceptach które są rozważane. Nie jest to tylko kwestia teoretyczna.

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Dobra intencja? Forsowanie tępego grindu dla całego klanu jest wg Ciebie dobrą intencją?

Nie, dobrą intencją jest dla mnie skłanianie klanów i sojuszy do aktywnej współpracy. Jak już mówiłem, z Hemą nie trafili, to prawda. Nie zmienia to jednak faktu, że potrzebujemy reformy dropu lub wymagań do budowy broni (nie mówię tutaj o kuvie, oxium czy ekstraktach Nitain), bo jak sami DE mówili - nie chodzi o to, żeby klan mógł rozpoczynać badania nad bronią od razu po jej wprowadzeniu. Zgadzam się, że grind nie jest najlepszym elementem budującym współpracę, ale od czegoś trzeba zacząć.

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Nie mogli zrobić jakiś trudniejszych czy ciekawszych misji (np. ala Sortie) w których nagrody rosły by wraz z ilością ludzi z tego samego klanu w nich uczestniczących?

Nie wiem czy gramy w tę samą grę, ale dla mnie zmaganie się ze źle zrobionym skalowaniem statów przeciwników które przeobraża misję w wyścig do punktu ewakuacji i arsenał mety nie jest czymś ciekawym. Część promująca aktywność graczy w danym wydarzeniu byłaby za to ciekawym dodatkiem do eventów/alarmów taktycznych.

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Albo np. dodać do dojo możliwość wyprodukowania moda klanowego, który powodowałby, że jeśli wszyscy w grupie mają taki mod założony to zwiększa się drop rate surowców? Ewentualnie mod klanowy mógłby, zamiast zwiększania drop rate'u, działać jak ammo mutation i zmieniać jeden surowiec na drugi po określonym kursie.

Wszystko fajnie, ale Riveny już wprowadziły wystarczająco dużo zamieszania w modach. Zależnie od szczegółów, takie mody klanowe mogłyby wymagać osobnego systemu, a to wymaga czasu.

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Inną opcją mogła by być możliwość budowy klanowej wersji wierteł używanych przy misjach Excavation, które miałyby opcję ustawienia jaki surowiec dokładnie kopiemy.

Tutaj praca zespołowa promowana jest tylko przy budowie samego wiertła, później wszystko byłoby automatyczne. Poza tym, coś takiego działało w Dark Sectorach przed tym, jak "zostały sprowadzone do minimum".

2 hours ago, Goblin_Wizard said:

Czy to nie byłoby ciekawsze, sensowniejsze i czy nie promowałby bardziej aktywności w klanie niż zwykłe "spędźcie X dni tłukąc w kółko Obronę"?

Możliwe. DE są zawsze otwarci na propozycje, zrób posta w odpowiedniej sekcji, może wezmą to pod uwagę w przyszłości.

Edited by Transformau5
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Raniu said:

@Goblin_Wizard Witamy w Warframe. Ta gra jest obecnie w becie, wiele jej elementów jest niedopracowanych, wiele wymaga zmian.

Poza tym co napisał @Dr_Someone dodam, ze jeśli 4 lata po premierze gra jest uważana za betę to właściwie każda gra jest w becie. Tak więc żarty na bok.

 

18 hours ago, Raniu said:

Jeżeli nie podoba ci się coś w trybie archwing, to nie powinieneś go bojkotować, wręcz przeciwnie, powinieneś napisać na forach beta feedback sugerowane zmiany i/lub poprawy, a w forach przeznaczonych zgłaszaniu bugów lub w supporcie - błędy w grze.

Nikt nie zareaguje na twoje "ten tryb jest głupi, więc nie będę w niego grał", bo nie jest to konstruktywna krytyka.

Jeżeli nie pomagasz w beta testowaniu... to po co narzekasz? :tongue: 

Mam prawo do wyrażenia swojej opinii więc narzekam. Co do konstruktywnej krytyki to na angielskim forum jest jej wystarczająco dużo i nie wydaje mi się żebym musiał to wszystko jeszcze raz powtarzać. Archwing uważam za na tyle słaby, że nie widzę żadnej sensownej opcji naprawienia go. Nie widzę też specjalnej konieczności jego naprawiania. Jeśli już to należałoby go skasować i zacząć od nowa (tak jak pewnie zrobią z Dark Sectorami). Archwing jest zupełnie oddzielnym trybem, taką grą w grze, której usunięcie nie miałby praktycznie żadnego wpływu na resztę zawartości Warframe. Oczywiście jestem świadomy, że najprawdopodobniej do tego nie dojdzie dlatego napisałem w odpowiedzi do @Transformau5 

21 hours ago, Goblin_Wizard said:

Może zmienię zdanie jak go przerobią, ale to musiałby być naprawdę totalna przebudowa.

