Jump to content

Aktualizacja 20: Hymn Octavii


 Share

Recommended Posts

Aktualizacja 20: Hymn Octavii

sm1EzfS.jpg

Nowe Zadanie: Hymn Ocatavii

Wz77zO1.jpg

Nowe zadanie - dostępne na Przekaźniku - wciągnie Cię w intrygę związaną z dziwnym i roztargnionym Cefalonem Suda, wymagającym rozpatrzenia. Dowiedz się, co ją nęka zanim jej baza danych zostanie przymusowo spłukana. 
Uważaj Tenno, wiedza jest czasem niebezpiecznym narzędziem.

Znajdziesz Cefelona Suda w Przekaźniku. Potrzebujesz zakończysz Zadanie: Drugi Sen, aby rozpocząć nową przygodę.

Zadanie: Hymn Ocatavii można powtórzyć dowolnie, poprzez Kodeks > Opcja: Wykonaj Ponownie.   

Nowa Warframe: Octavia

Nowa przebojowa wojowniczka Lotus, Octavia, wkracza w string z nowym rytmem. 
Ocatvia jest natychmiastowo dostępna z Rynku Gry, albo za zakończenie Zadania Hymn Octatvii. Poszczególne schematy części tej postaci można znaleźć w tych miejscach:
•    Za przeciwstawienie się Pladze: Rotacja B podczas Przetrwania we Wraku Orokin.
•    Za wykonanie Utworu – Rozwiązanie łamigłówki związanej z utworem Octavii na Lua. Rozwiązanie łamigłówki udostępni skarb ze schematem części Octavii. (Notka: Misja Obrony Mobilnej na Lua, nie zawiera łamigłówki.)   
•    Oraz, za przeszukanie ukrytych pojemników w posterunku Lua – misja Eksterminacji. 

Oto unikatowe melodyczne moce Octavii:

Werble (Perkusja): Rytmiczne tony zadają obrażenia pobliskim przeciwnikom i ściągają ich ostrzał. Obrażenia zadane Werblami zwiększają jego skuteczność.

Rezonator (Bas): Wypuszcza toczącą się kulę, która mami przeciwników, by za nią podążali. W połączeniu z Werblami tworzy toczącą się akustyczną destrukcję.

Metronom (Melodia): Przyznaje wzmocnienia tym, którzy wykonują określone czynności w rytm muzyki Octavii. Zgrane skoki zapewniają wzmocnienia prędkości Vivace. Kucanie w rytmie utworu zapewni wzmocnienie ukrycia Nokturn. Ostrzał zgodny z rytmem zapewni wzmocnienie wielostrzału Opery. Zgrane czasowo zamachy bronią białą zapewnią wzmocnienie obrażeń Forte.

Amp: Źródłem mocy są poziomy decybeli dźwięku z otoczenia. Używane, by wzmocnić zadawane obrażenia dla Octavii i jej sojuszników. Podwaja zadawane obrażenia pobliskim Werblom.

Mandakordium

Moce Ocatavii wzmacnia Mandakordium - wyśmienity instrument do miksowania melodii, basu, oraz perkusji. Pozwala on także na tworzenie swojej własnej, płynnej i zabójczej harmonii. 
Aby stworzyć własny utwór, wejdź w Arsenał > Wygląd > wybierz Mandakordium. 

Spoiler

Mandakordium – Samouczek

Samouczek używa instrumenty Adau, które są dostępne jako domyślne instrumenty Mandakordium. Obecne są jeszcze 4 inne instrumenty, dostępne na Rynku do kupna za platynę:

•    Instrumenty Alfa.
•    Instrumenty Beta.
•    Instrumenty Druk.
•    Instrumenty Gamma.

Każdy instrument jest w tonacji D-moll, więc jeśli czujesz zapał muzyczny spróbuj użyć wiele instrumentów do stworzenia unikatowych utworów.

Mandakordium posiada 4 sekwencje, oznaczone numerami 1, 2, 3 i 4 (widocznymi w na tle każdej z sekwencji). Wpisanie jednej nuty w pierwszym wolnym gnieździe sekwencji, tworzy pełną nutę. Każda z sekwencji jest podzielona na ćwiartki, które są oznaczone szarymi pionowymi liniami. Odtwarzanie utworu jest ustawione na 120 gniazd na minutę, co oznacza, że każda sekwencja trwa dwie sekundy, a każde gniazdo jest nutą szesnastkową (trwającą jedną szesnastą sekundy).

1. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest użycie przycisku “Wyczyść nuty” w menu Mandakordium. Opcja ta wyczyści planszę przygotowując ją do komponowania własnej muzyki. Możesz łatwo zapętlić pierwszy pasek w celu ustalenia rytmu.

Najszybszą metodą do rozpoczęcia przygody z komponowaniem jest wprowadzenie do utworu perkusji! Używając instrumentów Adau, umieść bęben w pierwszym gnieździe każdej ćwiartki na zewnętrznym pierścieniu, następnie drugi bęben umieść w pierwszym gnieździe drugiego paska, a trzeci bęben w co trzecim gnieździe trzeciego paska:

U1YjNbJ.jpg

2. Sekcja basowa instrumentów Adau, oznaczona kolorem niebieskim, została nagrana z prawdziwych instrumentów strunowych oraz mosiężnych i drewnianych instrumentów dętych. Spróbuj umieścić dźwięk w pierwszym gnieździe na pierwszej i drugiej ćwiartce, jak najbardziej oddalone od zewnętrznego pierścienia. Dla zabawy spróbuj kliknąć na kilka wolnych gniazd:

eEQrau5.jpg

Powinieneś zauważyć, że wysokość dźwięku rośnie im bliżej jest umieszczony zewnętrznego pierścienia Mandakordium. Każdy instrument działa tak samo, dzięki czemu różne instrumenty mogą brzmieć w tej samej tonacji.

3. Sekcja melodyjna instrumentów Adau jest jest chórem specjalnie nagranym na potrzeby Aktualizacji 20: Hymn Octavii. Spróbuj umieścić nuty z kategorii melodyjnej w pierwszej ćwiartce pierwszego paska i w czwartej ćwiartce tak jak na obrazku:

4enfKyO.jpg

Możesz również stworzyć akord ustawiając nuty razem w tym samej ćwiartce!

4. Możesz łatwo skopiować utworzony wzór uzywająć opcji “Skopiuj nuty” w menu. Przewiń do trzech innych pasków używając środkowy pierścień i rozmieść swoje nuty w różnym układzie, żeby uzyskać różnorodność swojej kompozycji. Eksperymentuj w usuwaniem lub dodawaniem dźwięków pomiędzy innymi. Spróbuj przemieścić nuty melodyjne dookoła wzoru, co rozwinie przedstawienie Mandakordium:

JqbbsTL.jpg

fzMo5UF.jpg

8ZvGahl.jpg

5. Wymieszaj! Teraz jesteś gotowy, żeby dodać inne instrumenty do swojej kompozycji. Możesz tego dokonać klikając na instrumenty w prawym górnym rogu ekranu. Przejrzyj dźwięki każdego instrumentu by wybrać te, które Cię interesują.

6. Chcesz stworzyć muzykę do tańca? Załaduj instrumenty Beta i ułóż bębny basowe tak, żeby grały one w każdej ćwiartce wraz z werblem umieszczonym na drugiej i czwartej ćwiartce. Dla efektu końcowego dodaj talerze co ósmą pozycję:

BedRQao.jpg

7. Zostaje Ci już tylko wprowadzić nuty basowe do każdej ćwiartki i trochę nut melodyjnych:

mqJAp6P.jpg

Porady końcowe:
•    Próbuj utrzymywać tą samą perkusję przez całą kompozycję.
•    Rozpocznij od grania niskich nut dla sekcji Basowej w pierwszej linii i dopiero wtedy zwiększaj tonację w każdej kolejnej linii. Rób tak samo z sekcją Melodyjną. Kluczem do uzyskania dobrych rezultatów jest stopniowe zmienianie nut tak, żeby grały od paska do paska.
•    Jest limit nut w kompozycji:
o    Można umieścić maksymalnie 16 nut basowych na kompozycję.
o    Można umieścić maksymalnie 16 nut melodyjnych na kompozycję.
o    Można umieścić maksymalnie 26 nut perkusyjnych na kompozycję.
•    Używaj “Regulatora głośności” do dostosowania głośności każdego utworu.
•    Używaj przełączania opcji “Izolacja ścieżki” dla każdego utworu.
•    Używaj “Przeładuj” do przywracania zmian do zapisanego stanu.
•    Nie zapomnij zapisać swoją kompozycję w miejsca na piosenki. Możesz zapisać do 5 utworów!
•    Używaj “Załaduj utwór” do wybrania jednej ze swoich kompozycji lub jedną z domyślnych piosenek, żeby załadować ją do Mandakordium.

Fotobudka 

SmXiyjr.jpg

Wykonaj zdjęcie ulubionej postaci, odzianej w barwny krzyk stylowy używając Fotobudkę. Zagłęb się w wiele dostępnych narzędzi, filtrów i efektów specjalnych, aby stworzyć idealną scenę. Wybierz ulubione miejsce, rozstaw wroga, przyspiesz lub zwolnij klatki animacji i zmień aspekty otoczenia, aby złapać wszystko co trzeba w ramce.

Nowa Broń 

qFboTwC.jpg

Tenora: strzelba automatyczna z opcją modyfikacji szybkość wystrzału oraz celności im dłużej trzymany jest jej spust – słynna z koszenia oddziałów wroga.

Pandero: Półautomatyczny pistolet, z alternatywnym trybem wystrzału serii pocisków. 

Nowa Personalizacja

M1BS64f.jpg

Syandana Mucusk: Koścista kończyna, z której wyrastają, żmijowate, mięsiste zainfekowane macki. 
Alt. Hełm Macak: Alternatywny hełm dla Wukonga.
Alt. Hełm Cadenza: Alternatywny hełm dla Octavii.
Zbroja Myrdin dla Kavatów: Czarująca zbroja dla twojego towarzysza. 

kKXdRCv.jpg

CzYM jest ta KReaTuRA buszująca po Lądowniku!? Kto wpuścił tego zniekształconego osobnika w statek!? Zabić go OG-chwila, to nowo odziany Taran Helminth! 

Nowy wygląd i nowe zachowanie:

yScJih3.jpg

Ssawka: Taran Helminth uderza we wroga macką w okolicy 15 m, odrzucając i raniąc go 25 jednostek obrażeń.   
Trat: Taran Helminth szarżuje na wroga, zdając obrażenia wszystkim na jego drodze.

