Jump to content

Broń, Warframe


anubis1985
 Share

Recommended Posts

Nie wiem jak wy ale muszę stwierdzić iż bronie się wręcz cofają w rozwoju.

Za chwilę Grineer ,Corpus będą mieć lepszy sprzęt.

Jak dla mnie to nerfienie broni jest nie potrzebne, normalne jest to iż jedna jest lepsza od drugiej.

Już nawet ciężko się zdecydować którą broni robić bo mi je znowu osłabią bo jest za dobra.I tak na tle pozostałych frakcji stwierdzam że tenno się nie rozwija wręcz cofa się z technologiom.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie polecam granie tym, co ci się personalnie podoba, a nie tym, co dyktuje meta.

Różnorodność broni jest po to, żeby z niej korzystać i się nie nudzić, a nie po to, żeby grać jedną bronią :P

Co do technologii Tenno... Najsilniejsze bronie białe należą właśnie do tej frakcji. Ja to bym wolał, żeby to Corpus trochę nadgonił z postępem, bo to oni są z tyłu :satisfied:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Raniu said:

Serdecznie polecam granie tym, co ci się personalnie podoba, a nie tym, co dyktuje meta.

Różnorodność broni jest po to, żeby z niej korzystać i się nie nudzić, a nie po to, żeby grać jedną bronią :P

Co do technologii Tenno... Najsilniejsze bronie białe należą właśnie do tej frakcji. Ja to bym wolał, żeby to Corpus trochę nadgonił z postępem, bo to oni są z tyłu :satisfied:

Pewnie zależy co kto lubi. Ja najczęściej biegam z Orthosem albo Miosem. Innej mety mi nie potrzeba :)

Link to comment
Share on other sites

On 29.04.2017 at 9:08 AM, anubis1985 said:

Jak dla mnie to nerfienie broni jest nie potrzebne, normalne jest to iż jedna jest lepsza od drugiej.

Jeśli biegasz ciągle z somą, tonkorem i simulorem to nie jest to dziwne.

On 29.04.2017 at 9:08 AM, anubis1985 said:

I tak na tle pozostałych frakcji stwierdzam że tenno się nie rozwija wręcz cofa się z technologiom.

Gdybyś wyszukał informacje na temat frakcji biorących udział w konflikcie dowiedziałbyś się, że arsenał Tenno to bronie bazowane na projektach broni z czasów starożytnych względem czasu akcji, co z kolei wynika z potrzeb Imperium Orokin podczas Starej Wojny.

Edited by Transformau5
Link to comment
Share on other sites

Zawsze gram tym co mi się podoba,tylko czemu mi non stop nerfiom bronie.Uzbrojenie powinno być coraz lepsze a nie że gostki 70lvl i problem utuc.Jeszcze dochodzi do tego jakiś śmieszny bug z mobkam , Walisz w nie i nic im nie robisz , dopiero po jakimś czasie zadajesz dmg.

Nich mi dadzą taki napalm jak majo Grineer że wali w ziemie 15m ode mnie i zadaje obrażenia.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anubis1985 said:

Zawsze gram tym co mi się podoba,tylko czemu mi non stop nerfiom bronie.Uzbrojenie powinno być coraz lepsze a nie że gostki 70lvl i problem utuc.Jeszcze dochodzi do tego jakiś śmieszny bug z mobkam , Walisz w nie i nic im nie robisz , dopiero po jakimś czasie zadajesz dmg.

 

Nerfią bronie ponieważ w grze powinien być balans taki np stary tonkor balansu nie miał trzymasz w i klikasz lpm naprawdę trudne dziecko co ma 2-3 lata potrafią by to robić

Wiadomo dużo broni dostało nerfa ale nie mów ze nie ma buffów broni bo wiele dostało np ogris jesli masz problem z zabiciem 70lvl mobka to nie wiem jaką ty broń używasz no chyba ze mówisz o lato;d

To ze mobek nie otrzymuje dmg odrazu tylko po chwili prawdopodobnie nie jest bugiem tylko tym iż masz lagi opóźnienia z grą.

Jest wiele broni co dalej ma duży dmg tylko jak ludzie używają tylko kilku to tego nie zauważają.

Link to comment
Share on other sites

"Nerfią bronie ponieważ w grze powinien być balans" Balans nie ma racji bytu.

Balans to takie badziewie, kiedy masz broni z 12ranku musisz ją znerfici tak ażby byla tak kiczowata jak ta 3.

To tak jak byś wziął od dech smoka i zbalansował  do kuli ognia.(Baldur).