Jak to mówią tylko krowa nie zmienia zdania. ;)

18 hours ago, Raniu said:

A, i faktycznie powciskiwałeś apostrofy w niepoprawnych miejscach ^^

Dobra, macie racje. Użyłem dwóch apostrofów i jeden z nich jest w niewłaściwym miejscu.

 

On 21.01.2017 at 10:31 PM, Goblin_Wizard said:

Nie ma sensu robić z Warframe'a Star Citizen'a

Powinno być "Nie ma sensu robić z Warframe'a Star Citizena."

 

18 hours ago, Transformau5 said:

Nie tym tonem i vice versa.

Przepraszam, trochę mnie poniosło.

 

18 hours ago, Transformau5 said:

Nie wiem czy gramy w tę samą grę, ale dla mnie zmaganie się ze źle zrobionym skalowaniem statów przeciwników które przeobraża misję w wyścig do punktu ewakuacji i arsenał mety nie jest czymś ciekawym.

Sortie są dla mnie ciekawe nie ze względu na skalowanie parametrów mobów, ale na te dodatkowe warunki typu "bow only", "environmental hazard", itp. Dzięki temu czasami zmieniam mój standardowy build i stosuje więcej niż jednego frejma. Chociaż przyznam, że jakiś strasznych różnic to nie ma. Zwykle używam Novy i tylko tam gdzie się nie da (albo jest to mało efektywne) zrobić Novą wchodzi Loki. Chętnie widziałbym podobne, zmienne parametry misji również przy niższych levelach wrogów. Może nawet z ograniczeniem nie tylko broni, ale i konkretnych frejmów z jakiejś skróconej listy.

Edited by Goblin_Wizard
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Goblin_Wizard said:

Poza tym co napisał @Dr_Someone dodam, ze jeśli 4 lata po premierze gra jest uważana za betę to właściwie każda gra jest w becie. Tak więc żarty na bok.

Jxi06xp.png

W samym launcherze gry, tak gdybyś miał wątpliwości.

5 hours ago, Goblin_Wizard said:

Archwing uważam za na tyle słaby, że nie widzę żadnej sensownej opcji naprawienia go. Nie widzę też specjalnej konieczności jego naprawiania.

DE odrzucili opcję usunięcia tego z gry, więc pozostaje zmiana lub zostawienie go w złym stanie.

5 hours ago, Goblin_Wizard said:

Przepraszam, trochę mnie poniosło.

Wybaczam.

5 hours ago, Goblin_Wizard said:

Sortie są dla mnie ciekawe nie ze względu na skalowanie parametrów mobów, ale na te dodatkowe warunki typu "bow only", "environmental hazard", itp. Dzięki temu czasami zmieniam mój standardowy build i stosuje więcej niż jednego frejma. Chociaż przyznam, że jakiś strasznych różnic to nie ma. Zwykle używam Novy i tylko tam gdzie się nie da (albo jest to mało efektywne) zrobić Novą wchodzi Loki. Chętnie widziałbym podobne, zmienne parametry misji również przy niższych levelach wrogów. Może nawet z ograniczeniem nie tylko broni, ale i konkretnych frejmów z jakiejś skróconej listy.

Owszem, ograniczenia są ciekawe i urozmaicają rozgrywkę, z tym że koniec końców i tak wszystko sprowadza się do tego, że na daną sytuacje ma się określony zestaw ekwipunku, a w niektórych przypadkach jeden zestaw na wiele przypadków - stąd moje wcześniejsze określenie:

On 22.01.2017 at 7:11 PM, Transformau5 said:

przeobraża misję w wyścig do punktu ewakuacji i arsenał mety nie jest czymś ciekawym.

"arsenał mety" czyli wszelkie osobne elementy uzbrojenia jak i całe zestawy, które zostały stworzone z myślą o jednej, szczególnej strategii lub po prostu do oneshotowania, np. Synoid Simulor, Mirage + Staticor, etc.

Link to comment
Share on other sites

On 22.01.2017 at 7:06 PM, Raniu said:

Witamy w Warframe. Ta gra jest obecnie w becie, wiele jej elementów jest niedopracowanych, wiele wymaga zmian.

To, że gra jest w "becie" dla nas jest tylko powodem do radości... oznacza to, że gra jest wciąż rozwijana i dopracowywana.