Nowy Status dla Rynsztunku

Dodano wyświetlacz alternatywnego ostrzału: każda broń z możliwością alternatywnego ostrzału, ujawni statystykę tego trybu w Arsenale.  
•    Podstawowa Broń: Buzlok, Ferrox, Harpak, Hind, Mutalist Quanta, Penthera, Paracyst, Penta, Quanta (Vandal), Stradavar, Tenora i Zarr. 
•    Boczna Broń: Azima, Euphona Prime, Kulstar, Pandero i Szpony. 

Nowe Gesty

Udostępniamy nowe Narty:
•    Narta Glissade
•    Narta Maestro
•    Narta Poise
•    Narta Tempo

•  Narta Pendulum

Dedykowane Rejony Muzyczne

Jeśli pragniesz pochwalić się Swoim utworem muzycznym, wpadnij w Przekaźnik lub Bazar Maroo wraz z Ocatvią, wybierz idiom i zacznij rozgrzewać parkiet w rejonach z poniższym znakiem:  
Co słuchasz i w jaki sposób tańczysz w Dojo, pozostaje w Dojo. Macie dowolną rankę, co do stylu i poziomu decybeli waszych kompozycji w klanie.   

5u15u5u.jpg

Uporządkowanie:
•    Dodano datę zapisu do Listy Liderów Prób.
•    Naprawiono także Listę Liderów Prośby Jordasa oraz Prawa Pomsty.
•    Dodano nazwę/deskrypcję do przedmiotów znajdujących się w Ekwipunku (Q).
•    Ulepszono sensytywność suwaków w Opcjach. 
•    Dodano suwak w okienko dłuższych deskrypcji mocy.
•    Dodano Rzeźbę Ayatan Anasa do Kodeksu.
•    Dodano opcję sortowania posiadanych Soczewek.
•    Dodano Nową Rzeźbę Ayatan: Valana Ayatan.
•    Aby uniknąć problemy z wydajnością, dodano krótkie opóźnienie po każdej eksplozji pocisków wystrzelonych bronią z alternatywnym trybem wystrzału: Simulor, Penta, itd. 
•    Dodano graficzny indykator do przedmiotów, którymi nie można handlować.  
•    DX11:
o    Poprawiono odświeżenie rozdzielczości po powiększeniu okienka ekranu.
o    Okienko gry będzie teraz pamiętało rozdzielczości używanego monitora.

Poprawka interfejsu gry w trybie 4K  

Poprawiono płynność interfejsu gry dla graczy grających w rozdzielczości 3840 x 2160 (4K), więcej detali poda wam [DE]Pablo 

Dodano opcję spersonalizowania nazw konfiguracji ekwipunku
Nie będzie więcej nazw wyposażenia, jak ‘Config A’, itd. Możecie teraz spersonalizować nazwę konfiguracji ekwipunku. 


Poprawki & Nowości
•    Poprawiono wskaźnik pozostałych/ukrytych skrzynek w planszach z ukrytymi skarbami.
•    Można teraz kupić wiele towarów naraz od Syndykatów/Baro.
•    Można teraz sprzedać zestaw posiadanych Części Prime jednym zamachem, używać środkowego przycisku myszki. 
•    Dodano Zakładkę Badań w Profil Klanowy. 
•    Rekrutujące osoby mogą teraz podlinkować ich Klan w Zakładce Rekrutacji – I TYLKO W ZAKŁADCE REKRUTACJI!  
•    Można teraz zmieniać ekwipunek z Mapy Solarnej. 
•    Oznaczono testy Mistrzostwa, odpowiednim numerkiem, podczas próby kwalifikacji w Sanktuarium.
•    Ulepszono grafikę zakładki Znajomych wraz z Interfejsem Klanowym.
•    Dodano Wyszukiwarkę oraz nową kategorię ‘Wszystko’ w interfejs Ekwipunku.
•    Poprawiono interfejs handlowy:
o    Zanim zgodzisz się wymienić część, interfejs wyświetli Ci wiadomość, czym handlujesz wraz z kosztem wymienianej część: „Wymieniasz [!] za [!]?” + przycisk konfirmacji. 
o    Można teraz nacisnąć oferowaną część podczas wymiany, aby lepiej przejrzeć, co znajduje się na taśmociągu. Utwory Octavii, zagrają kawałek oferowanej kompozycji.  
o    Poprawiono odczyt oferowanej części.  
•    Wpisanie komendy /join [ksywa gracza] w czat, przemieści Cię w lobby gracza, jeśli jest on/ona w trybie wieloosobowym. 


Zmiany: Dojo

Hostowanie Dojo jest teraz odwzorowane na systemie Przekaźników. 

Aby zmniejszyć problemy z połączeniem/migracją, sesja Dojo nie będzie oparta na metodzie Host-Klient. Zaproszony gracz/e pozostaną w Dojo nawet, jeśli ich przewodnik opuści Dojo. 

W związku z wydajnością, Ty oraz 49 innych graczy może być aktywnych w Dojo zanim oprogramowanie rozdwoi sesję – wykonanie projektów/zmiany w Dojo będzie nadal natychmiastowe.  
Hostowanie Dojo nie będzie zależne od uprawnień graczy, członkowie Dojo będą mogli teraz dowolnie wchodzić w ich sanktum.

Gracze mogą teraz dowolnie uaktywnić Handel w Dojo (bez Stoiska), podobnie jak w Bazarze Maroo. Handel jest teraz możliwy w Pokoju Pojedynkowym, ale tylko, jeśli nikt w nim nie walczy.  

Zmiany: Interfejs Rangi Mistrzowskiej 

Wstawiono nowy Ekran informacyjny, który wskaże aktualnie dostępną kwalifikację do podwyższenia Rangi Mistrzowskiej. Zanim zaczniesz test, interfejs określi także, który Test próbujesz wykonać wraz z nagrodami za pomyślne zakończenie testu.  

Nowość: Wzniesienie Rangi Klanu

Poziom Klanowy: Klan będzie teraz zaliczał Biegłość (związaną tylko z klanem) w zależności od wykonania specyficznych w nim czynów:  
•    Za pierwsza budowę Wyroczni, Bio. Lab., Chem. Lab., Ener. Lab., Tenno Lab., Orokin Lab., Pokoju Pojedynków i Toru Przeszkód.  
•    Za pierwsza budowę Punktu Handlowego, Skarbca oraz Świątyni.
•    Za zakończenie Badań Klanowych.

Ilość wynagrodzonej Biegłości za wykonanie budowli znajdziecie w wykazie dostępnych wam budowli/badań. Dodano także wskaźnik aktywnych badań w nowej zakładce.

Jeśli strwożyłeś już wymagane pomieszczenia, Klan natychmiastowo otrzyma odpowiednią ilość Biegłości do puli. 

Jeśli Twój klan zdobył odpowiednią ilość Biegłości, będziesz mógł wykonać Ceremonię Wzniesienia! Aby rozpocząć Wzniesienie dotknij nową dekorację zwaną Ołtarzem Wzniesienia, który pojawi sie, jeśli Klan zdobył odpowiednią ilość Biegłości. W zależności od poziomu Klanu, odpowiednia ilość graczy musi wziąć udział w Wzniesieniu (w dowolnym czasie). 
•    Duch: 1
•    Cień: 5
•    Burza: 15
•    Góra: 30
•    Księżyc: 50

Gracze którzy wzięli udział w Wzniesieniu, natychmiastowo otrzymają Endo; gracze którzy nie wzięli udziału, mogą nadal otrzymać Endo do trzech dni po zakończeniu ceremonii.

Dodano także wskaźnik Hierarchii Klanowej. Powyższe zmiany Klanowe to podkład, nad którym wybudujemy więcej zmian/poprawek w przyszłości. Spokojna głowa, Tenno!  

Zmiany/Nowości: Corpus 

Załoganci Snajper mogą teraz rozsiewać mini-roboty zwane Ratel. Te szybko poruszające się istoty technologiczne, mogą obezwładnić nawet najsilniejszych Tenno w składzie – dezaktywuj je znajdując Załoganta!
Zwiększono ilość tworzenia Załogantów Snajper w misjach z frakcją Corpus. 
Zmniejszono ilość tworzenia Wyczerpujących ‘Bombowców’ Ospray w planszach Corpus.

Niwelujące Jednostki

Miłośnicy Snajperek i Łuków, coś dla was: Nowe podejście do anihilacji Niwelujących Jednostek! Wróg Niwelujący aktywuje teraz drony, które będą kręciły się w powietrzu i zmieniały rozmiar, rozrost, oraz moc, kuli obezwładniającej.
•    Wróg Niwelujący natychmiast uaktywni drona, kiedy Cię wykryje.
•    Jeśli dron uderzy w sufit planszy, obniży się, zmieniając rozmiar bańki. 
•    Przebicie bańki spowoduje powrót drona w plecak sterownika, na krótki czas.
•    Zabicie drona, rozerwie bańkę; Wróg Niwelujący nie będzie mógł już uaktywnić bańkę.
•    Życie drona skaluje z rangą wroga. 
•    Zabicie sterownika z ukrycia nie zwiększy już błędnie rozmiaru bańki.

Zmiany: Panel Zdarzeń Światowych

Aby nie mieszać zbytnio w głowie, Panel Zdarzeń Światowych ujawni tylko poprzednio wykonane misje oraz wymagania, związane z aktualnym progresem gracza w grze. Detale:
•    Aktywne Alarmy będą widoczne tylko jeśli znajdują się na odblokowanych planetach.
•    Aktywne Inwazje będą widoczne tylko jeśli znajdują się na odblokowanych planetach.
•    Działania Zaczepne (Sorties), będą widoczne tylko jeśli gracz zakończył Zadanie: Wewnętrzna Wojna.
•    Dziennie Misje Syndykatowe, będą widoczne tylko jeśli gracz znajduje się w Syndykacie.
•    Rwy Pustki pojawią się tylko jeśli gracz posiada Relikt.


Ponowne spojrzenie na Limbo: 

Limbo jest typem Warframe, który posiada najbardziej skomplikowany wachlarz umiejętności. Kiedy ktoś zapanuje nad jego możliwościami, staje się niepowstrzymaną siłą, manipulującą Szczeliną wedle własnej woli. Co prawda wielu stało się mistrzami w posługiwaniu się Limbo, jednak panował ogólny konsensus, że należy ponownie mu się przyjrzeć, tak aby gra nim przynosiła większą satysfakcję. 

Wraz z tą aktualizacją, Limbo otrzymał następujące zmiany: 

Umiejętność Pasywna: Podczas pobytu w Szczelinie, Limbo otrzymuje niewielką regenerację Energii. Dodatkowo wrogowie zabici w Szczelinie daję Limbo dodatkowe 10 jednostek energii. 