Normalne jest to że coś jest silniejszego.

" To ze mobek nie otrzymuje dmg odrazu tylko po chwili prawdopodobnie nie jest bugiem tylko tym iż masz lagi opóźnienia z grą. " to nie lagi zostało to dokładnie sprawdzone.

Link to comment
Share on other sites

Też tak uważam iż mogę tylko im uwagi na forum oraz suporcie zgłaszać. To czy je rozpatrzą to już inna bajka, ale takie siedzenie cicho to przyznawanie się iż we to nerfienie jest słuszne.Jeżeli to naprawde był by balns to był by zrobiony do 1miecha. A to że cześć broni siedzi obłogiem to znaczy po prostu że nie dają rady.Też mam takie które mi się nic a nic nie podobają , wiec je tylko nabijam.Zawsze można zrobić takie mody jak w przypadku sobeka lub supry tylko że nieraz brakuje miejsca na tego moda.

A co do tego umiaru to już go przecież sie pojawił dzięki riwvenom 1-5 gwiazdek. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, anubis1985 said:

takie siedzenie cicho to przyznawanie się iż we to nerfienie jest słuszne

Rzeczywiście, trzy czwarte społeczności biegają z simulorami, somami, tonkorami i carrierami, ale to przecież normalne i nie trzeba z tym nic zrobić, tylko siedzieć i klaskać.

Link to comment
Share on other sites

Nerfienie broni JEST potrzebne. Oczywiście, jedne bronie powinny być lepsze od innych, ale różnica nie powinna być na zasadzie podziału broni na te bez wad i na te całkowicie bezużyteczne. Jaki jest sens posiadania setek broni skoro większość z nich i tak nigdy nie jest używana? Różnica powinna istnieć, jednak nie powinna być ona na tyle duża by zmuszać graczy do wyrzucania broni które lubią na rzecz broni które dyktuje meta

Link to comment
Share on other sites

Podgląd profilu nie jest miarodajny. Mój profil pokazuje, że najczęściej używam Amprexa i Mareloka, chociaż od dwóch lat ich nie tknąłem...

Co do Tonkora jego zmiana była słuszna. Chociaż za wiele logiki w grze nie można oczekiwać, ale granatnik który potrafi zadać tysiące obrażeń ledwo draśnie tarcze a Penta bez modów zamienia cię w pył, to chyba jest coś na rzeczy, nie? Mechanika nade-jumpów była przydatna i fajna przed parkourem 2.0, potem stała się bezużyteczna. Tonkor nadal jest potężny i przydatny, tylko tyle że nie możesz sobie nim strzelać pod nogi. Za wiele się nie zmieniło, tak jak z Simulorem, gdzie orby musisz sam detonować.

Balans jest potrzebny, brak różnorodności zabija gry PvE. Wystarczy zobaczyć co było gdy wchodził Synoid Gammacor - nikt nie używał niczego innego.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, RobWasHere said:

Tonkor nadal jest potężny i przydatny, tylko tyle że nie możesz sobie nim strzelać pod nogi. Za wiele się nie zmieniło, tak jak z Simulorem, gdzie orby musisz sam detonować.

Mechanika strzelania się zmieniła, co mi osobiście nie leży. Wciśnięcie LMB aby pojawił się "celownik", zwolnienie aby wystrzeliło granat... meh. Inne zmiany w tonkorze rozumiem, ale tej akurat nie.

Link to comment
Share on other sites

Wie że , jest dalej silny dmg całkiem całkiem , no ale zabrali mu dodatkowo tą zaletę że wybuch nie ranił i tak riven 1 ma jedną gwiazdke to nie mało to mi sie nie podoba. Z Simulorem ta detonacja samu to jest śmiech jeszcze nigdy nie widziałem ażeby mi klatki zeszły do 5fps w 10sec, korzystałem z Mirage.Niestety gdyby zadawany dmg był równie imponujący tobym nic nie powiedział.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tocorro said:

Mechanika strzelania się zmieniła, co mi osobiście nie leży. Wciśnięcie LMB aby pojawił się "celownik", zwolnienie aby wystrzeliło granat... meh. Inne zmiany w tonkorze rozumiem, ale tej akurat nie.