Chciałbyś aby w stanie obecnym deweloperzy przeinaczyli to na "produkt ukończony" i zostawili wszystkie błędy i zaprzestali dodawania nowych rzeczy/misji/pierdółek? Podejrzewam, że wtedy spora ilość osób szybko by się znudziła i zaprzestała grania... A chyba nie o to chodzi w grze MMO? Tak, Warframe może i ma dużo tzw. content'u ale to wciąż za mało jak widać, ludzie którzy ponabijali już sobie MR23 prawdę mówiąc nie mają już co robić w tej grze... poza dopieszczaniem wyglądu i kilku cyferek więcej do obrażeń. Powiedzmy sobie szczerze, gra oparta na czystym grindzie bardzo szybko się nudzi a brak rozwoju i nowych pomysłów szybko ją zabije od środka.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, THeMooN85 said:

Chciałbyś aby w stanie obecnym deweloperzy przeinaczyli to na "produkt ukończony" i zostawili wszystkie błędy i zaprzestali dodawania nowych rzeczy/misji/pierdółek? Podejrzewam, że wtedy spora ilość osób szybko by się znudziła i zaprzestała grania... A chyba nie o to chodzi w grze MMO?

To ja gram od czterech lat w MMO, którego to gatunku nie cierpię? F*ck

2 minutes ago, THeMooN85 said:

Tak, Warframe może i ma dużo tzw. content'u ale to wciąż za mało jak widać, ludzie którzy ponabijali już sobie MR23 prawdę mówiąc nie mają już co robić w tej grze... poza dopieszczaniem wyglądu i kilku cyferek więcej do obrażeń. Powiedzmy sobie szczerze, gra oparta na czystym grindzie bardzo szybko się nudzi a brak rozwoju i nowych pomysłów szybko ją zabije od środka.

Więc w/g Ciebie wystarczy dodać w nazwie "beta" i co dwa tygodnie jakąś niepotrzebną broń, która zmusza graczy do nudnego dropienia zasobów i już wszyscy będą szczęśliwi? 

Link to comment
Share on other sites

Zmusza? Kto cię zmusza? Nade mną nikt z [DE] nie stoi z gnatem w ręku i nie zmusza mnie do grania.

Nie, w/g mnie "beta" oznacza iż gra jest wciąż rozwijana co powinno cieszyć. Gra zakończona to gra zakończona... wszystko co w zakończonej grze jest dodawane jest dobrą wolą producentów/skokiem na kasę/wymyśl sobie najwygodniejszy powód dodawania content'u do zakończonej gry.

Tak, WF jest grą MMO... nazwij to inaczej, jeśli ci nie odpowiada... online co-op?

Link to comment
Share on other sites

Może ja się nie znam, ale gry MMO i inne online, mimo że są już oficjalne, nadal są rozwijane na zasadzie łatek, nowych lokacji, czy broni, jak na przykład Neverwinter Online, czy WOW. Nawet większe zmiany, jak dodanie nowej klasy były bez problemu rozwiązywane. Beta daje po prostu 2 rzeczy - możliwość zmiany mechaniki o 180 stopni (patrz parkour 2.0, ale to też dałoby radę wcisnąć w pełnej wersji) i drugie, najważniejsze - możliwość zamknięcia produktu, gdyby coś nie wypaliło bez większych konsekwencji (w końcu jesteśmy wolontariuszami w otwartej becie, a to że kupiłeś platynę, to twoje ryzyko w grze beta). Przynajmniej takie jest moje zdanie.

W sumie zapomniałem o jeszcze jednej zalecie bety (zalety dla twórców) - produkt może mieć wady i być niedopracowany, gdzie w pełnej grze update krzaczący wszystko zaraz po wprowadzeniu, raczej by nie przeszedł.

Edited by JohhnyBravos
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, JohhnyBravos said:

Może ja się nie znam, ale gry MMO i inne online, mimo że są już oficjalne, nadal są rozwijane na zasadzie łatek, nowych lokacji, czy broni, jak na przykład Neverwinter Online, czy WOW.

Dokładnie. Gry MMO są regularnie rozwijane i sam dopisek "beta" niewiele zmienia. Takie gry po prostu muszą być w ciągłej ewolucji, żeby utrzymać zainteresowanie graczy. Tak naprawdę to tylko wygodna wymówka dla devsów w przypadku jakichś nieoczekiwanych problemów. Dlatego właśnie przytaczanie argumentu, że WF to beta, nie ma generalnie większego sensu. Swoją drogą czy istnieje jakaś oficjalna, encyklopedyczna definicja bety?

Edited by Goblin_Wizard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Goblin_Wizard said:

Swoją drogą czy istnieje jakaś oficjalna, encyklopedyczna definicja bety?

w informatyce – wersja testowa programu: wydawana, żeby wychwycić większość błędów.

wersja beta – kiedy program ma już pierwszych użytkowników, zwanych często beta testerami, wyłapywane są błędy związane z różnymi środowiskami i warunkami pracy programu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...