Wejście w Szczelinę: Umiejętność aktywowana poprzez odpowiedni ruch: Limbo przemieszcza się pomiędzy dwoma płaszczyznami egzystencji bez kosztu energetycznego. Szybkie wciśnięcie klawisza turlania (domyślnie Shift) spowoduje przeniesienie Limbo pomiędzy płaszczyzną Materialną a Szczeliną. Przejście w Szczelinę pozostawia za Limbo portal (na czas około 5s), który jego sojusznicy mogą wykorzystać do przekroczenia bariery wymiarowej.

1: Wygnanie: Wyślij wrogów i Sojuszników znajdujących się w niewielkiej od siebie odległości na pewien czas do Szczeliny (lub ich z niej wyrzuć). Limbo musi się znajdować dokładnie w tej samej płaszczyźnie rzeczywistości, aby moc zadziałała. Dla przykładu, Limbo musi być w wymiarze Rzeczywistym aby móc Wygnać cele rzeczywistego wymiaru do Szczeliny (i na odwrót). Wygnani wrogowie otrzymają obrażenia podczas aktywacji umiejętności, oraz zostaną powaleni na krótki okres czasu. 

2: Staza: Zatrzymaj Wygnanych wrogów w miejscu, umieszczając ich na pewien okres czasu w Stazie. Włącz umiejętność, przejdź do Szczeliny i strategicznie rozmieść wystrzelone pociski dookoła wrogów będący pod wpływem Stazy. Pociski pozostaną w zawieszeniu do momentu aż czas Stazy się skończy; umiejętność zostanie wyłączona; lub limit 300 pocisków zostanie osiągnięty - w momencie nastąpienia któregoś z tych zdarzeń, rozmieszczone przez Ciebie pociski zostaną natychmiast wystrzelone w swoje cele.(edited)

3: Przebicie Szczeliny: Energia pustki przepływa przez Limbo do Szczeliny, ładując wrogów znajdujących się w Szczelinie. Jeśli naładowani wrogowie zostaną zabici w Szczelinie, wybuchną energią Pustki (Piorun Pustki) rażąc pobliskich wrogów w płaszczyźnie Materialnej. Naładowani wrogowie, którzy przejdą do płaszczyzny Materialnej, otrzymają obrażenia i stworzą mini Kataklizm (wielkości około 1/4 Kataklizmu Limbo). 

4: Kataklizm: Łączy Szczelinę z płaszczyzną Materialną - Kataklizm tworzy kulę energii Pustki, która przenosi wszystkich wrogów w jej zasięgu do Szczeliny. Podczas jej aktywacji i dezaktywacji (zapadnięcie szczeliny), wrogowie potykają się i otrzymują obrażenia. Ostateczne zapadnięcie się Szczeliny zadaje obrażenia wrogom zarówno na płaszczyźnie Materialnej i tym w Szczelinie, jak również skaluję się na bazie życia i tarcz WSZYSTKICH przebywających w Szczelinie wrogów. 

Dodatkowe zmiany: Obiekty istotne dla misji, takie jak Nośniki Danych, mogą być przenoszone do i ze Szczeliny. ALE! Nie upuść tych przedmiotów w Szczelinie, ponieważ można je podnieść tylko w płaszczyźnie Materialnej. Sojusznicy wewnątrz kuli Kataklizmu mogą teraz podnosić łup upuszczony przez wroga, oraz przedmioty istotne dla misji. Efekty graficzne zostały delikatnie przytłumione dla graczy znajdujących się w Szczelinie.


Przegląd broni: Ulepszenia i Osłabienia

Podczas, gdy zbliżamy się do oszałamiające liczby 300 broni (wliczając ich warianty), zadanie balansowania staje się coraz trudniejsze. W swej istocie Warframe jest grą kooperacyjną; posiadanie potężnych narzędzi jest dobrodziejstwem dla drużyny niżeli niedogodnością. Jednakże jest kilka broni, które mają zbyt dominujący efekt na misjach, gdzie kooperacja schodzi na boczny tor, czyniąc je misjami jednoosobowymi. Oprócz garstki dominujących broni są jeszcze takie, które zostały przeoczone.

Przyjrzeliśmy się naszemu Arsenałowi i skorygowaliśmy wiele broni - głównie broni głównych tym razem. Wszystko poniżej jest zastrzeżone do zmian. To jest nasz obecny plan i daje Tobie świetne rozeznanie w tym co chcemy wprowadzić w następnej wielkiej aktualizacji!

Poprawiliśmy 10 niedostatecznie dobrych broni, które posiadają unikalną mechanikę, która bywa pomijana ze względu na słabe statystyki.

Miter
Miter jest jednym z najstarszych przykładów pomysłu mordercy z nieciekawym efektem. Nadchodząca aktualizacja wprowadzi następujące poprawki:
•    Zwiększenie szansy rozczłonkowania podczas zabójstwa.
•    Zwiększona szybkość poruszania się pocisków.
•    Czas ładowania strzału jest zmniejszony o połowę.
•    Szansa na obrażenia krytyczne wyniesie 5% dla szybkiego strzału.
•    Szansa na obrażenia krytyczne wyniesie 10% dla ładowanego strzału.
•    Wymagania zostaną zwiększone do 6 Rangi Mistrzowskiej.

Harpak
Statystyki Harpaka aktualnie może nie są najgorsze, ale odkąd jest pomijany, otrzyma on teraz trochę więcej miłości.
•    Odrzut został zredukowany dla podstawowego strzału.
•    Alternatywny strzał od teraz nie posiada czasu ładowania - harpun zostanie wystrzelony natychmiast.
•    Szansa na obrażenia krytyczne wzrosła do 20%.
•    Zwiększono zasięg alternatywnego strzału z 15 metrów na 40 metrów.
•    Zwiększono prędkość pocisku z alternatywnego strzału i zaktualizowano efekty graficzne.

Hind
Hind posiada wiele przezwisk ze wszystkich broni podstawowych (Bagieta, itd.), ale nie tak wiele użyć.
•    Dodaliśmy alternatywny tryb w postaci półautomatycznego jednopociskowego strzału, który ma zwiększone obrażenia, szanse na obrażenia krytyczne i szansę na status.

Panthera
Jak Miter, Pantera również jest pomysłem mordercy z nieciekawym efektem. Dokonaliśmy paru poprawek.
•    Podstawowy strzał został zamieniony na tryb automatyczny.
•    Zwiększono szybkość strzału.
•    Szansa na status w podstawowym strzale została zwiększona do 20%.
•    Szansa na krytyczne obrażenia w podstawowym strzale wynosi teraz 10%.
•    Mnożnik obrażeń krytycznych wynosi teraz 2x.
•    Zużywana amunicja została zredukowana do jednego pocisku.
•    Tryb alternatywny posiada teraz 35% szansy na status.
•    Szansa na obrażenia krytyczne w trybie alternatywnym wynosi 25%.
•    Wymagania zostały podniesione do 7 Rangi Mistrzowskiej.

Paracyst
Paracyst jest jedną z wielu mrożących krew w żyłach broni w arsenale, które posiadają prawdziwy motyw plagi.
•    Obrażenia podstawowego strzału zostały zwiększone o 5.
•    Zaktualizowano efekty graficzne pocisków z podstawowego strzału.
•    Zwiększono zasięg alternatywnego trybu pętania do 50 metrów.
•    Szansa na status w trybie podstawowym i alternatywnym została zwiększona do 30%.
•    Szansa na obrażenia krytyczne podstawowego strzału zostały zwiększone do 10%.
•    Wymagania zostały podniesione do 5 Rangi Mistrzowskiej.

Mutalist Quanta
Jedna z bardziej abstrakcyjnych broni, które używają alternatywnego strzału, Mutalist Quanta rozczarowuje wielu graczy od kiedy została wydana.
•    Mutalist Quanta otrzymuje więcej zmian mechaniki w przeciwieństwie do zmian statystyk.
•    Broń otrzyma alternatywny strzał, który kumuluje się jak w Simulorze, tworząc wielką kulę plagi, którą możesz strzelić by uzyskać dodatkową przewagę.

Buzlok
Buzlok i jego mechanizm naprowadzania celu był używany dla wielu kreatywnych celów, ale ostatecznie ta broń bywa pomijana.
•    Wymagana amunicja dla drugiego namierzenia została zredukowana do 2.
•    Rozkład obrażeń fizycznych został zmieniony na 50% Miażdżących, 40% Przebijających i 10% Tnących.
•    Obrażenia zostały zwiększone z 45 na 60.
•    Szansa na obrażenia krytyczne została zwiększona do 15%.
•    Mnożnik obrażeń krytycznych został zwiększony do 2.5x.
•    Szybkość poruszania się nadajnika sygnału naprowadzającego została zwiększona.
•    Nadajnik sygnału naprowadzającego będzie mógł zostać przyczepiony do NPC i postaci.
•    Szansa na obrażenia krytyczne została zwiększona o 50% na celu z przyczepionym do niego nadajnikiem naprowadzającym.
•    Pojemność magazynku została zredukowana do 50.
•    Wymagania zostały zwiększone do 9 Rangi Mistrzowskiej.

Glaxion
Broń o lodowym promieniu: Glaxion. Prawdopodobnie jeden z najbardziej ekscytujących broni do wyobrażenia z walce.
•    Obrażenia od zimna zostały zwiększone z 250 na 333.
•    Szybkostrzelność została obniżona (ze względu na tempo zużywania amunicji).
•    Zwiększono celność Glaxiona.
•    Zmniejszono zasięg z 30 metrów na 24 metry.

Ogris
Ogris doczekał się wizualnych poprawek i nadszedł czas na poprawę jego statystyk. Dla wielu był pierwszą wyrzutnią - Czy chcielibyście dać mu drugą szansę?
•    Szybkość lotu pocisków została zwiększona.
•    Szansa na status została zwiększona do 35%.
•    Czas ładowania strzału został zmniejszony.
•    Bezpośrednie obrażenie miażdżace pocisku zostało zmniejszone do 100.
•    Obrażenia obszarowe zostały zwiększone do 600.
•    Zasięg obrażeń obszarowych został zwiększony do 6 metrów.
•    Wymagania zostały podniesione do 8 Rangi Mistrzowskiej.

Attica
Attica miała swój debiut wśród podstawowych broni jako automatyczna kusza! Ponownie zbadaliśmy broń by zapewnić jej powrót w świetle reflektorów Arsenału!
•    Odrzut broni został zredukowany.
•    Szybkostrzelność broni została zwiększona.
•    Szybkość poruszania się bełtów została zwiększona.
•    Szansa na krytyczne obrażenia wzrosła do 25%.
•    Mnożnik krytycznych obrażeń został zwiększony do 2x.
•    Pojemność magazynku została zwiększona do 20.