Do "Ogrisa z parabolą" da się sensownie przyzwyczaić, przynajmniej celownik jest podczas ruchu, nie trzeba zwalniać aby przycelować. Odkąd mam Tether Grenades i tak wolę Secure Pentę.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anubis1985 said:

tak riven 1 ma jedną gwiazdke

Tak lepiej mięć riven dający 300% dmg 250% CC + 250% CD jak to było na początku i już w ogóle mieć broń która jest broken. Według mnie dostał słusznego nerfa bo żeby biec i klikać lpm żeby zabijać wszystko to naprawdę nie było trudne dziecko co ma 3 lata by to potrafiło. Simulor ma podobnie dostał nerfa na spam i bieg przed siebie tera trza detonować ale z makro to to samo :d

 

4 minutes ago, anubis1985 said:

no ale zabrali mu dodatkowo tą zaletę że wybuch

Hmm trudno żeby granatnik ci nie zadawał dmg

 

5 minutes ago, anubis1985 said:

no ale zabrali

zabrali mu tez CC i tera trudniej zdobyć red kryty;d

Link to comment
Share on other sites

Osobiście śmiem twierdzić że nerfy jak i buffy MUSZĄ kiedyś zawitać. I nie ważne czy się komuś podoba czy nie. (pomijam kwestię rivenów)

Głównym ich powodem jest zachowanie różnorodności wśród broni. Ale jak to bywa w grach często trafia się akurat taki egzemplarz który wybitnie wybija się się przed inne.
Czy należy wtedy taką broń nerfić do poziomu dna i 4m mułu? Jeśli statystyki/mechanika są na dzień dobry przesadzone to czasem wtedy takie bolesne nerfy się zdarzają i są one konieczne.

Moim zdaniem jeśli już coś nerfimy (czasem naprawiając błąd) to powinno nastąpić jak najwcześniej by ludzie nie przyzwyczaili się do tego jak gra się ów bronią. I jeśli chcemy pozostawić nadal frajdę z korzystania z danej broni to zmieniamy albo mechanikę albo statystyki. Połączenie jednego i drugiego nie zawsze przyniesie "dobry" skutek (np Simulor).  Jako przykład na dobrze zbalansowanej broni niech posłuży Synoid Gammacor. Jedynie co w niej zrobili to "zrujnowali" ekonomię amunicji zostawiając nienaruszony bardzo wysoki DPS.

On 29.04.2017 at 4:08 PM, anubis1985 said:

Zawsze gram tym co mi się podoba,tylko czemu mi non stop nerfiom bronie.Uzbrojenie powinno być coraz lepsze a nie że gostki 70lvl i problem utuc.Jeszcze dochodzi do tego jakiś śmieszny bug z mobkam , Walisz w nie i nic im nie robisz , dopiero po jakimś czasie zadajesz dmg.

Nich mi dadzą taki napalm jak majo Grineer że wali w ziemie 15m ode mnie i zadaje obrażenia.

Śmiem twierdzić że ten bug o którym twierdzisz to efekt oddziaływania Szczeliny pustki lub innej umiejętności która nadaje jednostkom przeciwnika tymczasową niewrażliwość na obrażenia. Jest to celowe działanie.

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

No z tym wybuchem to jedno że granaty ranią ale specjalnie kiedyś sie rozwodzili nad tom mechanikom iże specjialnie ją pod niego zrobili wiec mogli ją zostawić. No cc ma teraz 62,5% To i tak jest dużo.I tak jak walne w siebie to jest to śmiertelne.Wewnątrz globa już nie postrzelam taka jest prawda.Przy rivenie co mi siadł dalej jest poskramiaczem (cd,dmg,multi)

"Śmiem twierdzić że ten bug o którym twierdzisz to efekt oddziaływania Szczeliny pustki lub innej umiejętności która nadaje jednostkom przeciwnika tymczasową niewrażliwość na obrażenia. Jest to celowe działanie " To się zdarza na różnych mapach nie tylko tych z szczeliną,i nie tylko mi.Wiem że są potworki z aurą zmniejszania obrażeni od wybuchów, ale to nie to samotny taran się potrafi trzymać tak długo że można się uśmiać.Ciężko to nieraz wychwyci ale jest i najlepsze jest to że to nie non stop ten sam rodzaj potworków tylko losowo lag też nie wszystko po za tym mobem reaguje normalnie, Najlepiej gdy takie cudo podchodzi pod kapsułę bijesz go a on nic. 

Link to comment
Share on other sites

To że nerf był konieczny, było wiadomo. Ot te bronie mocno odstawały od reszty. To że ten nerf będzie również było wiadomo. Dodatkowym plusem jest to że kilka zabawek dostało mocnego kopa np. Attica.