Osłabiliśmy 3 bronie (i 1 wariant), które zakłócają kooperację i tempo rozgrywki dla większości grup:

Tonkor
Mechanika skakania z użyciem pocisków wybuchowych była długo przestarzała od kiedy wprowadziliśmy skok balistyczny.
•    Od teraz Tonkor zadaje obrażenia użytkownikowi jak inne wyrzutnie.
•    Trajektoria lotu granatów Tonkora teraz pojawia się po przytrzymaniu podstawowego strzału, a granaty wylecą dopiero po jego zwolnieniu.
•    Granaty zaczną wybuchać po 3 sekundach od wypuszczenia zamiast po 5 - granaty będą eksplodować szybciej.
•    Granaty odbijają się mniej i eksplodują wcześniej powodując częściej eksplozję tam, gdzie zostały wystrzelone.
•    Szansa na obrażenia krytyczne została zmniejszona do 25%.

Simulor
Wejście Simulora do Arsenału zostało jednym z bardziej unikalnych momentów w historii broni. To zawsze było trochę dziwne - kumulujące się razem kulki prowadziły do obu śmierci: biernej lub aktywnej. Kumulacje prowadziły do zadawania obrażeń, a w pełni skumulowana kula może być aktywowana za pomocą strzału alternatywnego w celu dodatkowej eksplozji.
•    Szansa na status została zwiększona do 30%.
•    Szansa na obrażenia krytyczne została zwiększona o 2%.
•    Zasięg eksplozji (zależny od ilości ładunków w momencie czasowego ich wygaśnięcia lub manualnej detonacji) zwiększone z 0.5-2.8 na 1-6.
•    Obrażenia od eksplozji zwiększone z 50 na 200.
•    Obrażenia wywołane kumulacją mają zmniejszony zasięg z 3-8 na 1-3.
•    Obrażenia wywołane kumulacją zostały zmniejszony ze 150-250 na 20-40.
•    Maksymalna ilość pocisków do kumulacji została zmniejszona z 5 na 3.
•    Pojemność amunicji została zmniejszona.

Simulor Synoid
Biorąc pod uwagę, że Simulor był podstawową bronią Cefalońską, było łatwo przewidzieć, że Synoidowa wersja wejdzie do Arsenału. Jak jej podstawowy odpowiednik, było trochę dziwne - kumulujące się razem kulki prowadziły do obu śmierci: biernej lub aktywnej.  Kumulacje prowadziły do zadawania obrażeń, a w pełni skumulowana kula może być aktywowana za pomocą strzału alternatywnego w celu dodatkowej eksplozji.
•    Szansa na status została zwiększona do 35%.
•    Szansa na obrażenia krytyczne została zwiększona o 5%.
•    Zasięg eksplozji (zależny od ilości ładunków w momencie czasowego ich wygaśnięcia lub manualnej detonacji) zwiększone z 0.5-2.8 na 1-8.
•    Obrażenia od eksplozji zwiększone z 50 na 250.
•    Obrażenia wywołane kumulacją mają zmniejszony zasięg z 3-8 na 1-3.
•    Obrażenia wywołane kumulacją zostały zmniejszony ze 150-250 na 20-40.
•    Maksymalna ilość pocisków do kumulacji została zmniejszona z 5 na 3.

Boltace Telos
Jedyną pozycją na liście wśród broni białych jest Boltace Telos.
•    Ta broń dostanie trochę więcej zmian mechaniki, niżeli zmian liczbowych statystyk i będzie wypisana w krótkich detalach.
•    Atak z poślizgu będzie tworzył wir, który oszałamia przeciwników i przyciągnie ich do Ciebie.
•    Następny atak z poślizgu (po wirze) stworzy radiacyjny podmuch i odrzuci przeciwników z dala od Ciebie.
•    “W tę i z powrotem” będzie miało czas odnowienia.

Jeśli zainwestowałeś jakąkolwiek Formę w osłabione bronie, po wyjściu aktualizacji dostaniesz wiadomość na Skrzynce Odbiorczej, generowaną przy zalogowaniu, która będzie zawierać 3-dniowy Wzmacniacz Biegłości i Paczkę Formy (zawierającą 3 Formy) do przekonfigurowania swoich broni zgodnie z potrzebami.

Jeżeli chodzi o jakikolwiek mod Riven, który masz lub poszukujesz dla jednej z wymienionych broni: Możesz spodziewać się małych zmian w statystykach. Bądź czujny na więcej informacji w notce aktualizacyjnej!

Dziękujemy Tenno - do zobaczenia wkrótce.

Zmiany Archwing i dodatki


•    Jest opcja przełączenia jak chcesz latać archwingiem: tryb stary kontra nowy! Ta opcja pozwala graczom na zmianę między oryginalnym systemem sterowania Archwinga, który był wprowadzony, a nowym, który ostatnio dodaliśmy. Opcję możesz znaleźć w menu Ustawień w zakładce Kontrola > Archwing > Przełącz Eksperymentalne Latanie!
•    Usunięto nieużywalne paczki z amunicją na misjach Archwing.
•    Zwiększono obszar i szybkość wciągacza Archwinga.

Edited by [DE]Tomasz
Link to comment
Share on other sites

Sorka za bycie tak krytycznym. Doceniam, że ktoś przetłumaczył notki z U20, że nie muszę sam tego tłumaczyć dla moich nieumiejących angielskiego znajomych. Ale Tomasz, pracujesz dla Digital Extremes, oni ci płacą za to co robisz, a to co robisz jest nierzetelne i nieprofesjonalne.

 

Dlatego postanowiłem mimo wszystko wytknąć te wszystkie błędy i braki, żeby pokazać co jest nie tak w nadziei, że następnym razem się to nie powtórzy:

 

 

 

 1. BŁĘDNE i NIEKOMPLETNE TŁUMACZENIA:

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Nowe zadanie - dostępne na Przekaźniku - wciągnie Cię w intrygę związaną z dziwnym i roztargnionym Cefalonem Suda, wymagającym rozpatrzenia. Dowiedz się, co go nęka zanim jego baza danych zostanie przymusowo spłukana. 

Znajdziesz Cefelona Suda w Przekaźniku.

W angielskiej wersji Cefalon Suda to ona :scared: Czemu w polskiej to on?

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Nowa Emotyka

Udostępniamy cztery nowe idiomy:
•    Narta Glissade
•    Narta Maestro
•    Narta Poise
•    Narta Tempo

Co to znaczy Emotyka? I... errr... idiomy? xD

A, nieważne. Ważne, że wprowadzono 5 idiomów animacji. Zapomniałeś wspomnieć narty Pendulum.

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Uporządkowanie:
•    Dodano nazwę/deskrypcję do przedmiotów znajdujących się w Ekwipunku (Q).
•    Ulepszono sensytywność suwaków w Opcjach. 
•    Dodano graficzny indykator do przedmiotów, którymi nie można handlować.  

deskrypcja - jakby polskie słowo "opis" nie istniało...

sensytywność - jakby polskie słowo "czułość" nie istniało...

indykator - czemu nie "znacznik" czy "oznaczenie"...?

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Nie będzie więcej waniliowych nazw wyposażenia, jak ‘Config A’, itd.

Waniliowych!? <_<

Spoiler

Czemu nie czekoladowych :P

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Poprawki & Nowości
•    Poprawiono wskaźnik pozostałych/ukrytych skrzynek w planszach z ukrytymi skarbami.

Oraz nagród z rotacji. Oraz zhakowanych skarbców danych na misjach Spy. Oraz odebranych z warsztatu przedmiotów =)

 

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Poprawiono interfejs handlowy:  
o    Poprawiono odczyt/rozmaz oferowanej części.  

http://sjp.pl/rozmaz

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Można teraz zmieniać zapisany ekwipunek z Mapy Solarnej. 

Schemat wyposażenia*

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Poziom Klanowy: Klan będzie teraz zaliczał Biegłość (związaną tylko z klanem) w zależności od wykonania specyficznych w nim czynów:  

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Hostowanie Dojo nie będzie zależne of uprawnienia specyficznego gracza

Specyficznych? A co w nich takiego specyficznego? o: Może miałeś na myśli "konkretnych"? :tongue:

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Zwiększono ilość tworzenia Załogantów Snajper w misjach z frakcją Corpus. 
Zmniejszono ilość tworzenia Wyczerpujących ‘Bombowców’ Ospray w planszach Corpus.

Częstość występowania* :facepalm:

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

3: Przebicie Szczeliny: Energia pustki przepływa przez Limbo do Szczeliny, ładując wrogów znajdujących się w Szczelinie. Jeśli naładowani wrogowie zostaną zabici w Szczelinie, wybuchną energią Pustki (Piorun Pustki) rażąc pobliskich wrogów w płaszczyźnie Materialnej. Naładowani wrogowie, którzy przejdą do płaszczyzny Materialnej, otrzymają obrażenia i stworzą mini Kataklizm (wielkości około 1/4 Kataklizmu Limbo). 

W oryginalnej wersji językowej nie ma nic o żadnej energii Pustki, żadnym Piorunie Pustki ani żadnym mini Kataklizmie wielkości 1/4 Kataklizmu Limbo. Zabici naładowani wrogowie wybuchną zadając obszarowe obrażenia. Po prostu. Tyle.

Natomiast naładowani wrogowie, którzy wyjdą ze Szczeliny (bo im się np. czas trwania wygnania skończy, albo sobie wymaszerują z Kataklizmu) naładowują Przebiciem Szczeliny pobliskich nienaładowanych wrogów i wrzucają siebie i pobliskich wrogów z powrotem do Szeliny (czyli "rzucają na siebie darmowe Wygnanie z płaszczyzny materialnej").

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Przegląd broni: Ulepszenia i Osłabienia

[...] To jest nasz obecny plan i daje Tobie świetne rozeznanie w tym co chcemy wprowadzić w następnej wielkiej aktualizacji!

A-ale... TO TERAZ jest ta następna wielka aktualizacja! :awkward:

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

 Zużywana amunicja została zredukowana do jednego pocisku.

Wg oryginalnego tłumaczenia - do dwóch.

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Harpak

Zapomniałeś dodać, że siła harpunu została zwiększona.

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Paracyst
•    Zwiększono zasięg alternatywnego trybu pętania do 50 metrów.

To nie jest żaden tryb 'pętania', tylko pociągnięcie wroga xD

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Mutalist Quanta
Jedna z bardziej abstrakcyjnych broni, które używają alternatywnego strzału, Mutalist Quanta rozczarowuje wielu graczy od kiedy została wydana.
•    Mutalist Quanta otrzymuje więcej zmian mechaniki w przeciwieństwie do zmian statystyk.
•    Broń otrzyma alternatywny strzał, który kumuluje się jak w Simulorze, tworząc wielką kulę plagi, którą możesz strzelić by uzyskać dodatkową przewagę.

Po pierwsze, nie rozczarowuje nikogo. Gracze, którzy nie wiedzieli jak działa mechanika alternatywnego strzału po prostu ją sprzedali, a ci, którzy tę broń lubili, nie byli nią rozczarowani.

Oryginalne tłumaczenie:

22 hours ago, [DE]Megan said:

The Mutalist Quanta has confused people since launch.

Nie mówi o rozczarowaniu, tylko o konfuzji.

Ponadto, broń nie otrzyma alternatywnego strzału, bo już go ma. Dostanie, jak sam zauważyłeś, małą zmianę w mechanice :P

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Glaxion
•    Szybkostrzelność została obniżona (ze względu na tempo zużywania amunicji).

Eee, nieprawda. Zmniejszono konsumpcję amunicji.

 

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Jeśli zainwestowałeś jakąkolwiek Formę w osłabione bronie, po wyjściu aktualizacji dostaniesz wiadomość na Skrzynce Odbiorczej, która będzie zawierać Paczkę Formy (zawierającą 3 Formy) do przekonfigurowania swoich broni zgodnie z potrzebami.

Po zalogowaniu się dostaje się osobną wiadomość, każda z jedną formą, za każdą znerfioną broń, w którą się zainwestowało. Nie ma żadnych 3-Formowych paczek.

 

 

Brakuje wielkiego segmentu ze zmianami.

• Można teraz handlować Vulkarem Wraith.

• Convergence (nie wiem jak po polsku :() pojawia się bliżej gracza.

• Wymagania punktów otrzymywanych za granie Rathuum i potrzebnych do wstępu do wyższych Rathuum oraz walki z Kelą de Thaym zostały zmniejszone.

• Wszystkie mody z Index można zdobyć z każdego Indeksowego wroga niezależnie od frakcji, która się pojawia na arenie, więc nie trzeba restartować Indeksu. I można dropić wszystkie mody z trybu Endurance.

• Dodano znacznik transportera na mapie w dojo.

• Dekoracje w dojo i na orbiterze można stawiać prawie gdzie się chce.

• Dodano PBR do kilku broni i kilku obiektów na niektórych mapach.

• Statek Corpus dostał nowe cechy klimatyczne (dźwięki w tle podsycające atmosferę)

• Skrócono czas trwania meczu Lunaro z 5-cio minutowych rund (10 min mecz) na 3-min rundy (6 min mecz)

I wiele wiele innych, moim zdaniem ISTOTNYCH zmian:

Spoiler
22 hours ago, [DE]Megan said:

Changes

 • The Vulkar Wraith is now tradable!
 • Emotes no longer remain active while changing your Arsenal in the Relay.
 • Focus Convergence Orbs will now spawn closer to you - before they would spawn within 40 to 80 meters, now they will spawn within 30 to 60 meters.
 • The Judgement points required to enter the various Rathuum missions and to fight Kela de Thaym on Merrow have been reduced! The Judgement points earned remains the same.
  • Yam now requires 10 judgement points.
  • Vodyanoi now requires 15 judgement points
  • Merrow now requires 25 judgement points.
 • All of the Index mission options available on The Index node on Neptune have been removed, except for the Endurance mode. This node is optional, and is not required to complete Neptune. Since Endurance modes play out with no explicit end, we've made all Index enemies drop all Index exclusive modes so that you can remain in the same Endurance mission without missing out on drops that the enemies don't spawn.
 • Decreased the hit box on the Grineer Rollers to better match the visual mesh.
 • Reduced particles from the Telos Boltace slide attack as per: https://forums.warframe.com/topic/764794-balance-the-telos-boltace/?page=2#comment-8431700
 • Re-arranged Stims to appear together in Dojo Research.
 • Added mini-map marker for Dojo Transporter.
 • Removed bounding boxes of Dojo and Orbiter Decorations, except around Triggerable or Interactive sections of Decorations. This means you will have a much, much easier time placing Decorations! In a way, the sky is the limit.
 • Overlapping Waypoint markers are now sorted by distance from player.
 • Bleedout Markers now hover above the player’s head and will follow them if they crawl around. A distance label is also added to this Marker (but will disappear when they are being revived).
 • Improved visuals of Grineer Blunt.
 • Changed translations on Resource Drone extract button to be singular if only 1 Extractor is ready.
 • Tweaked the location of a Kuria in the Shipyards!
 • The objective count in Mobile Defense missions will now disappear a couple seconds after all objectives have been successfully completed.
 • Updated Sargas Ruk’s face with wrinkle data so that you can see his anger in all of its wrinkled glory.
 • Changed the console action text and its marker to hover over the console screen instead of floating above it in the first mission of Vor’s Prize.
 • Added extra navigation Marker in first mission of Vor’s Prize to make path clearer.
 • Updated the Corpus Turret animations for performance improvements.
 • Choosing the default Ash skin for Ash Prime now removes all Ash Prime details.
 • Improved cloth physics on several Sugatras (Boloket Sugatra, Scyth Sugatra, Ki'Teer Sugatra, and the Tentacyst Sugatra).
 • Optimized numerous Dojo decorations for improved performance.
 • Improved AI navigation in a number of Infested Salvage tiles.
 • Added PBR touches to a number of Corpus art objects.
 • Added PBR touches to a number of Dojo art objects.
 • Added PBR touches to numerous Infested Hive art objects.
 • Adjusted the difficulty scaling of the Spy Mission portion of Vor’s Prize Quest.
 • Updated a number of Warframe Skin icons to make them all more consistent.
 • Lowered the specular lightning on the Smeeta Kavat to address ‘plastic’ looking issues.
 • Improved the loading times of certain HUD elements.
 • Adjusted the lighting in the Perrin Sequence Lunaro map.
 • Improved the dual wielding functionality of Sentient enemy types.
 • Added additional Relay flavor NPCs.
 • Performed a lighting pass on the Infested Corpus tileset for improved reflection fidelity.
 • Disabled the mini-map during the mountain pass section of The War Within quest.
 • Tweaked the visuals of the trade offering icon shown above player’s heads during the trade process.
 • Tweaked the visual appearance of a number of Infested coral art objects.
 • Updated the wrinkle maps seen on the faces of Grineer Marines.
 • The recruiting channel can now be joined while in a PvP lobby.
 • Improve the spawning logic of interactive consoles in Mobile Defense matches to ensure a better spread.
 • Magnetize used by enemy NPC Mag’s will now have a 1 second delay before the actual ability is deployed to prevent players from instantly 1-shotting themselves when facing these enemies.
 • Changed flashing reticule hitmaker to be simulated locally for Clients to provide better visual damage feedback if they have a poor connection to Host.
 • Fixed an issue with the flashing reticule hitmaker when jumping or Bullet Jumping near enemies.
 • Fixed an issue with the flashing reticule hitmaker during Vauban’s Vortex, and Nezha’s Blazing Chakram and Warding Halo.
 • Updated NPC idle animations.
 • Changed the tints on the default shader for the Latron as it was all dark, and not fitting the icon!
 • The Corpus Ship Tileset has received an ambiance overhaul.
  • Note from George the Audio Director: “We wanted to give this tileset an audio refresh because most of the sounds were created over 3 years ago. In that time we have come up with tech that lets us play ambient sounds in a more realistic way and in a way that makes the levels feel more alive. In addition to the new tech, we also created a lot of new sounds that are unique to this tileset, in order to make it feels more Corpus-like.”
 • Puzzle push-volumes now affect Warframes with knockdown immunity (Iron Skin, Warding Halo).
 • Reduced the MASHED Glyph diorama lighting in the Market to improve visibility.
 • Made some adjustments to the Invincibility marker in the HUD so that it is more legible.
 • Removed Corpus Ship room that was unintentionally included in the Corpus Outpost tileset.
 • Improved melee weapon holster transition animation for the customizable hostler positions to fix snapping.
 • Made several optimizations for Relay performance.
 • Lowered the brightness on Excalibur's Blind cast and Drone Explosion deaths to avoid excessive bloom.
 • Navigation panel information (not quest related) will now be hidden when playing through Vor's Prize.
 • Grineer Helmets have been given the PBR treatment to better match their bodies!
 • Lowered the camera level when in the Archwing Arsenal to better view your Warframe.
 • Changed Rhino’s Roar to only buff non-Tenno allies with a weapon -- this avoids the confusion when things like the Defense pod would suddenly start glowing strangely when near a Roar.
 • Updated the icons for the Chroma Drevni and Chroma Vojnik skins to include shots of the default Helmet (with the skin colours applied) to resolve confusion.
 • Changed the Hostage/Rescue Target's in-world marker border from white to blue to match the icon color.
 • Improved scaling and offset of items when viewing them in the Codex.
 • Changed Atlas' Rumblers HUD marker from objective to Allied NPC.
 • Changed Grineer Galleon tiles used during the Nav Segment phase of Vor’s Prize to show off a more visually interesting/less confusing route.
 • Corpus Ship and Infested Ship door caps are now off instead of red.
 • Tweaked Mesa’s Noble Rifle animation to remove a pop in the movement.
 • The Braton Prime, Braton Vandal, Aklato, Lato Prime, and Lato Vandal have all had their firing sounds remastered!
 • You will now continue to be in a crouched position when jumping while crouching.

Brakuje też dodatków i zmian w Conclave oraz poprawek.