Problem jednak leży w tym, że DE od dłuższego czasu nie może wykombinować, że to nie do końca problem samych obrażeń. Nikt by nie miał problemów z nerfem Tonkora. Jest to nadal mocna broń, jednak sama mechanika działania wyrzutni jest tragiczna. Zamiast zmienić obrażenia zadawane tenno na %, gdzie np granat zabierał by 20%hp, to DE poleciało po statach i wg. nich po problemie. Sprawiło to że Tonkor podzielił los Penty, Ogrisa i tym podobnych. Zrobić, wyekspić zapomnieć. A nie po to robi się nerf/buff broni. Identyczna sytuacja jest z Boltance i Simulorem. Nie jestem wielkim ich fanem. Używałem tylko Tonkora do expienia na Akkad, i nadal mogę go do tego celu używać. Jednak na normalną misje już go nie wezmę bo padne po kilku wystrzelonych granatach.

Jeśli robi się silną broń, to za plusami powinien iść minus. W obecnej sytuacji minus jest tak duży, że o plusach można zapomnieć. 

Link to comment
Share on other sites

I tak uważam że to nerfienie nie ma racji bytu nie po to jest ten cały rozwój technologi żeby choć by z granatnika robić pistolet.Zawsze jest tak że coś jest gorszego niech bedą poprawiane te słabsze bronie , bądź niech będą  robione jeszcze lepsze.Nie po to wynaleziono, zrobiono ogrisa ażeby zadawał tyle co karbinek to jest śmiechu warte.Ide na defa do 100 fali a te nie daje rady.Można zauważyć jak się gra że te bronie są  do pewnego momentu dobre, niczym się nie różni granatnik ,wyrzutnia  a durny pistolecik taki sam efekt , to gdzie ta różnorodna broni jak wszystko sprowadzają do dziadostwa. Jak mam ogrisa to z nim powinienem wytrzymać do 200fali ale nie po co? 

Link to comment
Share on other sites

 

On 4.05.2017 at 3:07 PM, Kracken said:

Moim zdaniem jeśli już coś nerfimy (czasem naprawiając błąd) to powinno nastąpić jak najwcześniej by ludzie nie przyzwyczaili się do tego

Dokładnie. Nerfienie (a także bufowanie) broni po kilku latach ich obecności w grze jest pozbawione sensu i niewiadomo czemu ma służyć.

 

Poza tym: narzekanie, że bronie czy postacie w grach PvE są za mocne to imho jakiś absurd. Szczególnie w WF, gdzie broni są setki, a rozpiętość "mocy" olbrzymia - od zupełnie nieprzydatnych, do super mocnych. Czy ktoś każe - pod groźbą jakiejś kary - w ogóle używać wyłącznie tych najmocniejszych?

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

"A od kiedy ktoś nerfuje Ogrisa? "

Od dawna że tak powiem , z litości mu dali rivena na 4 gwiazdki bo mało kto nim już gra.Najbardziej upokarzające jest to że Nullifier Crewman odbija rakiety jak piłeczki pingpongowe,a przy tym dmg jest nijaki,plaga ma Ancient Healer który jak wiadomo ma aurę.Więc ostatecznie już nie ma przebacz nie nad dążysz strzelać.Jeszcze nie daj czasem rakieta wróci do ciebie.Wiec biorąc pod uwagę to co było a jest teraz ogris pomimo dużego dmg praktycznie się nie sprawdza.Jeżeli ktoś mówi że jest zajebisty ta jest , ale do takiego samego lvl jak zwykły pistolet.WYRZUTNIA RAKIET po wina coś sobą reprezentować tak jak kiedyś.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anubis1985 said:

z litości mu dali rivena na 4 gwiazdki bo mało kto nim już gra

Jak by nim mało osób grało miałby 5.

 

1 hour ago, anubis1985 said:

Nullifier Crewman odbija rakiety jak piłeczki pingpongowe

Nie tylko ogris tak ma.

 

1 hour ago, anubis1985 said:

Ancient Healer który jak wiadomo ma aurę

Tyczy się każdej broni.

1 hour ago, anubis1985 said:

praktycznie się nie sprawdza

może nie ale nie znaczy ze się nie przydaje.

 

1 hour ago, anubis1985 said:

Jeżeli ktoś mówi że jest zajebisty ta jest , ale do takiego samego lvl jak zwykły pistolet.

Pod high lvl broń melle polecam głównie survi :d jak Defensy itp buffer typu banshee sonar + jakieś bronię;d może to być nawet słabsza broń a z sonarem i tak zabije.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...