Spoiler
22 hours ago, [DE]Megan said:

Fixes

 • Fixed damage-over-time procs double-dipping on stealth multipliers, resulting in higher numbers than the intended 8x.
 • Fixed certain puzzles on Lua not functioning for Clients.
 • Fixed the Hyena Pack being immune to the Corrosive Projection Aura.
 • Fixed selecting a new Landing Craft defaulting to the Scimitar instead of the selected one.
 • Fixed Loki losing active Invisibility after Transferring to and from the Operator.
 • Fixed the Survival timer counting up instead of down.
 • Fixed the Kohm magazine capacity dropping from 960 to 120 when the Twin Rogga is equipped prior as per: https://forums.warframe.com/topic/768045-kohm-and-twin-rogga-bullet/
 • Fixed being in an unarmed state when attempting to switch to a Scanner while sheathing a weapon.  
 • Fixed the diamond offset for the Ki'Teer Sugatra.
 • Fixed Infested Charger animation to make it better hit its target.
 • Fixed Euphona Prime Alt fire not reacting to Mag's Magnetize as per: https://forums.warframe.com/topic/768029-euphona-prime-alt-fire-not-affected-by-magnetize/
 • Fixed clients falling through elevators and having incorrect positions in the map after using Transference while riding an elevator.
 • Fixed Stim Gear LOC having Extinguished Key description.
 • Fixed Raptor Bomb timer sometimes displaying a negative value.
 • Fixed material type of the upper section of the Bodo Syandana.
 • Fixed Player Store preview in Maroo’s Bazaar only showing the first item for sale after the initial cycle, as per: https://forums.warframe.com/topic/763514-maroos-bazaar-is-practically-unusable-now/
 • Fixed issue with players sometimes spawning off the edge in the Kuva Fortress.
 • Fixed Riven Mods not showing proper name in End of Mission screen.
 • Fixed Rollers being given prods from Radial Disarm.
 • Fixed script error in Void Projection screen when tabbing between Eras using a controller before the menu fully loaded.
 • Fixed a progression stopping issue in The Glast Gambit if the Inbox mission flow was interrupted.
 • Fixed issues with various turrets / environmental weapons not having proper 'invulnerability' bars when applicable.
 • Fixed issues with Kubrow / Kavats having incorrect icons in the End of Mission screen.
 • Fixed an issue with latency and Saryn's Spores making the Spores look much larger than intended.
 • Fixed an issue with potential soft locks of the Abilities Screen in the Arsenal.
 • Fixed an issue with certain AI (Kuva Clouds, Ospreys) taking poorly planned paths to their intended destinations.
 • Fixed performance issues related to stacking Status Effects.
 • Fixed Ayatan Stars appearing in the wrong section while Trading.
 • Fixed Kuva Siphon not starting if the host has not completed The War Within
 • Fixed an issue with unowned colours being equipable.
 • Fixed an issue with Clan Emblems being a bit too transparent and bright. There should now be a better balance between darker/brighter clan emblems.
 • Fixed an issue with Trading where Button spamming would cause Clients to lose functionality.
 • Fixed a case where going to view a Quest from the Solar Map would result in the Quest's title overlapping the Quest description
 • Fixed Drekkar Scorpions having more armor than intended. Their armor has been reduced and is now on par with other Scorpion variants.
 • Fixed a script error in The Jordas Verdict that was causing no enemies to spawn.
 • Fixed an issue in Jordas Verdict Stage 3 where players would be unable to revive after being purged.
 • Fixed the Dera Vandal not alerting enemies when listed as an alarming weapon in the Arsenal.
 • Fixed players in squad seeing Clients falling below and bobbing up and down on ziplines.
 • Fixed an issue with Clients continuing to see the revive progress diamond after they’ve revived a downed player.
 • Fixed Extraction marker appearing in Extermination missions when not all enemies have been killed.
 • Fixed Market diorama for holster positions not previewing melee weapons holstered on your Warframe.
 • Fixed a color emissive issue with the second stage of The Law of Retribution that left pressure pads looking as if someone was still standing on them.
 • Fixed misaligned door icons in Vor’s Prize.
 • Fixed Clients having no recoil on their secondary weapon after they transferred to their Operator and used Madurai’s Phoenix Gaze.
 • Fixed Transference causing players to fall through elevators while riding up to Grineer Shipyard Defense missions.   
 • Fixed the asymmetry of the Naberus Shoulder Armor on Loki’s Knave Deluxe skin.
 • Fixed tints of Orokin staircase pillars to blend better with the stairs.
 • Fixed the Tactical Reload and Eject Magazine mods not automatically reloading on a holstered weapon after Clients use Transference from Operator to Warframe.
 • Fixed Warframes becoming invisible after Transference.
 • Fixed a majority of the areas in the Corpus Outpost tileset that had over-the-top bloom.
 • Adjusted positioning for several Sugatras attachments on the Boltace to prevent them from clipping and jittering around.
 • Fixed the Transmute and Reroll buttons slowly fading behind the foreground of the Mod Screen if a Riven Mod was rapidly selected/unselected.
 • Fixed an issue with Laser Barriers disabling even when alerted by Security Cameras.
 • Fixed Winds of Purity having double the lifesteal gain instead of the intended 20%.
 • Fixed performance issues when Players land on top of an NPC.
 • Fixed an issue in Relays where player names disappear when you move too close to them.
 • Fixed a host migration related crash.
 • Fixed a crash that could occur when a Client joins a match and then subsequently times out.
 • Fixed an issue with Ember’s default energy color being displayed incorrectly.
 • Fixed an issue with the Elder Queen’s braids not appearing correctly during The War Within Quest.
 • Fixed an issue with the Spectre versions of Mesa and Chroma seen in their respective Quests not properly holstering their weapons.
 • Fixed an outdated model of the Ignis being visible in the Clan Training Diorama.
 • Fixed a couple of instances of loot crates being placed inside geometry on certain Grineer Sealabs tiles.
 • Fixed a missing force field near a tutorial hint seen in the Spy Mission portion of the Vor’s Prize Quest.
 • Fixed an issue with only Archwing stats being shown on the EoM screen after completing Sealab missions.
 • Fixed an instance of z-fighting seen on Derelict tiles.
 • Fixed an issue with Rivens not being linkable in chat after being revealed.
 • Fixed an erroneous error being displayed when attempting to reroll a Riven.
 • Fixed an issue with Prime Sigil borders not appearing correctly in certain instances.
 • Fixed an issue with Inaros’ Scarab Swarm not properly persisting over host migrations.
 • Fixed minor clipping issues seen with tarp art objects on Shipyards tiles.
 • Fixed an issue with Sentients not properly have their dismembered limbs replicated to Clients after a host migration.
 • Fixed an instance of z-fighting visible on grates vents in the Grineer Asteroid tiles.
 • Fixed an issue with Operators being visible in place of Warframes during the mission Extraction cinematic.
 • Fixed being able to get stuck under the Landing Craft ramp when testing Transference for the first time during the War Within Quest.
 • Fixed an issue with player names appearing as hex codes if their name started with ‘0x’
 • Fixed an animation pop that could be seen during the extension/retraction of Sentinel weapons.
 • Fixed minor clipping on the weapon model seen when reloading the Kohm.
 • Fixed Vay Hek’s eye’s having the wrong materials applied to them and corrected the visuals on his teeth.
 • Fixed an issue with the background of undiscovered Codex entries not appearing correctly.
 • Fixed the Melee Combos menu from not opening correctly while the Solar Map is also open.
 • Fixed a number missing Codex entries.
 • Fixed an issue with Operators being temporarily invulnerable on Clients after initiating Transference.
 • Fixed an issue with the Thorac Syandana not aligning properly when viewed in the Arsenal.
 • Fixed an issue with the Pakal Leg Armor appearing uneven when equipped on Valkyr Prime.
 • Fixed an issue with enemy Magnetize not functioning against Clients.
 • Fixed an issue with Vor being killable during the Tutorial mission.
 • Fixed an issue with Telos Boltace appearing incorrectly when equipped on Mesa.
 • Fixed an issue with Feral Kubrows not always engaging in combat behaviors.
 • Fixed an issue with Feral Kubrows not properly animating during their disengage behavior.
 • Fixed an issue with Feral Kubrows being immediately hostile after previously have killed one.
 • Fixed Clan Dojo UI showing “Conclave” instead of “Earth” if a clanmate was in Maroo’s Bazaar.
 • Fixed Quaro Chestpiece closing when equipped and remaining closed. It will now remain open and will close when running or bullet-jumping.
 • Fixed a visual bug for Clients where the charged shots of the Opticor, Angstrum, Javlok, or Ferrox would appear to fire twice.
 • Fixed local reflections on grate material.
 • Fixed a rare script error with the Nukor.
 • Fixed multiple issues with Sugatras and Syandanas when scaled.
 • Fixed Assassination Invasion mission variants counting towards Assassination Junction tasks.
 • Fixed a Storage Container being indestructible due to wonky collision.
 • Took steps to improving performance in the Helminth Infirmary room of the Landing Craft.
 • Fixed lightning VFX/SFX playing while inside the Grineer Sealab tileset.
 • Fixed a script error in the Simulacrum Arsenal when using a Warframe with a custom HUD (ie. Ivara).
 • Fixed various translation issues.
 • Fixed a number of crashes.
 • Fixed some POI behavior issues.
 • Fixed an issue where players cannot remove Decorations in Decorator Mode when R1 is assigned to Sprint on a controller.
 • Fixed Trinity Prime Lobster Tail Syandana Clipping in extreme cases.
 • Fixed Infested areas not lowering armor for Clients in Infested Salvage
 • Fix for rare script error that occurred when returning from a mission.
 • Fixed a Riven unveiling progress stopper. Riven unveil screen now waits until the Inbox is closed before appearing.
 • Fixed enemies not hitting the cryopod on certain Defense missions.
 • Fixed future (unreleased) Prime Access store items potentially showing up in someone's wishlist.
 • Fixed some level pieces poking into others in the Corpus Gas City tileset.
 • Fixed an issue with hover/unhover of Resource Drone element in star chart not properly collapsing.
 • Fixed surfaces and material assignments on Specters.
 • Fixed Infested textures being incorrect on large Infested objects.
 • Fixed improper assets in skybox of JV.
 • Fixed Covert Lethality being able to slay immortal enemies (i.e., John Prodman).
 • Fixed bug at EoM that would make Mods not react to the expand on hover action.
 • Fixed the Infested Ancient's healing Aura being the wrong color.
 • Fixed Orbs not being destroyed with spores in JV Golem fight.
 • Fixed icy effect not applying properly to Warframes/Operators on the Corpus Ice Planet tileset.
 • Fixed the Helminth Cyst not showing on Frost Harka skin.
 • Fixed Burst Firing weapons being allowed to fire while sprinting or dodge rolling.
 • Fixed reverb volumes not being applied in some cases.
 • Fixed Atterax staying awkwardly unraveled several seconds after quick melee attacks.
 • Fixed a bug that would cause the UI to break after a host migration.
 • Fixed Foundry particle effects.
 • Fixed Syandana collision on Orphid Skin.
 • Fixed a long standing issue we've had with effects in the game rendering over effects they shouldn't be, which creates a very blocky looking effect
 • Fixed crash that could be caused by waypoints.
 • Fixed the Glaive not unfolding when in 'sword alone' mode.
 • Fixed untradable Blueprint resources appearing in the Trade window (Kuva, Orokin Cells, etc).
 • Fixed aggressive flickering lighting when loading into Warframe with Banshee Prime on the diorama.
 • Fixed some in-world marker colour inconsistencies for red 'attack' marker types and some white objective markers which weren't tinted yellow.
 • Fixed Defense objective markers and last enemy remaining marker not appearing in-world.
 • Fixed marker scaling and pathing issues in Vor's Prize.
 • Fixed Clan Key Blueprints remaining in the Foundry after leaving a Clan.
 • Fixed falling through the elevator after using a Focus ability while the elevator is moving.
 • Fixed some consistency issues and offset markers in the Landing Craft phases of Vor’s Prize.
 • Fixed Security Cameras in the Codex having numerous lasers.
 • Fixed weapon Holsters appearing off screen in their Market dioramas.
 • Fixed the Orokin System object clipping through the ground in the Codex.
 • Fixed Titania’s wing clipping through Archwings when viewing anything Archwing-related Codex entries.
 • Fixed Bow and quivers being completely invisible when switching weapons while under effect of an invisibility power.
 • Fixed animations sometimes moving you downwards when attempting to exit the water in Archwing Submersible.
 • Fixed Health showing instead of Energy in the Large Team Energy Restore description.
 • Fixed missing HUD elements for Clients when dueling in the Dojo.
 • Fixed seeing players who have not moved as ghostly-blue Excaliburs when loading into Relays or the Dojo.
 • Fixed the Citadella Syandana VFX lingering on other players when talking to Maroo in Maroo’s Bazaar.
 • Fixed the Syndicate Weapon Augment FX lingering when switching your weapon right when the power releases.
 • Fixed ‘Trades Remaining’ not updating in the Dojo after a trade was completed.
 • Fixed the Quaro Shoulder Armor sitting incorrectly on Nidus.
 • Fixed the Scanner reticule persisting when holstering after throwing the Ferrox.
 • Fixed being unable to ‘Wait For Players’ after a Client attempted to join and then left during the timer.
 • Fixed Nyx’s Mind Control not properly affecting Shield Drones, and resulted in the Drones wandering off on their own.
 • Fixed a locked door on Lua turning red when locked again after being unlocked once.
 • Potential fix for Elytron’s Warhead ability having an enormous cooldown time.
 • Fixed failing a Mastery Test in Simaris’ Sanctuary placing you in front of your current rank up test, rather than the one you just attempted.
 • Fixed hackable MOA cabinets not appearing as interactive for Clients.
 • Fixed performance issues related to the Atomos.
 • Fixed Archwing Extraction marker appearing to have a yellow trim instead of all green.
 • Fixed escaping out of the Clan Statistics screen too early causing a functionality loss.
 • Fixed HUD elements popping up during certain The War Within cinematics.
 • Fixed a script error when viewing the Kavat diorama in the Codex
 • Fixed the Relic Selection screen repeating If you have an AFK player in your squad and you click the "Start Timer" button in a Fissure mission.
 • Fixed the Helicor missing its FX when viewing it in the Relay Arsenal.
 • Fixed the Ferrox not being affected by Heavy Caliber.
 • Fixed Banshee being able to cast a perpetual Soundquake by initiating a handshake then pausing.
 • Fixed enemies becoming un-tethered with Titania’s Lantern ability and the Ferrox with Tether Grenades equipped.
 • Fixed enemies not always running away after morale is broken in Exterminate missions.
 • Fixed a case where switching from a Warframe loadout with custom colors on to a loadout with default Warframe colors would carry over the old Warframe colors to the new loadout.
 • Fixed Clients able to duplicate items in Key missions by disconnecting and rejoining, repeating as desired and then completing the mission.
 • Fixed a color discrepancy with the Volt Graxx skin biceps.
 • Fixed the Harkonar Wraith Chest and Syandana being affected by energy color.
 • Fixed missing collision in the Orokin Derelict that allowed players to exit the level.
 • Fixed the Ignis firing FX sometime not showing up if you tap the fire button.
 • Fixed a persisting lensflare after picking up the Ferrox.
 • Fixed Operator Transference at Extraction causing the Extraction timer to start too early.
 • Fixed the Maharliqa and Deru Syandana not attaching to the back of Valkyr Prime with the Gersemi skin equipped.
 • Fixed the Misa Prime and Deru Syandana not attaching properly to Valkyr Prime with the Graxx skin equipped.
 • Fixed the Teplo Syandana sitting too high on Banshee Prime and Banshee Prime with the default Banshee skin.
 • Fixed the UI for the Sabotage core not turning red (just minimap) after tripping on a laser.
 • Fixed missing objective HUD marker for the Defense Portion of the Archwing Pursuit Mission.
 • Fixed a crash upon canceling a non-looping Emote.
 • Fixed a script error when casting Ember’s Fireball at a Sentient.
 • Fixed dying three times preventing mission completion when the Hijack objective reaches Extraction.
 • Fixed the rotation and positioning of the Deru and Sciathin TennoGen Syndanas on Nova Prime to help reduce clipping.
 • Fixed headshot sounds not playing properly during enemy death animations.
 • Fixed issue where players could get hit and take fire Proc damage when outside FX range of Scorch's Ignis.
 • Fixed the Ferrox primary fire death dissolve VFX not playing for Clients.
 • Fixed uncommon crates and resource containers not using the correct drop tables in Vor’s Prize.
 • Fixed a script error that could occur if you selected a Relic before the Relic list finished loading during a endless Fissure mission.
 • Fixed "Show Player List" default key binding not working while sprinting.
 • Fixed a memory leak with Volt’s Passive while idle in your Landing Craft that caused a crash.
 • Fixed a sound-effect leak when casting and interrupting Frost’s Ice Wave ability.
 • Fixed an extra word appearing for the description of the Cernos Rakta when viewing in French.
 • Fixed the Deru Syandana icon to better match the default colors.
 • Fixed the Disconnect Syandana having the wrong default colors.
 • Fixed the Sciathin Syandana icon having the wrong default colors.
 • Fixed the Officium Syandana having the wrong energy color.
 • Fixed clipping issues with numerous TennoGen Syandanas.
 • Fixed electric sounds not turning off when electrified water is disabled in Vor's Prize.
 • Fixed Hyekka Master and Scorch’s firing their Ignis’ too high.
 • Fixed harsh snapping animation when switching between units (such a Eximus units) in Codex diorama.
 • Fixed markers losing their navigation tracking in certain vent tunnels in the Grineer Asteroid tileset.
 • Fixed incorrect UI text marker icon during reactor objective\stop fire spreading phase in Vor’s Prize.
 • Fixed an exploit in the Mastery Rank 4 test.
 • Fixed Infested objects appearing in the Corpus Gas City tileset.
 • Fixed the Ferrox not returning (after timing out) to you in a shrunken state.
 • Fixed the Helminth Infirmary door not closing after exiting the room as Nidus and then switching Warframes.

Conclave Additions:

 • Players on 3, 6, 9 and 12 Kill Streaks are now marked with Tenno Script chevrons. They will show up on the minimap and are worth more Affinity when killed in Conclave.
 • Recover, Vanquished Prey, Calculated Victory, Recuperate, Momentary Pause and Prize Kill Mods are now available to be purchased from Teshin again! 

Lunaro Changes:

 We have made some changes that largely affect the duration of Lunaro matches. These are very fast paced games - and the new win scenarios speak to that!

 • Lunaro match time has been reduced to 6 minutes from 10 minutes. These means there will be two 3 minute halves.
 • The Maximum score has been reduced to 20: first team to 20 points wins!

 

Conclave Changes:

 • Conclave Mods Final Act and Tactical Retreat now have a full screen effect when activated.
 • Conclave Mod Final Act changed to: +30% Ability Strength and +30% Casting Speed for 4 seconds when health drops below 50.
 • Effects indicating that a player is immune to Knockdown and Impair have been made more clear in Conclave.
 •  
 • Oro is now automatically received from melee kills in Conclave.
 • Reduced the brightness of surface lighting in the Canyon Settlement map, added in new lighting system, and other lighting fixes.
 • Adjusted lighting intensity to make team FX indicators more readable.
 • Adjusted Oberon’s Hallowed Ground to have a more visually obvious edge that can be seen in bright environments.
 • Hydroid's passive now has 100% chance in Conclave, with its duration reduced to 6 seconds.
 • Ash’s passive in Conclave changed to Bleed debuff from hits with weapons from the Nikana family.
 • Trinity’s passive in Conclave changed to increase Shield Recharge Rate for her and her teammates within 25m.
 • Energy regen rate of Ember’s Passive reduced in Conclave.
 • Removed damage bonus from Mesa's Shooting Gallery in Conclave.
 • Nyx's Psychic Daggers now only seek target under reticule. If no target is found, they will fire off in a random direction in Conclave.
 • Mesa’s Peacemaker can no longer be activated while airborne. This ability no longer requires a target to fire, and costs 5 Energy per missed shot. Reduced channeling cost when ability is active.
 • Increased the flight speed of Excalibur's Exalted Blade projectiles in Conclave.
 • Oberon's passive has been updated to give him immunity to Impair in Conclave.
 • Frost's Avalanche damage increased in Conclave.
 • Atlas' Rumbler's damage increased in Conclave.
 • Mag's Crush range increased in Conclave.
 • Chroma's Effigy damage increased for all elemental types in Conclave.
 • Chroma's Vex Armor duration increased in Conclave.
 • Saryn's Miasma damage increased in Conclave.
 • Victims of Titania's Lamplight recover slower in Conclave.
 • Ember's Fireblast damage increased and duration decreased in Conclave.
 • Hydroid's Tentacle Swarm damage increased in Conclave.
 • Trinity's Link range increased in Conclave.
 • Nezha's Divine Spears damage increased in Conclave.
 • Rhino's Roar duration increased in Conclave.
 • Rhino's Stomp damage increased and speed debuff reduced in Conclave.
 • Inaros' Sandstorm damage, speed and range increased in Conclave.
 • Banshee's Silence range and duration increased in Conclave.
 • Banshee's Sonic Quake damage increased and range decreased in Conclave.
 • Nekros' Terrify range and duration increased in Conclave.
 • Nekros’ passive is now 6 seconds of +5 Heal On Kill in Conclave (disabled on Health damage).
 • Increased the flight speed of Excalibur's Exalted Blade projectiles in Conclave.
 • Loki's Radial Disarm damage increased and split 60% Impact and 40% Energy Drain in Conclave.
 • Limbo's Cataclysm damage increased in Conclave.
 • Excalibur's Radial Javelin damage increased in Conclave.
 • Ivara's Artemis Bow energy per shot cost decreased in Conclave.
 • Oberon's Reckoning damage increased in Conclave. 

Conclave Fixes:

 • Fixed mobility, sprint speed, and power stats not appearing for Warframes in the Conclave Arsenal.
 • Fixed an issue in Capture the Cephalon playlist where the first map would always be Infested Frigate.
 • Fixed an issue in Lunaro playlist where the first arena would always be Perrin Sequence.
 • Fixed map hole in Shipyards.
 • Fixed Conclave mode in the Arsenal showing incorrect stats when equipping a weapon.

 

 

 

 

2. BŁĘDY (pisownia, styl, szyki, interpunkcja):

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Nowa Broń

Nowe bronie*. Są dwie.

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Nowa Personalizacja

Nowe personalizacje*. Jest więcej, niż jedna.

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Tenora: strzelba automatyczna z opcją modyfikacji szybkość wystrzału

szybkości*

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Macie dowolną rankę

wolną rękę*?

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Poprawiono płynność interfejsu gry dla graczy grających w rozdzielczości 3840 x 2160 (4K)

Nie ma czegoś takiego jak płynność interfejsu

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Zaproszony gracz/e pozostaną w Dojo

Po prostu zaproszeni gracze wyglądałoby lepiej :P

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Jeśli strwożyłeś już wymagane pomieszczenia

STRWOŻYŁEŚ!?

Gdybyś napisał 'wybudowałeś', to byś uniknął typo x)

 

Mój faworyt:

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Załoganci Snajper mogą teraz rozsiewać mini-roboty zwane Ratel. Te szybko poruszające się istoty technologiczne, mogą obezwładnić nawet najsilniejszych Tenno w składzie – dezaktywuj je znajdując Załoganta!

Nie wiem co mnie bardziej boli w oczy: istoty technologiczne czy ten przecinek.

VsnETQ6.png

Mini robotics. Istoty technologiczne.

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Zmiany: Panel Zdarzeń Światowych

Aby nie mieszać zbytnio w głowie, Panel Zdarzeń Światowych ujawni tylko poprzednio wykonane misje oraz wymagania, związane z aktualnym progresem gracza w grze.

postępem*

 

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

zbliżamy się do oszałamiające liczby 300 broni

oszałamiającej*

 

 

Te przecinki są nie na miejscu:

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Zabicie drona, rozerwie bańkę

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Przebicie bańki spowoduje powrót drona w plecak sterownika, na krótki czas.

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

moc, kuli obezwładniającej

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Działania Zaczepne (Sorties), będą widoczne tylko jeśli gracz zakończył Zadanie: Wewnętrzna Wojna.

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Dziennie Misje Syndykatowe, będą widoczne tylko jeśli gracz znajduje się w Syndykacie.

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Wpisanie komendy w czat, przemieści Cię w lobby gracza

I cała masa innych.

Do tego jest mnóstwo słów niepotrzebnie zaczynanych wielką literą, ale odpuszczę sobie szukanie ich.

 

 

 

 

 

3. INNE:

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Ponowne spojrzenie na Limbo: 

Limbo jest typem Warframe, który posiada najbardziej skomplikowany wachlarz umiejętności. Kiedy ktoś zapanuje nad jego możliwościami, staje się niepowstrzymaną siłą, manipulującą Szczeliną wedle własnej woli. Co prawda wielu stało się mistrzami w posługiwaniu się Limbo, jednak panował ogólny konsensus, że należy ponownie mu się przyjrzeć, tak aby gra nim przynosiła większą satysfakcję. 

Czy to nie tak, że wyrwy pustki, te misje, na których otwiera się relikty, nie nazywają się też Szczelinami? To znaczy, że tą samą nazwą traktowane są dwie rózne mechaniki w grze? Jednocześnie pojawia się taka wzmianka:

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Zmiany: Panel Zdarzeń Światowych
•    Rwy Pustki pojawią się tylko jeśli gracz posiada Relikt.

Teraz nie wiem czy w końcu Szczeliny czy Rwy? >_>

 

 

Oraz...

22 hours ago, [DE]Tomasz said:

Mandakordium

Moce Ocatavii wzmacnia Mandakordium - wyśmienity instrument do miksowania melodii, basu, oraz perkusji. Pozwala on także na tworzenie swojej własnej, płynnej i zabójczej harmonii. 

Skąd wzięło się słowo Mandakordium? I czy jest ono na pewno poprawnie przetłumaczone?

Tu nie podchodzę krytycznie, tylko pytam z ciekawości. W oryginalnej wersji językowej do czynienia mamy z tzw. Mandachord. Nic oficjalnego, ale słowo to wygląda jak zlepka słów "mandala" i "chord". To jest mandala:

Spoiler

coloring-page-mandala-page-harmony-and-c 

Całkiem wygodne to to do wytłumaczenia etymologii słowa Mandachord. Chodzi o to, że jeśli faktycznie to jest etymologia, to polskie tłumaczenie powinno być Mandakord (mandala+akord) a nie Mandakordium.

 

 

 

 

Jeszcze raz, sorka jeśli to wszystko brzmiało ofensywnie - nie chcę wyjść na tego niedobrego, ale myślę, że mam rację. Trzeba być krytycznym w obliczu nieprofesjonalnej pracy wykonywanej przez mającego być odpowiedzialnym admina.

No i czekam na odpowiedź co do Mandachordu ^^

Edited by Raniu
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Raniu said:

W oryginalnej wersji językowej nie ma nic o żadnej energii Pustki, żadnym Piorunie Pustki ani żadnym mini Kataklizmie wielkości 1/4 Kataklizmu Limbo. Zabici naładowani wrogowie wybuchną zadając obszarowe obrażenia. Po prostu. Tyle.

Natomiast naładowani wrogowie, którzy wyjdą ze Szczeliny (bo im się np. czas trwania wygnania skończy, albo sobie wymaszerują z Kataklizmu) naładowują Przebiciem Szczeliny pobliskich nienaładowanych wrogów i wrzucają siebie i pobliskich wrogów z powrotem do Szeliny (czyli "rzucają na siebie darmowe Wygnanie z płaszczyzny materialnej").

No wyobraź sobie, że z racji, że widziałem działanie skilli i ich opisy, zanim wyszedł UP, to na 4h przed update, skill działał dokładnie tak jak opisał Tomasz w notatkach. Także była to zmiana w ostatniej chwili... Może przetłumaczył wcześniej i potem już nie zdążył zmienić?

Link to comment
Share on other sites

Przypiąłem temat. Wszelkie błędy w notkach to wina tłumaczenia w piątym biegu, bo chciałem abyście mieli notki w tym samym czasie, co nasza anglojęzyczna storna – tak was lubię. Ogarnięcie 20 + stron nie jest tak łatwym zadaniem. -_-

Jak wam się widzi Octavia btw?

Link to comment
Share on other sites

Octavia działa mi na razie na nerwy na tyle skutecznie że wole jej nie budować, pomimo tego że mam wszystkie części. Skille wydają się ciekawe, jednak DE nie pomyślało nad jedną prostą sprawą o której wielu mówiło już przed wprowadzeniem jej. A mianowicie o możliwości wyciszenia tego framea. O ile podczas szybkiej misji "dodatkowa ścieżka dźwiękowa" tak nie irytuje, to podczas 40min survivalu jest to mocno denerwujące. Przepraszam, ale gdy chce posłuchać dodatkowej muzyki podczas gry to mogę ją włączyć dzięki magii programów typu fubar :) Pomijam już to że słucham tego co ja chce, a nie tego czym katuje mnie ktoś inny. A ludzie zbyt kreatywni to nie są, i darude sandstorm króluje na liście przebojów :(

Link to comment
Share on other sites

podobnie jak kolega wyzej uwazam, ze jest to postac irytujaca dla druzyny (malo kto jak ja wyciszyl prawie kompletnie muzyke swojej octavii). jak jej dalem 250% zasiegu uzycie wabika z 2. skilla (z buffem do zasiegu 1. skillem) daje ciekawy efekt, szkoda tylko, ze nie da sie kontrolowac ruchu tej kulki.

jednak nie bede jej fanem, poniewaz jest dla mnie zbyt glosna i swiecaca w skillach, jakby byla robiona dla pieciolatki, ktora chce, zeby wszystko mienilo sie w kolorkach i gralo...

btw, teraz pomyslalem, ze zgralaby sie wizualnie z kula dyskotekowa mirage (bedacej teraz juz nr 2, jesli chodzi o jaskrawosc i rzucanie sie w oczy). ;)

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak octavia spoko może zadawać naprawdę duży dmg z 4 ma dobry dmg multi na bronię ale jestem zawiedziony buffami z 3 myślałem ze będą jakieś lepsze choć sama niewidka jest spoko bo bardzo stać się  niewidzialnym nawet na 30-40 sekund. Co do słuchania muzyki innych nie ma problemu zmutujcie porostu muzykę z warframe albo  dźwięk i nie ma problemu :devil: .

Co do kolorków to niestety  boli ale rada czarna energia i nie ma problemu :d

Ale i tak czuje nerfy na 1 :sadcry:

Link to comment
Share on other sites

On 25.03.2017 at 7:14 PM, Raniu said:

dropić

Przyganiał garnek kociołkowi.

To nie po polsku, "dropić": brak w słowniku. Może "zrzucać", albo lepiej "zbierać".
"Można teraz zbierać wszystkie mody": to chyba nie sposób nie zrozumieć?
"Bursa zrzuca Królewskie Tempo". Chyba lepiej?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rzubr said:

Przyganiał garnek kociołkowi.

To nie po polsku, "dropić": brak w słowniku. Może "zrzucać", albo lepiej "zbierać".
"Można teraz zbierać wszystkie mody": to chyba nie sposób nie zrozumieć?
"Bursa zrzuca Królewskie Tempo". Chyba lepiej?

Tak jakby nikt nie wiedział co oznacza "dropienie", "banowanie", "kickowanie", etc.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Rzubr said:

Przyganiał garnek kociołkowi.

To nie po polsku, "dropić": brak w słowniku. Może "zrzucać", albo lepiej "zbierać".

Ale Rzubr, ja jestem tylko regularnym forumerem, mogę pisać whatever I like.

A mowa o oficjalnym translejcie, imo wypada dać feedback.

Link to comment
Share on other sites

On 29.03.2017 at 9:47 PM, Transformau5 said:

Tak jakby nikt nie wiedział co oznacza "dropienie", "banowanie", "kickowanie", etc.

Wiem i dlatego właśnie mnie to razi. Polacy nie mają języka gęsiego czy angielskiego. Mają własny.

 

On 30.03.2017 at 6:39 PM, Raniu said:

Ale Rzubr, ja jestem tylko regularnym forumerem, mogę pisać whatever I like.

A mowa o oficjalnym translejcie, imo wypada dać feedback.

Przyszedł kiedyś ojciec do szkoły i na informację o tym, że jego dziecko używa niecenzuralnych wyrazów powiedział "A to gnojek! Jak przyjdę do domu, to mu wp... za to spuszczę!".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rzubr said:

Przyszedł kiedyś ojciec do szkoły i na informację o tym, że jego dziecko używa niecenzuralnych wyrazów powiedział "A to gnojek! Jak przyjdę do domu, to mu wp... za to spuszczę!".

Zła analogia, społeczność graczy nijak się ma do jakości oficjalnego tłumaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...